Witam wszystkich :)

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Witam wszystkich :)

Postprzez Marsjanka » 2007-07-07, 17:13

Witam,
chciałam się dziś przywitać, choć forum podczytuję od pewnego czasu.
Dziś, po odwiedzeniu wystawy w Warszawie, ostatecznie i na zabój, zakochałam się w berneńczykach (chociaż przyznam, że duże szwajcarskie też mają swój urok).

Moje zauroczenie miało swój początek w internecie, i dziś właśnie utwierdziłam się w swoim wyborze - berny są CUDOWNE, MIZIASTE, PRZYTULAŚNE I KOCHANE :-D

Męża i starszą córkę już przekonałam - młodsza na razie za dużo nie gada :mrgreen: ma dopiero rok :-P A teraz zaczynam rozglądać się z której hodowli szczeniaka :mrgreen:

pzdr Kasia

P.S. Specjalnie chciałam podziękować właścicielkom cudownej Nitry i ślicznej Gamy (albo Gammy - przepraszam - nie jestem pewna :oops: ) za poświęcony mi i córce czas, i za to, że ostatecznie przekonały nas do berneńczykom :-D
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez agares22 » 2007-07-07, 23:50

Witaj!:)

Bylam dziś na wystawie, ale nie widziałam Was :-(

POLECAMY berny ( są przekochane), ale musisz pamiętać o jednej rzeczy. Berneńczyki to choroba ;-) Masz jednego, a już myślisz o kolejnym ;-)

Nas ta epidemia dopadła gdy Atena miała pół roku. Dziś ma półtora, a od dwóch dni mieszka z nami mała Ceri ;-)
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Postprzez Marsjanka » 2007-07-08, 09:37

My się tylko godzinkę pokręciliśmy koło berneńczyków - tak od 10:30 - mieliśmy niezbyt dużo czasu, bo potem zawoziliśmy starszą, Mariannę, do dziadków :) zresztą Mania najpierw zakochała się w buldogach angielskich (tych obok), no a potem udało mi się ją nakierować na bernolki :) jak się wymiziałyśmy z Nitrą, a potem z Gammą, to już obie nie miałyśmy żadnych wątpliwości :mrgreen: A mąż potem powiedział, że przydałyby się dwa takie psiaki - więc chyba już się zaraził :lol: Porobiłyśmy kilka zdjęć, a potem musieliśmy już jechać niestety...

pzdr Kasia
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez agares22 » 2007-07-08, 10:24

W jakiej okolicy lezy wasza miejscowość Zielonki Wieś? Brzmi pięknie ;-) MOże jesteśmy sąsiadkami???
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Postprzez bea » 2007-07-08, 11:02

No pozdrawiamy miłe Panie,było nam bardzo miło pogadać,jak chcecie "wykonczyc" meżusia ostatecznie,to wpadnijcie do nas,bedzie bez szans,tyle ze jak go opadnie epidemia z nagła zacznie marzyc zaraz o porzadnym stadku,bo to sie tak zaczyna,co dwa berny to niejeden,trzy wygladaja zawsze lepiej niz dwa,a potem to juz ,kazdy w rodzinie chce miec tylko swojego misia i macie juz cztery,jak sie dołączy babcia z dziadkiem to.......musicie pomyslec o dokupieniu pola :mrgreen: :mrgreen: Ale zawsze mozna zaoszczedzic na ogrzewaniu ,taka kupa miłości mocno rozgrzewa :lol: :lol: ....Buziaki dla całej rodziny :!:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Marsjanka » 2007-07-08, 11:03

W gminie Stare Babice (okolice Bemowa) - a to kawałek od Ciebie.
Swoją drogą Henryków-Urocze brzmi naprawde uroczo :-D

pzdr Kasia
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez agares22 » 2007-07-08, 11:58

OOO jak fajnie! To myślę, że na jakiś spacer berneński się możemy umówić. Ja będę na Bemowie 21 lipca ;-) A swoją drogą koło WAT-u mieszka brat mojej małej Ceri, Borneo ;-)
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Postprzez Marsjanka » 2007-07-08, 21:13

bardzo chętnie pojawię się na takim "berneńskim" spotkaniu :) ja wogóle serdecznie zapraszam do mnie do Zielonek :)

pzdr Kasia
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez patio04 » 2007-07-10, 14:49

Witam witam!!!!
Berny są cudowne sama tez niedawno sie o tym przekonalam :) witam przyszla wlascicielke...!!!
patio04
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Zuzanda » 2007-07-10, 16:00

Marsjanko
jeśli masz ochote pogadać o bernach i zobaczyć moje 3 miśki to zapraszam do Błonia masz dosłownie "rzut beretem"
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez Marsjanka » 2007-07-10, 16:11

ooooch Zuzanda, czytasz mi w myślach - oglądałam dziś Twoją stronę i miałabym kilka pytań :) w sprawie bernów i kotów - bo ja się zamierzam nie tylko "dopsić", ale i "dokocić" (właściwie "do_mainecoonić") - i nie wiem, w jakiej kolejności to wszystko przeprowadzić... czy najpierw pies czy kot? ooo rany - ale fundamentalne pytania :->

czy u Ciebie przeszło to bezproblemowo na linii pies - kot? czy też były jakieś spięcia?

pzdr Kasia
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez Tess » 2007-07-10, 17:37

Jesli chodzi o dokocanie lub dopsianie - służę doswiadczeniem. Najpierw był pies. Doberman, który nie znosił kotów. Podrzucono nam kociaka i Maks go zaakceptował. Generelnie lepiej jak najpierw jest pies. Kot może sie obrazic i cały proces trwa troche dłużej. A już w ogóle najlepiej - dwa maluchy w miarę jednoczesnie ;-)
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Marsjanka » 2007-07-10, 22:52

yes, yes, yes :mrgreen: dwa maluchy jednocześnie - marzenie nie do zrealizowania chyba :-> ale spróbować nie zaszkodzi :-P

czyli najpierw pies - co ja powinnam najpierw zrobić... hmm... 1. wybrać hodowlę, nawiązac kontakt, 2. dokończyć ogrodzenie wokół domu (drobiazg... już tylko z jednej strony), 3. zakupić trochę literatury fachowej (tylko co?????), 4. założyć bramkę na schody (to akurat przyda się też dla Młodej, bo chodzić zaczeła :-P ), ... 5. ochłonąć, pomyśleć, ochłonąć :lol: entuzjam mi "buzuje" :)

tak naprawdę, dla mnie to odpowiedni moment na psa, bo - jak się to mówi - "siedzę w domu z młodszym dzieckiem" :-P żeby to się siedzieć udało :mrgreen: mam taki zawód, że mogę pracować w domu, biorę trochę zleceń - i mam czas na "wychowywanie" jeszcze jednego malucha :-P

no i mam nadzieję, że moje stadko (póki co, sztuk 4) uszczęśliwi bernolka :)

pzdr Kasia
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez Zuzanda » 2007-07-10, 23:12

Marsjanko odbierz priwa :-D
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet


Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości