Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez niedzwiedzsm » 2013-12-01, 20:20

Witamy wszystkich forumowiczów!
Przedstawiamy Wam naszą sunie LUNĘ, właśnie skończyła 3 miesiące, waży 8 kg (chyba trochę mało?) ma 40 cm w kłębie, jest bardzo mądra (naprawdę), jest strasznym łakomczuchem. Uwielbia spać i sikać oraz to "drugie" w domu. Nie możemy na razie Jej tego oduczyć- chodzi do psiego przedszkola w Gdańsku, jak tylko ma trochę wolnego od nauki to natychmiast szuka na placu upuszczonych smakołyków, inne psy się bawią a Ona szuka i szuka i... Na spacerach wszyscy się Nią zachwycają i mało kto jest w stanie powstrzymać się od głaskania Naszego pieska!
Irmina mi podpowiada, że lubi puszczać bąki (tzn. piesek :radocha: )
Pozdrawiamy:
Irmina, Artur, LUNKA!
niedzwiedzsm
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-01, 19:43
psy: Berneńczyk- LUNA

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez wiki » 2013-12-01, 20:24

Witamy i czekamy na zdjęcia Luny <tak> <tak> <tak>
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez Ziolo11 » 2013-12-01, 20:27

Witamy serdecznie na forum. :okok:
Avatar użytkownika
Ziolo11
 
Posty: 413
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 18:00
Lokalizacja: Lubin - Dolny Śląsk
psy: Neska + Dolly
Hodowla: Ziołowy Zakątek

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez Anna Rozalska » 2013-12-01, 20:28

Faktycznie 8 kg. jak na 3 miesiące to mało, średnio szczeniak 12 kg. Być może mało ważyła przy urodzeniu
Z jakiej hodowli jest mała?
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez niedzwiedzsm » 2013-12-01, 21:09

Hodowla to Milusińskie Przytulanki ze Starogardu Gdańskiego, wzrost to jednak 38 cm po dokładnym mierzeniu.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Trochę zaczęliśmy martwić się tak małą wagą- jest na karmie 1st CHOICE, podawana zgodnie z zaleceniami producenta. Jak Małą odebraliśmy w 8 tyg. ważyła 5 kg, przez pierwszy tydzień miała ostrą biegunkę pod stałą opieką weterynarza i była na diecie. Może nadgoni, bo już jest wszystko dobrze.
niedzwiedzsm
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-01, 19:43
psy: Berneńczyk- LUNA

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez Sabulina » 2013-12-02, 13:33

strasznie mi przykro, że mała taka mała, że odebrana jak miała 5 tygodni, ..... tyle juz było na tym forum napisane, ze nie powinno się brac z jakichś takich "dziwnych" "hodowli", tyle mowy o tym, że rasowy=rodowodowy...., zresztą nie tylko na tym forum, nawet w "gazecie wyborczej" i w kilku jeszcze miejscach można było o tym przeczytać.....http://forum.labradory.org/printview.php?t=9389&start=0&sid=244e8b04259d19c1384ed750bee2fa00

Nie mogę tego zrozumieć, dlaczego nabyliście psiaka z "hodowli" OSMPiKR (co to jest?), ale psiak juz ma domek, więc starajcie się mu dać wszystko co konieczne, aby mógł zyć szczęśliwie.

Staram się przy okazji zrozumieć mechanizm postępowania nabywców - czy przed podjęciem decyzji czytaliście o rasie? czy przeglądaliście różne fora żeby sie zoreintować gdzie kupić i od kogo itp? Co zadecydowało, że nabyliście berneńczyka z tego miejsca a nie innego? Czy cena?

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,1 ... sow_i.html
http://club-chow.pl/viewtopic.php?f=36&t=2071

i wiele innych artykułów...... wystarczy wygooglować ten skrót stowarzyszenia...

Przejrzałam sobie ogłoszenia - wydaje się, że ta "hodowla" ma i berneńczyki, i labradory, i jack russel terrier i inne. A mioty to dwa razy w roku. I wydają generalnie psiaki w wieku 5-6 tygodni, tu np. ogłoszenie z kwietnia:
http://starogard-gdański.krajoweogloszenia.pl/83-202/pies/rodowodowy-berne%E2%80%9Eski-pies-pasterski_157163.html

Wam radzę zapoznać się z problemem i jak będziecie rozmawiać z napotkanymi ludźmi podczas np. spacerów z psem, to nie zachęcajcie innych do popełniania podobnych "błędów".
To oczywiście moje zdanie.

Powiem od siebie tak: często niestety słyszę, że ktoś ma psa rasy berneński pies pasterski, a jak się człowiek pyta o pochodzenie, rodziców i dziadków itp , rodowód.... to się okazuje, że pies jest z jakiejs takiej hodowli, pochodzenie nie bardzo... a potem się dziwimy, ze zachowanie psa jest nie jak we wzorcu, ze choroby, że umieralność, już nie mówiąc o ekterierze itp.

A przy okazji pytacie, czy ta waga prawidłowa... pewnie będzie wiele innych pytań potem... a czy kierowaliście to pytanie do sprzedawcy?
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2013-12-02, 14:03

Witamy na forum, macie już sunie więc trudno, ale chuchajcie, dmuchajcie a mała na pewno się wam odwdzieczy :) i Fajna wasza Luna, trochę przypomina mi moją Lunę ;)

PS :sabulina wszystko co piszesz prawda, tylko, że napisali ze jak odbierali w 8 tygodniu miała 5 kg wiec akurat w 8 odebrali
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez Sabulina » 2013-12-02, 14:27

Re. PS.
Daria: oj bo tak się "zacietrzewiłam":) tak mnie jakos w błąd wprowadziło to, że ważyła 5 kg w wieku 8 tygodni ! I jeszcze miała biegunkę !
Ale cały czas myślę, czy czegos to forum nie powinno dla rasy zrobić, zreszta nie tylko dla rasy, dla wszystkich ras, dla wszystkich psiaków: zebrać 100 tys podpisów pod projekt ustawy, wyłączający możliwość tworzenia takich stowarzyszeń/organizacji itp.
Zaczęłam grzebać w przepisach unijnych, na stronie FCI tez grzebię (tak przy okazji, sprawa yorków spod W-wy FCI się zajęło na szczęście, na stronie FCI jest odpowiedź Pana Gajewskiego...) ale chyba za mało wiem.....
Ale może tylu aktywnych oddanych kynologii ludków z tego forum by mogło może coś przedsięwziąc, ruszyć -> myślę o hodowcach ZKWP, którzy tyle lat w tym siedzą......
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez Zuzanda » 2013-12-02, 15:14

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Tak wyglądała moja Bleki mając 3 miesiące -
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez niedzwiedzsm » 2013-12-02, 18:07

Masz dużo racji w tym co piszesz Sabulina <okok> . Teraz wiemy, że do końca ten zakup nie był uczciwy ze strony hodowcy, a my popełniliśmy błąd ufając i wierząc, że skoro wszystko jest zgodne z prawem (są papiery, jest hodowla, jest rejestracja, nie kupujemy na bazarze) to będzie na pewno dobrze. Dla nas takie skróty jak w tytule tego postu, o którym piszesz -Podróbki "ZKwP" czyli OSPiKR/KHRPiK PiK./SWKiPR- nic nam do tej pory nie mówiły (kto z was wie co znaczą te skróty?-TUV, ADAC. CEPIK, PTIM SIMP, PZM, CRS, a zakładam, że większość ma samochody!!!) więc nie podejrzewaliśmy jakich możemy spodziewać się niespodzianek. Czym się kierowaliśmy zakupując pieska? Ma być z hodowli, w odpowiedniej odległości. w odpowiedniej cenie. I jest wspaniała LUNKA! Czy będziemy odradzać tę hodowlę?- zdecydowanie TAK, czy w przyszłości będziemy bardziej świadomymi kupcami pieska?- zdecydowanie TAK, czy mając taką możliwość (cofając czas) nie kupilibyśmy LUNKI? zdecydowanie NIE!!!! Piesek jest naprawdę fantastyczny i bardzo cieszymy się, że mieliśmy to szczęście i trafił do nas. :radocha2:
Zuzanda- super ta Twoja BLEKI :papa: !!! Nasza jest po prostu szczupła, taka "mała" modelka :okok:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Ostatnio edytowano 2013-12-02, 18:46 przez niedzwiedzsm, łącznie edytowano 1 raz
niedzwiedzsm
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-01, 19:43
psy: Berneńczyk- LUNA

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez agas » 2013-12-02, 18:15

Witajcie na forum, czytajcie , znajdziecie wiele odpowiedzi na pytania, jak to mówią, lepiej późno niż wcale. Co do wagi, to wydaje się, że nie powinniście specjalnie porównywać wagi swojego szczeniaczka z berneńczykami, bo Wasza sunia jest pieskiem w typie, zatem jej waga, wygląd, zachowanie może teraz i w przyszłości kształtować się dalece inaczej niż u przeciętnego berneńskiego psa pasterskiego. To co możecie zrobić to dbać o nią i kochać. Życzę Wam aby była zdrowa.
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez jbeata » 2013-12-02, 20:00

Witajcie :-)
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez aldonabak » 2013-12-02, 20:13

Witajcie, nie jesteście sami ze swoim "błędem" w zakupie psa. My podobnie, dopiero na forum zorientowaliśmy się, że metryka to nie to samo co rodowód. Nasz Diego też nie należał do olbrzymów. Odbieraliśmy go w wieku 2 miesięcy (równo co do dnia). Nie pamiętam ile ważył czy 7 z kawałkiem czy 9. Potem jego waga to zawsze dolna granica normy. Popełniliśmy błąd bo był trochę za długo na karmie takiej jaką stosował hodowca (dla SZCZENIĄT I PSÓW RAS MAŁYCH) I TROCHĘ NAM WYBUJAŁ. Ale to cudny pies i co najważniejsze o berneńskim charakterze w 100%.
Obecnie jest na dobrej karmie i domowym gotowanym żarełku. Nie ma nadwagi i chociaż ma dysplazję bioderek to jest w dobrej formie.
Jest Misterem osiedla, wszyscy się nim zachwycają.
Jeśli już kupiliście zwierzaka z pseudo, to zadbajcie o jak najbardziej prawidłowy rozwój, a wasza miłość do psiaka zdziała wiele. Dobre jedzenie, socjalizacja, odpowiednia porcja ruchu. Nasz Dieguś był chyba ostatni z miotu, największy ciapul, ale nie wiem czy jego brat i siostry wyrosły tak pięknie. porównajcie te dwa zdjęcia:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Diego krótko po zakupie

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
To z lata gdy troszkę zgubil na wadze. Obecnie rok i 7 miesięcy, 44kg, 69/70 cm w kłębie.
Trzymamy kciuki za prawidłowy rozwój malutkiej.
To trochę jak z dziećmi, wcześniaki i te z niską wagą urodzeniowa najczęściej doganiają innych. <pies> :love2:
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez kreska » 2013-12-02, 21:04

kto z was wie co znaczą te skróty?-TUV, ADAC. CEPIK, PTIM SIMP, PZM, CRS, a zakładam, że większość ma samochody!!!)

To chyba słaby przykład bo zaden z tych zwiazkow/organizacji nie wydaje certyfikacji/homologacji gwarancji pochodzenia na samochod ktory zamierzasz kupić :-> Kupujac samochod raczej zwracasz uwage na jego pochodzenie czemu zapomnieliscie sprawdzic czy Lunka ma odpowiednie pochodzenie <mysli>
Niestety odnosze smutne wrazenie ze wiecej czasu poswiecamy na poszukiwanie odpowiedniego modelu i producenta pralki czy odkurzacza niz kupujac czworonoga ;> oczywiscie jest grupa ludzi dla ktorych pochodzenie przedmiotu nie jest istotne ale zdecydowana wiekszosc jednak zwraca uwage co kupuje, szuka w internecie opinii...szkoda ze kupując zwierze zatracaja w sobie ta niezwykle przydatna umiejetnosc :->
Wszystkie czworonogi sa piekne i kochane bo sa nasze ale niedziwcie sie ze Lunka moze sie troszke roznic od swojej rasy. Dbajcie o nia i cieszczcie sie wspolnym , szczesliwym zycie przez wiele lat <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez niedzwiedzsm » 2013-12-02, 21:43

Oczywiście, że słaby przykład! Jak można porównywać psa do samochodu (homologuje ITS :bugi: ), nie da się. Chodziło mi o poziom znajomości tematu i to jak on wpływa na podejmowanie decyzji o zakupie, wyborze rasy, hodowli, porównania ich. Dużo się pisze i mówi jak uniknąć wpadki kupując auto, AGD, nieruchomość ale temat związany z problemem pseudo hodowli nie jest szczególnie rozpropagowany. Brak tzw. wiedzy powszechnej dotyczącej tej strefy nieuczciwej działalności, więc takich jak my będzie jeszcze wielu- niestety :zalamka:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
niedzwiedzsm
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-01, 19:43
psy: Berneńczyk- LUNA

Re: Witamy! Irmina, Artur i LUNA.

Postprzez kreska » 2013-12-02, 22:39

Chodziło mi o poziom znajomości tematu i to jak on wpływa na podejmowanie decyzji o zakupie, wyborze rasy, hodowli, porównania ich. Dużo się pisze i mówi jak uniknąć wpadki kupując auto, AGD, nieruchomość ale temat związany z problemem pseudo hodowli nie jest szczególnie rozpropagowany. Brak tzw. wiedzy powszechnej dotyczącej tej strefy nieuczciwej działalności, więc takich jak my będzie jeszcze wielu- niestety

Ja na temat przykladowego sprzetu AGD tez pojecia nie mam dlatego szukam informacji, opinii...i wiedze znajduje <okok> tylko szukam...
Poprosiles o kopie rodowodow rodzicow? masz metryke Lunki?jesli tak to wstaw prosze jej skan, tak z ciekawosci prosze....<prosi> Jesli czytales o rasie, szukales informacji to wiesz na co zwracac uwage kupujac szczonka, czy dostales pelny komplet informacji od hodowcy na temat zdrowia i chorob przodkow Lunki?
Zgadzam sie z jednym...coraz wieksza ilosc kupujacych zostaje zmylona nowa ustawa, i mysli ze kupuje psa z papierami o udokumentowanym pochodzeniu :->

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN


Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości