BAJKA z Bajkowej Doliny

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

BAJKA z Bajkowej Doliny

Postprzez Gandalf » 2007-02-24, 16:36

Witam wszystkich forumowiczów, jestem przyjacielem dwóch pięknych suczek BAJKI z Bajkowej Doliny - berneńczyka i ŚLIWOWICY Filos - owczarka podhalańskiego. Cieszę się, że itnieje forum i daje możliwość wymiany poglądów i doświadczeń na odległość.
Do następnego kliknięcia. Gandalf.
Gandalf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gandalf » 2007-02-24, 16:45

Próba wstawienia zdjęcia, jak nie wyjdzie so sorki z góry.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Gandalf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gandalf » 2007-02-24, 16:46

to , żeby było wiadomo o kim mowa dodam jeszcze jakies fotki:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Gandalf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gandalf » 2007-02-24, 16:47

i jeszcze jedno:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Gandalf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gandalf » 2007-02-24, 16:48

jakość zdjęcia pogorszona, ale to nie rewia mody. jak by co to mamy stronkę i tam można poznać nas bliżej; www.gacowka.republika.pl
Gandalf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez sylwiaczek » 2007-02-24, 19:35

Witamy na forum ;-)
Przyznam że Obie sunie, Bajka i Jaga są prześliczne.
Avatar użytkownika
sylwiaczek
 
Posty: 408
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-13, 12:17
Lokalizacja: Szkocja
psy: Luna Dark [*], Meggie [*], Seneka [*]

Postprzez Barbel » 2007-02-24, 21:50

Mój wymarzony zestaw: bernuś i podhalan!
Podhalany zawsze były w mojej rodzinie i takim był też pierwszy mój pies dorosłego życia (niestety już nie żyje. Teraz nastała era berusiów ale jeszcze bardzo bym kiedyś się chciała "dopieskować" podhalanem. Twórz galerię i wstawiaj jak najwięcej fotek "dziewczyn"! Będę miała o czym marzyć :roll:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Postprzez saganka » 2007-02-24, 21:57

Witamy!! I od razu pytamy ;-) - jakie sa podhalany? Czym (oprocz wygladu :-P ) sie roznia na codzien? Bardzo podobaja mi sie podhalany, ale tyle juz bardzo roznych opinii na ich temat slyszalam, ze sama nie wiem. Opowiedz, co?? :-)
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-02-24, 22:16

Ja rowniez uwielbiam biale miski :-D
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Przemo » 2007-02-24, 22:20

witamy witamy i zapraszamy. :-D :-D :-D

Obie sunie sa bombowe :-D :-D
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-02-25, 10:04

Oj, witamy :!: :!: Jak dobrze, że Gdańsk się odezwał :-D Może spotkamy się kiedyś na spacerku :?: :?:
Powiem szczerze, że Galwin to był czysty wypadek - miał być podhalanem :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Grażyna i Coffee » 2007-02-25, 12:15

Witamy nareszcie na Forum . Nie wiem czy mogę ,ale zdradzę tajemnicę to Bajka i Jaga od Radka czyli berneńczyk i "biały berneńczyk" bywalczynie spotkań w Dolinie Radości.
Stronka śliczna .Pozdrawiamy i liczymy na spotkanie w parku , albo na łące. :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Grażyna i Coffee
 
Posty: 1244
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 09:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-02-25, 12:26

Na łące pani Grażynko, bo parczek to nie wiem gdzie jest ;-) To kiedy :?: :?: :?: :?: :-D
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Gandalf » 2007-02-25, 13:58

Witajcie Wszyscy. Widzę, że wśród wielbicieli berneńczyków są też wielbiciele podhalanów. To świetnie, o polskie rasy też trzeba dbać. W dużym uproszczeniu porównując 2 rasy to można powiedzieć, że podhalan jest psem zdecydowanie bardziej stróżująco - obrończym niż berneńczyk. Bajka ( bern ) kocha cały świat, inne pieski, wszystkich ludzi , cieszy się jak są u nas goście i próbuje wyszukać najsłabsze ogniwo do głaskania. Jest przymilna i towarzyska. Natomiast Jaga ( podhalan ), nie przepada za obcymi, nie spoufala się z nimi, nie przymila się, a jak juz da się pogłaskać, to z wielką łaską i obojętnością. Na spacerze z berneńczykiem jest pełen komfort, nie atakuje innych, nie oszczekuje. Na podhalana trzeba bardziej uważać, potrafi oszczekać obcych i inne psy. Moja Bajka wykazuje zdolności obrończe, ale tylko w sytuacjach realnego zagrożenia np. gdy inny pies zaatakował kiedyś Jagę, jak jeszcze była szczeniaczkiem, Bajka stanęła w jej obronie przepędzając intruza. Natomiast Podhalan reaguje dużo wcześniej, ocenia obcych już po wyglądze, a nie po zachowaniu. W domu obię są przytulnymi misiami - tak, jakby były tej samej rasy, ale już gdy przyjdą obcy, pojawiaja się różnice rasowe. a ha, podhalan szczeka, jak coś usłyszy na zewnątrz, a berneńczyk wtedy śpi. To tak w skrócie, w razie dalszych pytań, co do podhalanów chętnie odpowiem.
Gandalf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gandalf » 2007-02-25, 14:06

Drodzy 3mieszczanie!!!
Bardzo chętnie się spotkamy na spacerze, ale mamy pewne komplikacje na tą chwilę, bo Jaga ma cieczkę, więc mogę przyjść tylką z Bajką, ale nie wiem jak z nią będzie, bo ostatnio trochę się inaczej zachowuje, bo... jest w ciąży!!!
Tym sposobem właśnie to ogłosiłem, spodziewamy się małym piesków. Szczęśliwym tatą jest NAGASAKI z Deikowej Doliny.
Pomimo to, ze spacerem w Dolinie Radości jestem na TAK.
Gandalf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gandalf » 2007-02-25, 14:32

dodałem kilka fotek berna z podhalanem w dziale "galeria" "galeria psiaków".
Gandalf
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2007-02-25, 15:37

gratulujemy!
wybor tatusia super! Nagasaki jest bardzo ładnym psem :-)
no to z niecierpliwoscia czekamy na rezultat no i oczywiscie foteczki, jak tylko maluszki pojawią sie na swiecie! :-D
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Gość » 2007-02-25, 20:03

Gandalf napisał(a):Drodzy 3mieszczanie!!!
Bardzo chętnie się spotkamy na spacerze, ale mamy pewne komplikacje na tą chwilę, bo Jaga ma cieczkę, więc mogę przyjść tylką z Bajką, ale nie wiem jak z nią będzie, bo ostatnio trochę się inaczej zachowuje, bo... jest w ciąży!!!
Tym sposobem właśnie to ogłosiłem, spodziewamy się małym piesków. Szczęśliwym tatą jest NAGASAKI z Deikowej Doliny.
Pomimo to, ze spacerem w Dolinie Radości jestem na TAK.


Ja nie mogę: Uśka i Radek dziadkami!!!!!!!! :mrgreen:

Pozdrawiamy
Brombkowscy
Gość
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości