OSTRZEŻENIE dla hodowców

OSTRZEŻENIE dla hodowców

Postprzez Aga-2 » 2013-08-02, 09:53

Do wszystkich hodowców, którzy mają obecnie szczeniaki!
Przestrzegam przed Amerykanką, Peg McQuery. "Kupiła" już kilka szczeniąt BPP w różnych krajach na świecie i nie tylko nie dotrzymuje warunków umowy, ale też nie dokonała płatności za otrzymane psy.
Otrzymałam tą wiadomość od innej Amerykanki, która właśnie się dowiedziała, że Peg ma zamówioną już kolejną suczkę, tym razem w Polsce. Nie dajcie się nabrać tej osobie.
Nie wiem czy prowadzi ona hodowlę, ale jeśli rozmnaża berneńczyki, to z całą pewnością nie stosuje żadnych, nawet podstawowych standardów. To nie jest osoba, do której warto wysłać swoje szczenię za cenę jakichkolwiek (zwłaszcza wirtualnych ;) ) pieniędzy.
Jeśli ten temat Was nie dotyczy, to przekażcie informację innym znanym Wam hodowcom, którzy być może nie są obecni na naszym forum. Nazwisko Peg, jak i innych osób "zakazanych" jeśli chodzi o sprzedaż szczeniąt, znaleźć można również na Facebooku, na grupie Bernese Mountain Dog International.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: OSTRZEŻENIE

Postprzez panterka-23 » 2014-05-15, 00:25

...
Ostatnio edytowano 2014-05-15, 23:36 przez panterka-23, łącznie edytowano 1 raz
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: OSTRZEŻENIE

Postprzez kreska » 2014-05-15, 10:30

Iwona, piszesz o tej samej hodowczyni gdzie sa również inne psy z polski?

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: OSTRZEŻENIE!

Postprzez panterka-23 » 2014-05-15, 16:24

...
Ostatnio edytowano 2014-05-15, 23:37 przez panterka-23, łącznie edytowano 1 raz
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez kreska » 2014-05-15, 19:57

Z tego co wiem są dwie strony tego medalu i rożne wersje wydarzeń, a że ta druga strona niestety nie ma szansy wypowiedzi na tym forum to proponuje aby każdy zainteresowany sprzedażą szczeniaka do hodowli przed którą ostrzegasz , sam ja sprawdził <okok> nie bronie żadnej ze stron ale obiektywizm czasem się przydaje;)
Masowe hodowle nie są niczym nowym jeśli właściciel się przyznaje do tego oficjalnie to jest to wybór hodowcy czy chce sprzedać szczonka do "domowej" hodowli czy kennelowej.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez panterka-23 » 2014-05-15, 21:57

...
Ostatnio edytowano 2014-05-15, 23:37 przez panterka-23, łącznie edytowano 2 razy
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez marieanne » 2014-05-15, 22:07

Ja sobie myślę, że jeśli już mamy w tym temacie ostrzegać (a uważam, że ma to jak najbardziej sens), to ostrzegajmy konkretnie. Nie półsłowka, nie sugestie (bo słowa "nikt nie wie, co robi z psami, które nie spełniają jej oczekiwań" jest tak paskudna, ze powinna być poparta solidnymi argumentami), a konkrety - konkrety sprawdzone i pewne. Tak jak w pierwszym poście.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez panterka-23 » 2014-05-15, 22:12

...
Ostatnio edytowano 2014-05-15, 23:37 przez panterka-23, łącznie edytowano 1 raz
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez marieanne » 2014-05-15, 22:13

Czemu tak agresywnie?
Wypowiedziałaś się na ten temat na ogólnym forum - moim zdaniem uczciwie byłoby więc i tu sprawę wyjaśnić.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez kreska » 2014-05-15, 23:02

panterka-23 napisał(a):ale czego nie rozumiesz? to jest konkret
NIKT NIE WIE CO ROBI Z PSAMI KTÓRE JEJ SIĘ NIE PODOBAJĄ

Chcesz konkrety ? Spytaj mnie na prw jak mi nie ufasz i mojej opinii - nie chce mi się tu pisać elaboratu

Iwona, jak piszesz oficjalnie to nie zapraszaj na PRIV tylko dokoncz oficjalnie to pozwoli obiektywnie oceniac sprawe <tak>

I to nie jest tylko moje zdanie odnośnie tej osoby. Wielu hodowców które .....miały sprzedać Heidi szczeniaka a zostały ostrzeżone - zebrały swoje informacje na ten temat...na swoją rękę .....szczeniak tam nie pojechał

Kazdy ma prawo decydowac gdzie wysyla szczeniaka a to jakimi powodami kieruje sie przy podejmowania decyzji o sprzedazy lub nie .... szczeniaka do tej hodowli to ich sprawa a powody ,ktorymi sie kierowali sa jak na razie tylko im znane , byc moze zrezygnowali bo nie podobala im sie hodowla kennelowa a wcześniej o to nie zapytali hodowcy itp. itd..
Pewnie - nie znasz sytuacji więc pozostaje Ci obiektywizm -

Moze nie znam a moze znam...mam wrazenie ze z powodu pewnych niedomówień narodził sie miedzy wami konflikt i stad wynika Twoje ostrzezenie. Jesli ktos z doswiadczeniem kupuje szczeniaka i nie jest z niego zadowolony i ma mozliwosc zwrocenia go do hodowli i odbior kasy to raczej z tego korzysta, wiec cos musi byc wiecej na rzeczy niz tylko to co piszesz...
Jak sprzedawalas szczeniaka to nie wiedzialas ze to taka duza hodowla, nie zrobilas wywiadu czy oszukali Cie? Ja mam male doswiadczenie w hodowli/sprzedazy szczeniat ale moja amerykanke "przeswietlilam" i jak wyczulam tylko ze moze chciec szczenieta oddac, odsprzedac ...to zrobilam zastrzezenie w umowie, zeby nie bylo niedomówień w przyszlosci ;>
Jeszcze raz powtorze nie bronie i nie trzymam zadnej ze stron, uwazam ze warto przedstawic pelna wersje i najlepiej dac rowniez mozliwosc wypowiedzenia sie drugiej stronie <tak> Twoje ostrzezenie rzuca cien toszke na hodowle ktore sprzedaly lub sprzedadzą jej szczeniaka wiec fajnie ze piszesz ale moze lepiej byloby napisac cala historie :->

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez panterka-23 » 2014-05-15, 23:32

OK każdy ma swój rozum zrobi jak chce
Nie ma sensu widać to nie to miejsce aby sobie pomagać - chciałam pomóc - zostałam zgnojona i napadnięta
Widać taki wątek nie jest nam potrzebny i tyle ....kilku osobom pomogłam i nie poszły tam psy - kto chciał docenił i podziękował - tyle w temacie

Pogadajcie z Czechami, Finami ....itp może was nie będę chcieli nabrać na swoje łzawe historie jak ja na temat tej osoby
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez kreska » 2014-05-16, 09:21

panterka-23 napisał(a):OK każdy ma swój rozum zrobi jak chce
Nie ma sensu widać to nie to miejsce aby sobie pomagać - chciałam pomóc - zostałam zgnojona i napadnięta
Widać taki wątek nie jest nam potrzebny i tyle ....kilku osobom pomogłam i nie poszły tam psy - kto chciał docenił i podziękował - tyle w temacie

Pogadajcie z Czechami, Finami ....itp może was nie będę chcieli nabrać na swoje łzawe historie jak ja na temat tej osoby

Iwona, czytajac Twoj ostatni wpis mysle że masz sklonnosc do przesady, zly dzien albo jeszcze z czyms innym problem....prosba o napisanie pelnej wersji nie jest ani proba gnojenia ani napadem na Twoja osobe :-> Warto pomagac ale jeszcze raz powtorze, wedlug mnie nalezy podawac oficjalnie pelna wersje wydarzeń jesli oficjalnie ostrzegasz :-> przynajmniej dlatego ze w hodowli znajduja sie psy z polski i byc moze znajda sie kolejne a swoim wpisem mozesz sugerowac ze te hodowle sa nie odpowiedzialne i nie martwia sie o los swoich wychowanków...


pozdr

ps. dopiero zobaczylam ze usunelas wszystkie swoje posty to o czym ta dyskusja jak wycofujesz sie z wpisu :-> :zalamka: to moze w ogole warto usunac wszystkie wpisy i oczyscic watek ?
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Cefreud » 2014-05-16, 12:12

a jak to wygląda w w sytuacji gdy sprzedajemy szczeniaka za granicę europy. W umowie robimy zapis o prawie pierwokupu. Po jakimś czasie dowiadujemy się, ze nasz pies zmienił właściciela. Piszemy do osoby, która od nas kupiła szczeniaka a ona nam nie odpisuje. Jakie można podjąć kroki prawne? Czy koszt postępowania nie przewyższa wartości szczeniaka? Czy ktoś w ogóle kiedykolwiek podjął takie działania? Odzyskania psa, sprzedanego np. do Stanów, Nowej Zelandii itp
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Agama » 2014-05-16, 12:17

Bardzo szkoda, taki wątek jest bardzo potrzebny i warto uczyć się nie na swoich błędach .
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez maat » 2014-05-16, 13:02

Ja bardzo proszę o uzupełnienie tej historii o jakieś wyjaśnienia, Jeśli usuwa się swoje własne wpisy, to proszę o jakąś informację dla forumowiczów o co chodzi.
Dla mnie bardzo ważne są ostrzeżenia.
Oczywiści mocno przemyślane, żeby pohopnie nie skrzywdzić kogoś.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez MartaD » 2014-05-16, 13:47

Czytam i naprawdę nie chce mi się wierzyć :roll: po raz kolejny osoba, która chciała pomóc wszystkim , zaszkodziła sobie. Przepraszam Iwona ...

To ja poprosiłam Iwonę, żeby napisała ostrzeżenie na forum. Co jakiś czas dochodzą do nas info o nowych "nabytkach" tej Pani. Za każdym razem proszę Iwonę, żeby dawała znać potencjalnym hodowcom, żeby "prześwietlili" ją dobrze, zanim sprzedadzą jej psa. W końcu powiedziałam Iwonie, żeby napisała na forum, żeby hodowcy nie czuli, że Iwona coś na nich wymusza. Bo nie o to chodzi. To było tylko ostrzeżenie. Nikt nie napisał żeby nie sprzedawać jej psów... chodzi tylko o to, żeby dowiedzieć się o niej więcej, czy może właśnie skonstruować bardziej rygorystyczną umowę, tak żeby na przyszłość nie było niespodzianek.

Iwona zasugerowała swoim wpisem, że sprzedała psa osobie, którą nie dość dokładnie sprawdziła, narażając swoją opinię, żeby nikt nie musiał popełnić jej błędu a sugeruje jej się, że działa na niekorzyść innych hodowli :roll: dla mnie masakra :sciana: jestem przekonana, że również te hodowle zrobiły to nieświadomie.

Dla mnie koniec tematu.
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez Cefreud » 2014-05-16, 13:49

czy to ta Pani z hodowli Mudd cos tam?

sprawdziłam u Agaty w wątku- Muddleheads tak się to nazywa.
Ostatnio edytowano 2014-05-16, 13:54 przez Cefreud, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez MartaD » 2014-05-16, 13:50

Dokładnie...
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez panterka-23 » 2014-05-16, 14:02

Marta - ja mam właśnie wrażenie właśnie, że broni :)
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Re: OSTRZEŻENIA dla hodowców

Postprzez kreska » 2014-05-16, 16:14

po raz kolejny osoba, która chciała pomóc wszystkim , zaszkodziła sobie.

:shock:
A ja odnoszę wrażenie ze podchodzicie zbyt emocjonalnie i jesteście lekko przewrażliwione delikatnie piszac bo nie widze nic zlego w tym aby napisac pelna historie , krok po kroku tak jak to robia niektórzy hodowcy na FB przestrzegając przed nie uczciwymi kupujacymi lub "zlymi " hodowlami <tak> Kazdy z zapoznajacych sie ma wtedy mozliwosc dowiedzenia sie szczegolowo z przypadkiem a nie tylko jak w tym przypadku ze hodowla jest jak to Iwona okreslila producentem posiadajacym ok. 100 psow, to nie jest zadna tajemnica bo hodowcy tego nie ukrywaja rowniez w momencie kiedy Iwona wyslala im szczeniaka prawda? Dalszy rozwoj wydarzen ....nie jest nam oficjalnie znany , tylko tyle ze nie udalo jej sie wykupic szczona i ze najprawdopodobniej nie spelnil oczekiwan tej hodowli. Przebywa tam duzo psow roznych ras i z roznych hodowli , bardziej i mniej znanych/cenionych i z tego co widze nadal przbywa kolejnych rowniez z tych samych hodowli....
Jezeli "mowi sie" A to powinno sie powiedziec B....a nie robic tajemnice zapraszajac na priv. Nie rozumiem dlaczego podnioslo sie tak cisnienie w tym watku w momencie kiedy wystarczylo napisac cala historie , ktora przeciez mialaby na celu pomoc innym hodowca ... :->
Nikt nie napisał żeby nie sprzedawać jej psów... chodzi tylko o to, żeby dowiedzieć się o niej więcej, czy może właśnie skonstruować bardziej rygorystyczną umowę, tak żeby na przyszłość nie było niespodzianek.
Iwona zasugerowała swoim wpisem, że sprzedała psa osobie, którą nie dość dokładnie sprawdziła, narażając swoją opinię, żeby nikt nie musiał popełnić jej błędu

O czym Iwona napisala to trudno teraz dyskutowac bo usunela swoje wpisy ale jesli dobrze pamietam to jej wypowiedzi byly w innym tonie a sugestie ze stawia w zlym swietle hodowle ktorych psy sa juz u finki badz nie dluga beda dotyczyly tego ze Iwona nie chciala przedstawic pelnej wersji wydarzeń ....bo fakt ze hodowla jest duza moze nie byc niczym zlym a sugerowanie ze psy znikaja i nie wiadomo co sie z nimi dzieje ma juz powazny wydzwiek jak dla mnie i warto go rozwinac....szczegolnie ze pisala o tym ze nie udało jej sie wykupic szczeniaka.....
Osobiscie nie lubie czesciowego zatajanie informacji bo pachnie mi to paszkwilem (nie twierdze ze tak w tym przypadku jest )....co innego jak zatajasz w komunikacie oficjalne dane osobowe , nazwe hodowli ale opisujesz cale zdarzenie i zapraszasz zainteresowane osoby na priv w celu udzielenia dokladnych danych :->

a jak to wygląda w w sytuacji gdy sprzedajemy szczeniaka za granicę europy. W umowie robimy zapis o prawie pierwokupu. Po jakimś czasie dowiadujemy się, ze nasz pies zmienił właściciela. Piszemy do osoby, która od nas kupiła szczeniaka a ona nam nie odpisuje. Jakie można podjąć kroki prawne? Czy koszt postępowania nie przewyższa wartości szczeniaka? Czy ktoś w ogóle kiedykolwiek podjął takie działania? Odzyskania psa, sprzedanego np. do Stanów, Nowej Zelandii itp

Koszty postepowania i czas sa zniechecajace dla wielu hodowcow podobnie jak walczenie o prawa w rodzimym kraju ale z reguly umowa bardziej dyscyplinuje kupujacego bo moga trafic na zdeterminowanego hodowce ;-) jesli nie decydujemy sie na droge prawna to mozemy chociaz oficjalnie poinformowac innych hodowcow i potencjalnych kupcow o zlamaniu tejże umowy, mozna rowniez napisac skarge do zwiazku/klubu w ktorym jest zarejestrowana dana hodowla lamiaca nasza umowe.
Wyslanie szczeniaka na inny kontynent jest dosc kosztowne wiec zazwyczaj strony sie umawiaja co do postępowania w takiej sytuacji gdy strona kupująca nie jest zadowolona. Zazwyczaj szczeniak jest odsprzedawany dalej...Nie wiem jak inni postepuja ale w moim przypadku mozliwosc odsprzedania szczonkow byla mozliwa do okreslonego miesiaca i ja nadal bylam osoba sprzedajaca, w duzym skrocie kupujacy do pewnego okresu nie byl pelnoprawnym wlascicielem psow ;-)
W europie mamy troszke latwiej bo transport wychodzi taniej wrazie checi odkupienia szczeniaka , i jesli kupujacy nie jest zadowolony ze szczona a otrzymuje propozycje odkupienia i relacje sa poprawne i nie wchodza dodatkowe kwestie w gre to sprawa jest czysta...bo chyba kazdy z nas chcialby miec mozliwosc wycofania sie z nieudanego zakupu. Oczywiscie nie kazda hodowla mimo niezadowolenia z psa chce go sie pozbyc bo czasem mamy jeszcze doczynienia z przywiazaniem do zwierzecia ale jak rozumiem ta finska do takich nienalezy.
Podsumowujac...nadal podtrzymuje swoja opinie ze nalezaloby napisac pelna historie a jesli Iwona i nie tylko ona macie tyle glosow negatywnych z Czech, Finlandii..i innych krajow to moze warto wstawic takie ostrzezenie na FB w jezyku angielskim <mysli>
Forma ostrzeżenia w obecnej formie daje mozliwosc blednej oceny...kazdy z nas ma grupke przychylnych nam osob i nie przychylnych, w zależności u kogo ktos bedzie potwierdzal swoje obawy moze uzyskac potwierdzenie lub zaprzeczenie...zdarzały sie juz przypadki ze hodowca dostawal doskonala opinie ktora rozmijala sie z rzeczywistoscia tak samo bywa i na odwrót :->
panterka-23 napisał(a):Marta - ja mam właśnie wrażenie właśnie, że broni :)

Iwona, kazdy ma prawo do swoich wrazen , ja tez i na podstawie Twoich wpisów niestety dochodze do wniosku ze masz troszke malo cywilnej odwagi napisac nam o co poszlo i ostrzec innych na FB bez obawy konfrontacji. Trzeba miec jaja, mowic i pisac otwarcie i nie zostawiac innym pola do domyslow. Tylko takie sa moje przemyslenia po Twoim ostrzezeniu.
pozdr
Ostatnio edytowano 2014-05-16, 16:41 przez kreska, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Następna strona

Powrót do - Mioty aktualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość