Które hodowle polecacie i dlaczego?

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez wujaszek » 2013-02-21, 18:11

Witajcie kochani :]

Od dawna czytam wątki na tym portalu i muszę powiedzieć, że portal jest super 10 na 10 (10/10).
Szkoda tylko, że tak mało w nim życia, czyzby wszystkie tematy na temat DSPP zostały juz wyczerpane? Niesądze:)
No ale wkońcu postanowiłem się zarejestrować i brać czynny udział może choć w drobnej części swoimi pytaniami nadam mu świezości ;-) Oczywiscie pełen szacunek dla załozycieli moderatorów itd. zastrzegam, że nikogo sie nie chce czepiać i nikogo nie chciał bym urazić. Na a teraz do sedna.

Jestem na etapie poszukiwania suczki dla siebie. Mam na oku kilka hodowli, lecz kto bedzie wiedział o nich więcej niż Wy. Powiedzcie prosze na swoim przykładzie doświadczenia przy swoim zakupie psiaków, jak to sie odbywało
jakie mieliście wrażenia, no i w zwiazku z tym jakie hodowle polecacie.
Wiem, że takie tematy juz były ale czytając wątki o hodowlach DSPP zawsze tematy schodziły jakby na drugi tor np. a to o cenach a to o wychowaniu a typowo o hodowli jak najmniej.
Piękneie opisany jest watek hodowli berneńskich psów pasterskich widać, że ich właściciele jak i hodowcy brali czynny udział w rozmowach na tym forum. Natomiast o DSPP wydaje mi się jakby te rozmowy na pewnym etapie zamarły. Zbyt mało wiadomości lub tak ogólnikowe, że dla kogoś takiego jak ja , osoby która poszukuje nie sa wogóle pomocne.

Chciałbym żeby odpowiedzi na ten wątek posuwały się w jasnym, konkretnym sprecyzowanym celu tzn.:
1. Hodowla
2. Moje doświadczenia
3. Polecam/ Nie polecam
4. Dlaczego polecam lub nie polecam

Pozdrawiam wszystkich właścicieli i hodowców DSPP bardzo gorąco i czekam na konstruktywne odpowiedzi i dyskusję <plotki>
wujaszek
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-21, 17:53

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez brams » 2013-02-21, 22:27

witam nowego Użytkownika Forum!
długi, piękny post....

Jak dowiedzieć się jaka marka samochodów jest najlepsza, a jakie często się psują ? Trzeba zapytać konkurencje i poczytać niezależne rankingi ekspertów.
Podobnie jak w salonie samochodowym - w pierwszej chwili wszystko wygląda pięknie. Rozczarowanie często przychodzi później. Takie są realia życia.

Pytanie - życzenie Kolegi jest niemożliwe do spełnienia, ale spróbuję pomóc.

Swiat DSPP jest maly. Wystaczy zapytac Hodowlę,do której dzwonimy, którą Hodowlę również nam poleci - i dlaczego - fakty. Nie trzeba pytac, której nie. Do tego dojdziemy sami.
Pamiętać, że na stronie internetowej może być wiele, warto sprawdzić to osobiście.
Porozmawiać telefonicznie z Hodowcą, pojechać i zobaczyć wszystko samemu.
Gdzie są trzymane psy (kojce / dom), jak zachowują się do Właściciela (garną się do niego / podchodzą ze strachem), jak psy reagują na jego widok (podkulanie ogona, przygięta postawa / czy merdający ogon i fantastyczny, radosny pysk szwajcara przy nogach Właściciela).
Dotyczy to dorosłych i szczeniaków.
Jakie doświadczenie ma Hodowca, jakie było skojarzenie, czego możemy spodziewać się po szczeniaku.
Jakie zdrowie mają psy (badania i wyniki) - wady genetyczne - dysplazja, serce, zacma, padaczka itp - lub ich brak (rodzice/dziadkowie..)
Jaką mają przeszłość wystawową (wszystkie dane w katalogach).

A potem jeszcze raz pojechac do Hodowli z niezapowiedzianą wizytą i porównac ją z pierwszą ;-)

I chyba najważniejsze:
Jak Hodowca traktuje "byłych" Nabywców - czy pomaga im jak tylko może, czy po skasowaniu należności i pozbyciu się małego "pasożyta" zapomina o transakcji.
Jaki kontakt ma Hodowca z "byłymi" nabywcami? Co wie o psach, które sprzedał? Jakie zdrowie mają psy z jego Hodowli (dokumenty - bo to, że pies chodzi, nie jest obiektywne), jakie osiągniecia wystawowe?

I tak we wszystkich Hodowlach, które nas interesują. Wtedy nowy Właściciel ma prawdziwe informację.
I za taką również będę wdzięczny.
Ale to tylko jedna strona "medalu".

A teraz druga:
Na ostateczny kształt psa, którego kupuje nowy Właściciel - nawet z dobrej z Hodowli - wpływa wiele czynników ; żywienie (jakość karmy/witaminy), warunki w których pies żyje, otoczenie - (blok/podwórko), socjalizacja, którą pies ma, a nabył przez kontakt ze światem (lub nie) - i wiele, wiele innych. - dlatego tyle się o tym pisze, widac nie bez przyczyny....

Dobry Hodowca dołoży wszelkich starań, by miec zdrowiego i zadbanego psa - i otrzymac zdrowego szczeniaka; zapewni mu właściwą socjalizację we wczesnym okresie rozwoju i najlepszą karmę na jaką go stac.
Jaki pies będzie później - raczej nie ma na to wpływu.

Ale pies w nowym domu może: byc źle żywiony (nie dopasowana karma, brak witamin), dziecko bawiąc się z psem ciągnęło go za łapy = zwichnięcie stawu (bo z pluszakiem tak się bawiło), dziecko trzymając psa za przednie łapy tańczyło z nim, a pies próbował utrzymac się na tylnich - może spowodowac również uszkodzenia w stawach, może miec za mało lub za dużo ruchu (brak mięśni = słabe wyniki na wystawach; lub kulawizna - bo Właściciel jeździł rowerem, a 8 miesięczny szczeniak biegł przy nim 10 kilometrów "bez zmęczenia" ) i tak dalej... Głupota i nieświadomośc ludzka jest niestety jak ocean - niezmierna - i trudno jest więc niekiedy winic dobrego Hodowcę i "wieszac na nim psy" - za błędy i zaniedbania aktualnego Właściciela.

Dlatego też, nie były i nigdy nie będą dla mnie wiarygodne opinie Właścicieli psów, których osobiście nie znam.
A takie opinie mogą zniechęcic kolejnego "poszukiwacza DSPP do danej - nawet dobrej Hodowli.

Trzeba samemu sprawdzić - niestety.
Kupno psa - jedynej Przyjaźni, którą można nabyć za pieniądze - wymaga poświęcenia czasu i gotówki na podróże i rozmowy. Wtedy mamy 100% pewności, że dołożyliśmy wszelkich starań, by mieć tego jednego Przyjaciela, którego tak długo szukaliśmy....

To, co jest napisane o cenach i wychowaniu na Forum, daje nam kierunek i wskazówki czego szukać.

Pozdrawiam
maciej
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez wujaszek » 2013-02-22, 08:29

Witaj Maćku
Bardzo dziekuje za Twoją szeroką wypowiedź.
Ale własnie takich odpowiedzi się bałem gdyz schodzimy juz na inny tor rozmowy.
Nie chciałbym rozmawiać o tym co mam sam zrobić wybierając psiaka bo sa od tego inne wątki.

Piszesz: "Jak dowiedzieć się jaka marka samochodów jest najlepsza, a jakie często się psują ? Trzeba zapytać konkurencje i poczytać niezależne rankingi ekspertów. "

A ja właśnie pytam o ten samochód. Nie pytam sie o to co mam zrobic żeby go kupić.
Tylko o Wasze doświadczenia właścicieli i hodowców gdzie go kupiliście? i czy w Waszej ocenie wszystko było ok?

Piszesz drogi Maćku cytuje: " Trzeba zapytać konkurencje ...", więc ja pytam również Was hodowców bo wiem , że tacy tez zabierają głos na tym formum.

Lecz widzę, że zadając te pytania odbijam sie od ściany. Tak jakby hodowcy bali sie opowiadac o swoich hodowlach o hodowlach innych ( Bo jak ja powiem coś złego na daną hodowle to ona powie coś złego na moją).
Nie proszę Was o to żebyści pisali złe rzeczy jesli nie chcecie. Piszcie natomiast o tych dobrych jesli Was spotkały.

Ale piszcze konkretnie i na temat, o to bardzo proszę.

Jak juz wyżej napisałem na forum berneńskich psiaków śmiało rozmawia się o hodowlach i o psiakach z tych hodowli na forum DSPP tak jakby był jakiś zamkniety krągz każdym razem odbiega sie od tematu.

Może ten temat jest dla Was poprostu za trudny, jasli tak to prosze też o tym napiscie.

Zacytuję ciebie dalej Maćku jesli pozwolisz: :
" I chyba najważniejsze:
Jak Hodowca traktuje "byłych" Nabywców - czy pomaga im jak tylko może, czy po skasowaniu należności i pozbyciu się małego "pasożyta" zapomina o transakcji.
Jaki kontakt ma Hodowca z "byłymi" nabywcami? Co wie o psach, które sprzedał? Jakie zdrowie mają psy z jego Hodowli (dokumenty - bo to, że pies chodzi, nie jest obiektywne), ..." - O TO KOCHANI WŁAŚNIE WAs pytam - o Wasze doświadczenia z hodowlami a i hodowców co maja od siebie do powiedzenia.

Pozdrawiam serdecznie
wujaszek
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-21, 17:53

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Gosia1812 » 2013-02-22, 09:40

Moja Kajka jest z Hodowli z Chełmskiego Grodu. Ma wspaniały chrakter i usposobienie. Mi nie zależało na psie dobrze rokującym wystawowo, bo z założenia miał być to tylko przyjaciel rodziny. I tak jest. Dzieciaki wprost za nią przepadają. Czasami mam wrażenie, że częściej ona dostaje od nich całusy albo wyznania miłości niż my. Kajka była bardzo dobrze socjalizowana. Wychowana w domu wśród gromadki dzieci. Jej rodzice to również psy o bardzo dobrym charakterze. Z Hodowcą miałam kontakt już wcześniej zanim wzieliśmy ją do domu. I tak jest nadal. wiem, że zawsze mogę zadzwonić, zapytać gdy mam problem.
Mam również bardzo dobre zdanie o Hodowli Refugium Polonica, Koneser. Właścicielki obu Hodowlii zawsze są otwarte na wszelkie pytania. Zawsze mogę liczyć na rady oparte na długoletnim doświadczeniu w hodowli.
Miałam również kontakt z Hodowlą Czandorią ponieważ przymierzałam się do zakupu suni od nich, jednak los potoczył się inaczej. Za mało suń się urodziło. :mrgreen: Pani Agnieszka udzieliła mi wielu cennych i ważnych wskazówek.

Przychylam się wpełni do mojego przedmówcy.
Powadzenia w wyborze.
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Barbel » 2013-02-22, 11:19

Szanowny wujaszku powiem prosto i zrozumiale - "se pojeździ po wystawach, se pogadaj z wystawiającymi, odstój tam pare dzionków, spróbuj wytypować zwycięzcę, popatrz jak sie zachowują wystawiający, pochodź na pare spacerów gromadnych, skontaktuj sie z kilkoma hodowlami, pooglądaj ich strony, profile FB, dowiedz sie jakie są pożądane badania dla psów hodowlanych. I tak - jakiś czas. Potem sam wybierzesz. Nic za darmo ( darmo- znaczy bez wysiłku)."
Ja od 3 lat przyglądam sie jednej rasie. Jest w planach. Na razie robie to co w.w.. Do cavika przygotowywałam sie 4 lata.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez kerovynn » 2013-02-22, 11:36

Mamy 5-letnią (prawie) sunię z Czandorii. Można powiedzieć, że kupiliśmy ją " w ciemno" ;-) - nie wiedzieliśmy wtedy o forum, nie znaliśmy żadnych hodowli, a do Czandorii było najbliżej. Pojechaliśmy obejrzeć szwajcary, porównać poszczególne rasy (DSPP, Appenzellery i Entelbuchery), zauroczył nas najpierw syn reproduktora, chwilę późnej sam reproduktor. Hodowczyni udzieliła mnóstwa informacji, odpowiadała na każde pytanie, pokazała nam psy - zadbane, radosne, przyjazne. I najwidoczniej przekonała się do nas ;-) gdyż odstąpiła nam sunię, pozostawioną w hodowli. ja kocham wszystkie psy i wszystkie mi sie podobają :-D , ale obiektywnie mogę stwierdzić, że sunia jest po prostu świetna. Została doskonale zsocjalizowana, ma świetną psychikę, ogólnie jest zdrowa (poza drobnymi dolegliwościami, na które raczej wpływu się nie ma)i do tego jest piękna :-D
Na wystawach z pewnością odnosiłaby sukcesy, ale to nie moje hobby ;-) Po zakupie psa kontakt z hodowcą bardzo zadowalający. Agnieszka udzielała wielu rad, wsparcia, pomocy. W hodowli bywałam jeszcze wiele razy i za każdym razem byłam zachwycona sposobem jej prowadzenia. Nie każda matka kocha swoje dziecko tak jak Agnieszka psy :-D .
Gdybym miała kupować następnego DSPP to pojechałabym znów do Czandorii, ewentualnie
"w ciemno" kupiłabym psa z "Lubuskiego Opiekuna" - choć nie znam osobiście hodowli ani hodowców. Ale w necie widzę i czytam o ich pracy z psami, sama miałam okazję skorzystać z bardzo rzeczowych rad w temacie zakupu ogara.
Uważam, że ludzie, którzy są dobrymi fachowcami w szkoleniu psów, którzy z tymi psami pracują wśród dzieci i chorych, którzy prowadzą fajne zajęcia uświadamiające ludzi jak należy postępować z psem, ludzie, którzy w temacie psów mają ogromną, rzeczową wiedzę i doświadczenie, dla których psy są pasją i miłością - muszą też być dobrymi hodowcami :-D . Dla mnie to najlepsza rekomendacja.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez wujaszek » 2013-02-22, 15:35

Bardzo dziekuje zarówno
- Gosi 1812 ;-) , jak i
- Kerovynn <tak>

Widać, że czytaja posty ze zrozumieniem i faktycznie potrafia fajnie opowiedzieć o swoich doświadczeniach, a więc o tym, co dla mnie jest bardzo istotne - Bardzo Wam dziękuje pełen szacuneczek :)
A jednak można, super Pozdrawiam Was gorąco

Szanowny Kolego Barbel Tobie równiez chciałem podziekować, choć wydaje mi się, że Twoja odpowiedź jest kolejną
cegiełką, którą należało by dołożyć do tej ściany, o której wyżej pisałem.
Mimo wszystko równiez i Tobie szacuneczek.

Czakamy na kolejne opowieści:)
wujaszek
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-21, 17:53

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez kerovynn » 2013-02-23, 11:34

wujaszek napisał(a):Czakamy na kolejne opowieści:)

zamiast czekać może zajrzyj do Galerii psiaków, tam jest sporo fotek i opowieści, jest też kilka DSPP z Czandorii, są tez z innych hodowli.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Joni00 » 2013-02-23, 12:03

Ja tak jak kerovyyn polecam Czandorię .
Pierwszy raz postanowiliśmy tylko zobaczyc rasę... :mrgreen: Wizyta przerodziła się w zarezerwowanie psiaka z miotu "r" po Sarze i Bochunie...
Pani Agnieszka i pan Waldemar zawsze chętnie przyjmą gościa odpowiedzą na mnóstwo wyczerpujących pytań :]
Także hodowla Czandoria jest naprawdę godna polecenia. Właściwie DSPP jest jeszcze mało popularną rasą w Polsce dlatego większośc hodowli jest naprawdę super. Często to potem zależy, do której masz bliżej.

PS. W podpisie mam link do naszej galerii, możesz sobie zobaczyc jak wygląda psiak z tejże hodowli. <pies>
Avatar użytkownika
Joni00
 
Posty: 782
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-21, 19:33
Lokalizacja: Okolice Poznania
psy: Ramzej (Ziomek) Czandoria & Lamia Czandoria
Hodowla: Czandoria

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez kerovynn » 2013-02-23, 13:08

Joni00 napisał(a):większośc hodowli jest naprawdę super.

ale uważać trzeba. Widziałam w Poznaniu sunię z "pseudo-hodowli" gdzieś z okolic Warszawy. Masakra.... :sciana:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Joni00 » 2013-02-23, 13:26

Wiadomo...
Avatar użytkownika
Joni00
 
Posty: 782
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-21, 19:33
Lokalizacja: Okolice Poznania
psy: Ramzej (Ziomek) Czandoria & Lamia Czandoria
Hodowla: Czandoria

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez wujaszek » 2013-02-23, 14:32

Dziękuje za wszystkie rady i napewno z nich skorzystam.

Z tego, co widze to istnieje mocny klub własnie z hodowlii Czandoria :)

Czyżby innym czegoś brakowało :?: <pies>
wujaszek
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-21, 17:53

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Joni00 » 2013-02-23, 14:43

A skąd jesteś wujaszku ?
Avatar użytkownika
Joni00
 
Posty: 782
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-21, 19:33
Lokalizacja: Okolice Poznania
psy: Ramzej (Ziomek) Czandoria & Lamia Czandoria
Hodowla: Czandoria

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Bielunia » 2013-02-23, 15:51

Wujaszku, nasz Conan jest z hodowli Best-J-Ja od Pani Eli Krawczyńskiej z Warszawy.
Link do Galerii Conana w moim podpisie.
Zgodzę się z Koleżankami i Kolegami wypowiadającymi się przede mną, najlepiej samemu poszukać na forum.
Zanim zjawił się u nas Conan naczytałam się bardzo dużo przede wszystkim o rasie i jej zdrowiu. Potem zaczęłam szukać informacji dotyczących hodowli już bezpośrednio na stronach hodowców, skorzystałam z linków do stron hodowli zaprzyjaźnionych, potem znowu wróciłam do informacji na Forum. Pojechałam też na kilka wystaw, na których mogłam zobaczyć i porównać jak wyglądają przedstawiciele konkretnych hodowli. Polecam Klubówkę w Warszawie.
Wielkim znawcą rasy nie jestem, informacji zebrałam krocie i tak naprawdę o wyborze hodowli ( spośród tych wybranych ) zadecydawał wygląd <tak> <skromny> Franki, suczki, która jest mamą naszego Conana.
Była najbardziej w moim typie co tu dużo mówić : zakochałam się w niej :love:
Dlaczego Best-j-ja: 1. podejście Pani Eli do hodowli, 2. bardzo wymagajacy dobór ojca dla przyszłych szczeniąt, 3. ilość psów w hodowli, 4. socjalizacja szczeniąt, 5. kontakt z Panią Elą, 6. nasz Conan - tutaj może będę nieskromna, ale zaspokoił pod każdym względem potrzeby naszej Rodziny jako przedstawiciel rasy DSPP.
Wszystko zależy od naszych preferencji: polecam rozmowy z hodowcami tutaj też dobrze wg mnie, jak zadziała tzw. "chemia".
Wybieraj Wujaszku i niech to będzie Twój dobry wybór...
Avatar użytkownika
Bielunia
 
Posty: 335
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-12, 16:58
Lokalizacja: Rumia
psy: Conan Best-J-Ja [']

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez wujaszek » 2013-02-23, 18:28

Joni00 Czandoria ;-) ja jestem z Dolnosląskiego


Belunia dziękuję za Twój wpis był bardzo pomocny. Sumiennie :) obejrzałem całą galerię Conana - udał sie,
piekny pies, no i nie tylko on ;-)

Pozdrawiam

Będe spokojnie szukał hodowli i wnikliwie rozmawiał z hodowcami.

Ale jeżeli ktos jescze jest w stanie pomóc >>> Prosimy :]
wujaszek
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-21, 17:53

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez kerovynn » 2013-02-23, 18:40

We Wrocławiu bodajże jest hodowla Mumuru skąd pochodzi Bohun - ojciec mojej Esi, reproduktor w Czandorii. Wpisz w googlach mumuru i wyświetli się adres strony.

na stronie Mumuru jest info, ze mają szczenięta (wolna sunia) - możesz pojechać i sam zobaczyć. Matka ma przydomek Refugium - chyba jest z najstarszej polskiej hodowli Refugium Polonica. O tej hodowli same dobre rzeczy czytałam.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Gosia1812 » 2013-02-23, 21:12

W dziale ogłoszeń / mioty planowane jest informacja o planowanym miocie DSPP. Ja tej Hodowli nie znam. Jest to chyba pierwszy miot w tej hodowli, ale przeglądając ich stronę,a szczególnie galerię można wyrobić sobie wstępne zdanie. Mnie szczególnie podobają się zdjęcia z dzieckiem, które dają obraz charakteru psa. Widać, że hodowla jest domowa a nie kojcowa. Warto rozmawiać z hodowcami. Jakich udzielają wskazówek, czym karmią swoje psy, czy ma dla nich znaczenie jakie warunki zapewnią szczeniakowi przyszli właściciele i czy mają sprecyzowane oczekiwania co przyszłości psa z ich hodowli.
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Ella » 2013-02-23, 22:43

Nasza Jokasta jest z hodowli Żorska Prima-nie jest to zbyt "kameralna"hodowla-4 DSPP i 4 entlebuchery,ale szczenięta są odchowywane w kuchni i doskonale zsocjalizowane,odważne,zrównoważone.Wiele szczeniąt znajduje nabywców poza granicami Polski.Wszystkie mioty można obejrzeć na stronie hodowli.
Na hodowlę trafiłam przypadkowo,nie znając żadnych opinii o niej.Wysłałam do hodowcy pytanie o cenę szczeniaka i okazało się,że wkrótce mają przyjść na świat szczeniaczki-i tak zaczęła się wymiana maili z panem Andrzejem.Po otrzymaniu zdjęć nowonarodzonych maluchów byliśmy "ugotowani" :).Odwiedziliśmy hodowlę gdy maluchy miały 5 tyg. i wybraliśmy naszą sunię.Pan Andrzej i jego mama prowadzący hodowlę-bardzo serdeczni,kontaktowi,odpowiadający cierpliwie na wszystkie pytania,poświęcili nam sporo czasu.
Trochę żałuję,że wraz ze szczeniakiem zakupiłam w hodowli cały wór karmy RC i wielką puszkę preparatu na stawy Caniviton Forte,sugerując się propozycją hodowcy-okazało się,że ani jedno ani drugie nie służyły Jokusi i oddałam je koleżance posiadającej 2 psy.
Pomimo,że mieliśmy po odebraniu suni "mały"kłopot zdrowotny(biegunka)-i wtedy było nerwowo po obu stronach linii telefonicznej,wszystko się dobrze skończyło i do tej pory jestem z panem Andrzejem w kontakcie.
Myślę,że mogę tę hodowlę polecić <tak>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez Barbel » 2013-02-24, 00:51

Zadałam sobie trud przeglądniecia Forum
viewtopic.php?f=10&t=9922
viewtopic.php?f=10&t=9922
viewtopic.php?f=10&t=3609
Spis hodowli

viewtopic.php?f=10&t=4289

Spoiler:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Które hodowle polecacie i dlaczego?

Postprzez wujaszek » 2013-02-24, 12:32

Hejka wszystkim

Widze, że dyskusja pomału się rozkęca - fajnie:) Bardzo dziekuje wszystkim za wpisy, podpowiedzi itp.
Super ludki z Was:) i przyznam się szczerze, że nie liczyłem nawet na taka pomoc, jestem mile zaskoczony ;)

Kerovynn ukłoniki dla Ciebie faktycznie hodowla Murmuru jast blisko mnie i zamierzam ją szybko odwiedzić.
Szkoda, że nie mają stronki internetowej ( tzn. adres strony niby jest, ale jest chyba nieaktywna) ale mam telefon
także będe dzwonił i napewni ją odwiedze. Dzieki wielkie

Gosia1812 sunia z hodowli, o której piszesz jest faktycznie przesliczna a i ojczulek przyszłych maluchów jest bardzo szlachetnym psem. Mysle, że z tego skojarzenia będzie śliczne potomstwo.
Z pewnością warto przyjżeć się bliżej tej hodowli.

Ellunia :-> Żorska Prima słyszałem juz o tej hodowli faktycznie wiekszość dobrych rzeczy zarówno o samej hodowli jak i jej właścicielach a i na wystawach ponoć mają się dobrze. Fajną mają stronke bardzo mi się podoba. Może jeszcze coś dorzucisz jeszcze jakieś ciekawe informacje na jej temat. Wiem też, że hodowca bierze czynny udział w rozmowach na tym portalu. Może czytając ten post skusi sie i cosik do nas napisze.

No i na koniec kochana Barbelowa <okok> - serdzuszko się naprawde napracowało.
Szczerze dziekuje za podsuniecie wszystkich linków nt. hodowli.
Niestety potwierdzają one tylko moja teorię że na tych wątkach rozmowa dot. hodowlii zawsze schodziła na drugi tor. Aczkolwiek nie można zaprzeczyć jest tam również wiele ciekawych informacji.

Barbelowa :okok:
wujaszek
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-21, 17:53

Następna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości