Robert jeszcze bez pieska...

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez rotex » 2010-01-23, 02:08

Witam wszystkich uzytkownikow i adminow tworzacych ten portal.
Gwoli przedstawienia:
Mam na imie Robert i zamierzam dolaczyc do grona szcesliwych wlascicieli (opiekunow) bernenczyka.
Trzy lata temu odszedl od naszej rodziny najserdeczniejszy nasz przyjaciel; bialo-brazowy mieszaniec wabiacy sie Bouli. Byl bardzo wiernym,opikunczym i poslusznym psem, z ktorym bylem zzyty do tego stopnia, ze spal ze mna na poduszce wtulajac swoj wlochaty lepek w moja szyje. Bouli byl obdarzony szczegolna madroscia, ktora wrecz zakochiwal w sobie wszystkich dookola. Przezylismy razem 15 lat.
Po jego odejsciu bardzo dlugo walczylem ze soba samym: wiedzialem, ze nie potrafie zyc bez psa u boku, ale z drugiej strony balem sie, ze bede zawiedzony jesli nowy czworonog nie dorowna boulemu, ktory zawiesil bardzo wysoko poprzeczke swojemu nastepcy.
Ktoregos dnia postanowilem sprawdzic z czystej ciekawosci jakie rezultaty otrzymam jesli wpisze w google nastepujace zdanie: "...jest bardzo inteligentnym, opiekunczym i lagodnym psem".
W ten wlasnie sposob poznalem taka rase jak BPP i m.in. ten portal.
Mam nadzieje,ze poznam tutaj ludzi, ktorzy beda sluzyli rada i pomoca we wszystkim co jest zwiazane z tym pieskiem; poczawszy od kupna poprzez ewentualnie szkolenie, karmienie, leczenie...
Przepraszam za lekko przydlugi wstep ale dzieki niemu mozecie mnie troszke lepiej poznac.
Jestem bardzo otwarty na wszelakiego rodzaju sugestje i nowe kontakty zawarte na tym portalu.
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Rzeszotarski Robert.
rotex
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-23, 01:12
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez daria » 2010-01-23, 09:07

Witaj Robercie,życie z berneńczykiem lub ogólnie ze szwajcarem to niesamowita przygoda pełna uśmiechu i miłości zawartej w oczach i ogonie,Nie będzie to Bouli bo on był niepowtarzalny ale będzie to miłość równie silna i nie do wyleczenia :-D
Co do zakupu to zapowiada się kilka forumowych miotów więc czytaj i pytaj a forumki z chęcią Ci podpowiedzą i podzielą się z Tobą swoją wiedzą.
Fajnie że jesteś z nami i jeszcze raz witam i mam nadzieję że będziesz wkrótce szczęsliwym posiadaczem berneńczyka-najcudowniejszego psa na ziemi :-D
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez asienka » 2010-01-23, 09:38

My tez witamy i ostrzegamy-z milosci do bernenczykow nie da sie wyleczyc :lol: :lol: zyczymy szybkiego wyborku pieknego psiaka a potem to juz bedzie super przygoda ;-)
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Drixon » 2010-01-23, 10:09

Witamy serdecznie ...
cieszymy się że tu trafiłeś i że z nami chcesz szukać, uczyć się i cieszyć Psiakiem ;-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Alicja i Spartki » 2010-01-23, 10:10

Witaj Robercie :-D ja też jestem posiadaczką i do tego okropną bernocholiczką tej rasy.Też tak jak TY miałam w domu Sońkę Barbeta która przeżyła z nami cudowne 16 lat .Przeszła 2 powazne operacje które własnie pozwoliły dotrwać z nami do tak późnego wieku.Bardzo bardzo Soniuskę kochałam i kocham nadal ale to co czuje do bernneczyków to jest zupełnie inny wymiar miłosci.W marcu 2009 roku niespodziewanie odeszła od nas Sarunia przyszła nad ranem do sypialni położyła się obok męża na łóżku zasnęła i już ,a ja do dziś płacze ,co prawda po kątach i w ukryciu żeby nie ranić rodziny ale to jest silniejsze ode mnie.A jak sobie już popłacze lece do pozostałych spartków i tule ,przepraszam za to ze płacze za Sarunią i dalej łzy same lecą,Powiem Ci tylko tyle ze mimo świadomosci ze jest to rasa narażona na wiele chorób i duża populacja bernenczyków odchodzi w młodym wieku ja oddala bym za nie chyba własną dusze bo nie ma na swiecie oczywiscie według mnie-kazdy ma prawo mieć własne zdanie :-D cudowniejszych ,bezgranicznie kochających o rudawych fasolkach nad oczami ,pędzelku na ogonie i skarpetkach na wymiar misów :-D :-D .a wiem co mówię bo mam w domu aż 6 takich pociech i mogę tylko Bogu dziekować ze jakoś do tej pory ,mimo już dość poważnego wieku nie imają się ich żadne choróbska i daj boze tak dalej.Mój kochany prezio w tym roku niedługo kończy 9 lat. Modlę sie abym mogła mu postawić na torciku 9 urodzinowych świeczek :-D :-D .Przepraszam ze tak sie rozwodzę ale ten typ tak ma .Na hasło Bernenczyk
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Hekate » 2010-01-23, 10:55

Serdecznie witamy, mam nadzieje ze już niedługo odnajdziesz swoje berneńskie cudo ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez asiaqu » 2010-01-23, 11:17

Witamy serdecznie :-)
Avatar użytkownika
asiaqu
 
Posty: 1442
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-24, 14:29
Lokalizacja: Dzierżoniów
psy: Bogna,Ashantii,Labelle,Huba Buba ,Ferrari,Junior ,
Hodowla: Pamajo-Canis Familiaris

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Anirysova » 2010-01-23, 11:21

Witamy serdecznie :-D
Bernowiroza jest nie uleczalana :mrgreen:
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez rotex » 2010-01-23, 13:41

Bardzo dziekuje za mile przyjecie.
Przepraszam, ze tak pozno odpisuje ale dopiero niedawno wstalem. Do trzeciej w nocy wczytywalem sie w losy forumowych pieskow. Dobrze, ze bylem sam i nikt mnie nie widzial, bo moje reakcje nie wykazywaly oznak zdrowia psychicznego: raz szkliste oczy i scisniete gardlo, a za chwile smialem sie do rozpuku.
Ciesze sie z mozliwosci poznania Was, poniewaz jestem pod wrazeniem waszej wiedzy i doswiadczenia, ktore niejednokrotnie jest okupione lzami i tesknota po stracie ukochanej bestii.
Bardzo zalezy mi na tym, zeby sie dobrze przygotowac do kupna pieska. Chcialbym po niego pojechac juz teraz, ale ale jestm cierpliwy poniewaz mam swiadomosc, ze nie posiadam jeszcze wystarczajacej wiedzy. Czuje na sobie ciazaca odpowiedzialnosc. Najwazniejsze jest Jego dobro bo wiem, ze sie odwdzieczy wielokrotnie.
Mam bardzo duzo pytan ale podejrzewam, ze w tym celu powinienem sie przeniesc do innego dzialu.
Jeszcze raz bardzo dziekuje za mile reakcje.
Robert.
rotex
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-23, 01:12
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez marzena » 2010-01-23, 14:10

Witamy serdecznie :-D Pięknie piszesz o swoim przyjacielu Boulim. Wzruszyłam się, tak jak Ty czytając forumowe opowieści. Jestem pewna, że będziesz szczęśliwy także z bernusiem u boku, na pewno jakiś piesek będzie także szczęśliwy z Tobą. A może już jakiś się urodził i czeka na Ciebie?
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez iwona_k1 » 2010-01-23, 14:36

Witamy serdecznie!Bardzo się cieszymy,że ktoś tak wrażliwy na psie sprawy jak Ty dołączy do naszej forumowej Rodzinki...
My też nie wyobrażamy sobie życia bez Bernusiowego uśmiechu i tych cudownych orzechowych oczu....
Mamy berneńską sunię Ursie i przygarniętego prawie rok temu Zornika-tak,tak to już rok.Pozdrawiamy serdecznie. :-)
Z jakich okolic jesteś?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Agama » 2010-01-23, 22:46

Witaj tu są sami pozytywnie zakręceni i zwariowani na punkcie berneńczyków :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: znajdziesz tu mnóstwo sprawdzonych informacji i będziesz bogatszy o doświadczenia innych bernomaniaków , a także przyjaciół :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Beata i Fiona » 2010-01-23, 22:52

Witamy serdecznie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez EwaM » 2010-01-23, 22:56

Witaj :-D
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez meggy » 2010-01-23, 22:56

Witamy :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Cefreud » 2010-01-23, 23:55

witamy
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Agnieszka » 2010-01-24, 01:03

Witamy serdecznie :-)
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez starter1 » 2010-01-24, 10:27

Witamy serdecznie.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez annasm » 2010-01-24, 11:36

Witamy i my!
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Robert jeszcze bez pieska...

Postprzez Wydra » 2010-01-24, 19:15

Witaj Robercie!Życzę Ci abyś jak najszybciej dotarł do Twojego psiaka,może już gdzieś na Ciebie czeka :lol:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości