Opinie o hodowli

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2014-10-17, 21:05

allama3- bardzo dziękuję ci za twoją wypowiedź. I nie dlatego, " że szukam popleczników". Ale dlatego, że świadczy ona o tym, że nie zwariowałam.
:-D

Widzę, też podobieństwa z tą jazdą samochodem ( chociaż już to chyba tfu tfu przepracowaliśmy- my dużo jeździmy i pies będzie jeździł z nami). No i z robalami...
My do tej pory cudujemy z żarciem- czekam właśnie na kuriera z nową karmą zamiast iść spać ;-)

I uważam, że to świetny pomysl punktacja dla hodowli!
Wystawiasz ocenę- raz ( bo dalej myślę, że ma się do tego prawo, nawet jeżeli w hodowli miał by nastąpić spadek popytu).
A to na co zwrócić uwagę, przy wyborze szczeniaka można by rzeczowo opisać w innym wątku. Bez podawania własnych doświadczeń i nazw.
Ja bardzo żałuję, że na taki wątek przed zakupem nie trafiłam.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez allam3 » 2014-10-17, 21:09

U nas sprawdził się biomill http://www.biomill.pl/ (podpowiedziano mi tutaj na forum).
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2014-10-17, 21:14

Dziękuję :-)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez baksak » 2014-10-17, 22:41

kerovynn ja się zgadzam z tym co piszesz, że:
kerovynn napisał(a):(...) Opinia o hodowli to nie ocena czyjejś kiecki czy nowego auta. To często "być albo nie być" hodowli i psów. Jesli przez bezpodstawne plotki i pomówienia hodowla padnie to kto zajmie się psami, a zwłaszcza seniorami? Wyraziciele "subiektywnych opinii"? Trzeba być odpowiedzialnym i rzeczowym, przedstawić konkretne fakty a przede wszystkim od początku rozwiązywać problem z właścicielem hodowli. Często jest tak, że wynikają nieporozumienia, czasem jest pechowy traf pomimo starań. (...)

ale co ma zrobić nabywca jak z hodowcą dogadać się nie może? A jego wiedza w tej dziedzinie nie jest jeszcze jakaś wybitna? Mi się wydaje, że droga którą wybrała 2kreski wcale nie jest zła. Wydaje mi się, że w kontaktach nabywca-hodowca lwia część obowiązków jest jednak po stronie hodowcy. I powinna być także świadomość jak niezadowolony klient wpływa na opinię o hodowli. [Ja oczywiście nie przesądzam jakie są 100% fakty w tym przypadku, kto ma rację i czyja ewentualna wina i za co - przecież możliwe, że z punktu widzenia hodowli 2kreski też coś "sknociła"].
Myślę sobie, że robiąc coś zawsze narażasz się na ocenę. Ta może być różna, także niesprawiedliwa, ale od tego nie da się uciec. Powiedzieć "nie możesz mnie oceniać" to nie jest rozwiązanie. Reputację obniżają złe oceny, ale podwyższają dobre. Czy przy pochwałach też zażądasz twardych dowodów? [to oczywiście celowe przejaskrawienie, ale coś jest na rzeczy]
Kresko zgadzam się jak najbardziej z tym, że robota hodowcy jest ciężka (i czasem niewdzięczna - oczywiście nie ze strony psów). I że nabywcy za często bardzo "luźno" podchodzą do wyboru i hodowli i psa. [I mocno mnie to wkurza!] Zresztą to co piszesz, co powinien zrobić nabywca jest bardzo fajnie ujęte - szkoda, że nie można czegoś takiego wbić do głowy kupującym przed kontaktem z hodowlą. Wszystko co o tym piszesz jest słuszne. Ja bym jednak jeszcze dodał, że jak hodowca trafi na kogoś kto tego wszystkiego nie wie to albo niech go poinformuje/przekona, albo "przegoni", albo sprzeda pieska i... liczy się z konsekwencjami (niestety). A mnie się zdaje, że czasem (może i w tej sprawie) tego zabrakło.
I jeszcze taka sprawa, piszesz:
kreska napisał(a):(...) Baksak dla mnie jako hodowcy sugerowanie ze byc moze podstawiam do metryki inna suke niz ta ,ktora w rzeczywistosci jest matka to bez dowodow jest dzialaniem na moja szkode ;> I bez dowodow robi sie hodowcy kręcia robote. (...)

tylko, że ty możesz się śmiać z takich zarzutów, bo masz czarno na białym co i jak. I jakoś nie sądzę, żeby od ciebie ktoś wyszedł ze szczeniakiem nie widząc matki na oczy. Wydaje mi się, że gdyby trafił się taki nie zainteresowany matką, to piesek by został u ciebie, a nabywca by wyfrunął, przepraszam za kolokwializm, na kopach. Więc tu akurat sorry: hodowca nie pokazał mamy - niech się nie dziwi takim myślom u nabywcy.
2kreski ja cię ani nie bronię ani nie "napadam" - ale podoba mi się, że cały czas trzymasz pion i poziom. To rzadkość.
Spoiler:

A to zdanie:
2kreski napisał(a):(...) Jeżeli nie można wypowiadać się negatywnie, to ja się pytam po co ten dział? Może należy zrobić dział "reklama" albo dział "laurki"- bo takie nazwy będą odpowiedniejsze. (...)

wydaje mi się gorzkim podsumowaniem. Jeśli przedstawione przez kogoś fakty są nieprawdziwe, a hodowla zostanie niesłusznie pomówiona - trzeba ją wesprzeć w obronie, a potwarcę pogonić. Ale mówić, że hodowla psów to ciężki biznes i wara od oceny, masz wątpliwości idź do sądu - to przesada. I w gruncie rzeczy na dłuższą metę działanie na szkodę wszystkich porządnych hodowli. Ale może tak musi być skoro u nas dziwnym trafem ten sam mechanizm działa w każdym środowisku i żadne nigdy nie dba o samooczyszczenie, aż zejdzie nomen omen na psy... [to uwaga nie o tej konkretnej sprawie/hodowli/nabywcy tylko ogólna]
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez kreska » 2014-10-18, 00:47

2kreski myśle że zadałam sobie wiecej trudu szukając Twoich postow niż Ty szukając szczeniaka ale to już w tej sytuacji złośliwość z mojej strony ;> Nie interesuja mnie Twoje zawodowe sukcesy , ani profesja ale skoro na forum się nimi podpierasz to jestem wdzieczna za Twoje wskazówki i przyjmij z wdzięcznością moje <tak> Nie mieszaj wolności słowa z pomowieniem , rozumiem że uwazasz ze art. 212 jest używany do tłumienia krytyki, niż do skutecznej ochrony imienia gdzie mogą służyć przepisy cywilne ale jesteś w błędzie , poczytaj orzecznictwo ;)
Jednoznacznie zaznaczam ze w moim pierwszym poscie dotyczacym Twojego wpisu napisałam iż „…w miare sensowna opinia…” do czasu.. :->
Kupujac szczeniaka oczywiście ciezko jest stwierdzic czy ma on robaki, nie powinno tak być ale tak może się zdażyć nie koniecznie ze względu na zaniedbania hodowcy ale żeby o tym wiedziec trzeba mieć doświadczenie i pewna wiedze ;> a moze to wet okazal sie nie solidny i oszukal hodowce nieodpowiednio odrobaczajac <mysli> to oczywiscie gdybanie ale jak zalapiesz wiecej doswiadczenia to ta mozliwosc rowniez moze Ci sie wydac prawdopodobna bo nie takie rzeczy... :->
Naprawdę we wszystkim trzeba znać umiar i dobrze wyważyć granicę pomiędzy oczernianiem, a wolnością słowa.

Dokladnie tak…i dlatego piszac/sugerując ze Twój szczeniak być może nie jest po wskazanych rodzicach powinnas znac umiar ;>
Jedynym faktem o którym pisalas jak na razie, dla mnie jest zarobaczenie, reszta to Twoje odczucia, być może sluszne ale nie sa faktami .
Oczywiście ze możesz się wypowiadac negatywnie tylko miej na swoje wypowiedzi dowody, glownie intersuje mnie ten dotyczący niezgodności genetycznej rodzicow bo to jest dla mnie „wyrok” jeśli chodzi o hodowle !
Co bys powiedziala na to jakby ktos na forum publicznym, z imienia i nazwiska ( bo nazwa hodowli jest dla mnie identyfikacja) zaczal wyrazac swoje opinie na temat Twojej osoby typu oszustka, bierze łapówki itp. itd czy to rowniez podciagnelabys pod wolnosc slowa i subiektywne oceny <mysli>

kreska napisał(a):2kreski jako prawnik napewno wiesz ze w prawie polskim pies jest rzecza i na tej podstawie (jesli masz umowe zakupu, pamietaj ze pow. 1000zl musisz zaplacic podatek)
Poza przypadkami kiedy zakupu dokonuje się od osoby sprzedającej psa w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Allam a hodowla z jakiej masz psa jaka miala dzilalnosc i teraz jaka ma ?
Kreska - to ja "konstruktywnie" proponuję założyć wątek z rankingiem hodowli, gdzie każdy nabywca psa z danej hodowli poda datę zakupu i imię psa i "wystawi" hodowli ocenę w skali od 1 do 10.

Allam piszac konstruktywnie w cudzyslowiu rozumiem ze wiesz ze z zalozenia Twoja propozycja jest jedynie podjudzeniem do …bo aby pisac oceny oprocz skali trzeba mieć również wartości które oceniamy, a jak wiadomo dla jednego wazne jest aby pies dobrze się sprawowal na dworze bo takimi wartościami się posluguje a dla innego powinien być doskonaly ekterirerowo bo ma w glowie tylko wystawy . Tak wiec Twoja propozycja jest… :->
Kreska - przy Twoim stopniu "zakręcenia" (to jest komplement! ) Ty jesteś dla mnie hodowcą, ale jak wprowadzisz jeszcze dwie, albo i trzy rasy to sama rozumiesz - przestaniesz nim być, zostaniesz producentem.

Allam jak Ty do mnie wyjeżdżasz z komplementami to ja się zaczynam bac :mrgreen: Nie planuje choc nie zaprzeczam rozszerzenia hodowli bo rozne rzeczy mi do glowy mogą przyjsc w zależności od możliwości. Znam kilka hodowli , które maja wiecej niż dwie trzy rasy i życzyłabym każdemu aby miał możliwość z takiej hodowli kupic psa, ale tego mnie nauczylo doświadczenie bo na początku swojej drogi hodowlanej bylam bardzo najezona do niektórych hodowli widzac jedynie ich „opakowanie”. Zmiana moich poglądów nie wynika ze zmiany mojej wlasnej drogi a z wiedzy ,która nabylam w tzw. miedzyczasie i wiem ze naprawde można się pomylic w osadach bo czasem możemy się nabrac na piekny obrazek domowej hodowli, gdzie psy w rzeczywistości maja się gozej niż w kennelach .

Ja zadam jedno pytanie - i oparte jest na faktach - czy dla dwóch hodowców i jednego pomocnika załóżmy 10 dorosłych psów i 3 mioty - liczne - szczeniąt równocześnie to nie za dużo, żeby odpowiednio i rzetelnie codziennie zająć się całością????

Shogun&Kama Twoje pytanie nie ma związku z faktami, bo nie masz pojecia ile osob zajmuje się hodowla w rzeczywistosci bo skad masz wiedziec. Wiesz tyle ile widzisz w danym momencie a to można uznac za fakt danej chwili :-> pozatym jakie masz doswiadczenie i wyksztalcenie zeby ocenic ile osob jest w stanie ogarnac dobrostan ? <mysli>

A co do poruszanego tematu matki , ktorej nabywca nie widzial…czy nabywca prosil o pokaznie matki ? i niech nabywca inni się do ucza ze nie kazda matka lubi intruzow jakim sa i zabieraja ich dzieci, sa takie , które bronia dzieci i terytorium i lepiej żeby były zamkniete dla dobra ich i nabywcow, ale kto nie wie jak psia matka może się zachowac to może sobie pisac …”papier” przyjmie „ wszystko :-> Moje matki mozna obejrzec ale to zalezy od wieku szczeniat i sytuacji, ja sama chetnie pokaże tylko trzeba chciec i sie umowic i napewno wszystko sie da <tak> Podkreslam raz jeszcze nie bronie zadnej hodowli, wymagam jedynie solidnosci w wyrazaniu opinii bo najgorszemu wrogowi nie życze pomowien :->
Licze na szybkie sformalizowanie swoich watpliwosci wzgledem hodowli i pozniejsze upublicznienie efektów tych że.. <okok>
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Cefreud » 2014-10-18, 07:38

Kreska, nie zgodzą się z Tobą w jednej rzeczy a mianowicie w oglądaniu matki. Byłam w swoim życiu w paru hodowlach i w kazdej ( i tych lepszych i nawet tej gorszej bo wzorem przedmówców do takowej pojechał mąż i dzieci i oczywiście wrócili ze szczeniakiem) widziałam matkę miotu. W niektórych oprócz matki mieliśmy podetknięty pod nos segregator ze zdjęciami z wystaw, opisami na nich otrzymanymi, zdjęciami poprzednich dzieci itp itd.Szczeniaki ogladałam w różnym wieku choć fakt wolę takie powyżej 5 tygodnia co do psów są już podobne ;-)
W swoim życiu tylko raz spotkałam się z hodowlą- własnie tą do której pojechał mąż :mrgreen: - z której na 100% nie poleciła bym szczeniaka. Mogłam pisać do ZK ale tego nie zrobiłam. Nie dlatego, ze nie wiedziałam że mogę ale z czystego lenistwa. Mam złe doświadczenia z ZK i uznałam, że po pierwsze szczeniaka już nie oddam (choć do dziś jak mnie wkurzy to mu tym grożę) a po drugie priorytetem jest wyprowadzenie psa na prostą i pod względem zdrowia i pod względem behavioru.
I trochę rozumiem rozgoryczenie wypowiadających się w tym wątku nabywców. Też gdybym spotkała się wcześniej w necie z opiniami o hodowli to może mąż by tam nigdy nie pojechał i nigdy nie miała bym Wallego.

Gdyby 2kreski napisała, że ma zarobaczonego psa, nietrzymającego moczu itp nie podając nazwy hodowli, to pierwsze pytania jakie by padły to czy pies ma rodowód....
Może łatwiej by nam było walczyć z pseudo, gdybyśmy zadbali o porządek na własnym podwórku...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez allam3 » 2014-10-18, 08:47

Cefreud napisał(a):Może łatwiej by nam było walczyć z pseudo, gdybyśmy zadbali o porządek na własnym podwórku...
<brawo> <brawo> <brawo> <brawo>
Opisałam fakty dotyczące hodowli bez emocji, nic do niej nie mam. Nie wiem, czy robale to norma czy też nie, bo fachowiec temat pominął, chociaż był to jedyny mój problem. Jasne, że mogę sobie poczytać o tym, ale ponieważ problemu już nie mam to szkoda mi czasu. Bardziej traktuję to jako sygnał dla tych, którzy będą szukać informacji. O ilości pracujących osób wiem od Agnieszki. Ani nie oczerniam, ani nie bronię. Chciałam pokazać, że każdy szukający szczeniaka musi sobie uświadomić czego szuka, jakiej hodowli. A z drugiej strony przynaležność do ZK to żadna gwarancja, bo nikt nie kontroluje warunków, nie ma żadnych wymagań w tym zakresie - i tutaj widzę rolę dla forum. Kreska - no cóż, jeżeli mój pomysł z ocenianiem hodowli na potrzeby zwykłego posiadacza psa jest zły, to ... pozostają Wam oczywiście wystawy.

U mnie Czandoria w skali od 1 do 10 dostaje 5 punktów, bo jak się jedzie do hodowli z taką ilością psów to nie można się spodziewać, że te psy będą wypieszczone. Nie oczekiwałam, że podwórko będzie wyłożone dywanami.

Mnie wkurza brak norm dla legalnych hodowli, że ZK nic nie interesuje, byleby hodowca był zrzeszony i płacił składki.
Niech mi ktoś wytłumaczy jaka jest różnica w szczeniaku z Czandorii czy jakiejkolwiek innej legalnej hodowli a w szczeniaku po rodzicach z rodowodem, nawet z papierami hodowlanymi, tylko nie zrzeszonej w ZK?

Ja patrzę na problem oczami zwykłego nabywcy, który nie zna się na hodowli i znač się nie musi. Kreska jest tylko jedna - pozostali to zwykli śmiertelnicy, którzy nie mają potrzeby przed zakupem psa doktoryzowania się w tym temacie (Aniu - nie czepiam się Ciebie, usiłuję pokazać, że inni nie są tak dociekliwi, nie muszą się znać) i mają przeświadczenie, że jak kupują psa w legalnej hodowli za dużo wyższą cenę to przynależność do ZK gwarantuje im przyzwoitą jakość.
I o tę jakość w hodowlach powinnišcie walczyć a nie z nami zwykłymi posiadaczami. Bo to Wam hodowcom powinno zależeć żeby różnica pomiędzy hodowlą zrzeszoną a nie była widoczna gołym okiem.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez baksak » 2014-10-18, 09:10

Cefreud napisał(a):(...)Gdyby 2kreski napisała, że ma zarobaczonego psa, nietrzymającego moczu itp nie podając nazwy hodowli, to pierwsze pytania jakie by padły to czy pies ma rodowód....
Może łatwiej by nam było walczyć z pseudo, gdybyśmy zadbali o porządek na własnym podwórku...

allam3 napisał(a):(...) A z drugiej strony przynaležność do ZK to żadna gwarancja, bo nikt nie kontroluje warunków, nie ma żadnych wymagań w tym zakresie - i tutaj widzę rolę dla forum. (...)
Mnie wkurza brak norm dla legalnych hodowli, że ZK nic nie interesuje, byleby hodowca był zrzeszony i płacił składki.
Niech mi ktoś wytłumaczy jaka jest różnica w szczeniaku z [....] jakiejkolwiek [....] legalnej hodowli a w szczeniaku po rodzicach z rodowodem, nawet z papierami hodowlanymi, tylko nie zrzeszonej w ZK?
Ja patrzę na problem oczami zwykłego nabywcy, który nie zna się na hodowli i znač się nie musi. (...) zwykli śmiertelnicy, którzy nie mają potrzeby przed zakupem psa doktoryzowania się w tym temacie (...) i mają przeświadczenie, że jak kupują psa w legalnej hodowli za dużo wyższą cenę to przynależność do ZK gwarantuje im przyzwoitą jakość.
I o tę jakość w hodowlach powinnišcie walczyć a nie z nami zwykłymi posiadaczami. Bo to Wam hodowcom powinno zależeć żeby różnica pomiędzy hodowlą zrzeszoną a nie była widoczna gołym okiem.

To są według mnie bardzo prawdziwe i bardzo gorzkie słowa.
Ja jeszcze dołożę swoje gorzkie, a co! ;> 2kreski napisała w jakimś wątku, że jak pisała z pytaniem o problem zdrowotny to przez tydzień cisza, jak napisała o hodowli to ruch jak w rybnym przed wigilią.
Jest wątek na forum poruszający kwestię jak walczyć z pseudo, jak pomóc nowym nabywcom uniknąć kłopotów - słowem to co tu mniej więcej. No i przez rok cisza jak makiem zasiał. A tu proszę, sex&przemoc i ile się cennych uwag pojawiło! Chyba wszystko prawie udało się zebrać. Fajnie, ale tu i tak nowy nabywca nie trafi...
Może by RAZ i NA CHWILĘ zostawić "ja cię nie lubię i co nie napiszesz to ci przykopię" i WSPÓLNIE coś zrobić? Dla odmiany? [młody ze mnie forumowicz, naiwny... nie wiem, że X to zawsze, a Y to nigdy..., a z Z to się po prostu nie da]
Ale może jakiś cudzik? <mysli>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2014-10-18, 09:32

Jeszcze , kurcze muszę dopisac bo mnie gniecie.
kresko- staram sie zrozumiec twoje emocje, ale proszę czytaj moje posty dokładnie.
Nie chce już wchodzić w polemikę, ale wydawało mi się, że moje posty były w miarę klarowne.
Kto chce ten zrozumie, kto nie, to chocbym stawała na uszach, to i tak mu nie udowodnię, że nie jestem wielbłądem..
Ale do rzeczy:

Co do faktow- wypowiedziałam się jasno: pies był brudny, zarobaczony po kokardki i nie doszczepiony- i na tej podstawie zamierzam oprzeć skargę do Związku.

co do pozostałych rzeczy- jasno i uczciwie pisałam; np., że sama nie byłam a znam tylko z relacji męża, że mąż nie widział suki, a nie że mu nie chciano jej pokazać.
natomiast nie ukrywam, że mocno ciśnienie podniosły mi privy min. o tym "podstawianiu suk". Ale tez wtedy uczciwie napisałam, że dostałam takie info na tym forum, i że to żaden dowód, ale że mi narobił siana z mózgu i że wiem , że nic nie wiem. Czy jakoś tak- nie mam w tej chwili czasu wertować dokladnie i cytować własnych postów.

I tak, jestem kompletnym laikiem. Nigdy nie miałam psa rasowego. Ale staram się szukać i czytać i dowiadywać ( z większa lub mniejszą pomocą).
To co mnie pociesza, to fakt, że przed pierwszą swoją ciążą też niewiele wiedziałam o macierzyństwie. Wiedzę zdobywałam już w trakcie.
A moje dzieciaki rosną zdrowo, mam nadzieję że na fajnych ludzi, i są przez wszystkich lubiane ( się pochwaliłam :] ).
Więc może i z psem jakoś damy radę,.... no chyba, że w przypadku dzieci, to po prostu- wybitne geny ]:-> ]:-> ]:->
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Shogun&Kama » 2014-10-18, 10:46

kreska moje pytanie było oparte na faktach bo o ilości osób pomagających hodowczyni poinformowała mnie w rozmowie telefonicznej, to co napisałam - widziałam na własne oczy, panią pomagającą również poznałam na miejscu kiedy odbierałam malca.

Wydaje mi się, że nie ma już sensu tej dyskusji kontynuować, my - niepolecający swoje racje napisaliśmy, inni polecający swoje dodali, nie wiem czemu co poniektórzy chcieli to przetworzyć w osobiste wojny połączone z celowym ranieniem i obrażaniem, ale to kwestia kultury i umiejętności godzenia się z tym, że ktoś może mieć inne poglądy. Może co poniektórych poniosło i podawali inf niesprawdzone, niepotrzebnie. W każdym bądź razie teraz kiedy ktoś będzie szukał opinii na temat Czandori znajdzie i dobre i złe, więc zanim na zakup szczeniaka się zdecyduje postanowi sam zobaczyć i ocenić, a co zrobi później to jego sprawa.

Gdyby istniała skala 1-10, ja oceniłabym hodowle również na 5, dlatego, że psiaka mam zdrowego pod względem chorób przenoszonych drogą genetyczną, a przynajmniej jak na razie nie widać oznak takich chorób, odrobaczony i zaszczepiony był prawidłowo, nieprawidłowo przeprowadzona socjalizacja no i reszta wrażeń tak jak pisałam wcześniej wpływa na obniżenie oceny. Nie żałuje, że mam psiaka z tej hodowli ale drugi raz z Czandori psa już nie wezmę.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Opinie o hodowli

Postprzez kreska » 2014-10-18, 13:55

Kreska, nie zgodzą się z Tobą w jednej rzeczy a mianowicie w oglądaniu matki. Byłam w swoim życiu w paru hodowlach i w kazdej ( i tych lepszych i nawet tej gorszej bo wzorem przedmówców do takowej pojechał mąż i dzieci i oczywiście wrócili ze szczeniakiem) widziałam matkę miotu. W niektórych oprócz matki mieliśmy podetknięty pod nos segregator ze zdjęciami z wystaw, opisami na nich otrzymanymi, zdjęciami poprzednich dzieci itp itd.Szczeniaki ogladałam w różnym wieku choć fakt wolę takie powyżej 5 tygodnia co do psów są już podobne ;-)

Karolina ale czasem tak bywa ze matka jest negatywnie nastawiona na gosci, tak sie poprostu zdarza przy szczonkach :->juz nawet pomijajac negatywne nastawienie to dla niektorych suk to jest duzy stres .Nie wiem czym sie kierowala hodowla ze matka byla zamknieta i jak juz tu Baksak napisal ja bym osobie ,ktora nie interesuje sie rodzicamia a matka w szczegolnosci szczeniaka nie sprzedala czyli 2kreski odemnie psa by nie kupiala, ale to kwestia podejscia do tematu i nie mnie tutaj oceniac postepowanie hodowli.
2kreski piszac moje posty nie kieruja mna emocje, poprostu uwazam ze sie rozpedzilas w swoich pomowieniach i nie o zarobaczenie mi chodzi ;> przeczytalam dokladnie Twoje posty... :->

pozdr



pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Drixon » 2014-10-18, 15:12

w dyskusjach proszę o wypowiedzi zgodne z tematem wątku - personalne wycieczki (które mają miejsce między użytkownikiem Kreska i 2kreski) w postaci postów będą przenoszone do działu off. Kolejna interwencja będzie skutkowała dla ww użytkowników ostrzeżeniem
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez allam3 » 2014-10-19, 01:17

Drixon napisał(a):w dyskusjach proszę o wypowiedzi zgodne z tematem wątku - personalne wycieczki (które mają miejsce między użytkownikiem Kreska i 2kreski) w postaci postów będą przenoszone do działu off. Kolejna interwencja będzie skutkowała dla ww użytkowników ostrzeżeniem

No i po temacie, nie ma to jak wpaść i zrobić porządek :nieok:

Szanowny modzie - właśnie wylałaś "dziecko z kąpielą".
Znasz inny sposób na wyjaśnienie problemu jak dyskusja? Każdy ma własny styl, każda z Pań kieruje swoją wypowiedz do określonej osoby. W którym miejscu przekroczyły granice?
Może w końcu dowiedziała bym się o co chodzi z podmienianiem suk? W końcu chyba wet wie, która suka ma szczeniaki? I po co ktoś miałby coś takiego robić? Ania Kreska ma tutaj 100% racji, że zareagowała, bo jeżeli sprawa nie zostanie wyjaśniona to w eter pójdzie informacja, że w hodowlach tak się dzieje.
W takim momencie zamykasz im usta?
Baksak - jak widzisz to pozostaje tylko "ciumkanie" w galeriach, tyle można zrobić.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Drixon » 2014-10-19, 09:01

allam3 nie pierwszy raz wtrącasz swoje trzy grosze - czytaj ze zrozumieniem - nie upraszam o zakończenie dyskusji tylko kolejny raz proszę o merytoryczne wypowiedzi bez osobistych przytyczek
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Drixon » 2014-10-19, 09:19

od przyszłego roku każdy pies/suka uzyskujący status hodowlany w wymogach stawianych przez ZKwP będzie musiał mieć wykonane badanie DNA, które będzie umieszczone w ogólnej bazie Związkowej - za kilka lat wątpliwości o pochodzeniu szczenięcia będą łatwe albo dużo łatwiejsze do wyjaśnienia
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez allam3 » 2014-10-19, 09:38

Drixon napisał(a):allam3 nie pierwszy raz wtrącasz swoje trzy grosze

Już nie będę - "nie moje małpy, nie mój cyrk" .
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Anirysova » 2014-10-20, 10:15

Dyskusję o podatkach przeniesiono tutaj : viewtopic.php?f=26&t=12117
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Opinie o hodowli

Postprzez magat » 2014-10-20, 11:45

allam3 napisał(a):
Drixon napisał(a):allam3 nie pierwszy raz wtrącasz swoje trzy grosze

Już nie będę - "nie moje małpy, nie mój cyrk" .


:mrgreen: po takich komentarzach raczej nie nalezy sie spodziewac "ozywienia" forum, raczej mało znajdzie się osób chących występowac w cyrku w sprawie małp
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Opinie o hodowli

Postprzez allam3 » 2014-10-20, 12:10

magat napisał(a): :mrgreen: po takich komentarzach raczej nie nalezy sie spodziewac "ozywienia" forum, raczej mało znajdzie się osób chących występowac w cyrku w sprawie małp


Ale możesz mieć nadzieję, że znajdą się osoby znające język polski , dla tych z mniejszą znajomością http://pl.wiktionary.org/wiki/to_nie_moja_broszka

"nie moje małpy, nie mój cyrk" - oznacza: „to nie mój interes”, „to nie moja sprawa”.
W moim przypadku z naciskiem: NIE MÓJ INTERES. :mrgreen:
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez baksak » 2014-10-20, 14:08

Ja w sprawie małp <tak>
Tu niżej jeszcze nie ma cyrku, ale małp można nałapać, a namiot uszyć.
Gdyby ktoś miał chęć to zapraszam:
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=55&t=11188&start=60
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości