Opinie o hodowli

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Barbel » 2014-10-16, 19:19

Spoiler:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Opinie o hodowli

Postprzez allam3 » 2014-10-16, 22:08

Po przeczytaniu wszystkich postów wniosek jest prosty: "Widziały gały co brały".
Hodowla legalna, zarejestrowana, więc ... <bezrady2>

Tylko dlaczego mam jeździć i oglądać hodowlę "przed"? Pseudo owszem bym sprawdziła. Ale sprawdzać taką hodowlę nie uchodzi, toż ona legalna, ktoś ją kontroluje. Mam prawo wierzyć, że "oferują towar najlepszej jakości".

A może warto przyznać, że te legalne hodowle nie dają żadnej gwarancji.

Mam sukę z Czandorii kupioną w 2010 roku (była do sprzedania razem z Cornelią, wybrałam Ormantę), widziałam jak wygląda "hodowla", ale psa kupiłam. Skradła moje serce od razu.
Jednakże po raz drugi bym tam po psa nie pojechała. Bo bałabym się, że ponownie rozum odmówiłby mi posłuszeństwa - nie zawsze potrafimy kierować się rozumem.
Przecież leczymy psy zamiast je uśpić i kupić nowego, zdrowego. Zazwyczej to byłoby tańsze rozwiązanie.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez jz » 2014-10-16, 23:45

W niektórych oddziałach ZKwP odbiory miotu są w siedzibie Oddziału Związku a nie w hodowli więc nie ma pewności że w oddziale wiedzą jakie są tam warunki. Opinia czy warunki są dobre czy złe nie koniecznie musi być obiektywna, różnie ludzie postrzegają porządek zarówno "w domu jak i zagrodzie". Opinię o hodowlach, to czy jest dobra czy zła, tworzą głównie nabywcy szczeniaków, a nie koledzy/koleżanki-hodowcy. FCI to największa kynologiczna organizacja na świecie, w Polsce poza ZKwP nie ma alternatywy ale niestety tak jak w każdej dużej grupie ludzi są dobrzy i zli, moim zdaniem tych dobrych w ZKwP jest olbrzymia większość. I jeszcze jedna sprawa, nie trzeba mieć rasowego psa, czy też wystawowego, czy też w ogóle mieć psa aby być członkiem tej organizacji i zmieniać ją od "dołu". Łatwo rzucać pomysły co należy zrobić i poprawić ale najlepiej jak inni to załatwią.
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2014-10-17, 08:02

Witam wszystkich serdecznie,jestem na forum pierwszy raz,jestem również szczęśliwą posiadaczką suczki szwajcara,którego zakupiłam właśnie w hodowli Czandoria.Może przedstawie jak to było w moim przypadku.Długo szukałam dobrej hodowli,nawet w paru byłam i różnie się to kończyło.Opinie w internecie o danej hodowli a rzeczywistość to czasem dwie różne rzeczy o czym osobiście się przekonałam.Ostatecznie zdecydowałam się na hodowle Czandoria,która również ma bardzo dobrą opinie co w moim przypadku się sprawdziło.Właściciele bardzo mili,kiedy przyjechałam pierwszy raz do pani Agnieszki przyjeła nas bardzo serdecznie,pokazała swoje psiaki w tym czasie miała również szczeniaki,które były z matką w domu w specjalnie przygotowanym pokoju otoczone troskliwą opieką.Nie zauważyłam niczego niepokojącego dlatego zdecydowałam się na psa z tej hodowli.Czas oczekiwania na nasze maleństwo wspominam bardzo miło,kiedy mała przyszła na świat byłam w stałym kontakcie z panią Agnieszką dowiadując się jak mała się rozwija,co tydzień regularnie na moją prośbę dostawałam zdjęcia małej,żeby widzieć jak się rozwija aż w końcu nadszedł ten upragniony dzień odbioru szczeniaczka <hura> To był 30 maj tego roku,mała miała 10 tygodni i była przesłodka(zresztą taka jest do dzisiaj oczywiście).Pani Agnieszka poraz kolejny bardzo serdecznie nas ugościła,przedstawiła ojca małej Albiego i mame Inke jejku jakie piękne psy no szok!Na widok Albiego dosłownie oniemiałam tak piękny pies!Żadne kupy nie walały się po placu,było czysto i schludnie.Pani Agnieszka udzieliła nam ważnych porad odnośnie małej,dostaliśmy wyprawke i pare innych fajnych gadżetów i zabraliśmy psiaka do domu!Całą drogę powrotną mała spokojnie spała,robiliśmy pare przerw na siku,obroża i smycz nie była dla niej żadną nowością,nie bała się samochodów,ludzi zwierząt niczego.Od początku była psem bardzo spokojnym i otwartym na świat!Behawiorystka,która ją po dwóch dniach zobaczyła była bardzo pozytywnie zaskoczona!Jestem zdziwiona tym co tu czytam o tej hodowli bo ja byłam bardzo zadowolona.Mała ma w tej chwili 7 miesięcy,rozwija się książkowo wręcz,kocha cały świat i jest naprawde przekochana!!!!!
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2014-10-17, 08:35

Barbel, nie bardzo wiem do kogo i do czego odnieść Twój post...

No ale po pierwsze;


Barbel napisał(a):Kwitujac jakiekolwiek przepychanki....

Naprawdę nie o przepychanki tu chodzi <szok>
Opniotwórcze wypowiadanie sie osób , które piszą 3 posty na krzyż na tym forum jest dla mnie ... dalece nie na miejscu.

Dlaczego? Każdy ma prawo chyba wyrazić swoją opinię. Nie sądzę aby regulamin forum tego zabraniał ;-)
A od siebie mogę powiedzieć tylko tyle, że faktycznie moja ilość postów jest nieznaczna, no ale ściśle wiąże się to z faktem, że dopiero od niedawna mam szczeniaka ;-) . I wierzcie mi wolałabym zacząć od wypisywania peanów na temat hodowli oraz cudnego odchowu i zdrowia mojego psa. Nie ze swojej winy- nie mogę.
Co do strzelania w kolano - no nie sadzę...

A to się jeszcze okaże, bo jeżeli hodowle zrzeszone nie będą dawały mimo wszystko pewnych gwarancji, to Polak wybierze niższą cenę. Zazwyczaj tak to działa.
Jak dotąd nie wymyślono niczego lepszego niż FCI.

A szkoda. Tzn. założenie jest bardzo słuszne, szkoda tylko, że jak się okazuje mocno zawodzi.
No ale poczekajmy - zobaczymy. Ja tak jak obiecywałam spróbuje zadziałać w poznańskim oddziale. A co zrobi oddział, to już też pewnie będziemy mogli sami ocenić.

Powiem wiecej - to FCI stworzyło wzorce ras aktualnie obowiazujące. Wiec inne organizacje, nie podlegajace FCI sa po prostu złodziejami ich "mysli technicznej".


Tu jako prawnik nie mogę się nie zgodzić ;-) . I proszę mnie źle nie zrozumieć. JA ABSOLUTNIE NIE POPIERAM PSEUDO. Jestem od tego jak najdalej. I sama bym nigdy z pseudo nie kupiła- ot choćby dlatego, że w moim kodeksie etycznym nie mieści się popieranie kradzieży cudzej pracy. Prędzej zaadoptowałabym ( po raz kolejny) jakiegoś psa.
Jak ktoś (hodowca) z własnej nieprzymuszonej woli robi wiecej- to mu chwała. Nie musi. Może.
.
Zgadzam się , że zgodnie z przepisami tak jest. Jednak dziwi mnie takie stanowisko u uczestnika tego forum. Forum- przypominam - MIŁOŚNIKÓW tych ras. To, że u nas są minimalne wymagania nie znaczy, że należy to popierać i trzymać się stricte minimum. W Niemczech np. wymagane są prześwietlenia również stawów łokciowych. Nie sądzę, żeby to było takie głupie...
Powinniśmy chyba dążyć to tego aby psy, które kupujemy były jak najlepszej "klasy"- a nie zpełnia minimum, więc jest ok.
Ale to tylko taka dygresja- bo ja się będę dalej upierać, że w nasyzm przypadku nawet NIEZBĘDNE MINIMUM nie było spełnione.
Co do gwarancji- hodowla FCI = tip top. Jak wchodzę do sklepu Armaniego a wygląda ten sklep jak buda na bazarku, to nie kupuję tam sukienki. Ba- pisze do zarzadu firmy, ze taki badziew zobaczyłam...

I tu dochodzimy do setna. Nie zobaczysz nigdy sklepu Armaniego co wygląda jak buda na bazarku i nie bedzies ztam musiała nigdy sprawdzać szwów ( jak jeden z forumowiczów zasugerował)- a to dlatego, że ta marka wypracowała już taką klasę, że to nie po stronie kupującego leży dbałość o to żeby dostał towar w jak najlepszym gatunku.
Czego polskim hodowlom z całego serca życzę.

Podsumowując, bo nie wiem czy wszyscy dobrze odczytali moje intencje.
Wyraziłam tu swoją opinię ( choć postów mam mało), ku przestrodze.
Cieszę się niezmiernie, że po mnie kilka osób zrobiło to samo. Może da to do myślenia potencjalnym nabywcom.
Jeżeli nie to trudno- ja mam czyste sumienie.

Pozdrawiam :-)
Ostatnio edytowano 2014-10-17, 08:38 przez 2kreski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Barbel » 2014-10-17, 08:36

Aneczka 2014 - proszę przedstawic sie w stosownym dziale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mod.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2014-10-17, 08:41

Aneczka 2014 - uśmiecham się do Ciebie serdecznie, bo chyba właśnie zrozumiałam, co miała na myśli Barbel, pisząc o opiniach "jednego posta".
No ale nic- każdy sobie sam wnioski wyciągnie.
Pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Barbel » 2014-10-17, 08:45

2kreski napisał(a):Aneczka 2014 - uśmiecham się do Ciebie serdecznie, bo chyba właśnie zrozumiałam, co miała na myśli Barbel, pisząc o opiniach "jednego posta".
No ale nic- każdy sobie sam wnioski wyciągnie.
Pozdrawiam :-)

O to to....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2014-10-17, 08:51

2kreski-możesz jaśniej bo chyba nie zrozumiałam.... :(
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2014-10-17, 09:04

Odnosze wrażenie,że jestem tutaj nie mile widziana już z samego powodu,że nie podzielam Waszego zdania o hodowli Czandoria :( Napisałam prawde i przykro mi,że Wasze doświadczenia były inne :(
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Milla » 2014-10-17, 09:20

Mam aktualnie dwa berny - oba z pseudohodowli.
(Ci którzy znają historię, wiedzą, ze nie kupione - adoptowane ;) ) i po za tym, że nie wiem czy nie są to ostatnie psy tej rasy w moim domu, to jest kilka (do policzenia na palcach jednej ręki) hodowli berneńczyków w Polsce z których mogałbym kupić szczeniaka, a hodowli jest przecież bardzo dużo.
I gdybym kupowała sukienkę od Armaniego to też bym ją sobie obejrzała, czy pasuje, czy dobrze leży i czy kolor będzie akurat taki jak sobie wymyśliłam.

ZKwP pewnych rzeczy wymaga - m. in jeden miot w roku (albo co drugą cieczkę, nie pamiętam, ale to jest do sprawdzenia) - suka nie może mieć szczeniąt co cieczkę, co jednak jest dozwolone w pseudo.

Wystawy też potrafią zweryfikować co nieco - a to złamany ogon, a to agresję do obcych czy tez innych psów.

U bernów (odnośnie DSPP się nie wypowiem, bo wiem niewiele) określone badania zrobić trzeba (dysplazja) - na wszystkie choroby gnębiące rasę przepadać się nie da (jest ich sporo: dysplazja biodrowa, dysplazja łokciowa, histiocytoza, chłoniak, spondyloza, PRA, SRMA, padaczka i jeszcze sporo można wymienić) po pierwsze dlatego, ze pies połowę życia musiałby spędzić u weterynarzy,a po drugie dlatego, że na sporą część badań opraktycznie nie ma...

Jak zabieram psa z pseudo czy łańcucha to mam w nosie jego otoczenie byleby zabrać, ale jeżeli płacę za tego samego psa konkretne pieniadze i widzę skad go zabieram, to wymagam, a jak nie mam od kogo wymagać to robię zadymę gdzie się da.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2014-10-17, 09:25

Milla napisał(a):Jak zabieram psa z pseudo czy łańcucha to mam w nosie jego otoczenie byleby zabrać, ale jeżeli płacę za tego samego psa konkretne pieniadze i widzę skad go zabieram, to wymagam, a jak nie mam od kogo wymagać to robię zadymę gdzie się da.



U nas zabierał mąż. i mimo, iż zapłacił bardzo konkretne pieniądze, to brał psa w takim poczuciu jakby brał z łańcucha- jeżeli wiesz co mam na myśli.
Przepadł jak zobaczył szczeninę i nie chciał jej już tam zostawiać.
A teraz właśnie pozostaje zrobienie "zadymy", co tez konsekwentnie czynie :]
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2014-10-17, 10:53

Fajnie by było,gdyby wypowiedziały się też inne osoby na temat tej hodowli,które kupiły szczeniaki z miotu Emili,bardzo jestem ciekawa ich zdania :|
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez allam3 » 2014-10-17, 11:33

Milla napisał(a):... to jest kilka (do policzenia na palcach jednej ręki) hodowli ................... w Polsce z których mogałbym kupić szczeniaka, a hodowli jest przecież bardzo dużo.


I to jest sedno.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2014-10-17, 11:47

aneczka2014 napisał(a):Odnosze wrażenie,że jestem tutaj nie mile widziana już z samego powodu,że nie podzielam Waszego zdania o hodowli Czandoria :( Napisałam prawde i przykro mi,że Wasze doświadczenia były inne :(


Cieszę się, że masz dobre doświadczenie i dostałaś zdrowego zsocjalizowanego psa.
Wierzę, że twoje odczucia w sprawie hodowli mogą być inne.
Ale aż nieprawdopodobne mi się wydaje, że tak tam się mogło pozmieniać na gorsze, przez te parę miesięcy <szok>
Biorąc pod uwagę również fakt, że ludzie którzy kupowali psa rok czy dwa lata wcześniej odemnie - podzielają moje spostrzeżenia.
I też jestem bardzo ciekawa opinii innych właścicieli psów z tego miotu.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2014-10-17, 11:52

2kreski-też dlatego tak bardzo mnie zdziwiły te opinie <wow>twoja coco jest z miotu po mojej emilce,jak myśmy ją odbierali to pani Agnieszka pokazała nam jednego szczeniaczka z miotu coco,takie maciupkie były,matka z młodymi była w domu pani Agnieszka poświęcała im każdą chwile!Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć <bezrady2>
Ostatnio edytowano 2014-10-17, 11:56 przez aneczka2014, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Shogun&Kama » 2014-10-17, 11:52

Aneczka2014 co prawda nie jestem pełnoprawnym użytkownikiem forum, jeśli jestem w ogóle uznana za jego użytkownika... ale jak dla mnie to bardzo dobrze, że jesteś zadowolona z hodowli, niestety my nie jesteśmy gotowe jej polecić, ponieważ naszych standardów nie spełniła. Skoro masz psinę która jest zdrowa, wesoła i szczęśliwa to wszystkich miłośników psów również na tym forum ten fakt na pewno cieszy. Każdy ma prawo do własnych opinii, tak samo Ty nawet jeśli Twoje zdanie jest zupełnie inne niż nasze tzn moje, mamagu oraz 2kreski i podejrzewam, że i allam3.

Barbel - już się przedstawiam w stosownym dziale ;)
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2014-10-17, 11:57

aneczka2014 napisał(a):2kreski-też dlatego tak bardzo mnie zdziwiły te opinie <wow>



a mnie zdziwiła twoja- serio!
Powiem Wam w tajemnicy ;-) - mój mąż to taki typ, któremu bałagan raczej nie przeszkadza ;-) więc jeżeli on był przerażony "porządkiem" w hodowli ( i właśnie tym deptakiem na kupy)- to już musi być coś na rzeczy.
Ale sama hodowli nie widziałam- więc nie mogę się dokładnie wypowiedzieć.
Wiem natomiast na 100%, że dostałam psa zarobaczonego i nietrzymającego mocz ( mam na to dowody w postaci badań weterynaryjnych).
Nie pojmuję czemu hodowczyni nie zaszczepiła i nieodrobaczyła psa <szok> . Zakładam natomiast, że mogła nie zauważyć, nietrzymania moczu w całym tym powiedzmy nieporządku.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2014-10-17, 12:09

2kreski mam nadzieję,że wszystko z małą się ułoży i wyrośnie wam przepiękny psiak <tak> już jest śliczna!!!Moja miała uczulenie na royala więc jej daje karme test of the wild na łososiu,wcina aż miło <mniam> !Sierść błyszczy,kupy w porządku z karmy jestem bardzo zadowolona <rotfl> zresztą Emila zjadła by wszystko taki ma bestia apetyt <tak>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2014-10-17, 12:58

2kreski-jeśli chodzi o hodowle Żorska Prima,byłam tam w zeszłym roku w sumie nic takiego ale hodowca baaardzo niesympatyczny!Potraktował nas z buta i tyle.Cała jego postawa mówiła"idźcie se już"Pokazał jedną sukę,reszta była w kojcach i tak ogólnie jakoś hodowla nie przypadła mi do gustu zupełnie a chyba tylko dlatego,że właśnie ten hodowca był niesympatyczny.Niby nic a jednak.Nie lubie nie miłych ludzi i już <tak> .
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości