NAJLEPSZA HODOWLA

Moderator: Halina

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Gocha » 2009-09-15, 15:34

Tomek i Dżoja napisał(a):Zależy od marki hodowli. Niektórzy mają układy z sędziami i mogą się pochwalić różnymi osiągnięciami na wielu wystawach. Ich hodowle są polecane przez osoby.

A niektórym zależy żeby ich psy po prostu poszły sobie do domów.

Za 3500 zł to kupi ktoś kto chce dalej handlować psami. Normalnie to nikt nie da więcej niż 1500 jeżeli chce tylko do domu.

Tomek bardzo Cię proszę nie wypisuj takich bzdur :!: Pies to nie kartofle żeby nimi handlować .
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Zuzanda » 2009-09-15, 16:15

Rece opadają czytajac takie wypowiedzi jak Tomkai Dżoja :evil: :evil:
Cena szczeniat jest od wielu czynników zależna,
Od pochodzenia suki ,od jej eksterieru ,uzyskanych wynikow ilości badań jakie ma i jej przodkowie ,od doboru reproduktora i tu patrzy się na te seme dane .
Ważne jak prowadzona jest suka ciężarna ,opieka weterynaryjna ,wyżywienie szczeniat i przede wszystkim czas jaki poświęca się na socjalizacje maluszków.
No i wazne jest czy malec jest rokujacy wystawowo i hodowlanie czy ma jakies niedociagnięcia króre dyskfalifikuja go z kariery wystawowoej ale idealnie nadaje sie na przyjaciela rodziny.
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Guard » 2009-09-15, 17:01

pati124 napisał(a):o co więc pytać takiego hodowcę aby można było coś wywnioskować z rozmowy ??

Ty jako nabywca możesz zadawać tysiące pytań.
ALE:
Dobry hodowca nie odda maleństwa zawsze, wszędzie i każdemu. Jak hodowca nie pyta Ciebie jaki prowadzisz tryb życia, jakie warunki planujesz zapewnić psu, dla czego wybrałaś tę rasę, jakie są Twoje oczekiwania, jakie masz doświadczenie, ile czasu planujesz poświęcić pupilowi, czym chcesz go karmić, czy masz wybranego weterynarza i jeszcze wiele, wiele innych.
Jeżeli nie padną te, lub takie pytania, tylko cena i termin odbioru, to daj sobie spokój! Szukaj dalej.
Kto wiecej wymaga od innych, to najczęściej też więcej wymaga od siebie.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Aga-2 » 2009-09-15, 17:09

Tomek i Dżoja napisał(a):Niektórzy mają układy z sędziami i mogą się pochwalić różnymi osiągnięciami na wielu wystawach.

Nie, Tomku. Nie trzeba mieć "układów" z sędziami, żeby zwyciężać. W większości przypadków wystarczy mieć dobrą sukę lub psa ;-)
Tomek i Dżoja napisał(a):Za 3500 zł to kupi ktoś kto chce dalej handlować psami.

To właśnie handlarzowi zależy na tym, żeby kupić jak najtaniej i żeby sprzedać jak najwięcej. My takich handlarzy nazywamu tutaj pseudohodowcami. Pseudohodowca może nawet działać pod płaszczykiem ZK. Czasem sprzedaje miot z metrykami, a czasem bez. Sprzedaje tanio, bo on zarabia na obrocie, a nie na jakości. I chodzi mu właśnie o to, żeby "pieski poszły do domów", a nie o doskonalenie rasy.
Ostatnio edytowano 2009-09-16, 10:06 przez Aga-2, łącznie edytowano 2 razy
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez anula » 2009-09-15, 19:18

Tomek niczego się nie nauczyłeś chłopie na tym forum. :roll:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Agama » 2009-09-15, 19:24

anula napisał(a):Tomek niczego się nie nauczyłeś chłopie na tym forum. :roll:

Amen
i błagam nie udzielaj rad doświadczonego hodowcy :mrgreen: z bazarku
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez dorciaj » 2009-09-15, 19:40

Co do zróżnicowania w cenach wydaje mi się, że do eksterieru i wyników wystawowych rodziców szczeniaków dochodzi jeszcze renoma hodowli. Ktoś kto dopiero zaczyna wypuszczać szczeniaki w świat jako świeży hodowca chyba troszkę mniej sobie liczy ;-) (nawet jeśli ma świetną sukę i szczeniaki są po renomowanym repro).
(Oczywiście takie jest tylko moje zdanie :oops:)

Może sie tak okazać, że pies kupiony za 1500zł okaże się piękniejszym okazem niż ten za 3500zł.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez kruszon » 2009-09-15, 19:45

Tomek i Dżoja napisał(a):Zależy od marki hodowli. Niektórzy mają układy z sędziami i mogą się pochwalić różnymi osiągnięciami na wielu wystawach. Ich hodowle są polecane przez osoby.

A niektórym zależy żeby ich psy po prostu poszły sobie do domów.

Za 3500 zł to kupi ktoś kto chce dalej handlować psami. Normalnie to nikt nie da więcej niż 1500 jeżeli chce tylko do domu.


Najważniejsze jest zdrowie psa i jedyne za co warto zapłacić więcej, to prawdopodobieństwo, że piesek będzie zdrowy, a wtedy cena nie gra roli (pomijam fakt że "okazyjna" cena może oznaczać niespodziewane wydatki na leczenie - to oczywiście zawsze może się zdarzyć...)
Dlatego jeżeli ktoś sprzedaje psa za 3500 czy nawet więcej to warto te pieniądze zapłacić, jeżeli przodkowie są z długowiecznych i w miarę zdrowych linii (w 100% wolne od chorób linie to chyba trudno znaleźć?)
Cała reszta to loteria i nic tu nie znaczą sukcesy wystawowe - po pierwsze posiadanie szczeniaka po "championach" nie gwarantuje sukcesów wystawowych, a po drugie jest wiele przypadków w których szczeniaki po super psach odnoszących w Polsce spektakularne sukcesy wystawowe umierają zbyt młodo...
W przypadku wyboru pomiędzy super-szczeniakiem z kiepskiej hodowli, a "petem" z dobrej, przykładającej wagę do zdrowia i długowieczności, a nie tylko eksterieru, bez wahania wybieram "peta"...
Oczywiście jeżeli uda się połączyć jedno z drugim (zdrowie+eksterier) to oczywiście jest ideał :-P
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-09-15, 20:21

To oczywiste że ci co sprzedają powyżej 2500 zł to sprzedają innym do hodowli do klatek. Rodzina nie kupi sobie psa za 2500. To jest po prostu obrót gotówką bo ten co kupi drożej to będzie miał później z tego zysk.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez dorciaj » 2009-09-15, 20:27

Tomek i Dżoja napisał(a):To oczywiste że ci co sprzedają powyżej 2500 zł to sprzedają innym do hodowli do klatek. Rodzina nie kupi sobie psa za 2500. To jest po prostu obrót gotówką bo ten co kupi drożej to będzie miał później z tego zysk.


Tomek nie gadaj bzdur :!: :!: :!:
My zapłaciliśmy za naszego Dobka 2500zł bynajmniej nie dlatego, żeby na nim zarobić. Kupując szczeniaka nie mamy pewności że wyrośnie z niego przyszły Interchampion - kupujemy przede wszystkim przyjaciela. A 2500zł daliśmy za to, że jest synem konkretnych rodziców. Szczerze mówiąc nawet jakby w przyszłości nie miał żadnych osiągnięć to i tak są to dobrze wydane pieniądze.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Anirysova » 2009-09-15, 20:28

:roll:

My mamy drogie psy z dobrych hodowli i na pewno nie mieszkają w klatkach, a nawet nie mieszkają na dworze, tylko z nami w domu.
Ostatnio edytowano 2009-09-15, 21:04 przez Anirysova, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Apcik » 2009-09-15, 20:29

Tomek i Dżoja napisał(a):To oczywiste że ci co sprzedają powyżej 2500 zł to sprzedają innym do hodowli do klatek. Rodzina nie kupi sobie psa za 2500. To jest po prostu obrót gotówką bo ten co kupi drożej to będzie miał później z tego zysk.


:shock: :shock:
na ten kraj naszła jakieś ciemnota czy ze mną się coś dzieję :shock: :?:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez kruszon » 2009-09-15, 20:34

Tomek i Dżoja napisał(a):To oczywiste że ci co sprzedają powyżej 2500 zł to sprzedają innym do hodowli do klatek. Rodzina nie kupi sobie psa za 2500. To jest po prostu obrót gotówką bo ten co kupi drożej to będzie miał później z tego zysk.


...oj chyba się troszkę mylisz :shock: Nie wszystkie hodowle są nastawione na zysk. Ludzie kupują psy w zagranicznych hodowlach, płacą powyżej 1000 EUR i nie trzymają ich w klatkach... Powyżej 2500 PLN to dla niektórych może być taniocha :mrgreen: (równowartość przecenionej torebki od Burberry ;-) )
Wydać 50 000 na samochód to dopiero w dzisiejszych czasach chybiona inwestycja :mrgreen: , a mimo to ludzie kupują auta...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez MartaD » 2009-09-15, 20:41

Tomek zostaw te wszystkie przemyślenia dla siebie, bo nie wnoszą one nic pożytecznego na forum :roll:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez beta68 » 2009-09-15, 22:02

Trudno mi pojąc te dziwne "biadolenia" Tomka n/t pieniędzy i cen. Dlaczego to rodzina nie może kupić sobie psa za 2500? Ciekawe co brałeś pod uwagę kupując berna? Niedługo pomyśle, że przez Allegro.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez AT » 2009-09-15, 22:08

hihi a ja znam paru co sobie psa za ,,ogromne" pieniądze kupili i to zupełnie nie do hodowli tylko właśnie do kochania :-P dziwni jacyś ? ;-) :lol:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez PaniBisiowa » 2009-09-16, 08:09

Czego to się człowiek nie dowiaduje :lol: Konspiracja, handel, klatki :mrgreen: Hoho! A gdzie święty Mikołaj w tym wszystkim? I bocian co szczony przynosi? I łan kapusty?

Pani Asiu... Nie tyle dziwni, co nienormalni :lol:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Anna Rozalska » 2009-09-16, 09:18

A ja mam znajomego, który miał kaprys i za szczeniaka Białego Owczarka Szwajcarskiego zapłacił 4000 zł. Mieszka w bloku, ma jeszcze labka i wcale nie zamierza z niego robić repro chociaż pies ma 1,6 roku i spore osiagnięcia wystawowe.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Aga-2 » 2009-09-16, 10:25

Tomek i Dżoja napisał(a):To oczywiste że ci co sprzedają powyżej 2500 zł to sprzedają innym do hodowli do klatek. Rodzina nie kupi sobie psa za 2500.

No, Tomku, gratuluję :!: Twój post jest chyba najbardziej cytowanym postem w dziejach tego forum :mrgreen:
Powiem Ci tak: kiedy ja kupuję psa za 3000 zł, to nie po to, żeby go wsadzać do klatki.
Jest jednak takie trafne powiedzenie, które w tym wypadku świadczy o Tobie: KAŻDY SĄDZI WEDŁUG SIEBIE
Może gdybyś Ty kupił Dżoję za 2500, to byś ją trzymał w klatce ;-) W takim razie dobrze, że ją taniej kupiłeś, bo by się suka męczyła :lol:
Tomek i Dżoja napisał(a):To jest po prostu obrót gotówką bo ten co kupi drożej to będzie miał później z tego zysk.

Nie wiem Tomku, jakie jest Twoje wykształcenie, ani w jakiej branży pracujesz, ale odnoszę wrażenie, że z całą pewnością nie w FINANSACH :mrgreen:
Oto nowe twierdzenie ekonomiczne Tomka: KUP DROŻEJ, A BĘDZIESZ MIAŁ POTEM ZYSK :mrgreen: :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Busola » 2009-09-16, 11:17

krew mnie ponownie zalała czytając posty Tomka :evil:
z drugiej strony nachodzą mnie przemyślenia, że faktycznie, jesli ktos kupi psa za 3500 to trzyma go w klatce by nikt mu go nie ukradł :mrgreen: :-P ;-) kluczyk na szyje, albo jeszcze ...zamek cyfrowy i juz inwestycja bezpieczna :roll:
Próbuję zachowac spokój po tej lekturze... :roll:
Tomku, dla porównania.
Moja Kojka, pierwsza bernenka w naszym domu została nabyta za 1500zł (hodowle wybraliśmy bo ...blisko :oops: :roll: , hodowca juz po skonc\zonym przez szczeniaki 6 tygodniu dopytywał sie kiedy w koncu ją odbierzemy - zabralismy gdy skonczyła 8 ;-)
jako wyprawke dostałam metrykę, ks. zdrowia, pare informacji o rasie i pielęgnacji (bardzo skąpych z resztą) i kaqwałek prześcieradła z maminego gniazdA o które sama poprosiłam. Hodowca nie interesował sie losem suczki - ja sama nawiązałam kontakt po mniej wiecej 7-8 miesiącach od "sprzedaży". Mało tego: w ks. zdrowia była informacja o usunięciu wilczych pazurów a jak sie późnmiej okazało pazury miały sie dobrze na łapkach Kojki. Nie bede tu sie rozpisywać o chorobie Kojki bo nie ten temat, jednak nie ukrywam że począwszy od skojarzenia, poprzez opiekę, socjalizację i późniejszą troskę - ws\zystko delikatnie mówiąc pozostawiało wiele do życzenia.
To tak po krótce, bo było wiecej niedociągnięc.

Dalmisia - pochądząca z hodowli nastawionej na ...miłość do wszelkiego stworzenia ;-) z konkretnym planem hodowlanym, który udaje sie realizować. Dalmiske odbierałam w wieku 8 tygodni (wcześniej - nie było o tym mowy), począwszy od 4 tygodnia odiwedzalismy hodowle co tydzień, patrzylismy jak psiaki rosną, zawsze mile widziani, szczeniaczki wypielęgnowane, wyczesane, z regularnie obcinanymi pazurkami (ja wiem że to standard, ale moze nie wszyscy o tym wiedzą ;-) ), wygłąskane, wykochane. Gdy odbieralismu naszą kruszynke siedząc w samochodzie był płaccz po obu stronach szyby - Dalmiska w panice drapała w szybe piszcząc przeraźliwie - wiedziała co sie świeci.
Jako wyprawke dostalismy metryke, ks. zdrowia, konkretne zalecenia pielęgnacyjne, zdrowotne i wychowawcze, karme, zabawki, kocyk wymiziany w mamusi i pojemnik na karme. Mam kontakt z hodowcą przynakmniej 2 razy w miesiącu i dostaję burę gdy ociągam sie z przesyłaniem zdjęć ;-) . Od czasu do czasu spotykamy sie osobiście i wtedy Dalmiska wita cała rodzine tak jak nas wita gdy wracamy po kilku godzinach do domu. Zawsze mogew liczyc na pomoc.
Dalmiska "kosztowała" ...sporo - nie targowalismy sie bo wiedzielismy dokładnie za co płacimy i ile serca, zdrowia i trosk hodowca włożył w odchowanie miotu.

Czy mam plany hodowlane w stosunku do drogiej suki? ;-) Pewnie, mam, ale nie jest to mój priorytet życiowy, jeśli okaże sie godną rozrodu suką a do tego znajde kawalera który bedzie jej godny :-P - być moze tak sie stanie, ale kupując Dalmiske nie stawiałam wszystkiego na jedną karte, nie zakładałam ze skoro tyle dałam za psa to musi mi sie zwrócic. Na razie tylko dokładam do tego "interesu" hi hi, a zysk jakiś mglisty ;-) :-P

aaa, chciałam wszystkich zapewnic że nie trzymam swojej drogiej suki w klatce :mrgreen: ale znam takich co dali mało za psa i go trzymają w klatce bynajmniej nie dlatego ze hodowle prowadzą ;-) :-P
Ostatnio edytowano 2009-09-16, 17:03 przez Busola, łącznie edytowano 1 raz
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości