Dyskusja na temat zasadnosci i zasad tworzenia katalogu

Moderator: Anirysova

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-18, 22:55

bea napisał(a):Ja jestem za utworzeniem przy fundacji programu zdrowia dla pastrskich ras szwajcarskich...

Beata, ale na czym miałoby to wg Ciebie polegać?

bea napisał(a):(...)prwade mówiac uwazam go za rozsadniejsze wyjscie niz tworzenie na ta chwile katalogu bernów z powodów o ktorych pisalam wielokroc.


Beata, ale psy nam odchodzą. Taką wiedzę trzeba uszeregować. Co roku jesteśmy zasypywani średnio 80 miotami bernów - tak sobie przeliczyłam... Pomnóż razy średnio 6 szczeniaków - imponująca liczba... Nie mówiąc o pseudo... te wszystkie psy na coś zejdą... Nie chciałabys wiedziec na co szczególnie zwrócić uwagę? Program nam tego nie da. Katalog to tez pewnego rodzaju walka z "psełdakami".
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez bea » 2008-04-18, 23:27

Asia chcialabym wiele wiedziec,ale nie wierzę,ze z tego katalogu sie tego dowiem.Dlaczego pisałam o tym wielokroć.Moze bede brutalna psy odchodziły zawsze,tylko ,ze dzieki netowi o tym wiemy.Im wiecej oczywiscie psow tym wiecej zgonów.jestem za szerzeniem wiedzy i staram sie robic z mojej strony co mogę by Ta wiedza sie dzielic,ale z drugiej strony patrze na rzecz racjonalnie i uwazam,ze wysiłki nalezy skupic tam gdzie moga dac najwieksze rezultaty.Na forum powstawlo 1000 inicjaty kończacych sie na mówieniu.Programy zdowia o czym juz pisalam sa sprawdzona forma w Polsce i istnieja dla paru ras w tym wlasnie dla wymienianych aussi o czym tez juz kilkakrotnie pisalm.Mam nadzieje,ze Tess uda sie doprowadzic do zalozenia fundacji w ramach ktorej bedzie mozna tez pociagnac sprawe programu zdrowia.Nie jestem przeciwnikiwem tworzenia katalogu tyle,ze uwazam,ze na dzisiaj ,powiedzmy nie bedzie on zabardzo wiarygodny.Ponadto w katalogu przynajmniej w tej wersji która dotarla do mnie nie ma danych które mnie by interesowaly,wiec.....ale to moja opinia i mam nadzieje ze sie mylę.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Busola » 2008-04-18, 23:49

Pani Beato, a jakie dane byłyby interesujące?
Może coś zostało przeoczone, toczy sie dyskusja więc każdy pomysł jest na wage złota.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2008-04-19, 08:24

Alicja przestań z Tą Pania ,a uwagi swoje natychmiast podalm przy tworzeniu nazwijmy to ankiety.Jak dotad nie uwzględniono ich.Moze mam wiec specyficzne potrzeby jako hodowca.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez saganka » 2008-04-19, 09:40

A ja jestem jak najbardziej za tworzeniem katalogu! Wrecz uwazam, ze swietnie by sie uzupelnial z programem zdrowotnym. Celem Katalogu jest takze zmiana mentalnosci hodowcow i wlascicieli psow. I uwazam tak jak Bodzia - jak sie chce, to wszystko mozna!
Psy odchodzily zawsze, prawda Bea, ale czy zawsze srednia dlugosc zycia naszych psow byla az tak niska? Bo jak patrze na stare rodowody, to mam wrazenie, ze jednak kiedys zyly dluzej.. Ale moze to tylko moje wrazenie...
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-19, 10:43

bea napisał(a):Programy zdowia o czym juz pisalam sa sprawdzona forma w Polsce i istnieja dla paru ras w tym wlasnie dla wymienianych aussi o czym tez juz kilkakrotnie pisalm.Mam nadzieje,ze Tess uda sie doprowadzic do zalozenia fundacji w ramach ktorej bedzie mozna tez pociagnac sprawe programu zdrowia.


Beata, ale tutaj na forum ciągle coś mówimy o zdrowiu. Jest nawet taki dział: Zdrowie i żywienie. Możesz znalezc info o koniecznych badaniach, o chorobach trapiacych szwajcary, o dysplazji. Ba, mozesz znalezc konkretne przypadki opisane przez wlascicieli. Ta wiedza - poniewaz (niestety) nasze psy ciagle choruja na cos i ciagle odchodza - co i rusz jest uzupelniana. Dla chcacego nic trudnego, zeby cokolwiek znalezc, zapytac. Tu - jak pisze Kasia - chodzi o zmiane mentalnosci - jak w Cavisiach, gdzie szanujace sie hodowle maja na stronach takie logo dotyczace badan serca w rasie, bo to u nich straszne straszydlo. PROFILAKTYKA I WIEDZA. Badajmy nasze psy!

aha, jeszcze jedno - faktu, że nasi milusińscy odchodzą - jak wiadomo - nie zmienimy, ale to, że odchodzą przedwcześnie uzależnione jest nie tylko od genów, ale również od nas!


Nie mów, że nic sie nie dzieje odnosnie przedsięwzięć forumowych. Pewnie nie wszystkie są rozwijane, ale kilka widzę w kontynuacji.
Ostatnio edytowano 2008-04-19, 16:07 przez Vel_Pan_Rekin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez bea » 2008-04-19, 11:31

Szlag mnie trafi na pisalm strone i mi zjadlo
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez bea » 2008-04-19, 11:32

No cóz zaczne znowu,ale bez entuzjazmu,jak mnie kolejny raz wywali nie bede pisac na forum bo bedzie mi szkoda czasu
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez saganka » 2008-04-19, 11:39

Dla mnie tez przykre jest stwierdzenie, ze nic sie nie dzieje odnosnie forumowych przedsiewziec. Sama biore udzial w kilku i wydaje mi sie to mocno niesprawiedliwe...
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2008-04-19, 11:46

Mam wrazenie czasem,ze gadam ze scianą,albo w jezyku kosmitów.No cóz oczywiscie zapewne wina lezy po mojej stronie,jezeli nie potrafie czegos jasno wytłumaczyc.Omówie teraz efekt zwielokrotnienia.Ptasia grypa-panika ,katastrofa na miare światową.Jak prawda,patasi grypa byla od zawsze,przypadki smiertelne wsrod zwierzat i ludzi także.Dzieki mediom jednak mozemy z tej samej wiadomosci uzyskac inny efekt.Inny przyklad-pogrzyzienie przez psa-po wysłuchaniu tej samej wiadomosci 10xkrotnie w ciagu dnia,w podswiadomosci tworzy obraz sie juz 10 przypadków pogryzienia.Czy to znaczy ,ze w historii ludzkosci nie bylo przypadków pogryzien przez psy nieodpowiedzialnych wlascicieli?To oczywista bzdura.Psy umieraly na rózne choroby i moze to zasmuci wielu beda umieraly,czy chcemy tego czy nie,tak samo jest z ludzmi. Im wiecej psów tym wiecej przypadków smiertelnych jezeli poradzimy sobie,z jednym wirusem ,jedna choroba,na jej miejsce pojawia sie nastepna.Tak juz jest.Czy znaczy to,ze nic nie powinnismy robić.Czy ja cos takiego napisalm,(zeby czytac Twoje Saganko i Asiu wypowiedzi to własnie sugerujące?)Ludzi ejuz tak maja,ze szukaja sobie jakiejs opozycji,ale bardzo prosze ,by nie ustawiac mnie w gronie tych co nic nie robia i nic nie chca robic dla rasy,bo jest to po prostu nieuczciwe.Nie muszę sie tłumaczyc,bo kazdy kto jest na forum zna moje wypowiedzi w dziale zdrowia bernów.To,ze uwazam,ze dzialnia na HURRRRRRA!!!!,szczególnie przy okazji śmierci jakiegos nam bliskiego psa uwazam za malo skuteczne to zupełnie coś innego,niż abnegacja dzialań
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez bea » 2008-04-19, 11:49

Mam prosbe poniewaz net wywala moje wypowiedzi moze potem uda sie je zbic w jedna calosc,ale gdyby pozwolono mi dokończyc,bylabym wdzieczna.Gdzie ja kasiu napisalm,ze nic sie nie dzieje odnosnie forumowych przedsiewziec,bo chyba dochodzimy to jakiejs totalnej abstrakcji!!!!!!!
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez saganka » 2008-04-19, 11:54

Bea, a teraz to Ty jestes niesprawiedliwa, bo nie dzialamy na hurra, pod smierc jakiegos psa. Po prostu dzialamy. Robimy to, co uwazamy za sluszne, tak, jak Ty robisz swoje. NIe mowimy tu o efekcie zwielokrotnienia, nie jestesmy idiotami, zeby uwazac, ze smierc uda sie zwalczyc, ale twierdzimy, ze dzieki swiadomosci pewnych faktow, pokazania ich jako czego calosciowego, mozemy pomoc hodowcom i wlascicielom psow. Mozemy tez zmienic mentalnosc, przynajmniej probowac, tak, zeby MODNE i WLASCIWE stalo sie robienie badan, wstawianie statystyk i szczere mowienie, na co chorowal i umarl pies.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2008-04-19, 12:04

Kontynuje prz3rwane wejsciem Saganeczki rozwazania w odcinkach.Mielismy juz przyklady takich dzialn ,ktore donikad nie zaprowadzily.Smierc psa emocje,a potem coraz ciszej ciszej,az do nastepnej smierci psa i kolejego wybuchu entuzjazmu.Przypadek Toy,zaproponowalm konkretne dzialania(Padło wiele wg.mnie kompletnie nierealnych rozwiazan)nie zostaly one zaakceptowane,a ja wrecz spotakal,m sie ze zdaniem,ze bym sie nie wcinala ,bo to w przenosni nie moje zabawki.Co z tej historii tak naprawde zostanie w swidomosci forumowiczów>najprawadopodobniej tylko to,ze Toy pochodzila z "nowotworowej linii".I szkoda.Jestem rzecznikiem pracy rzetelnej i przemyslanej,nie mam za duzo czasu ,by dzialc społecznie,a ten ktory mam nie bardzo mam ochote tracic na działania w rodzaju walenie głowa w mur.bo ktos rzuci haslo>jak sie chce to wszytsko mozna!Piszecie o zmianie mentalnosci hodowców.Naprawde,zaczyna mnie to mocno dziwic,bo pisalam o mechanizmach wypływu informacji z hodowli nie jeden raz.Ignorowanie tych mechanizmów i same hasla nie wystarcza.To,ze ktos chce i uwaza,ze tak powinno byc- tez nie.Poza tym co to znaczy zmiana mentalnosci hodowców.Przykro mi ,ale wg.mnie to pusty slogan probujacy przeniesc odpowiedzialnosc za rase tylko i wylacznie na hodowców.Mentalnosc musi zmienic,ale wszystkich ludzi,aby zrozumieli do końca czym jest prawdziwa hodowla.A ja spotykam sie głównie z rzadaniami "jakosci".
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez bea » 2008-04-19, 12:08

No cóz Kasi nie wysłuchala mojej prosby ,maist słuchac woli mówic mimo,ze kompletnie jak widac nie rozumie tego co ja pisze.Bo wyglada na to,ze ona zbiera dane z grupa zapaleńcow,a ja nie nie robię.Kasiu moze jednak zastanów sie troche nad tym co piszesz.jezeli bedziesz ciagle przerywala nie uda mi sie skończyc wypowiedzi jak skończe wypowiesz sie ostatecznie,Na razie chcesz jak widac mi tylko cos udowodnic.jezeli uwazasz,ze pisze same bzdury,to daj szanse ocenic to inny,
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-04-19, 12:10

Czyli katalog jest zły i najlepiej go nie robić :?: Bo to i tak nic nie zmieni :?: :-/

bea napisał(a):.Mielismy juz przyklady takich dzialn ,ktore donikad nie zaprowadzily


Lepiej żeby Paweł tego nie widział bo siedzi po nocach i pisze go :-/
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez saganka » 2008-04-19, 12:13

Bardzo ladnie Bea - ale tak Twoja bronia - gdzie napisalismy, ze chodzi o zmiane mentalnosci HODOWCOW?? Chodzi o zmiane mentalnosci nas wszystkich, wlascicieli tych psow. Chodzi o badania, o swiadomosc, co sie stac moze. Fakt, czytasz to, co chcesz i jak chcesz. Juz niewiadomo ile razy bylo napisane - nikt nie robi polowania na zadne czarownice. I zauwaz, nikt nie zrzuca calej odpowiedzialnosci na hodowcow, bo kazdy sam leczy swoje psy.
Napisalam to po raz ostatni, nie jestem katarynka..
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez saganka » 2008-04-19, 12:16

Wiesz co Bea, moze troche mniej protekcjonalnie, co? Mowie wtedy, kiedy chce, bardzo mi przykro, ze Ci przerywa, ale czy ja mam laskawie pytac Ciebie, czy juz moge sie wypowiedziec? Moze jednak to Ty w ogole nie rozumiesz, co ja tu napisalam i nie tylko ja?
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-19, 12:41

Teraz to ja się zaperzyłam...
Beata, wypunktuję wszystko, co chcę powiedzieć:

bea napisał(a):Gdzie ja kasiu napisalm,ze nic sie nie dzieje odnosnie forumowych przedsiewziec,bo chyba dochodzimy to jakiejs totalnej abstrakcji!!!!!!!


CZYŻ NIE TUTAJ?:

bea napisał(a):Na forum powstawlo 1000 inicjaty kończacych sie na mówieniu.


----------------------------------------------------------

bea napisał(a):Psy umieraly na rózne choroby i moze to zasmuci wielu beda umieraly,czy chcemy tego czy nie,tak samo jest z ludzmi. Im wiecej psów tym wiecej przypadków smiertelnych jezeli poradzimy sobie,z jednym wirusem ,jedna choroba,na jej miejsce pojawia sie nastepna.


Beata, ale nikt nie MUSI umierać przedwcześnie... U ludzi olbrzymie pieniądze idą na badania genów, by wyjaśnić przyczyny powstawania chorób. Co możemy zrobić dla psów?
Nie neguję konieczności szerzenia wiedzy, propagowania bycia ŚWIADOMYM WŁAŚCICIELEM PSA pod bandera Fundacji.

Ale to nie przeczy możliwości konstruowania katalogu.


A Ty stawiasz jedno naprzeciwko drugiego.

------------------------------------------------------------

bea napisał(a):Smierc psa emocje,a potem coraz ciszej ciszej,az do nastepnej smierci psa i kolejego wybuchu entuzjazmu.Przypadek Toy,zaproponowalm konkretne dzialania(Padło wiele wg.mnie kompletnie nierealnych rozwiazan)nie zostaly one zaakceptowane,a ja wrecz spotakal,m sie ze zdaniem,ze bym sie nie wcinala ,bo to w przenosni nie moje zabawki.


Cóż Magdzie, która przygotowuje całą "trasę" wysyłania próbek do Szwajcarii do dr Andre będzie niezmiernie przykro, jak to przeczyta.... Jest z nią w stałym kontakcie, korzysta z jej rad i szykuje dla nas wszystkich "spis porad"; sprawdza kurierów, molestuje synową - biologa bodajże... Ale co tam, nieważne...

Natalia i Galwin napisał(a):Czyli katalog jest zły i najlepiej go nie robić :?: Bo to i tak nic nie zmieni :?: :-/

bea napisał(a):.Mielismy juz przyklady takich dzialn ,ktore donikad nie zaprowadzily


Lepiej żeby Paweł tego nie widział bo siedzi po nocach i pisze go :-/


Pawłowi tez będzie przykro...

Beata nikt nikogo nie zmusi do umieszczenia psów w katalogu, ale trzeba się liczyć, że wcześniej lub później ze względu na powiązania rodzinne ten pies się i tak tam znajdzie...


Powtórzę pytanie Aneczki z innego wątku: Jak hodowcy polskich bernów wyobrażają sobie hodowlę bernów w Polsce za 10 lat? Co chcą zmienić? Uzyskać? Jam pewnie ślepa, bo nie widzę skrystalizowanego celu... Kierunku. Albo się o nim nie mówi.

I jeszcze przypominam słowa p. Jurka - Bena, które dla mnie brzmią jak motto:
"Może kiedys będziemy hodowac psy jak biali ludzie"
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez bea » 2008-04-19, 12:59

Asiu,nie wiem co zrobic bo to szalenie meczace,wywala mnie co słowo ,nie moge dokończyc zadnego watku,przez co moja wypowiedz staje sie niezrozumiala,zapewne wiec spróbuje raz ostatni.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez bea » 2008-04-19, 13:01

Musze sie odnosic do waszych wypowiedzi co nie pozwala mi dokończyc zadnej mysli.To tak jakbym w trakcie wypowiedzi co chwila,ktos przerywal.Saganka jeszcze z tego powodu jak widac sie obrazila,nie uwzgledniajac,ze co chwila wypadam
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość