łupież a kapiel ?

Postprzez Arachne » 2008-03-21, 21:05

Mój psiul też ma łupież. Przyczyną jest zbyt wysoka temperatura i suche powietrze w mieszkaniu w okresie grzewczym. Trochę pomogło dodawanie oleju do karmy, ale nadal ma. Niestety mam stare grzejniki bez regulacji i chociaż wietrzymy mieszkanie na potęge to i tak łupież jest.
Avatar użytkownika
Arachne
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-06, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
psy: Już bez psa, ale ze wspaniałymi wspomnieniami...

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Robert » 2009-07-14, 20:43

No i dopadło i Bostona... Leci z niego sierść, ale pewnie przez temperaturę, ale na dodatek włos poszarzał, miejscami robi się w odcieniu brunatnym i łupież. Dotąd nie miał łupieżu, a teraz pełno. Im więcej czesać tym więcej się sypie. Kupiłem Acanę Grasslands, może będzie lepiej, tylko ile trzeba czekać na efekty? Być może przyczynkiem była zmiana karmy na Purina Pro Plan dla pracujących (miał przybrać na wadze, ale nie pod postacią łupieżu). Macie jakieś sposoby na pozbycie sie tego i przywrócenie błyszczącej sierści? Czy może przez lato ten typ tak ma? W zeszłym roku Boston jeszcze miał szczenięce futerko, więc i tak był napuszony, a teraz pięknie wygląda tylko jak jest wilgoć na dworze.
Avatar użytkownika
Robert
 
Posty: 385
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-03, 21:53
Lokalizacja: Jawor

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Hekate » 2009-07-14, 23:22

ponoć ten preparat jest rewelacyjny na różne problemy skórne
http://www.krakvet.pl/olie-preparat-wit ... -5089.html
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Robert » 2009-07-15, 08:03

dziękuję, zaraz zamawiam.
Avatar użytkownika
Robert
 
Posty: 385
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-03, 21:53
Lokalizacja: Jawor

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Magda » 2009-07-15, 08:33

Ja bym Bostona porządnie wyczesała, aż sierść przestanie wypadać i wykąpała (koniecznie w tej kolejności ;-) )
Świetny jest szampon z Bayera http://www.krakvet.pl/bayer-vetriderm-intensiwet-szampon-intensywnej-pielegnacji-250ml-p-521.html Myślę, że łupież i brak połysku wynikają w tym przypadku nie z powodu karmy, a intensywnego linienia i dużej ilości martwego, matowego włosa.
Ostatnio edytowano 2009-07-15, 10:48 przez Magda, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Zuzanda » 2009-07-15, 08:38

Magda napisał(a):Ja bym Bostona porządnie wyczesała, aż sierść przestanie wypadać i wykąpała (koniecznie w tej kolejności ;-) )
Świetny jest szampon z Bayera http://www.krakvet.pl/bayer-vetriderm-intensiwet-szampon-intensywnej-pielegnacji-250ml-p-521.html Myślę, że łupież i brak połysku wynikają w tym przypadku nie z powodu karmy, a intensywnego linienia i dużej ilości martwego, matowego włosa.

Podpisuje sie pod tym .W tym roku bardzo dużo psów intensywnie lnieje ,ma problem z pozbywaniem sie włosa .
nic lepszego nie ma niż czysta napowietrzona skóra ,która może oddychać .
co do preparatów polecam szampony owsiane ,sa delikatne ,dzałaja przeciwświądowo są na przesuszony włos i skóre . moze być Mr. Groom , bioogrom i pewnie jeszcze kilka innych firm juz je robi
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Anirysova » 2009-07-15, 08:48

Nasze też strasznie linieją :->
My używamy szamponu z firmy 1 All Systems, a odżywkę taką:
http://www.krakvet.pl/systems-super-ric ... -5117.html
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Busola » 2009-07-15, 08:52

Purina ProPlan dla pracusiów pewnie ma duzo białka - czy on nie jest przypadkiem troche przebiałczony?
Efa-Oli oraz intensivet - jak najbadziej - zawiera wszystkie numerki kwasów omega :-)
moze byc jeszcze preparat di przemywania (taki troche jakby szampon) Hexoderm oraz Sensivet Spray do psikania raz dziennie - nawilza skóre ale i odtłuszcza, do teg odziała przeciwświądowo.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Marszal » 2009-07-15, 10:12

Ja ze swojej strony mogę polecić SALMOPET NATURALNY OLEJ Z ŁOSOSIA Salmon Oil Swojego czasu poprawiła się Maksa okrywa włosowa. Teraz do niego wracamy, bo wyczytałam, że jest on dobry też na alergie i choroby skórne a my walczymy teraz z hotspotem, więc może wspomóc naszą terapie.

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6734&action=prod

a i zapomniałam dodać, że łupież, który się wówczas pojawił też zniknął.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Robert » 2009-07-15, 11:14

purina ma 31% białka, z tego co wyczytałem to ma więcej tłuszczu w stosunku do innych ich karm, teraz wcina Grasslands z Acany, tam tez dużo białka, ale bez pszenicy. Przebiałczony?! No to mnie nastraszyliście. Ale jak dziki pies wcina samo mięcho to pewnie ma jeszcze więcej białka w diecie niż na chrupkach z fabryki.... tak sobie myślę.
Avatar użytkownika
Robert
 
Posty: 385
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-03, 21:53
Lokalizacja: Jawor

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez annasm » 2009-07-15, 13:02

Dziki pies nie je samego mięsa ale i skóre kości itp odpowiednik w żywieniu psa to dieta BARF - ma ona zdecydowanie mniej białka niż suche karmy, tak na moje wyliczynia poniżej 20 %. Poza tym dieta wysokobiałkowa wcale nie służy przybywaniu na wadze...wzrost wagi osiąga sie przez zwiększenie ilości tłuszczu i węglowodanów.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Anna Rozalska » 2009-07-16, 09:00

Dieta wysokobiałkowa przyczynia się do rozrostu mięśni ale podwyższa również mocznik we krwi. U nas to wyszło przy ostatniej morfologii. Wykluczjąc chorobę nerek ( wyniki moczu super) musieliśmy zmniejszyć ilość mięcha i dziennej dawki chrupek.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Szam » 2009-07-16, 09:35

Marszal napisał(a):Ja ze swojej strony mogę polecić SALMOPET NATURALNY OLEJ Z ŁOSOSIA Salmon Oil Swojego czasu poprawiła się Maksa okrywa włosowa. Teraz do niego wracamy, bo wyczytałam, że jest on dobry też na alergie i choroby skórne a my walczymy teraz z hotspotem, więc może wspomóc naszą terapie.

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6734&action=prod

a i zapomniałam dodać, że łupież, który się wówczas pojawił też zniknął.


Lubisz przepłacać :)
http://www.amberhouse.pl/salmopet-olej- ... -2035.html
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Marszal » 2009-07-16, 09:41

Szam napisał(a):
Marszal napisał(a):Ja ze swojej strony mogę polecić SALMOPET NATURALNY OLEJ Z ŁOSOSIA Salmon Oil Swojego czasu poprawiła się Maksa okrywa włosowa. Teraz do niego wracamy, bo wyczytałam, że jest on dobry też na alergie i choroby skórne a my walczymy teraz z hotspotem, więc może wspomóc naszą terapie.

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6734&action=prod

a i zapomniałam dodać, że łupież, który się wówczas pojawił też zniknął.


Lubisz przepłacać :)
http://www.amberhouse.pl/salmopet-olej- ... -2035.html


Taaa, lubię :-/ raczej nie umiem szukać okazji :-?
Toś mnie zdenerwowała :evil: ;-) Dobra nauczka na drugi raz będę googlować, jak znajdę coś godnego uwagi :roll:

Ale ten olej naprawdę fajny :!:
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Guard » 2009-07-16, 09:59

Szam napisał(a):Lubisz przepłacać :)
http://www.amberhouse.pl/salmopet-olej- ... -2035.html


Dziękuję, ja też szukałam.
Podaje Pani codziennie dawke zalecaną (15ml/40 kg), czy inaczej??
Codziennie, czy sporadycznie?
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Marszal » 2009-07-16, 10:28

Hm, powinno się podawać codziennie i zużyć w przeciągu 3m-cy, ale przyznam, że u mnie bywa różnie, czasami zapominam dolać do jedzonka i wtedy zdarza się, że daje np.co drugi dzień :oops:
Preparat dawkuje się odpowiednio do wagi psa, ale na początek te dawki są zmniejszone i stopniowo po paru dniach przechodzi się do dawki właściwej do wagi.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Guard » 2009-07-16, 11:32

Dziękuję, czyli dla moich trzech panienek wystarczy 1 butelka na miesiąc.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez AT » 2009-07-20, 23:57

w zooplusie jest jeszcze tańszy ;-) http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/skora_siersc/inne_preparaty/60917

Robert napisał(a):purina ma 31% białka, z tego co wyczytałem to ma więcej tłuszczu w stosunku do innych ich karm, teraz wcina Grasslands z Acany, tam tez dużo białka, ale bez pszenicy. Przebiałczony?! No to mnie nastraszyliście. Ale jak dziki pies wcina samo mięcho to pewnie ma jeszcze więcej białka w diecie niż na chrupkach z fabryki.... tak sobie myślę.

Pisak może być ,,przebiałczony" ponad 30 % białka to dużo - nie każdy psi organizm jest w stanie tyle przerobić ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez MRUCZanka » 2009-07-26, 17:39

Benia właśnie też dopadł łupież, wylazł właśnie dzisiaj, jak go porządnie czesałam... włos też jakby bardziej zmatowiał, bardziej w brąz momentami przechodzi, pies się zaczął drapać ... Myślałam,że to może karma? jeszcze miesiąc temu miał Boscha, i dorwał alergię pokarmową - podrażniona śluzówka (uszka, oczy zaropiałe itd), a teraz je od 3ch tygodni Kobersa Extra.... myślicie, że to jeszcze efekt po Boschu czy może coś innego? Bo czytałam,że przecież Kobers jest hypoalergiczny.... :roll: :roll: :roll: :roll: help, już sama nie wiem co mu jest....a w tej chwili zmieniać karmy nie chcę,bo pies wcina jak oszalały po kilku miesiącach strajkowania i jedzenia jak wróbelek... :-|
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: łupież a kapiel ?

Postprzez Drixon » 2009-07-26, 18:07

Aniu, ja Ci nic nie chcę mówić ale ... chyba zaczynacie linieć :->
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Następna strona

Powrót do - Kosmetyki, szampony, odżywki itp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości