Shepherds Green wita :)

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez anula » 2008-10-06, 10:58

Niesamowita jest!!! Widać, że to mądre psisko!
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez magat » 2008-10-06, 11:16

Mało, że mądra to widać, ze bardzo szczęśliwa.... :lol: :lol: ,.... i kto w takich warunkach by nie był?
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez Magdziol » 2008-10-06, 11:46

Brudasek ale jaki szczęsliwy.Tak wyobrażałam sobie mojego borderka ale wygrał berneńczyk.Przeczytałam ,że borderom trzeba zapewnić dużo ruchu i to wpłynęło na podjęcie decyzji no i maślane oczy berneńczyków.
Avatar użytkownika
Magdziol
 
Posty: 51
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-03, 16:47
psy: Bella

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez anula » 2008-10-06, 11:58

aj, te berneńskie oczyska ;-)
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez asia78 » 2008-10-06, 12:54

Witaj
Super zdjęcia! Uwielbiam to skradanie Borderków.
Ja mam Appenzellerkę, ale ma dopiero 4 m-ce, więc zobaczymy co z niej wyrośnie.
Na razie tylko raz widziała krowę i była tym widokiem mocno zaniepokojona.
W sumie to się jej nie dziwie, taaaaaaka duuuuuża i nie wiadomo do czego jest zdolna :mrgreen:
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez Cefreud » 2008-10-07, 09:11

cudny skradacz.strasznie mi się podobają bordery, ale nie pasują kompletnie do mojego charakteru,więc pozostaje mi tylko podziwianie :-)
Moj bernuś szczeka raczej mało,ale strasznie dużo "gada" :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez majawn » 2008-10-07, 20:34

i kto w takich warunkach by nie był?

Kiedy pada a Kelly mnie wyciąga na pasienie i stoje z owieczkami, Kelly pasie i tylko jak jestem przemoknięta, no to odpowiedź brzmi : ja :lol: .
Przeczytałam ,że borderom trzeba zapewnić dużo ruchu i to wpłynęło na podjęcie decyzji no i maślane oczy berneńczyków.

Mi trudno powiedziec, czy tak duzo potrzebują, bo to dopiero mój drugi pies w zyciu, ale przyznam się że spodziewałam się czegoś dużo straszniejszego :). Ale widze, ze im najbardziej to jest potrzebna praca na myślenie, dlatego bardzo fajnie one uczą się z np. klikerem. Ale w ogóle to wszystko lubia co wymaga od psa myślenia i porozumienia z przewodnikiem.
asia78,
Mądra psiunka, jak tam krowom tez nie ufam.
Cefreud,
Tutaj mam filmik z przyczajką jest to chyba czwarty od góry (pt. przyczajka Kelly):
http://shepherdsgreen.bunet.pl/content/view/83/48/

Później wstawię takie najbardziej przyczajaste zdjęcia Kelly.
Maja
Avatar użytkownika
majawn
 
Posty: 1170
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 09:32
Lokalizacja: powiat szydłowiecki
psy: bern, border i border

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez Cefreud » 2008-10-08, 08:51

super.oglądnęłam wszystkie :-)
U nas zdechł pies psuje ogon.Ni jak nie jestem w stanie pokazać Freudowi,ze zdechły pies nie merda ogonem :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez asia78 » 2008-10-08, 09:48

Super filmy!
Skradanie piękne, ale "zdechł pies" rewelacja :!: Muszę pomyśleć nad klikierem.
Zazdroszczę Ci warunków życia.
Ja muszę 1 godzinę przebijać się do pracy potem 8 godzin przy komputerze i znowu godzinka do domu.
Po pracy dom dzieci i Amanda dla której mam zdecydowanie mniej czasu niż ona potrzebuje.
Oczywiście ona nie jest cały dzień sama, bo mąż do niej zagląda w ciągu dnia, ale nie zapewnia jej rozrywki umysłowej :-(
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez majawn » 2008-10-08, 21:10

Cefreud, asia 78
Brak merdnięcia właśnie dobrze wyłapać klikerem jak juz się umie korzystać z klikera. Bo wtedy można ten ułamek sekundy wyłapać, a następnie przedłużać. Kliker jest fajny. Tylko trzeba się wczytać, żeby zrozumieć w zasadę klikera zanim się coś zacznie, a następnie poćwiczyć refleks. Potem sprobować coś prostego do zrobienia. I zdecydowanie polecam metodę dodawania komendy na samym końcu: dopiero jak pies sam zaczyna ofiarowywać zachowanie. W tym filmiku z etapami nauki, jest to pokazana, jak stoję i czekam nic nie mówiąc az Kelly sama zrobi klap-nie żyję. Jeszcze dodam, ze ja nie miałam bezpośredniego kontaktu z żadnym szkoleniowcem, tylko pomoc emailowa oraz przez listę http://www.dogs.gd.pl/kliker/ : . Niemal wszystkie "sztuczki" Kelly sa klikerem. Wiem, ze sa one proste, ale nie było moim celem dojście do sztuczkowych wyżyn.
asia78,
Czyżbyś odniosła wrażenie ze nasz raj w kąciku na ziemi sam na się zarabia? :) Nie, niestety dojeżdżamy do pracy 30 km oboje z mężem. Tylko mamy to szczęście, ze pracujemy w kolegium, więc kiedy moje koleżanki jada do Chorwacji na wakacje to ja zbieram siano i zrywam borówki, a kiedy moi sąsiedzi zapadają w rolniczy sen zimowy to ja zapylam o świcie do kolegium :D. No ale cos za cos. Sama chciałam i nie żałuję. Ale zwierzaki mają komfortowo, bo robimy tak, ze albo ja jestem w domu albo mąż. Tylko mi tego berna brakuje żeby wózeczek z belką siana mi woził i wodę ze źródełka oraz pomagał przy zbieraniu grzybów.

Dobra daję super przyczajkę Kelly i się zamykam bo za duzo gadam. Chyba sie starzeję.
Obrazek
Ostatnio edytowano 2008-10-08, 21:30 przez majawn, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
majawn
 
Posty: 1170
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 09:32
Lokalizacja: powiat szydłowiecki
psy: bern, border i border

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez anula » 2008-10-08, 21:20

Zdjęcie powyżej rewelacja.
Tak moja Sawa bardzo "pomaga" przy zbieraniu grzybów, w każdym razie przynajmniej po grzybobraniu pies wybiegany i szczęśliwy. W lesie trzyma się swoich blisko, daje znać jak konkurencja pojawia się w pobliżu i nie odbiega za bardzo w pogoni za leśnymi zwierzakami. Bardzo lubię te nasze chwile w lesie. Nawet jesli nikt z rodziny nie ma ochoty na połażenie po lesie, jakoś specjalnie nie odczuwam strachu w towarzystwie berna. Chociaż tak na prawdę, gdyby jakiś złoczyńca miał niecne zamiary to musiałbym bronić psa, albo mieć dobry charakter w nogach, albo skorzystać z gazu pieprzowego, hi hi :-P
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez AT » 2008-10-08, 21:23

Zawsze mówiłam, że mój pies nie jest berneńczykiem tylko skrzyżowaniem bordera z niufem :lol: . Muflon tak się przyczaja jak coś w krzaczorach wyniucha i zaczyna kombinować jak tu zrobić żeby to ze sobą do domu zabrać :-P
Świetny jest ten Twój colaczek :-D
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez majawn » 2008-10-08, 21:35

Anula i AT,
To powiedzcie mi coś negatywnego, bo jak na razie, to wszyscy zawzięcie utrudniają mi czekanie na bernusię, :mrgreen: a poczekać jeszcze trochę muszę.
Maja
P.S. "borderek" nie "colaczek". Kolaczki to "collie" :-) .
Avatar użytkownika
majawn
 
Posty: 1170
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 09:32
Lokalizacja: powiat szydłowiecki
psy: bern, border i border

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez AT » 2008-10-08, 21:41

No u Mufki te niufowe cechy bywają kłopotliwe - zwłaszcza jak kilka innych psów zachęci do kąpieli w bagienku :oops: :roll: Anula pewnie to potwierdzi. Ale wiesz mój pies w pewnych aspektach specyficzny jest - zazwyczaj berneńczyki bardziej zrównoważone są więc trudno się do nich zniechęcić ;-) :lol:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez inbloom » 2008-10-08, 21:56

AT napisał(a):Zawsze mówiłam, że mój pies nie jest berneńczykiem tylko skrzyżowaniem bordera z niufem :lol:

a ta ciągle swoje :mrgreen:
Aśka, kocham Cię :-P
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez anula » 2008-10-08, 21:58

No coś Ty Maja, jak ma Ci coś negatywnego powiedzieć zberniały na maksa właściciel berna?
No dobra bywają uparte (za którymś razem da ci do zrozumienia, żebyś po piłeczkę sama sobie pobiegła), żebrzą przy stole (jestem twarda, ale reszta wymięka), moja jest wybredna w jedzeniu (kulek), ale np. to z jakim entuzjazmem mnie wita po 3 min. spędzonych w łazience niweluje te drobne skazy na jej charakterku, a z jakim wdziękiem przychodzi umorusana z ogódka :roll: po ukryciu gdzieś kościka, albo kurzej łapki, a minka mówi sama za siebie: "przecież nic się nie stało, o co chodzi?". :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez AT » 2008-10-08, 23:01

inbloom napisał(a):
Aśka, kocham Cię :-P

Ciiicho bo się wyda :-P :lol:
Już uciekam i nie zaśmiecam wątku o takim utalentowanym psie i jego Pańci :-D
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez meggy » 2008-10-09, 13:21

witamy i my :mrgreen: sunia niesamowita :!:
u nas Adelka tez zagania ;-) poki co szczeniaki coby sie nierozlazily hihi
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez asia78 » 2008-10-09, 16:01

Maja gadaj ile wlezie :mrgreen: ja chętnie tu zaglądam.
A tak z ciekawości, gdzie znajduje sie ten twój raj?
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Shepherds Green wita :)

Postprzez majawn » 2008-10-09, 17:34

meggy,
No cóz ten typ to jeden z trudniejszych sztuk pasterskich ;-) . Np. zawieranie stada :mrgreen:

Z żebraniem nie ma problemu, ja jestem potworem antyżebraczym i moje piechy to wiedzą ;)
Brak chęci biegania za piłka zanim mi ręka zemdleje i bark zesztywnieje? to by byla duża zmiana klimatu dla mnie :mrgreen:
asia78,
Gmina Jastrząb, woj maz.W połowie mniej wiecej pomiędzy Kielcami a Radomiem.
Maja
Avatar użytkownika
majawn
 
Posty: 1170
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 09:32
Lokalizacja: powiat szydłowiecki
psy: bern, border i border

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości