Saba "Mam 6 lat i umiem mocno kochać"

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez kerovynn » 2010-08-10, 09:49

To wzajemne korzystanie musi być super przyjemne - jedna prawie na głowie staje a drugiej się oczy świecą jak morskie latarnie :-D :lol: :lol:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez ElzaMilicz » 2010-08-10, 20:45

Saba była sterylizowana dziś o 14.00 u zaufanej pani doktor :-D w Rawiczu.
No! Lekko nie było. :-?
Przy okazji zrobiono porządek z przepuchliną. Wykonano morfologię i biochemię krwi.
Saba ma lekko podwyższony wskaźnik wątrobowy (skutek diety ubogiej w mięso).
Poza tym to zupełnie zdrowa sunia. Waży 43 kg.
Badanie kału nie wykazało pasożytow.

Koszy sterylizacji pokrywają nowi opiekunowie, którzy dziś z duszą na ramieniu czekali na wieści o Sabie.

Sabinka była bardzo nieszczęśliwa przy wybudzaniu.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Potem spacerowała sobie po całej lecznicy.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

A tu już, po powrocie do domu, niunia uśmiechnięta. :->
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

W jednej z gustownych koszulek :mrgreen: , których całą kopę otrzymałam od Vigo gdy przyjechała po Sangę.
Dziękujemy. :-D
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez Julian » 2010-08-10, 20:54

Te koszulki stają się modne!
Dużo zdrowia i pomyślności w nowym domu .
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez daria » 2010-08-10, 23:15

Sabusiu zdrowiej migiem i pędź do swych nowych ludzi :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez Hektor Barre » 2010-08-11, 00:47

Bidulka... , dużo zdrówka i powodzenia u nowego Panciostwa :-)
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez kerovynn » 2010-08-11, 09:42

Szybkiego powrotu do zdrowia :-D i powodzenia w nowym domu :-D :-D . Za trzy tygodnie nikt już o tym przykrym, acz koniecznym incydencie pamiętał nie będzie :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez ElzaMilicz » 2010-08-14, 20:46

Saba o 18.30 wyruszyła w drogę do domu.
Zamieszka pod Warszawą. To tak daleko ode mnie. :-(
Zabrała mi ją Ani@.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Saba to ideał. Nie interesowało jej wylizywanie szwów. Dziś brzuszek wyglądał tak:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez Julian » 2010-08-14, 22:32

:-P
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez daria » 2010-08-15, 00:22

Samych szczęśliwości sunieczko w nowym domku :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez marzena » 2010-08-15, 00:31

Niech ci się wiedzie dziewczynko! :-D
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez aga.galin » 2010-08-15, 11:00

Niech twoje nowe pańciostwo oszaleje ze szczęścia :-D - berneńczyki wiedzą, jak uszczęśliwiać ludzi
Avatar użytkownika
aga.galin
 
Posty: 485
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-07, 00:15
Lokalizacja: Goleniów k.Szczecina
psy: REDI, PETRA, BASTER [*] i ...

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez kerovynn » 2010-08-15, 11:41

Super - samych najpiękniejszych dni :-D :-D :-D , przede wszystkim bez chorób :roll: bo tych wszyscy mamy dość :evil: ;-) :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez saba&mlis » 2010-08-15, 14:20

Witam!
Troche o nas napisalam w "Przadstawiam sie" (mam nadzieje ze dobrze wszystko zrobilam i trzeba chwile poczekac bo narazie nic sie nie pojawilo)
Od wczoraj wieczora jest z nami Saba, tydzien temu pojechalismy do Milicza zeby ja poznac, juz prawie ja wtedy wiezlismy do domu, ale prawda jest taka ze balam sie sterylizacji i stanelo na tym ze Saba jeszcze zostanie u Eli i zabieg przejdzie u zaufanego lekarza w Rawiczu, a ze Ania i tak miala za tydzien jechac z Luna do Eli to w drodze powrotnej obiecala zabrac Sabe. Tak tez sie stalo, wieczorem po dlugiej drodze, odebralismy Sabcie od Ani i dowiezlismy do domu. Psina byla lekko zestresowana, tyle wrazen, nowych miejsc i ludzi, nawet nie obiegla calego ogrodu tylko odrazu do domu. Tutaj zaczelo sie zwiedzanie i natychmiast (Ela ostrzegala ze moze nie chciec jesc przez kilka dni) rzucila sie na kocie suche (uratowalam w ostatniej chwili), nasypalam jej szybko psiej karmy do jej miski, spalaszowala blyskawicznie(fakt ze dalam jej tylko troche, a dokladki juz nie chciala) Dosc dlugo obchdzila mieszkanie machajac przy tym ogonem. Znalazla sobie miejsce w pokoju corki (corka obecnie na urlopie, ale zaraz i tak sie wyprowadza, wiec pokoj bedzie wolny) schowana za stojakiem z szuszaca sie bielizna. Troche sie w nocy krecila, raz wskoczyla na lozko i chciala spac na mnie, jednak nie bardzo bylo wygodnie i wrocila na swoje. Naszykowane poslanie w salonie calkowicie zignorowala, polazylam wiec drugie u corki, ale tez nie pasuje, moze bedzie tak jak z naszym Bonem, ktory spal na podlodze lub dywanie. Panna rano zwiedzila ogrod, bude zignorowala, dodam ze w budzie(duzej, z tarasem) z ktorej ani Bono, ani zaden psi gosc nie chcial korzystac, czasem drzemaczy nasza 9-letnia Kicia. Sabcia sniadania nie zjadla, upal ja z dworu przepedzil, siedzi teraz albo w laziece (ale na szum wody ucieka), albo na mojch nogach pod stolem, albo wraca na drzemke do "swojego" pokoju.
Jeszcze trudno cos wiecej o charakterze psiny powiedziec, ludzi sie nie boi, rano poznala mieszkancow "na pietrze" czyli mojego doroslego syna i "dziadka" (moj tata), zupelnie sie nie bala. Chetnie garnie sie do glaskania, ale jednak ma jakies leki bo jak sie jej dotknie niespodziewanie to ma odruchowo sie cofa. Sabcia na "zywo" jest duzo drobniejsz i szcuplejsza niz na zdjeciach i mimo ze wazy kilka kilo wiecej niz nasz Bono ma sporo mniejsza glowe i pychol, szczuplejsze lapki, ale to mysle ze dlatedo ze to sunia. Moze waga u naszego weta inna niz w Rawiczu, przekonamy sie w piatek kiedy pojdziemy na zdjecie szwow i zapoznac sie z naszym wetem.
Mogla bym pisac o Sabie jeszcze bardzo dlugo, ale nie chce was zanudzac, generalnie sunia jest piekna, kochana i bardzo deklikatna. Jak tylko sie uda opanowac korzystanie z portalu wstawie zdjecia z nowego domu. Jeszcze tylko GORACE PODZIEKOWANIA DLA ELI ZE NAM TAKIEGO WSPANIALEGO PSA PODAROWALA, DZIEKI OGROMNE Marysia i Tomek. Uklony dla wszystkich od Saby
Ostatnio edytowano 2010-09-06, 13:06 przez saba&mlis, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez aga.galin » 2010-08-15, 17:38

Witam bardzo serdecznie i jeszcze raz wam dużo szczęścia wzajemnego życzę.
Gnębcie i maltretujcie nas takimi opowieściami i zdjęciami - my tu z ogromną radością czytamy takie informacje :mrgreen: Wielkie podziękowania dla was za danie suni tak ciepłego i kochającego domku.
Avatar użytkownika
aga.galin
 
Posty: 485
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-07, 00:15
Lokalizacja: Goleniów k.Szczecina
psy: REDI, PETRA, BASTER [*] i ...

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez daria » 2010-08-15, 20:43

Proszę o jak najczęstsze bnębienie opowieściami i fotkami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez ElzaMilicz » 2010-08-16, 09:57

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez saba&mlis » 2010-08-16, 12:23

Sabcia na tym zdjeciu (jeszcze nie wzielam sie za nauke wklejania, wiec zapycham skrzynke Eli) wyglada smutno, ale wcale taka nie jest. Owszem jest troche niespokojna, ale raczej nie sprawia wrazenia nieszczesliwej. Noc byla trudna, grzmialo i blyskalo, w zwiazku z tym Sabcia co chwila ladowala komus na glowie, chyba jej sie wydaje ze jest malutka i jak kot moze sie zwinac na czyjejs piersi. Mielismy tez nieza nocna przygode, okazalo sie ze Saba to niezla odnoga od piekla i swietnie otwiera drzwi. Jeden skok i juz byla w sieni poczym zeszla do piwnicy (pewnie chciala sie schowac biedula), zejsc bylo latwo, ale powrot... szczeble z desek, psu przednia lapa wpadaly miedzy schody i ani rusz (uparta bestia), probowalam pomoc (okazalo sie ze Sabcia jednak jest ciezka), trzeba bylo pana wolac do pomocy. Mam nadzieje ze ta przygoda zniecheci ja do dalszych prob. Swoja droga jak zobaczylam schody u Elzy to wydawalo mi sie ze moje to betka(dodam ze Bonicho ani razu nie zszedl do piwnicy, zawsze czekal przy schodach az wroce). Juz z pierwszych zdjec Sabci widac bylo ze panienka to niezla rozrabiaka i zdaje sie ze sie nie pomylilam, juz sie nie moge doczekac kiedy panna nabierze pewnosci i pokaze co potrafi.
A swoja droga czy komus sie udalo oduczyc psa skakania i otwierania drzwi :mrgreen: ????
Jeszcze tyko dodam ze panna ma apetycik, a juz np gotowane miesko to pochlania blyskawicznie.
Pozdrowienia Sabcia z rodzina
Ostatnio edytowano 2010-09-06, 13:11 przez saba&mlis, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez Julian » 2010-08-16, 14:31

Saba na zdjęciu ,nie wydaje mi sie smutna,to mina -tak sobie siedzę ,niech ktoś się mną zajmie-
Witamy serdecznie!
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez ElzaMilicz » 2010-08-16, 16:08

To prawda, nie jest smutna tylko zdezorientowana. :-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Saba "Mam 5 lat i umiem mocno kochać"

Postprzez kerovynn » 2010-08-16, 16:45

saba&mlis napisał(a):A swoja droga czy komus sie udalo oduczyc psa skakania i otwierania drzwi :mrgreen: ????

Chyba nie ;-) , Eśka ostatnio w odwiedzinach u mojej rodziny zeszła sama na parter, otworzyła sobie drzwi i poszła w tango do kolegów na wsi :shock: :shock: :shock: . W międzyczasie ktoś zamknął drzwi a ja latałam jak idiotka po całym domu szukając gdzie pies...
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość