Opinie o hodowli

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Opinie o hodowli

Postprzez daria » 2009-12-09, 21:53

Ja ostatnio na allegro znalazłam ogłoszenie o sprzedaży szczeniąt BPP bez rodowodu i co mnie powaliło na kolana,obużyło i nie wiem co jeszcze to to że gościu ma stronę internetową na której to przedstawia psy i suki do rozrodu,ma nawet galerię miotów.Na allegro wystawił 4-ro letnią sunię ma dorosłych jeszcze 3 suki i chyba 4 psy dla mnie to był szok i złość nawet pseudo już do tego stopnia są bezczelni że zakładają strony z nagłówkiem Hodowla Berneńczyków. :evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez maryjan » 2009-12-10, 08:21

Spokojnie Daria bo Ci żyłka pęknie ;)
Wolny kraj, wolna wola...
Jak psy są kochane i mają dobrze to co za różnica czy masz papierek czy go nie masz ?
Jeżeli widzisz jak są chowane, widzisz rodziców, a nie masz w planach żadnej wystawy to jest to jakieś rozwiązanie.
Czy dobre czy złe nie mnie to osądzać.
Avatar użytkownika
maryjan
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-10, 21:37
Lokalizacja: Niepołomice
psy: DSPP Hans

Re: Opinie o hodowli

Postprzez BASTARD » 2009-12-10, 09:17

Ło matko :shock:
Polecam lekturę zasady rasowy = rodowodowy, która jest niejako mottem tego forum.
Propagujemy tą zasadę dla dobra psich ras, aby zawsze pozostały sobą, a nie w wyniku bezmyślnych rozmnożeń, bez niczyjego nadzoru, zepsuc co w nich najlepsze (zdrowie, charakter, itp).
Pozwole sobie podac linka do aukcji na której pięknie jest napisane co znaczy pies z rodowodem http://www.allegro.pl/item837492739_ber ... _9tyg.html
(na samym dole)
miłego czytania i liczę na to że chociaz troszkę zmienisz zdanie ;-)
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Opinie o hodowli

Postprzez annasm » 2009-12-10, 09:18

Maryjan odsyłam na główna stronę portalu - i do wątków r+r.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Drixon » 2009-12-10, 09:20

maryjan napisał(a):Spokojnie Daria bo Ci żyłka pęknie ;)
Wolny kraj, wolna wola...
Jak psy są kochane i mają dobrze to co za różnica czy masz papierek czy go nie masz ?
Jeżeli widzisz jak są chowane, widzisz rodziców, a nie masz w planach żadnej wystawy to jest to jakieś rozwiązanie.
Czy dobre czy złe nie mnie to osądzać.

ano zasadnicza różnica - bo skąd masz wiedzieć czy 'hodofca' chcąc zaoszczędzić na kosztach prowadzenia nie zostawił sobie psa z miotu A żeby pokrył siostrę czy matkę w miocie np. D ?? skąd wiadomo czy psy używane do rozorodu mają niezbędne badania ?? skąd wiadomo jaką mają psychikę?? pytnia po raz enty na tym forum stawiane i argumenty w stylu 'poc o mi papierek skoro wystawiać nie będę' to już norma :-?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Opinie o hodowli

Postprzez magat » 2009-12-10, 10:25

znalazłam taką opinię , i mam wrażenie,ze coraz wiecej osób decydujacych sie na te rasę jeśli nawet nie miała bezpośredniego kontaktu to szuka informacji w internecie i na wystawach , DSPP jest rasą "odratowana", ale jednocześnie dosyć prymitywna , a "produkcja" nieprzemyślana daje czasami bardzo "dziwne wyniki".
:evil: Opisana wyżej osoba sprzedajaca nie jest hodowca i nie należy używać w stosunku do nuiej takiego określenia, oczywiście dobrze jeśli jego szczeniaki znajdą domy, a nie schronisko i nie wyladuja tam za jakiś czas
So You Want a Swissy?
I, and most reputable breeders, would NEVER place a Swissy puppy with a family who has not made the effort to really know some adult Swissies. ...
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Opinie o hodowli

Postprzez wiki1710 » 2009-12-10, 10:41

Te ogłoszenia na Allegro są od początku grudnia!
02 grudnia wysłałam do obu hmm... jakiego słowa użyć.... "panów" zapytania o rodziców, dokładny wiek maluchów i prośbę o zdjęcia, niestety do dziś nie mam żadnej odpowiedzi a ich telefony też milczą....
Jestem zszokowana, że "oni" zabrali się już za tą rasę :cry:
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez dakota0508 » 2009-12-10, 13:42

no to zobaczcie. http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any. psy po rodowodowych a rodowodu nie mają...dlaczego?
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Wiola&Nero » 2009-12-10, 13:55

Pewnie rodzice nie mają uprawnień hodowlanych :roll:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Opinie o hodowli

Postprzez zajac77 » 2009-12-10, 14:42

Być może nie będę tutaj wyrazicielem myśli wszystkich ale sporej grupy z pewnością.
Jeśli ktoś poszukuje do kupienia TV, miksera, telefonu komórkowego - rozumiem ze wchodzi na allegro, licytuje i kupuje.
Ale przepraszam bardzo - kto przy zdrowych zmysłach wchodzi na allegro aby szukać psa do kupienia? Przecież wystarczy poszukać w google'u informacji o hodowlach, o rasie etc.
Ale patrząc na to także od strony kupującego (bo sami przez ponad 2 tygodnie szukałem info o różnych hodowlach etc.) NIGDY bym nie pomyślał, że zajrzeć na allegro gdybym szukał psa do kupienia.
Samo założenie, że jak ktoś wystawia tam aukcje swoich psów to już samo to świadczy o czymś... powinna się zapalić WIELKA CZERWONA KONTROLKA...
Avatar użytkownika
zajac77
 
Posty: 70
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-01, 16:00
psy: Bella Czandoria DSPP

Re: Opinie o hodowli

Postprzez BASTARD » 2009-12-10, 14:50

Dakota nie wklejamy takich linków żeby nie robic temu i innym pseudohodowcom nie potrzebnej reklamy.

Mi nie wyglądają na 100% szwajcary, chyba coś tu było domieszane, ale może sie myle

Że rodzice rodowodowi to nie wszystko, to jedna z wielu części składowych. Do tego muszą byc wystawy, badania, testy psychologiczne, rejestracja hodowli w ZK i WIEDZA!
Wszystko jest
a) czasochłonne
b) kosztowne
Niektórym zależy tylko na szybkim zarobieniu tysiaka czy dwóch za szczonki.

Wiki napisała że wysłała do gostka maila w sprawie szczeniaków. Gdyby nie miał nic do ukrycia to napewnoby jej odpisał.Kto wie czy rodzice nie mają dysplazji, albo czy oboje są rodowodowymi szwajcarami? Pewności niema i nigdy nie będzie.
Szkoda że tak sie dzieje...
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Opinie o hodowli

Postprzez BASTARD » 2009-12-10, 15:19

zajac77 napisał(a):Być może nie będę tutaj wyrazicielem myśli wszystkich ale sporej grupy z pewnością.
Jeśli ktoś poszukuje do kupienia TV, miksera, telefonu komórkowego - rozumiem ze wchodzi na allegro, licytuje i kupuje.
Ale przepraszam bardzo - kto przy zdrowych zmysłach wchodzi na allegro aby szukać psa do kupienia? Przecież wystarczy poszukać w google'u informacji o hodowlach, o rasie etc.
Ale patrząc na to także od strony kupującego (bo sami przez ponad 2 tygodnie szukałem info o różnych hodowlach etc.) NIGDY bym nie pomyślał, że zajrzeć na allegro gdybym szukał psa do kupienia.
Samo założenie, że jak ktoś wystawia tam aukcje swoich psów to już samo to świadczy o czymś... powinna się zapalić WIELKA CZERWONA KONTROLKA...


No ja bym się z tym nie zgodziła.
Sugerujesz że, ogłaszający się tam hodowcy są gorsi od innych, albo ktoś kto zagląda na jeden z najpopularnieszych portali w Polsce, nie jest przy zdrowych zmysłach. ;-) Troche mnie to rozbawiło :-) (w takim pozytywnym znaczeniu) bo ja chyba nie jestem, gdyż regularnie wchodze na allegrowe jamniki :-P Co nie znaczy, że gdybym chciala kupic to kupiłabym na allegro. Chyba nie, ale to tylko dlatego że troche zagłębiłam się w temacie i mniej więcej wiedziałabym jak się zabrac do wyboru szczeniaka. Tylko że to dopiero od niedawna. Wcześniej zerknełabym na allegro
Zresztą wszyscy hodowcy mogliby się tam ogłaszac, to przytłumiłoby troszke ogłoszenia pseudo.
Ja bym tylko chciała żeby w takich ogłoszeniach było więcej informacji. Nie w skrócie i "po łebkach". Taka druga strona internetowa.
Takie czasy ;-) można przez sms mówic "kocham Cię" to i można ogłaszac się na allegro :->
podsumowując:
Niech Ci "gorsi "się ogłaszają żeby Ci "nie do końca przy zdrowych zmysłach" mogli kupic pieska z rodowodem :mrgreen: :mrgreen: :-P :-P
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Opinie o hodowli

Postprzez magat » 2009-12-10, 15:43

Takie czasy ;-) można przez sms mówic "kocham Cię" to i można ogłaszac się na allegro :->
podsumowując:


.....i jest to już kwestia wolności wyboru.........
na "e-bayu" niemieckim tez są ogłoszenia o sprzedaży "Szwajcarów" tylko nigdy nie pochodza od hodowców zrzeszonych w klubie.
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Opinie o hodowli

Postprzez dakota0508 » 2009-12-10, 21:25

tak ale ja jak szukam butów, torebki, majtek czy telewizora to nie jeżdze po całej polsce od sklepu do sklepu tylko wchodze na allegro...i kupuję taniej niż w sklepach.
Dwa koty adoptowałam też przez allegro.... bo widziałam ich zdjęcia i prośbę o pomoc..zakochałam się i ...adoptowałam.
Jesli czegokolwiek szukam...części do samochodu to tez na allegro. Karmy dla psa też. jest tam wszytko sa też psy rodowodowe z pełną dokumentacja rodziców, są zdjęcia. A teraz ktoś ma biegać po każdej stronie hodowców i szukać.Na stronach hodowli nie ma komentarzy ani opinii a jesli są to moderowane przez właścicieli.
Sami pisaliście że kilka postów wyżej że ktoś ma stronę NIBY hodowli choć nie ma papierów berneńczyków...i co?
Masa ludzi robi tak samo jak ja...czegoś chce, czegoś szuka to wchodzi w miliony ofert na allegro. Tak samo ja postanowiła sprawdzić czy można kupić psa bez rodowodu ...i tam znalazłam ogłoszenie które wam pokazałam.
Inna sprawą jest to że można zgłosić podróbkę butów, torebek że nie sa oryginalne i aukcję się usuwa. Dlaczego nie zgłasza się takich aukcji????
Może warto żeby związek i właściciele bronili swoich interesów i zgłaszali takie aukcje jako nielegalne?
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Opinie o hodowli

Postprzez magat » 2009-12-10, 22:06

;-))))))))związek nawet nie uwzglednił petycji w sprawie obowiazkowego prześwietlanie stawów dla psów hodowlanch DSPP
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Opinie o hodowli

Postprzez dakota0508 » 2009-12-10, 22:34

no sami widzicie... na allegro można znależć hodowcę ale i tak trzeba go wypytać i samemu jechac po psa. Zobaczyć hodowcę , ocenić psiaki.
A pas atrzeba odebrać samemu ,to jest dzieki bogu regulowane obowiązkowym, humanitarnym transportem zwierząt.
Nikt normalny nie klika KUP TERAZ i nie czeka aż mu listonosz psa w paczce przyniesie :evil:
Allegro słuzy też do szybkiego szukania oferty a jak ktoś ma szczeniaczki to może je pokazac znacznie większej ilości osób niz z prywatnej strony hodowli.
I tyle.
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Opinie o hodowli

Postprzez daria » 2009-12-10, 22:34

Maryjan o moje żyłki się nie martw,co najwyżej pęka moja wiara w zdrowy rozsądek ludzi którzy kupują psa w typie świadomie a potem usielnie twierdzą że dobrze zrobili :-/
Hodowla psów to nie hodowla pieczarek,sprzedaż podrabianych kosmetyków czy czego tam jeszcze,to cięzka praca poparta wiedzą i doświadczeniem,nawet ci którzy mając psa z rodowodem a nie mając uprawnień źle robią rozmnażając je,dla mnie jest to nieuczciwe w stosunku do pracy i wiedzy hodowców,nie etyczne, taka jest moja zasada :kiedy chcę psa rasowego to kupuję go z hodowli a to ile przy tym zrobię kilometrów to tylko moja sprawa,jeśli nie chcę psa z rodowodem biorą jakąś bidę a jest ich wiele :-(
Przyjżyjcie się co się stało z wspaniałymi psami jakimi są rottweilery,co zrobiła z nimi moda,niekontrolowane rozmnażanie i chęc zysku.80%psów które szukają domów lub żyją w urągających warunkach,schroniskach to psy w typie lub kundelki .
Poczytajcie sobie o pseudohodowlach,czym i po co jest rodowód,jak wygladają te wspaniałe domowe "hodowle"psów w typie a potem powiedzcie co jes dobre.
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez daria » 2009-12-10, 22:38

Nie jestem przeciwna wystawianiu ogłoszeń hodowli na allegro,przykładem jest ogłoszenie Kabi,
viewtopic.php?f=3&t=4580&view=unread#unread
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez BASTARD » 2009-12-10, 23:17

magat napisał(a):.....i jest to już kwestia wolności wyboru.........
na "e-bayu" niemieckim tez są ogłoszenia o sprzedaży "Szwajcarów" tylko nigdy nie pochodza od hodowców zrzeszonych w klubie.


hmmm, byc może dla hodowców to ujma na honorze, albo po prostu nie mają potrzeby się ogłaszac, niewiem nie znam się. Ja się bardzo cieszę że niektóre hodowle są tak znane i tak cenione, że szczeniaczków nie ma na długo przed zaplanowaniem miotu :-) zdecydowanie tak powinno byc. Ale każdy jakoś zaczynał. Teraz mamy allegro i wg mojej subiektywnej opini to nic złego. Napewno nie zgorszyłabym się widząc "znajome" ogłoszenie.
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Opinie o hodowli

Postprzez dakota0508 » 2009-12-11, 00:58

no ja wlaśnie po to wkleiłam ten link żeby pokazac że to raz: nie DSPP, dwa że ogłasza się rodowodowo-bezrodowodowo, anie żeby im reklame robić.Bo niby gdzie? na tym portalu? I po co?
Ja tylko bronie allegro jako szerokiego medium informacji. Także takiej gdzie i co mozna kupić.
A to czy sie kupi kup teraz i przyjdzie w paczce, czy sie samemu zadzwoni, sprawdzi, pojedzie i przywiezie to już co innego.I to już nie moja sprawa. Ale nie kumam czemu oburza ogłaszanie miotów na allgro?

Jak widac dziewczyna z tego forum zrobiła to DOSKONALE. Opisała czym grozi kupienie psa bez rodowodu o wadze 50 kg.
Jak się komuś usmiecha noszenie takiego psa na spacer 3X dziennie i najlepiej z 4 pietra po schodach to niech bierze Bernenczyka czy DSPP z dysplazja bez rodowodu. Jego sprawa. Ale ona pokazała zalety i wady kupna psa bez papierów.
Moja wlaśnie nie ma papierów( nie przezemnie) i na razie dziękuje bogu że nie wykazuje oznak choroby.Modlę sie żeby tak zostało.
Ale miałam wilka z jednej z lepszych hodowli..odszedł po 4 latach na serce.... papiery go niestety nie uchroniły.
Przychylam się do opinii że lepiej aby na allegro było więcej hodowli z prawdziwego zdarzenia. moze mniej miejsca bedzie dla tych pseudo.
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości