D-Velveciaki: saga

Postprzez lidia i forest » 2008-01-20, 18:59

śliczniutkie i kochaniutkie :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
lidia i forest
 
Posty: 671
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-07, 15:50
Lokalizacja: Jawiszowice

Postprzez Marta » 2008-01-20, 20:11

Przecudne! Cycus mnie urzekł :-)
Avatar użytkownika
Marta
 
Posty: 1022
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:00
Lokalizacja: k. Torunia
psy: Debora, Karmel, Campari, Cherry, Tores
Hodowla: Zielone Ścieżki

Postprzez Wydra » 2008-01-20, 21:21

do Meggy
Z przyjemnością informuję,że DJ znalazł już swój dom i 27-01 przybędzie do rodzinki na Jaśkową polanę.czekają na niego 2 koty Klara i Kacper 2 koniki polskie Faks i Fuks a DJ w rodzinie dostanie na imię Kazan
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez meggy » 2008-01-20, 22:05

Gratuluje - :mrgreen: i bardzo sie ciesze :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez waldek-nowogard » 2008-01-20, 22:12

No nie mogę się napatrzeć i takie różowe mięciutkie brzuszki przecież mają - pokażcie te brzuszki trochę i te pyszczki ziewające :-P :-P :-P :-P :-P
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Postprzez Ania od Berena » 2008-01-21, 12:16

Słodziachy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-01-21, 23:04

Odkryłam moje 3 słabe punkty: Dafik, Damma i Da Vinci.... :-)
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez marlenka » 2008-01-23, 00:08

Cudne niedźwiadki ;)

Ja się już Dolly doczekać nie mogę :mrgreen:
marlenka
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-18, 18:39
psy: Lucca(*) Dolly Black Velvet

Postprzez Poker » 2008-01-23, 05:45

teraz ja napiszę, bo nie ukrywam, że młode Velvetki są mi szczególnie bliskie z powodu wspólnych przejść z wczesnego dzieciństwa - Velvetek oczywiście - bo mi jedynie kilka siwych włosów przybyło i doświadczeń po tym spotkaniu :mrgreen:

obserwowałam młode ( i Zuzę przy okazji :mrgreen: ) tydzień po tygodniu i ... hodowla bernusi to super sprawa dla:
* osób wolnych zawodów i pracujących w domu (bo na czas odchowu szczeniąt trzeba "zawód" powiesić na kołku)
* bogatych :mrgreen: lub kredytobiorców :mrgreen: (cesarka, wet: odrobaczania, szczepienia, przeglad miotu, tatuowanie, pazury, karma,itp)
* cierpiących na bezsenność :mrgreen: naprawdę by się przydało w tym czasie
* świetnie zorganizownych (super Zuza)
* interesujących się tematem, podgladających bardziej doświadczonych (zawsze się tacy znajdą), czytających i chłonących wiedzę
* zarażających swą pasją rodzinę - kojec w pokoju gościnnym :mrgreen: świetna symbioza ludzi i psiaków
* twórczych
* dla ludzi mających cel hodowlany

no, psia kość, chyba nie dla mnie

Zuza natomiast cudnie to wszystko ogarnęła i ma powody do dumy, bo psiaki są superowe, a przyszli właściciele dostają przefajny szczenięcy potencjał do wykorzystania.

udane skojarzenie, Dino-Bianki i Bianko-Diny mają śliczne głowy i fajną budowę i kość, rosły równiutko (czwórka zbójów jakby chmm ... równiej, wiecie taki charakter szarańczy, wmiecie wszystko co stanie na drodze w tępie zabójczym, Dragon - prowodyr nie bez powodu jest zwany Dragon :mrgreen: a z Damy może i kiedyś wyrośnie dama :-P, przy misce jej maniery pozostawiały wiele do życzenia :lol: )

przyznam się, że często szukałam wzrokiem Cycusia, spodziewając się - ze względu na jego przeżycia takiej , no... 'ofermy kompanijnej", nic z tego, świetny duży misiek, energiczny ( jak właścicielka biustu :mrgreen: i biustonosza w którym przyjechał do domu) i dający popalić rodzeństwu :lol:

gluty zsocjalizowane są super, kojec w którym kotłuje się 9 szczeniaków - rozstawiony w pokoju dziennym - może dziwić, ale się świetnie sprawdza, telewizor, odkurzacz, odgłosy z kuchni, przede wszystkim zaś tłumy gości przewalających się przez dom, rozmowy, głaskanka, no i domownicy stale obecni, to wszystko owocuje :mrgreen:
szczonki gnają do człowieka jak go tylko zobaczą mało nóg nie połamią, jak się stanie przy kojcu to zaraz cała gromadka się melduje i stoi na dwóch łapach oparta o barierkę wyglądając ciekawie, przy tej nieposkromionej ciekawości są ogromnie ufne i ... otwarte na nowości, różne łomoty przyciągają je jak magnes zamiast przestraszyć
Zuza też nieźle je przygotowała kondycyjnie, biegały po dworze za klaszczącą Zuzką jak za "panią matką"
do kotów też nawykłe, tu ogromny udział miała Akacja oraz reszta "kocio-kawowego" teamu

nie wiem co nich wyrośnie, ale na "swoje nowe drogi życia" dostały w hodowli to co trzeba i wszystko najlepsze
+ gdyby się nowym właścicielom cosik z emocji poplątało, to mogą sięgnąć do wyprawki i wyjąć "poradnik made in Zuza" :mrgreen: i przypomnieć sobie wszystkie istotne informacje dotyczące bernów, szczeniąt , wychowania i zywienia i małych Velvetek :lol: sama czytałam, wiem co piszę
"szczenięca teczka" zawiera oprócz umowy i poradnika-przypomnika, kopie rodowodów i zdjęcia rodziców, metrykę, info o karmie którą jadły w hodowli (Zuza dołączyła też karmę na pierwsze dni) oraz jako że Ona gromer dzieci na wyjście dostały również po szczotce :mrgreen:
jest czego pozazdrościć glutom i jest komu pozazdrościć gluta Velvetowego :mrgreen:

wszystkiego naj naj w nowych domkach Velvetki :mrgreen:
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Postprzez meggy » 2008-01-23, 08:55

REWELACJA :-> Brawo Zuza :->
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez bea » 2008-01-23, 19:16

Brawo Grażynka możesz pracować w reklamie,ale lepiej zrymuj coś pięknego na cześć ślicznych Velveciatek i dzielnej Babci Zuzy :-D
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Zuzanda » 2008-01-23, 19:40

Bardzo dziękuje za miłe słowa pod adresem Velveciątek .
Troszke się zawstydziłam tym elaboratem Grażyny ciesze się że są ludzie , którzy doceniają moją prace. :-) . Dziekuje Grażynko za te pochwały ale myśle ,że solidnie na nie zapracowalam a efektem sa szceniaki ,ktróre kochaja ludzi i świat.
Dowodem są też podziękowania i słowa uznania ich włascicieli .
A to co napisała Grażyna to prawda a nie nadgorliwość czy reklama .
I nie widze powodów do fałszywej skromności czy udawania że solidne wychowanie szczeniąt to rzeczywiście czasochłonna, czasem ciężka i psychicznie i fizycznie praca .
Zostały jeszcze u mnie 3 Velveciątka ale już w weekend pojadą do swoich nowych domów
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez bea » 2008-01-23, 20:19

Zgadzam sie jak najbardziej, ze zasługujesz Zuzi na wielka pochwale,prawdziwy z Ciebie chwat,ale uwielbiam jak Grazynka rymuje ,prosze wiec o rymowanke jak jest taka fajna okazja ;-) Ps.Ty reklamy nie potrzebujesz ,bo misiowate efekty Twojej pracy mówia za siebie,chyba żle mnie zrozumiałas :->
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Bernerin » 2008-01-23, 20:41

Poker napisał(a):hodowla bernusi to super sprawa dla:
* osób wolnych zawodów i pracujących w domu (bo na czas odchowu szczeniąt trzeba "zawód" powiesić na kołku)
* bogatych :mrgreen: lub kredytobiorców :mrgreen: (cesarka, wet: odrobaczania, szczepienia, przeglad miotu, tatuowanie, pazury, karma,itp)
* cierpiących na bezsenność :mrgreen: naprawdę by się przydało w tym czasie
* świetnie zorganizownych (super Zuza)
* interesujących się tematem, podgladających bardziej doświadczonych (zawsze się tacy znajdą), czytających i chłonących wiedzę
* zarażających swą pasją rodzinę - kojec w pokoju gościnnym :mrgreen: świetna symbioza ludzi i psiaków
* twórczych
* dla ludzi mających cel hodowlany


O rany... czyli dla mnie :shock: :shock: :shock: A ja tak sie bronie... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Wydra » 2008-01-23, 21:09

Pani Grażyno
po tej prozie życia już wiem,że dokonałam prawidłowego wyboru biorąc mojego miśka z hodowli Zuzy.Z początku martwiła mnie trochę cena,bo przecież z ogłoszeń można kupić już pieska od 800,00 z metryką,no ale coś mnie pchało właśnie do tej hodowli.Moja córka która była u velvetków a którą namawiałam aby jeszcze sprawdzić inne ogłoszenia ,stwierdziła albo ten albo żaden i takim to sposobem w piątek nasz DJ będzie już w domu.Liczę jednak jeszcze na pomoc ze strony Zuzanny i nnych forumowiczów
pozdrawiam
roma
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Halina » 2008-01-23, 21:56

Temat trzeba zmienić w tym wątku na Velvetki odchodzą......Chociaż z drugiej strony od Zuzy odchodzą do kogoś nadchodzą :-)

I co ty teraz Zuza poczniesz jak ci wszystkie maluchy wyfruną, musisz jechać na wakacje :-P

Maluchy śliczne....
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Zuzanda » 2008-01-23, 22:19

Tak ,tak jade zregenerować siły i pod koniec lutego spodziewam się dzieci Inusi
To będize "bułka z masłem" takie kicie po niedzwiadkach :mrgreen: :mrgreen:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez Tess » 2008-01-23, 22:56

Mam nadzieję na fotorelacje o przychówku Inusi! Zuza, a swoją droga szacuneczek! Świetne maluchy :lol:
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez meggy » 2008-01-24, 13:52

:mrgreen: przedstawiamy -SUPER NIANIE- LAPISZONEK w roli glownej :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
taaaaaaaaaaa niech trenuje ,potem jak znalazl :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Jasiunia » 2008-01-24, 19:06

No to ja jeszce dodam do wywodów Grażynki, że mam zaszczyt kochać, karmić i pielęgnować pierwszego w historii Black Velveciaka :-> I to nie jest tak , ze z kolejnym miotem Zuza miała więcej doświadczenia i to spowodowało wybór takiej drogi hodowlanej... Juz przy pierwszym miocie, z którego pochodzi mój Rysio szczonki były od 1 godziny na salonach, poznawały świat z różnymi jego dziwnościami, były kochane i uczone, że człoweik to partner, a nie coś, czego należy się bać... Zuza po prostu ma swoją wizję, jak powinna wyglądać psio-ludzka socjlizacja i trzyma się jej bez względu na niewyspanie, gorsze i lepsze chwile... wszyscy wiecie o co chodzi... Zuza, oby tak dalej... to jest Twoja droga, trudna, ale dająca wiele satysfakcji, mam nadzieję.... mam nadzieję, że kolejni szczęściarze, którym powierzyłaś swoje "dzieci", wkrótce potwierdzą moje słowa...
Jasiunia
 
Posty: 121
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-10, 21:42
Lokalizacja: okolice Warszawy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość