dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Możemy tutaj zarówno wymieniac się opiniami na temat polecanych lecznic, jak i podawac linki do ciekawych stron o zdrowiu Szwajcarów, bądź przytaczać całe artykuły

Moderator: saba&mlis

dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Ania Gd » 2008-12-30, 21:31

Podaję informację :
Cytuję:

"W dniach 21-22 lutego 2009 (sobota od 12.00 do 19.00 - niedziela od 9.00 do 18.00) jak zwykle w lecznicy http://www.CrisVet.ush.pl na ul. Warszawskiej 42 w Gdyni, odbędą się coroczne badania oczu i serca.
Badanie oczu przeprowadzać będzie specjalista okulistyki weterynaryjnej, dr. wet. Jacek Garncarz http://www.garncarz.pl
Koszt badania oczu z certyfikatem: 150 zł za jednego psa i po 130 zł za dwa i wiecej psów jednego własciciela.
Koszt badania oczu bez certyfikatu: 90 zł za jednego psa i po 80 zł w przypadku dwóch lub wiecej psów jednego własciciela.
Badanie serca przeprowadzać będzie dr. wet. Magdalena Garncarz, kierownik Kliniki Małych Zwierząt Wydziału Med. Wet. SGGW w Warszawie.
Koszt badania serca z certyfikatem: 150 zł za jednego psa i po 130 zł za dwa i wiecej psów jednego własciciela.
Koszt badania serca bez certyfikatu: 90 zł za jednego psa i po 80 zł w przypadku dwóch lub wiecej psów jednego własciciela.
Dla badajacych oczy i serce z certyfikatem: 130 zł za każde badanie.
Dla badajacych oczy i serce bez certyfikatu: 80 zł za każde badanie.

Osoby, które chca certyfikat potwierdzajacy badanie, proszone są o przesłanie danych w podanej kolejnosci:
1. Imię psa z przydomkiem
2. Rasa
3. Kolor
4. Płeć
5. Data urodzenia
6. PKR
7. Numer tatuażu
8. Numer Chipu
9. Imię i nazwisko własciciela
10. Adres zamieszkania
11. Kod pocztowy
12. Miasto
13. Telefon kom.
14. Telefon dom.
15. E-mail


Zgłoszenia można wysyłać na adres husky@hel.org.pl lub dzwonić na numer telefonu 781-264-460."
Ostatnio edytowano 2009-01-06, 13:40 przez Ania Gd, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Ania Gd » 2009-01-06, 13:38

Otrzymałam informację o kolejnych badaniach przeprowadzanych przez doktorostwo Garncarzy
więc z wielką przyjemnością informuję, że już niebawem kompleksowe badania oczu i serca będą przeprowadzane również w Szczecinie.

24 i 25 stycznia 2009 roku odbędą sie badania oczu i serca psów i wszelkich małych zwierzaków w Szczecinie w siedzibie Oddziału Związku Kynologicznego(Aleja Jana Pawla II 44).
Weterynarzami badającymi są:
- weterynarz okulista (ukończona okulistyka na Royal Veterinary College University of London) Jacek Garncarz
- dr weterynarii specjalizujący się w kardiologii Magdalena Garncarz - adiunkt, kierownik Kliniki Małych Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
http://www.garncarz.pl/

Osoby, które chcą certyfikat potwierdzający badanie, proszone są o przesłanie danych w kolejności jak w poście dotyczącym badań w Gdyni.

Ceny badań takie same jak w Gdyni.

W sprawie badań proszę się kontaktować z Panią Hanią Świercz.
Rownież do Hani Świercz należy przesyłać dane do certyfikatu.
Kontakt: polnocny_wiatr@wp.pl
lub telefonicznie 091 421 5555 , 0506 636351

Naprawdę bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do wykonania tych badań.
Informacje o kolejnych badaniach będę wstawiała na bieżąco.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez anula » 2009-01-06, 14:22

świetnie, mam nadzieję na takie badania w Toruniu lub okolicach
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Busola » 2009-01-06, 17:13

Aniu, o ile wiem, klinika centrum w Bydgoszczy zbiera chętnych na wizyte u państwa G. Podejrzewam że ich przyjazd do Bydgoszczy uzależniony jest od ilości chętnych. Również oddział ZK w Bydzi o tej ewentuALNEJ wizycie wspominał w ostatnim biuletynie.

W piątek będę w lecznicy to mogę spytać, w razie czego telefon do nich to 052 345 40 45
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez AT » 2009-01-06, 18:15

A ja mam pytanie do tych którzy na takim badaniu byli. Jak ono wygląda - mam na myśli głównie to czy pies jest badany bez ,,ogłupiaczy" i czy dr Garncarz radzi sobie z badaniem dużego psa który delikatnie rzecz ujmując nie lubi jak mu się coś robi ze ślipiami ;-) ? Myślę nad tym żeby Mufkowe oczy zbadać (tym bardziej, że to badanie w Gdyni blisko nas) ale jak sobie przypomnę co jakiś czas temu za bój musieliśmy z nią stoczyć razem z wetem żeby jej zbadać ślipia to mnie ciarki przechodzą :roll:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez magat » 2009-01-06, 18:48

Gabinet dr. jacka Garncarz na Bartyckiej DOKŁADNIEJSZY ADRES NA STRONIE http://www.garncarz.com.pl/ jest tak przyjazny (jak i sam doktor),ze nawet moja suka o której pisałam,ze ostatnio nie udało mi sie wejśc na USG nie robiła żadnych problemów. Badanie oczu jest " na żywo " , wkrapla sie lekarstwo i oglada oczy- trwa ok. 15 minut .
Ostatnio edytowano 2009-01-06, 22:21 przez magat, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez anula » 2009-01-06, 18:53

W ubiegłym roku dr Garncarz był w Toruniu, ale niestety dowiedziałam się o tym po fakcie. :-/
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez AT » 2009-01-06, 19:15

magat napisał(a):Gabinet dr. jacka Garncarz a Bartyckiej jest tak przyjazny (jak i sam doktor),ze nawet moja suka o której pisałam,ze ostatnio nie udało mi sie wejśc na USG nie robiła żadnych problemów. Badanie oczu jest " na żywo " , wkrapla sie lekarstwo i oglada oczy- trwa ok. 15 minut .

Dzięki
Hihi wejść to mój pies wejdzie do weta bez problemu - ale dać zakroplić i obejrzeć sobie oczy to będzie już wyższa szkoła jazdy - chyba zacznę od dziś pakować - może ją utrzymam te 15 minut ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Kaja z Sabą » 2009-01-06, 22:06

My wybierzemy się do dr.Garncarza, gdy tylko bedzie gdzieś w okolicy ;-)
Avatar użytkownika
Kaja z Sabą
 
Posty: 626
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 13:33
Lokalizacja: Śląsk..
psy: Saba (Aninbernus ETIUDA) (*)

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Anuta » 2009-01-07, 12:05

Dr Garncarz ma takie doskonałe podejście do psów, że każdy (nawet Mufka) bez problemu da się przebadać bez znieczulenia. Kropelki to atropina, by źrenice się rozszerzyły.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Busola » 2009-01-09, 16:48

To co nieco już wiem, choć niewiele niestety :-/
Klinika centrum w Bydgoszczy zbiera chetnych na wizytę u dra Garncarza jak również u dra Niziołka (serducho) - oczywiście obaj specjalisci bedą potencjalnie przyjmować w Bydgoszczy.
Szczegłów jak na razie nie zna nawet klinika, termin nieokreslony - wszystko zalezy od zainteresowanych i ilości chetnych.
Na ta chwilę zaintereowanych konsultacją u Garncarza jest ...15 osób (psów wiecej ;-) ), natomiast konsultacją u Niziołka - 0 osób (słownie: zero) :shock: (pewnie na kujawach psiaki i kociaki na serducho i oczy nie choruja :roll: )
Nie wiem, może zbyt mało rozpowszechniona informacja dlatego taki lichy odzew :roll:
Jeśli jest ktoś zainteresowany radzę szybko dzwonic i zapisywać się na listę, bo przy małej ilości chętnych jest ryzyko że odwiedziny tych panów nie odbędą się :-? Obecność na liscie do niczego nie zobowiazuje.
podaję powtórnie telefon do kliniki: 052 345 40 45
jeśli ma ktoś nicka na dogo proszę wrzućcie tam tą informację :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Zuzanda » 2009-01-09, 17:00

AT napisał(a):
magat napisał(a):Gabinet dr. jacka Garncarz a Bartyckiej jest tak przyjazny (jak i sam doktor),ze nawet moja suka o której pisałam,ze ostatnio nie udało mi sie wejśc na USG nie robiła żadnych problemów. Badanie oczu jest " na żywo " , wkrapla sie lekarstwo i oglada oczy- trwa ok. 15 minut .

Dzięki
Hihi wejść to mój pies wejdzie do weta bez problemu - ale dać zakroplić i obejrzeć sobie oczy to będzie już wyższa szkoła jazdy - chyba zacznę od dziś pakować - może ją utrzymam te 15 minut ;-)

Potwierdzam ,badanie nieinwazyjne ,Lapi miała badania oczu do uzyskania certyfikatu, trwało to około 25min, wkraplane leki byly 2x co do badania to Lapek jest ostoja spokoju i da sobie wszystko zrobić.
AT nie panikuj tylko poćwicz z Mufka w domu "grzebanie" w oczach .Jak będzesz nerwowa to i Mufa będzie szaleć
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez magat » 2009-01-09, 17:26

O własnie sobie przypomniałam ,,,,, pierwsze kropelki na 10 minut przed wejściem do gabinetu ( prwdopodobnie właśnie atropina) ... i chyba tylo dlatego mnie wyszło 15 minut , ale to jak wiadomo czas w gabinecie lekarskim różnie sie liczy. :mrgreen:
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez AT » 2009-01-09, 19:06

Zuzanda napisał(a):Potwierdzam ,badanie nieinwazyjne ,Lapi miała badania oczu do uzyskania certyfikatu, trwało to około 25min, wkraplane leki byly 2x co do badania to Lapek jest ostoja spokoju i da sobie wszystko zrobić.
AT nie panikuj tylko poćwicz z Mufka w domu "grzebanie" w oczach .Jak będzesz nerwowa to i Mufa będzie szaleć

ćwiczymy i ,,odważliwiamy" oczy od jakiegoś czasu. Dziwi mnie ta niechęć Mufki do grzebania w oczach bo od małego miała zakraplane i takich tragedii nie było ale ostatnio jak miała jakiś stan zapalny w oku to już osiągnęła apogeum oporu podczas badania (wszystkie inne rzeczy daje sobie zbadać bez problemu i generalnie zawsze jest chwalona za spokój przez wetów) a i zakraplanie oczu w domu nie było łatwe. Między innymi dlatego chce z nią iść na badanie oczu do fachowca, bo tak sobie myślę, że może coś się tam (tfu,tfu) dzieje i dlatego jest taka przewrażliwiona jak się jej w ślipiach grzebie :-(
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Ania Gd » 2009-01-10, 20:51

Asiu
ona właśnie ma taki opór bo ZAWSZE robisz jej WYŁĄCZNIE coś nieprzyjemnego przy tych oczkach.
A rób jej codziennie poranną toaletę tak jak ja robię moim Migotkom.
Otóż codziennie rano wołam je do łazienki, moczę płatek kosmetyczny w czystej wodzie (płatki waty)
i delikatnie wycieram "śpioszki" z kącików oczek; potem jest "oglądanie ząbków (jak na wystawie)
następnie biorę drugi płatek waty i to samo robię drugiej suni i też sprawdzam ząbki.
Tylko delikatnie dotykam, żadnych nieprzyjemnych zabiegów.
W ten sposób przyzwyczajam je do różnych sytuacji.
A na wystawach przydało sie znakomicie.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez AT » 2009-01-10, 23:23

Aniu rytuał z myciem oczek mamy od zawsze, wacik - proszę bardzo ,krople- sama se zakropl :-P. niestety wydaje mi się, że albo coś jej jest w oczyska (oby nie) albo coś się jej musiało w nie stać i ma uraz (nie wiem może jakieś krople ją zaszczypały czy co) bo nawet jak leży koło mojego męża, który codziennie sobie zakrapla oczy i on sięga po krople z jasnym zamiarem zakroplenia sobie oczu to psa już nie ma :-/. Nic to, tak jak pisałam od kilku tygodni ,,pracujemy" nad oczkami (bo nie wyobrażam sobie, żebym miała z nią takie problemy, tym bardziej, że pewnie zdarzy się jeszcze kiedyś konieczność zakraplania oczu). Mam tylko nadzieję, że jeśli to jest tylko w jej psychice to nastąpi przełom i w ślipa będzie można zaglądać i zakraplać bez problemu (w razie potrzeby). Tak było z tunelem, Mufka robiła wszystko, żeby tylko do niego nie wejść a teraz bez zachęty sama śmiga i ma z tego radochę. Widać ten typ tak ma jak się na coś zablokuje to długo zdaje się, że nie ma żadnych postępów aż tu nagle z dnia na dzień klapka w mózgu przeskoczy i problem znika (zazwyczaj wtedy gdy ja już tracę nadzieję, że uda mi się ją przekonać). Tak czy siak ślipia zbadane będzie miała jak nie w Gdyni to w Bydgoszczy.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Asia K.L. » 2009-01-12, 22:27

Asia! Jak do Gdyni przyjedziesz, to może pomogę ci przytrzymać mufkę, a potem ty mi sabusię, bo ta z kolei jak zobaczy faceta w kitlu to się robi taka malutka, jakby jej nie było w ogóle ;-)
i uciekać próbuje, niby to niezauważona
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez anula » 2009-01-12, 22:44

Dobrze żeście Junony nie słyszały u mojego boskiego weta! Pełna histeria, a wet chciał tylko w oczka zajrzeć :roll: kropelki daje sobie wpuszczać bez gadania (woda), ale jak zobaczyła weta ze szczypcami :shock: o zgrozo, we dwójkę ledwo dawaliśmy radę 3 mies. szczeniakowi. Poczekalnia aż jęczała ze zgrozy. Za to z Sawcią mogę ze spokojem iść do weta sama, może jej zrobić wszystko, z kroplami też ok, normalnie dumna jestem z kobitki. :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez AT » 2009-01-12, 23:10

Hihi Asia przy ostatnim badaniu oczu Mufkę trzymało 2 rosłych mężczyzn i ja :roll: (skubana ma taką siłę że szok - wet robił takie :shock: oczy bo ona takie chuchro nie wygląda na Pudziana). Ale dziś byłyśmy u weta na kontrolnej wizycie i po badaniu (pobieraliśmy krew - proszę bardzo daję łapkę) dało się na sekundę zajrzeć w oczka ;-) widać jakieś rezultaty ,,odczulania" są :-). Pracujemy nad problemem dalej... ;-)
Ania może przyjedziesz do Bydgoszczy na badania - w sumie blisko macie, będę jutro wyniki odbierać mogę Was zapisać.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: dr Garncarz - Badania oczu i badania serca

Postprzez Asia K.L. » 2009-01-12, 23:15

A w Bydgoszczy wiadomo kiedy będą, bo my w zasadzie bliżej mamy do Gdyni, ale co tam raz można poszaleć i dalej pojechać :mrgreen:
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Następna strona

Powrót do Spis polecanych lecznic i ciekawe linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości