Pomożcie znalezc dobrego szczeniaka

Moderator: Halina

Postprzez Bernerin » 2007-10-23, 13:57

Po pierwsze nie mozna ocenic jednoznacznie hodowli po stronie internetowej. O ile wiadomo, ze nikt nie mieszka z 40 psami w domu, to w przypadku 3-4 obie opcje sa mozliwe. Dlatego nic nie zastapi osobistej wizyty w hodowli, obejrzenia warunkow, rozmowy z hodowca.

Czy chodzi o miot "J"? Jesli tak, to mnie nie za bardzo podoba sie matka. Ale tylko z wygladu - czy jest zdrowa, ma dobry charakter nie moge w zaden sposob powiedziec. Bardziej polecalabym miot "E", jesli sa jeszcze jakies maluchy. Przyjrzyj sie tez Kaskadzie, a zwlaszcza jej charakterowi, bo wyglad ma super.
Tyle mozna powiedziec na podstawie strony i zdjec, ale to co napisalam w pierwszym akapicie jest o wiele wazniejsze.
Ostatnio edytowano 2007-10-23, 14:04 przez Bernerin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Cefreud » 2007-10-23, 14:03

mocny inbred na Jokera-oznacza to,ze w rodzie suki i rodzie psa wystepował pies o tym samym imieniu.
Ja na Jokera reaguje alergicznie ale jest po nim wiele pieknych i zdrowych psów.

Jak o mnie chodzi wybrała bym jednak adekatos ;-) Widziałam ich psy na wystawie i ich podejscie do nich i nie mam im nic do zarzucenia.Poza tym Mocny tato :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Ania Gd » 2007-10-23, 14:09

ilolilo napisał(a):zadzwonilam sobie do Pani z hodowli Klejnot Jury. bardzo mila kobieta dodam :) ........ Podpytalam ja o tamta hodowle i wypowiedziala sie bardzo dobrze, zarowno o rodzicach - widuje je na wystawach, jak i o hodowcy. Mowi ze na pewno to bedzie dobry pies i ze maja tam dobre warunki ze moge byc spokojna.

ilolilo
Allegro krył również jej sukę to jak się miała wyrażać ?

Poza tym ten Pan jest szefem Oddziału Związku Kynologicznego do kótrego ta Pani również należy !!!!!!!!!
To oczywiste, że nie będzie się narażać.

Źle wybrałaś sobie źródło informacji !!!!!!
Ostatnio edytowano 2007-10-23, 14:14 przez Ania Gd, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez meggy » 2007-10-23, 14:15

Dla mnie" klejnoty" wygladaja milo :-D
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Magda » 2007-10-23, 14:19

Na wstępie chciałam napisać, że nie znam właścicieli hodowli (nie licząc jednej krótkiej rozmowy na wystawie) i nie mam zamiaru nikogo bronić ani krytykować.

Sama mam psy, które pochodzą z hodowli domowych. Ale nie podoba mi się takie przypinanie łatek, osądzanie - dużo psów, to na pewno beee..... i nie ważne, czy tam byłam/nie byłam, widziałam/nie widziałam..... - czasami to może być bardzo, bardzo krzywdzące.

Nie byłam w tej hodowli i nie wiem jak są socjalizowana szczenięta, ale dlaczego z góry zakładać, że źle, że nie mają kontaktu z ludźmi itd. ? Tylko na podstawie tego, że w hodowli jest dużo psów? Wszytko zależy od stopnia zaangażowania i ilości osób "chodzących" przy psach.

Kasia napisał(a):Jeśli w trakcie tych ośmiu pierwszych tygodni w trakcie pobytu u hodowcy pies ma mizerny kontakt z ludźmi, innymi właścicielami, nie jest dopieszczany i "wycałowany", ten start jest ostrzejszy, bardziej gwałtowny.Nie oznacza to, ze pies będzie na 100& miał zepsuta psychikę ale w myśl zapobiegania, lepiej jest takich sytuacji unikać.


Uważam, że poniższe wypowiedzi też są nie na miejscu :(

Ania Gd napisał(a):
Cefreud napisał(a):cieszę się,ze ten psiak ma papierek

Czy aby na pewno ?

Bernerin napisał(a):Malgosia, to jest szef ZK, wiec daje sobie na pewno swietnie rade :-> A jak, to kazdy z nas moze sie sam domyslec ;-)



Całkiem niedawno tyle pisaliśmy o oczernianiu innych, o tym, że jak się czegoś nie wie na pewno, to należy to sprawdzić, a nie insynuować na forum......


Ilolilo o inbredzie, o którym już nie raz na forum toczyła się dyskusja, możesz poczytać i dowiedzieć się czegoś więcej, tutaj http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?t=28&highlight=inbred


Obojętnie skąd kupisz szczeniaczka, to życzę Ci wiele radości z niego, a jemu oczywiście zdrowia i fajnego charakteru (tak jak dziewczyny już napisały, wybierając zdrowych rodziców możemy w pewnym stopniu tylko zminimalizować ryzyko, ale gwarancji nie mamy żadnej... ot, trochę jak w życiu - loteria)


Odbiegając odrobinę od tematu - Sylwia - tutaj to akurat nie widzę związku ;-)
sylwiaczek napisał(a):Czy te 2 tygodniowe maleństwa są po tym samy reproduktorze? Czy właściciele chcą ulepszyć w jakimś stopniu BPP czy tylko liczą na zyski i "klepią" szczeniaki?


Ja w kryciu dwóch różnych suk tym samym reproduktorem nie widzę nic złego... [list][/list
Ostatnio edytowano 2007-10-24, 17:36 przez Magda, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez ilolilo » 2007-10-23, 14:21

to raczej ten miot bo mowili ze wiekszosc pieskow i ze maja juz 4i pol m-ca.
http://www.klejnotjury.republika.pl/miot_e.htm

czekam na zdjecia wolnych pieskow, jakbym miala sie decydowac to wkleje do oceny :)
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania Gd » 2007-10-23, 14:21

AniRysTeam napisał(a): ...miot po naszym Eryczku w hodowli "Psy i My"

A to jest moim zdaniem baaardzo, baaaardzo dobra propozycja:
JOLKA z hodowli "Psy i My" i ERIC THE RED
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Bernerin » 2007-10-23, 14:24

Dziewczyno, nie czekaj na zdjecia, bo one nie sa wazne, tylko jedz do hodowli i obejrzyj wszystko dokladnie!!!
Dla osoby niewystawiajacej wyglad jest najmniej wazny :!:
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez meggy » 2007-10-23, 14:26

Eryczkowe" piekniusie" - :mrgreen: :mrgreen: tez polecam :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez bea » 2007-10-23, 14:29

Hodowla "Psy i My" to moi sąsiedzi,naprawdę polecam z ręka na sercu :-D
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Szam » 2007-10-23, 15:38

Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Marta i Cera » 2007-10-23, 15:55

Wiesz Bea co do Hodowli Psy i My to ja mam bardzo mieszane uczucia... :-/ Z jednej strony bardzo fajni ludzie,dbający o psiaki,szczeniaki wychowywane w domu ale niestety co do ich psychiki to bym się głeboko zastanowiła.No chyba że tylko ja miałam takie szczęście i trafiłam na bojaźliwego bernolka.Moja Cera jest własnie z tej hodowli i niestety swój charakter odziedziczyła po swojej mamie...Bo Ambra jest taka sama,a Jolka to o ile się nie mylę to też jej córka-czyli moja Cera to pół siostra Jolki.

Jeśli chodzi o tą psychikę to Pani Jola (włascicielka hodowli) na wystawie poradziła mi żebym podała Cerze przed wejście na ring tabletkę Relanium,bo ona tak własnie robi z Ambrą...Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to czyste oszustwo,bo przecież bojaźliwe berneńczyki powinny być dyskwalifikowane a Ambra takim sposobem (podejrzewam) uzyskała tytuł Ch.PL.
Dla wyjaśnienia ja nie skorzystałam z tej metody i poprostu zaprzestałam wystawiania Cery ;-)

Zwróciłabym jeszcze uwagę na sprawę dysplazji stawów łokciowych,bo takową moja Cera też posiada,wiem że może być ona nabyta ale równie dobrze mogła ją odziedziczyć po którymś z przodków,ale skąd ja mam to wiedzieć skoro nie ma obowiązku wykonywania takich badań.

Jeszcze tak dla porządku to napisze że nikogo tu nie oceniam,napisałam tylko swoje przemyślenia :-)
Avatar użytkownika
Marta i Cera
 
Posty: 265
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:31
Lokalizacja: Jarosław
psy: Karolina Psy i My - Cera

Postprzez bea » 2007-10-23, 16:01

No wiecie przeczytałam to ogłoszenie do którego dałas namiar Kasiu ,to troche moze nie w temacie,ale sama nie wiem co myślec ,ale wyglada to na chwyt reklamowy.Jak ktos pisze Najlepsza Suka w Rasie XXX z YYYY to brzmi to ciut dwuznacznie.Tzn,mysle ze jak ktos nie wie,ze to tylko jeden z tytułów zdobywanych na wystawach to mysli zapewne ze to po prostu najlepsza polska bernuśka. :-P Nic wiecej nie mam do tego miotu ,tatuđ cudowny,jeden z moich ulubieńcow.Ale radziłam naszej Ilolilo,poswiecic sie najpierw dokładnie wszelkim informacjom dotyczacym BPP,a dopiero jak poszerzy swoja wiedzę i przemysla waszystkie za i przeciw spokojnie,wtedy dopiero niech decyduja sie na konkretna hodowlę.Mamy sporo dobrych hodowli i bernusia dla nich nie zabraknie .Ważne jednak by wiedzieli najpierw na co sie decydują. ;-)
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez reytan » 2007-10-23, 16:16

Szam napisał/a:
http://www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/psy ... 30281.html


A to bardzo dobra propozycja dla chcących wystawiać - SUPER rodowód!


A widzieliście tą suke na wystawach??? Bo ja miałam okazję- moze i rodowód piękny, ale charakter tez wazny , no nie? Nie wspomnę o tym jak sam właściciel pomagał jej biegać, wstać itd uzywając do tego swojej dolnej kończyny...
Jak czepiac sie inbredów, podejrzanych HD i innych rzeczy to proszę u wszystkich, a nie u kogoś kto nie uczestniczy w tym Forum!
Wygląda na to ze tylko znajomi,przyjaciele i sami uczestnicy są dobrymi hodowcami-cała reszta to...ach , szkoda gadac
A ...ja tez bede miała szczeniaki-kup ode mnie bo warto-jak dla mnie tragedia :-/ i żenada...
No i trzeba by sie zapytac psów czy lepiej sie czują w stadzie czy tez w ciasnym mieszkanku zadymionym papierosami.
reytan
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez ilolilo » 2007-10-23, 16:18

czytalam sporo o tej razie, od paru dni nic innego nie robie :)
moze ksiazki nie przeczytalam ale bylam na wieeelu stronach milosnikow tej rasy, wiec na jedno wyjdzie, Pan Janowski to w koncu tez po prostu milosnik. oczywiscie edukowac bede sie dalej ale zdecydowana jestem na 100 proc.
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2007-10-23, 16:34

Ja nie widzę nic złego w promowaniu forumowych hodowli.
Nie widziałam tez, zeby ktos pisał cos złego na temat Adekatos, jedynie ogólne uwagi do hodowli z dużą ilością ras.
Okazuje się, ze jak wszyscy sa mili to jesteśmy ciuciugluciu.Jak otwarcie piszemy co myślimy to też jest źle.
Moze zostawmy tylko dział galeria i gratulacje po wystawach to wszyscy (?) bedą szczesliwi.I jak zwykle najwięcej ma do powiedzenia ktośkto ma dwa (??? czy aby na pewno) posty na forum.
Ilolilo, poczytaj sobie wszystko jeszcze raz, na spokojnie. Życze powodzenia i wielu lat spędzonych z kudłatym berneńskim przyjacielem
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2007-10-23, 16:42

Ilolilo,Pan Janowski to nie tylko miłosnik rasy,ale hodowca i znawca tematu,człowiek który ma duza wiedze kynologiczna ,autor kilku ksiązek o tej tematyce.A jezeli radziłam Ci przeczytanie tej wlasnie ksiązki to dlatego,ze pisana jest przez kogos kto potrafił spojrzec na rase obiektywnie.Moja miła zrobisz co uważasz masz prawo do tego,widac jednak gołym okiem,ze po przeczytaniu wielu stron miłosników tej rasy nie za duzo wyniosłas z nich wiedzy.Na wielu stronach wyraznie jest napisane patrz chocby strona Altura jak wybierac szczeniaka.,a Ty robisz to na hurrrra!Ilolio nie promieniujesz w swoich postach wiedza o berneńczykach.Powtarzam,zrobisz jak uważasz,a jak widac jestes juz pewna,ze zjadłas wystarczjaca wiedzę.Twoja sprawa moze byc nie do końca Twoja sprawa,gdy pies z jakiejkolwiek hodowli go wezmiesz sprawi Ci poważny zawód.I tyle.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez meggy » 2007-10-23, 16:47

[/quote reytan napisal:
Wygląda na to ze tylko znajomi,przyjaciele i sami uczestnicy są dobrymi hodowcami-cała reszta to...ach , szkoda gadac

No i trzeba by sie zapytac psów czy lepiej sie czują w stadzie czy tez w ciasnym mieszkanku zadymionym papierosami.[/quote]


nie czytasz dokladnie :roll: hodowli www.klejnotyjury.....nikt na forum nie zna i nikt jej nie krytykuje ,wrecz przeciwnie!


Mylisz stado z klatka i kojcem i brakiem kontaktu!!!!!
gdybym ja byla bernenczykim zdecydowanie wolalabym ciasne mieszkanko i fajki niz klatke i samotnosc!!!
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez bea » 2007-10-23, 16:59

Tak treść "protestu"Rejtana nasuwa mi tylko jedno ,ze nasz Reytan to Mocny Akord.Jezeli sie nie mylę to bezsensu Beatko.Nie musisz bronic swoich psów ,bo nikt ich nie krytykuje!Twoje dwa psy sa w omawianej hodowli i ok.ale to nie znaczy,ze ma być to powód,ze wszystkim ma sie podobac taki rodzaj hodowli i nigdzie nie padł argument,ze ta hodowla jest beee,bo nie forumowa.Aniryskowa podała takze jako bardzo dobra hodowle MOcne Akordy,bo tak własnie jest.,Mocny Akord to swietna hodowlaAcha,Rejtanie znajdz ustep w którym ja np,promuje swoja hodowle,lub planowane szczeniaki???Co złego jest w tym ,ze polecamy hodowle osób,które blisko znamy i którym ufamy?Ja mam watpliwosci nie tyle co do hodowli,co do sposobu w jaki zabrała sie Ilolio do całego przedsięwziecia.Jezeli sie pomyliłam co do persony>Reytana,to mam nadzieje,ze nie uraziłam ani Beaty ,ani nieznanego mi forumowicza ;-)
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez marzena » 2007-10-23, 17:02

Ale czy ktoś, oprócz ilolilo był w tej hodowli? Jeśli tak, to warto wysłuchać jego argumentów. A jeśli nie...? Ja np. słuchając kogoś, albo czytając czyjąś wypowiedż, raczej WIERZĘ niż WĄTPIĘ. A na stronie hodowli Adekatos stoi napisane, że dbają o rozwój fizyczny i psychiczny szczeniąt. No to pewnie dbają, dlaczego mieliby kłamać? I że chodzą z psami na długie spacery, bo w odpowiedniej okolicy mieszkają - to pewnie chodzą. A poza tym, skoro psami zajmują się trzy liczne rodziny, to pewnie dają radę? A jak ktoś jest szefem ZK to żle? Przecież prawie wszyscy na forum to członkowie ZK... Już nic nie rozumiem.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości