Przywitajmy się :)

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez BASTARD » 2010-02-08, 21:43

śliczna dziewczynka, na tej fotce wygląda jak maskotka :-)
Mała dostosuje się do Waszego "rytmu", tylko dajcie jej chwile
u nas jakieś 2 tygodnie, noc w noc o drugiej pobudka, bo łobuzowi zabierało się na wygłupy :mrgreen:
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez bialaewa » 2010-02-08, 23:13

Witamy, skąd my to znamy, bieganie z mopem i łopatką, no ale to uroki dzieciństwa szczeniaczków :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar użytkownika
bialaewa
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-02, 17:15
Lokalizacja: Nowa Ruda/dolnośląskie
psy: Nero i Sabcia

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez zajac77 » 2010-02-09, 10:37

dziś postanowiliśmy nie reagować na popiskiwania i zachęty do zabawki...
Było troszkę lepiej tzn. o tyle lepiej ze nie daliśmy się wciągnąć w zabawę, tylko próbowała zwrócić na siebie uwagę... Ciężko było nie wyciągnąć ręki i nie pobawić się chwilę ale się udało...zostawiliśmy otwarte drzwi od sypialni i po próbie zwrócenia na siebie uwagi poszła do drugiego pokoju i tam pospała do mniej więcej 3 nad ranem... i znowu koło 3 nad ranem próbowała nas wciągnąć w zabawę.... qrcze jakie to było ciężkie żeby nie zareagować na takie popiskiwania i chęć zabawy... no ale usnęła i obudziliśmy się czyli ja wstałem o 7.00 i OBUDZIŁEM psiaka :) hi hi

nadal w nocy oczywiście siku, kupa - akcja mop, wycieranie podłogi etc.
//czy wycieranie podłogi mopem to dobry pomysł? czy myjąc tak podłogę nie roznosimy zapachu siuśków po większej powierzchni pokoju?

no i kolejne fotki z dziś rana :) Belli :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
zajac77
 
Posty: 70
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-01, 16:00
psy: Bella Czandoria DSPP

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez eurydyka » 2010-02-09, 11:43

Ja przy Gali też wycierałam podłogę mopem. Tragedia ,zmieniałam go co 2 dni. Teraz jestem mądrzejsza i kupiłam ręczniki papierowe. Wycieram do sucha i póżniej mopem :-) Są też maty do nauki sikania fajna rzecz. I tak Aronka trochę na matę, trochę do legowiska i trochę na panele :mrgreen: Ale do przodu. Niebawem mam nadzieję ten problem sie skończy :-D
Avatar użytkownika
eurydyka
 
Posty: 200
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-15, 12:15
psy: DSPP GALA CZANDORIA, ARONA CZANDORIA

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez zajac77 » 2010-02-09, 12:46

my też korzystamy z mat do nauki siusiania. I 1x na 3 sikania trafia na matę :)))
ale OK ręcznik papierowy + mop - to jest myśl - dzięki
Avatar użytkownika
zajac77
 
Posty: 70
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-01, 16:00
psy: Bella Czandoria DSPP

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez zajac77 » 2010-02-09, 17:16

dziś pierwsze rozstanie na dłużej niż 5 min za nami. Wyszedłem do sklepu i nie było mnie CAŁE 25 minut.
Całkiem fajnie to wyglądało. Poszła Belka za mną w kierunku drzwi i usiadła obserwując co robię. Ubrałem się i poszedłem. Zamknąłem drzwi i wyszedłem. Nasłuchiwałem pod drzwiami dobre 2-3 minuty i było cicho i spokojnie.
Najbardziej martwię się żeby sobie krzywdy jakiejś nie zrobiła jak będzie zostawać sama w domu ale nie mam sumienia kupić klatki i zamykać Jej w klatce....
Widziałem takie kojce dla szczeniaków ale to już chyba lekka przesada, cooo?
Powyłączamy wszystko co tylko się da z prądu żeby nie pogryzła kabelków i mam nadzieje, ze jedyne co się może stać to że wdepnie w swoje siuśki lub niestety w kupę (no ale przecież to prawdziwa Bella, piękność słodka)
Avatar użytkownika
zajac77
 
Posty: 70
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-01, 16:00
psy: Bella Czandoria DSPP

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez Agnieszka » 2010-02-09, 18:27

Panie Wojtku oprócz kabelków koniecznie wszystkie kwiaty doniczkowe nalezy pochować . Zapomniałam wspomnieć o tym podczas Waszej wizyty .
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez magat » 2010-02-09, 19:03

Witamy,.. dopiero zauważyłam ten wątek, , panienka jak z obrazka
dużo , dużo zdrowia, bo kochajacych włascicieli to juz ma :lol:
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez bialaewa » 2010-02-09, 22:57

Witam.Radzę zabezpieczyć także buty i kapucie, bo może tak być,że po powrocie trzeba będzie intentyfikowć to co po nich zostało, te maluszki mają niesamowitą energię do zabawy,ale gdy zostają same to sie nudzą i wtedy to co w zasięgu ząbków to ich no i potem.............. pozostaje nam sprzątanie tego co po hulankach zostało:):):):)pozdrawiamy
Avatar użytkownika
bialaewa
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-02, 17:15
Lokalizacja: Nowa Ruda/dolnośląskie
psy: Nero i Sabcia

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez elwira » 2010-02-09, 23:12

Witamy,witamy :-D :-D Początki nigdy nie są łatwe,ale póżniej już tylko z górki :mrgreen: :mrgreen: Pozdrawiamy
elwira
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez Madzia » 2010-02-10, 09:48

Nic się nie bój :mrgreen: wszystko będzie dobrze bo juz to przerabialiśmy :mrgreen: .
Dobrze by było jakkby przyzwyczajała sie do nowych sytuacji, dźwięków bo im szybciej tym lepiej. My naszego zabieramy wszędzie jak to tylko możliwe ;-) Wiem wiem też mamy kwarantanne (już się kończy) ale wasza suczka nie może być iziolowana więc kawarantanna kwarantanną ale bierzcie ją na małe spacerki (ok 10-15 min wystarczy :lol: ) tylko uważać by nie podchodziła do nieznanego psa- bo na tym ona polega - i jak coś to wziąść na ręce oczywiście by też uważać jak Aniula powiedziała "Można i na rękach, można na smyczy tak żeby nie miał możliwości obwąchiwać albo smakować kup i moczu innych zwierząt" . Jesczcze malutka jest ale zobaczycie jak szybko rośnie (na razie będzie luciutka - potem fiu fiu) :mrgreen: ja się nadziwić nie moge!
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez zajac77 » 2010-02-10, 10:54

dziś noc była spokojniejsza :)
Bela spała w pokoju obok bo tak sama sobie wybrała :) w nocy nie słyszeliśmy jej prawie wcale. Koło 5 nad ranem tylko słyszałem poranną toaletę i obgryzanie pazurków.....
Także kolejne noce są lepsze... oby tak dalej.
Natomiast sprawa "łazienki" to nadal bolący problem. Siusiamy wszędzie gdzie się da.... Maty póki co nie sprawdzają się niestety....
Czy macie jakiś pomysł co zrobić jak zobaczę że zsiusiała się w jakimś miejscu a nie na matę? Nie powinno się karać, bić w tyłek etc. więc zastanawiam się co można zrobić, żeby wiedziała że źle robi, cooo?
Avatar użytkownika
zajac77
 
Posty: 70
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-01, 16:00
psy: Bella Czandoria DSPP

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez Anirysova » 2010-02-10, 11:00

Ragować można tylko w momencie siusiania np. mówisz FE i odstawiasz malucha na matę, nigdy po fakcie gdy juz nasikała, bo nie zrozumie o co chodzi.
Kup taki preparat Beaphara "Puppy Trainer" i dawaj kilka kropel na matę - u nas to działało.

tu jest link: http://www.krakvet.pl/beaphar-puppy-tra ... -1731.html
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez zajac77 » 2010-02-10, 11:12

dzięki za info. czyli mam ją wziąć na ręce jak nasika? powiedzieć FE? i zanieść na matę?
Przecież nie złapie Jej w trakcie sikania, prawda??
kupiłem podobne preparat i popsikałem matę - ale to nie zadziałało.... przynajmniej na razie...
Avatar użytkownika
zajac77
 
Posty: 70
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-01, 16:00
psy: Bella Czandoria DSPP

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez Madzia » 2010-02-10, 11:22

My nie mieliśmy żadnych mat więc gdy widzieliśmy że "dziwnie chodzi" (sama zobaczysz jak u twojego psa to wygląda) to szybko braliśmy pod pache i na dwór..
Te psy są bardzo mądre..juz po 2-ch dniach załapał o co w tym chodzi :-)
Fakt faktem że chodziliśmy co 30 min na dwór ale to poskutkowało bo w ciągu prawie -ch miesięcy co jest u nas zrobił tylko jedną kupe (w pierszy dzień być może z wrażeń :mrgreen: ) i chyba 5 razy popuścił więc jesteśmy zadowoleni. Gdy go braliśmy z hodowli "Porażynianka" miał niecałe 3 miesiące. Teraz jest w połowie 5. Z czasem przedłużamy "trzymanie moczu" do godziny - potem jeszcze dłużej aż się całkowicie nauczy. :-)

Ale gdy wypije całą miche wody to chodzimy częściej by nie zostawiał niespodzianek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez Madzia » 2010-02-10, 11:25

TAK! Gdy zacznie siusiu to łap go i wstawiaj..nie wiem gdzie u was ma sikać na macie czy na podwórku...tam gdzie uzgodniliście i jak ładnie się załatwi to pochwała i chwilka zabawy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez Anirysova » 2010-02-10, 11:25

No własnie o to chodzi, że ma być w trakcie...
A gdy się widzi, że sika w wyznaczone miejsce, to chwalimy i cieszymy się :-)

Nasze psy nauczyły się błyskawicznie załatwiać na dworze i co ciekawe od razu sygnalizowały, że chcą wyjść.
Tylko nasza suczka jakoś tak dłużej sikała w domu, jeszcze w wieku 4 m-cy zdarzało jej się siku na szmatę, ale chociaż tyle, że na szmatkę nauczyła się szybko.
Nie wiem od czego to zależy. :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez Madzia » 2010-02-10, 11:33

Moze czuła zapach swój i wiedziała że tam może się bezpiecznie załatwić? NIe wiem .. zauważylam ze jak pierwszy raz popuścił koło akwarium to potem wracał w to samo miejsce.. więc domestos poszedł w róch :mrgreen: i teraz nie czuej swojego zapachu..

AniRysTeam - zając77 . tak! potem pies sam sygnalizował że chce siku bo poszedł koło drzwi wyjściowych ale nie trwał tam długo więc trzeba być spostrzegawczym ;D ale to tylko kwestia czasu...
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez zajac77 » 2010-02-10, 11:33

OK - dziś będziemy próbować nowe metody :)
ale nie ma opcji wystawiania na dwór bo tak jak napisałem BELA jest w trakcie kwarantanny także nie ma opcji o wychodzeniu na zewnątrz nawet na siku czy kupę

Dzięki za porady!!
Avatar użytkownika
zajac77
 
Posty: 70
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-01, 16:00
psy: Bella Czandoria DSPP

Re: Przywitajmy się :)

Postprzez anula » 2010-02-10, 11:56

Czy wy mieszkacie w bloku czy macie swój ogródek?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości