Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Szam » 2011-04-13, 12:18

Dawkowanie to 1ml / 33kg wagi ciała, więc na 50kg psa to 1,5ml, wychodzi 6,5 dawki z opakowania, czyli jakieś 30zł za dawkę.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Magdalena » 2011-04-14, 10:38

Szam napisał(a):Dawkowanie to 1ml / 33kg wagi ciała, więc na 50kg psa to 1,5ml, wychodzi 6,5 dawki z opakowania, czyli jakieś 30zł za dawkę.


Już jesteśmy po pierwszym zastrzyku - zapłaciłam w końcu 70zł łącznie z zastrzykiem B12.
Zobaczymy jaki efekt to da - wczoraj Sherman był mocno " przymulony" ale dzisiaj na spacerze jakby mniej kulał a na pewno był bardzo radosny :-D
Poszukałam w internecie lecz ten lek w aptece weterynaryjnej jest sprzedawany tylko weterynarzom :-( , chyba ze źle szukałam.
Ogólnie rzecz biorąc to jeśli kupię sama lek to muszę zapłacić za wizytę 30zł - więc na to samo wychodzi + załatwianie. Ogólnie rzecz biorąc jestem sknera :mrgreen: i wolałabym zapłacic taniej - lecz to nie ma sensu dla ew. 2-3zł. oszczędności.

A teraz odnośnie łap przednich- to dr. Novak postawił taką sama diagnozę i zaproponował ten sam zabieg co dr. Salewicz - artroskopię łokcia - czyli wyczyszczenie z narośli, zgrubień i wszystkiego złego.
Nie wiem ile to by kosztowało u dr Novaka - ale u. dr Salewicza koszt 600-700zł. Ale i tak można by było zrobić dopiero za kilka miesięcy po wyleczeniu nogi tylniej. Póki co zastrzyki.
Jestem dobrej myśli :))
Avatar użytkownika
Magdalena
 
Posty: 231
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-30, 11:50
Lokalizacja: Wwa-Wesoła Stara Miłosna
psy: Sherman

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez daria » 2011-04-14, 10:59

I ja razem z Wami tez jestem dobrej myśli :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez BASTARD » 2011-04-14, 11:16

Magdalena napisał(a):Jestem dobrej myśli


inne myśli nie wchodzą w grę :)) musi być dobrze
Zastanawiam mnie tylko co może być przyczyną takiego stanu Shermanowych kości :-(
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez jz » 2011-04-14, 12:00

Magdalena napisał(a):
A teraz odnośnie łap przednich- to dr. Novak postawił taką sama diagnozę i zaproponował ten sam zabieg co dr. Salewicz - artroskopię łokcia - czyli wyczyszczenie z narośli, zgrubień i wszystkiego złego.
Nie wiem ile to by kosztowało u dr Novaka - ale u. dr Salewicza koszt 600-700zł. Ale i tak można by było zrobić dopiero za kilka miesięcy po wyleczeniu nogi tylniej. Póki co zastrzyki.
Jestem dobrej myśli :))


Dobrze że jest potwierdzona diagnoza i ustalona "mapa drogowa" dalszego postępowania.
Co do ceny u dr. Salewicza - jest bardzooo atrakcyjna, my zapłaciliśmy u dr. Novaka za łokcie naszego Benka nieco ponad 3000 zł - co prawda za dwa ale to i tak 2 x więcej. Mam nadzieję że dr. Salewicz się nie pomylił co do ceny gdyż przed zabiegiem Bena sprawdzaliśmy cenę artroskopii u jakiegoś weta w Warszawie (nie pamiętam nazwiska) i podana nam cena była wyższa niż w Bohuminie.

Proszę i pewnie nie tylko w swoim imieniu o odpowiednio wcześniejszą informację o zbliżającej się możliwości przystąpienia do zabiegu. Też chcemy mieć udział w naprawieniu Shermana :mrgreen:
jz
 
Posty: 222
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 21:05

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Magdalena » 2011-04-14, 12:47

jz napisał(a):
Dobrze że jest potwierdzona diagnoza i ustalona "mapa drogowa" dalszego postępowania.
Co do ceny u dr. Salewicza - jest bardzooo atrakcyjna, my zapłaciliśmy u dr. Novaka za łokcie naszego Benka nieco ponad 3000 zł - co prawda za dwa ale to i tak 2 x więcej. Mam nadzieję że dr. Salewicz się nie pomylił co do ceny gdyż przed zabiegiem Bena sprawdzaliśmy cenę artroskopii u jakiegoś weta w Warszawie (nie pamiętam nazwiska) i podana nam cena była wyższa niż w Bohuminie.

Pytałam się dwukrotnie o te cenę bo wstępnie po RTG mówił coś o 1500zł - ale wczoraj potwierdził, że to wyjątkowa sytuacja i koszt 600zł minimalny - chyba, że będzie wiecej pracy jak sie wyraził to 700zł. Czyli to znaczy że on sam nie weźmie wynagrodzenia :?: Dobrze, że piszesz jakie to są koszty bo nie wiedziałam.

A jak łapy po tym zabiegu? Czy lepiej?
Avatar użytkownika
Magdalena
 
Posty: 231
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-30, 11:50
Lokalizacja: Wwa-Wesoła Stara Miłosna
psy: Sherman

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Aga-2 » 2011-04-14, 16:34

Magdalena napisał(a):A jak łapy po tym zabiegu? Czy lepiej?

Wiesz Magda, Benkowe łapy lepsze nie będą. Chodzi o to, żeby nie były gorsze, bo on dopiero ma 3,5 roku... :-/
Ben ma wrodzone zwichnięcie kości promieniowych, które się przerodziło w ciężką dysplazję. Ben nigdy w swoim życiu nie chodził na przednie łapy tak dobrze, jak Sherman, kiedy był u nas. Tak więc - głowa do góry - podejrzewam, że z Szermanowymi łokciami nigdy nie będzie tak źle jak z Benkowymi :-| A już na pewno są dla Shermana metody leczenia, podczas gdy dla Bena po prostu ich nie ma.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Magdalena » 2011-04-21, 12:24

Wczoraj dostaliśmy drugą dawkę leku + B12.
Jest co raz lepiej - wydaje mi się. Widziałam dzisiaj radosny podskok i gały wyszły mi na wierzch ? Jego całe ciało oderwało sie od ziemi :shock: <hura>
Kuleje mniej - o wiecznie uśmiechniętym pysku nie wspomnę :lol:
No to zwalczyliśmy łapska <hura> i został brzuchal, który póki co siedzi cicho po lekach (gastroskopia po świętach).

I tym optymistycznym akcentem dla wszystkich WAS i waszych psiejskich morduś WESOŁYCH ŚWIĄT JAJKOWYCH !!!!
Avatar użytkownika
Magdalena
 
Posty: 231
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-30, 11:50
Lokalizacja: Wwa-Wesoła Stara Miłosna
psy: Sherman

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Julian » 2011-04-21, 12:55

Wszystkiego najlepszego Magdaleno !
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Wydra » 2011-04-21, 12:58

<hura> <juhu>
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez saba&mlis » 2011-04-21, 16:51

Duzo zdrowia dla Shermana, a dla Was troche oddechu i radosci w te Jajowe Swieta :okok:
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez BASTARD » 2011-04-21, 17:25

Magdalena napisał(a):Wczoraj dostaliśmy drugą dawkę leku + B12.
Jest co raz lepiej - wydaje mi się. Widziałam dzisiaj radosny podskok i gały wyszły mi na wierzch ? Jego całe ciało oderwało sie od ziemi :shock: <hura>
Kuleje mniej - o wiecznie uśmiechniętym pysku nie wspomnę :lol:
No to zwalczyliśmy łapska <hura> i został brzuchal, który póki co siedzi cicho po lekach (gastroskopia po świętach).

I tym optymistycznym akcentem dla wszystkich WAS i waszych psiejskich morduś WESOŁYCH ŚWIĄT JAJKOWYCH !!!!

jeszcze tylko fotka zadoolonego pychola i święta będą MEGA wesołe :]
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez saba&mlis » 2011-05-09, 08:48

Ja tak niesmialo pytam jak tam sobie Sherman radzi?
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez kerovynn » 2011-05-09, 10:40

może jakąś fotkę? <prosi> <prosi> <prosi>
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Magdalena » 2011-05-19, 12:52

A więc drodzy moi - ukończyliśmy serie zastrzyków i... według mnie rewelacja.
Kuleje rzadko kiedy, skacze z murka - czego w życiu nie robił :shock: - i ja dostaje przy tym zawału serca :mrgreen: Podskakuje jak żabka i biega za piłką <haha>
Jest w ogóle inny pies, szczęśliwy, nic go obecnie nie boli. No i jeszcze Pan przydzielił mu funkcje stróżujące - wiec wykopał - tak tak, wykopał tymi łapami swoimi dołek pod choinką z przodu, przy bramie wjazdowej i to jego miejsce obserwacji. Jest taki czujny i dumny z siebie.
A kolegę Leona - białego zagania jak owcę w miejsce które mu sam wyznaczył :mrgreen:
Jest cudowny, boski i taaaaaaaki mądry no i uparte oślisko :mrgreen:
A najważniejsze, że chwilowo sensacji z jelitami nie było - no ale i czasu nie ma na rozczulanie się nad sobą - bo tu tyle nerwów z tymi ludziami chodzącymi koło bramy, z Leonem, srokami i kotami sąsiadów :lol:
No ale na mizianki zawsze się czas znajdzie :-D
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Magdalena
 
Posty: 231
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-30, 11:50
Lokalizacja: Wwa-Wesoła Stara Miłosna
psy: Sherman

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Tańka » 2011-05-19, 13:51

No to bardzo się cieszę :radocha2: I oby już tak zostało <hura> Jeśli chodzi o dolegliwości jelitowe to bardzo polecam Royal Canin Gastro Intestinal. Nam bardzo pomógl :-D Karma jest droga (14 kg -255 zł), ale warto zainwestować. To karma weterynaryjna. Czy jej próbowaliście? Jeśli będziesz chciała podam Ci namiary na firmę od której kupuję- karma w misce na drugi dzień po zamówieniu. <tak> Nieustająco życzę dużo zdrowia!!! :-D
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Julian » 2011-05-19, 14:43

Jaka radosna wiadomość!!!!
Wszysto dobrze i niech tak już bedzie. :radocha2:
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Aga-2 » 2011-05-19, 15:18

Aha, czyli już mamy problem zdiagnozowany. Sherman chorował, bo.... miał za dużo wolnego czasu i za mało obowiązków :mrgreen: Teraz się wszystko unormowało i niech tak zostanie :!: Proszę chłopakowi jeszcze jakieś zajęcie dołożyć, coby nie miał już kompletnie ochoty na wyszukiwanie sobie jakichś niepotrzebnych schorzeń.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez saba&mlis » 2011-05-19, 20:59

Super wiadomosc :-D :-D :-D :-D , tylko dlaczego tak malo zdjec :mrgreen:
mizianki dla Shermana <pies>
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Sherman-Łysy znalazł swoje miejsce na ziemi!

Postprzez Wydra » 2011-05-19, 22:07

Madziu! takich wieści jak najwięcej :radocha2: <hura>
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość