Opinie o hodowli

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Hodowle DSPP w Polsce

Postprzez Madzia » 2010-01-04, 21:46

No właśnie ;-) wzorujecie się na tym co ktoś wam powiedział, a wy skreślając hodowle nawet na nią oko nie zmrużycie bo "ktoś powiedział, że nie jest dobra". Widocznie (nie chcę nikogo obrazić), ale jesteście chyba za leniwi by to sprawdzić

np. ktoś powiedział że nie lubi coca-coli - więc wy też nie będziecie jej pili? :roll: :shock:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Hodowle DSPP w Polsce

Postprzez qbav » 2010-01-04, 23:40

Zakładając ten wątek miałem na celu zebranie w jedym miejscu linków i danych adresowych do hodowli DSPP, bez faworyzowania jakiejkolwiek z nich, i chciałbym aby takim ten temat pozostał.

Co do powyższej wymiany zdań, to Aniu i Madziu wybaczcie, ale chyba nie zrozumiałyście sensu wypowiedzi Macieja.

Aniu na jakiej podstawie twierdzisz ze Maciej nie pomaga Madzi, wlasnie bardzo rzetelnie i bezstronniczo udziela jej rad, gdyby jej przytakiwal byloby to dopiero kolko wzajemnej adoracji i poklepywania sie po plecach

Madziu, wiem ze dla kazdego z nas nasz piesek jest najwspanialszy i hodowla z ktorej pochodzi tez jest naj ... ale realnie rzecz biorac co mozesz powiedziec o hodowli i jej calkosztalcie, jesli szczeniaka posiadasz od 3-4 miesiecy ??
Nikt tu takze hodowli P nie skresla ....

Ani Maciej ani Ja, nie zarzucamy hodowli X czy Y ze jest dobra czy zla, apelujemy tylko o nie wydawanie osadow pod wplywem zachwytu nad swoim malym przyjacielem, zaczynajac dopiero co przygode z duzym szwajcarem ...
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Hodowle DSPP w Polsce

Postprzez Anna Przybylak » 2010-01-05, 22:09

Jak można się domyśleć jestem właścicielką psa z hodowli Porażynianka.Mój pies na egzaminie PT uzyskał 98 punktów . Wygrywa wystawy jest młodzieżowym championem.I czego chcieć więcej
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Hodowle DSPP w Polsce

Postprzez Cefreud » 2010-01-05, 22:26

ja jeszcze chciała bym,żeby był zdrowy...

Maciek-odpowiedź genialna.Ujołęś w niej to wszystko,co sama chciała bym powiedzieć,ale moj porywczy charakter mi na to nie pozwala ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Hodowle DSPP w Polsce

Postprzez Anna Przybylak » 2010-01-05, 22:50

A mój pies jest zdrowy.
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Hodowle DSPP w Polsce

Postprzez Anna Przybylak » 2010-01-05, 23:12

A ja jestem zadowolona że mam psa z hodowli ,,Porażynianka,, i że poznałam tych ludzi którzy w odróżnieniu od innych o nikim źle nie mówią .
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Madzia » 2010-01-06, 11:43

Naprawdę bardzo fajni ludzie więc nie krytykujcie, jeżeli nic nie wiecie :roll:
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez maryjan » 2010-01-06, 12:12

Widzę Pani Anno, że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie - co do poklepywania po plecach.
Dla niektórych pies jest chyba dzieckiem zastępczym i czasami nie rozumię podejścia niektórych ;).
Wiem, że pies staje się częścią rodziny ... ale bez przesady mili Państwo.
To, że ktoś chce sprzedać psa lub sukę to jego sprawa. Za jakie pieniążki to również jego sprawa. Czy ją/go lubi to również jego sprawa.
Jeżeli komuś się nie podoba tego typu podejście - proszę bardzo, wolny rynek - może odkupić od nich.
Ale nie krytykujmy kogoś nie znając wszystkich faktów i nie będąc pewnym swoich racji.
A teraz oczekuję na publiczne spalenie na stosie.

PS
Nasza rodzina ma sukę z Porażynianki i na tych wystawach na których była zawsze miała notę doskonałą.
Avatar użytkownika
maryjan
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-10, 21:37
Lokalizacja: Niepołomice
psy: DSPP Hans

Re: Opinie o hodowli

Postprzez dosjaa » 2010-01-06, 12:45

Hodowla Porażynianka umieściła na Allegro oferte sprzedaży dwóch ośmioletnich suczek rasy Akita.. Cena 3000 zł!!!!!!!!!
BEZ KOMENTARZA....
Avatar użytkownika
dosjaa
 
Posty: 498
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-23, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
psy: TABS - entlebucher

Re: Opinie o hodowli

Postprzez brams » 2010-01-06, 15:48

Spokojnie, przecież nikt nie kwestionuje urody psiaków, w końcu dla każdego jego psiak jest najpiękniejszy na świecie :mrgreen:

A poza tym były już opinie na temat tej hodowli od właścicieli psiaków, którzy je tam kupili

viewtopic.php?f=1&t=1930&st=0&sk=t&sd=a&start=30

viewtopic.php?f=11&t=464&st=0&sk=t&sd=a&start=45

Jeżeli od tego czasu warunki w hodowli się zmieniły, to super.
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Opinie o hodowli

Postprzez lilia3 » 2010-01-06, 18:23

Witam wszystkich!!!
Powiem tylko tyle że kocham to co robię a robię to z czystym i szczerym sercem.
Mam wspaniałą córkę i kochającego męża oraz wymarzone pieski i czuje sie szcześliwa i spełniona Bóg tylko jeden zna prawdę o Nas i naszych Psach.

Jeżeli ktoś ma jakiś problem to zapraszam do hodowli Porażynianka a przekona się jak u nas jest naprawdę.

Wszystkich pozdrawiam a w szczególności tych którzy mają psy z mojej hodowli.
lilia3
 
Posty: 397
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-10, 21:26
Lokalizacja: Porażynianka-Opalenica
psy: Entlebucher. Duży Szwajcarski Pies,Appenzeller

Re: Opinie o hodowli

Postprzez kruszon » 2010-01-09, 11:51

dosjaa napisał(a):Hodowla Porażynianka umieściła na Allegro oferte sprzedaży dwóch ośmioletnich suczek rasy Akita.. Cena 3000 zł!!!!!!!!!
BEZ KOMENTARZA....


Ośmioletnich???? :shock: To nie jest jakiś błąd?

Jako że widzę że hodowla jest na forum to może się wypowie o co chodzi? :roll:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Hodowle DSPP w Polsce

Postprzez brams » 2010-01-15, 18:30

Anna Przybylak napisał(a):Jak można się domyśleć jestem właścicielką psa z hodowli Porażynianka.Mój pies na egzaminie PT uzyskał 98 punktów . Wygrywa wystawy jest młodzieżowym championem.I czego chcieć więcej


super. kto szkolił psa w Poznaniu? Nareszcie jakiś dobrze wyszkolony pies na naszym forum! Tylko zrobiłaś błąd przy zachwycie nad swoim psem - powinno być 198 punktów (doskonała) ; bo 98 to niedostateczna ocena umiejętności psa (0-139).
maciej
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Opinie o hodowli

Postprzez dakota0508 » 2010-01-16, 12:31

Dziwny klimat się tworzy na tym wątku. Aż nie pasuje to do charakteru forum.
Zalecam mniej samochwalstwa, więcej luzu, i SAMOMYŚLENIA.
Zawsze na stronie znajdzie sie ktoś leczący własne kompleksy, próbując poniżyć innych. Zawsze znajdzie sie ktoś kto oczernia kogoś z róznych egoistycznych powodów.
Co do hodowli Porazynka to raczej odnoszę wrażenie że to ludzi z pasją i dobrym podejściem.
Jednak nie zapominajmy że żadna hodowla nie działa charytatywnie. Nikt z nas nie pracuje jako wolontariusz, nawet jesli jego praca jest jego pasją.
Ja zazdroszcze tym którzy poświęcili ambicje, kariery w mało satysfakcjonujacych robotach po to żeby robić coś co lubią. I zazdroszęczę w dobrym slowa znaczeniu że ryzykowali duzo a jednak im się udało.
Wszystkim tego zyczę.
Co do oceny psów.
Moj wilk miał 99 pkt na 100 ! w posłuszeństwie.... ale nie punktacji Związku kryno...który w przypadku owczarków jest wredną macochą, a w KRON'ie.
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Opinie o hodowli

Postprzez brams » 2010-01-16, 15:55

zgadzam się z Tobą w 100%. Każdy ma takiego psa, jakiego sobie wypracuje. Ale i do tego trzeba mieć "luz", żeby nasz pies czuł się z nami dobrze.
Avatar użytkownika
brams
 
Posty: 481
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-03, 23:55
Lokalizacja: Krzeszyce /lubuskie/
psy: 4 szwajcary, czarny terier, wyżeł, azjatka
Hodowla: Lubuski Opiekun

Re: Opinie o hodowli

Postprzez dakota0508 » 2010-01-16, 17:49

no to twierdze że nasza Luska ma z nami za duzo luzu :) jej juz tak nie szkolę.Raczej na zasadzie zabaw.One zwyczajnie chcą nam sprawiac zadowolenie swoim zachowaniem. Ale ostatnio wchodzi nam na glowę :).
Może raczej powinnam napisac że my ostatnio zaczeliśmy to zauważać :)
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Opinie o hodowli

Postprzez syla77 » 2010-01-28, 22:02

WITAM SERDECZNIE WIELBICIELI SZWAJCARÓW;-) MOJEGO "SYNUSIA" KELVINA CZANDORIA NABYŁAM 3 LATA TEMU OD CUDOWNYCH LUDZI,KTÓRZY PROWADZĄ "OBŁĘDNIE LUDZKO" HODOWLĘ - "CZANDORIA". TO DZIĘKI NIM JESTEM W POSIADANIU WRAŻLIWEGO, UCZUCIOWEGO I PRZEZDE WSZYSTKIM ODDANEGO PSA- KELWINA
Avatar użytkownika
syla77
 
Posty: 31
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-24, 20:30
Lokalizacja: Poznań
psy: Kelwin CZANDORIA

Re: Opinie o hodowli

Postprzez zadra » 2010-03-18, 13:45

Witam,
jestem dosyć "świeża" na forum. Świeża w sensie ilości napisanych postów. Bo forum chyba już całe przeczytałam - szczególnie wszelkie wątki dotyczące DSPP. 10 lat był z nami owczarek niemiecki. Po dłuuugich poszukiwaniach i wizycie w hodowli, zdecydowaliśmy o zakupie DSPP. Szukamy odpowiedniej hodowli, na forum wysłałam już kilka zapytań. Chcielibyśmy, żeby piesek trafił do nas w drugiej połowie roku. Mamy odpowiednie warunki, a przede wszystkim mnóstwo serca i ogromną tęsknotę na tupiącymi łapkami i porannymi pobudkami ;-) Interesuje nas piesek, może być niewystawowy. Wystawy będziemy odwiedzać raczej jako kibice, nie planujemy czynnego w nich udziału. Liczymy na Waszą pomoc i pozdrawiamy z okolic Szczecina
Avatar użytkownika
zadra
 
Posty: 834
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-16, 16:51
Lokalizacja: Goleniów
psy: Dexter Czandoria 21.05.2010

Re: Opinie o hodowli

Postprzez asia78 » 2010-03-18, 14:42

No to skontaktuj się z Agnieszką z Czandorii i porozmawiaj o planowanych miotach.
Nie macie daleko. Ale nie da się przewidzieć, czy akurat trafi się Wam pet (piesek niewystawowy)
Wszystkie hodowle są zebrane w którymś wątku.
Musisz podzwonić, poodwiedzać i wyrobić sobie własną opinię.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Opinie o hodowli

Postprzez zadra » 2010-03-18, 16:47

Z Agnieszką już kontakt nawiązałam. Bardzo sympatyczny zresztą:-) No i szukam wytrwale. Wiem, że warto poczekać. Chociaż jak wytrwam do czerwcowej wystawy w Szczecinie i potem znów będę miała okazję zobaczyć DSPP live, to ciężko będzie wrócić do domu bez szczeniaka. Szczególnie krasnale będą cisnąć ;-)
Avatar użytkownika
zadra
 
Posty: 834
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-16, 16:51
Lokalizacja: Goleniów
psy: Dexter Czandoria 21.05.2010

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron