KODA-niespełna roczna sunia BPP

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-12, 21:46

nika napisał(a):Ewcia, a sunia jest mniejsza od Sońki?
Czy ona lekko nie kuleje? Takie odniosłam wrażenie, przeglądając filmiki.
Wydaje mi się, że odbarwienie sierści jest wynikiem nieodpowiedniego żywienia. Ale niedobory na pewno "wyjdą" w morfologii.
Trzymam kciuki <pies>


Koda jest niższa od Soni ok. 8 cm. Dzisiaj mierzyłam trójpak domowymi sposobami, a wiecie jak to mierzenie wygląda i jak mało jest dokładne. Tak mniej/więcej.
No i rzeczywiście kuleje na lewą przednią łapkę. Były właściciel był z nią u weta, który po dokładnych oględzinach zalecił 5-dniową kurację lekiem przeciwzapalnym o nazwie CIMALGEX. Kuracja zakończyła się tuż przed przejęciem suni. Dzisiaj zauważyłam, że utyka bardziej niż wczoraj. Może dlatego, że więcej bawiła się z moimi bliźniakami, więcej niż wczoraj biegała. Jutro planuję wizytę u lekarza w moim mieście, a jeśli będzie taka potrzeba wybiorę się do zaufanego i sprawdzonego weta w Lublinie. Przy okazji jutrzejszej wizyty zrobię Kodzie morfologię, ot tak dla własnej informacji czy wszystko jest ok. Co do karmy, to od wczoraj dostaje joserę kids, którą zadziwiająco pięknie zaakceptowała bez żadnych sensacji trawiennych.
A'propos sierści - sunia jest intensywnie przy każdej możliwej sposobności czesana, czemu poddaje się bez większych sprzeciwów i lęków, i chyba jest już mniej brązowa. Z wyczesanej sierści można byłoby zrobić niemałą poduszeczkę :mrgreen: To jest kochana i niekłopotliwa sunia.
Zaczęła się dzisiaj otwierać. Próbowała zdominować moje bliźniaki <hahaha>
Pokazała również jak potrafi się cieszyć na widok człowieka - zaczęła na mnie skakać z radości, próbowała wejść na łóżko. Uczymy się, że takie zachowania nie są wskazane.
Czekam jutra, ciekawe co nowego pokaże <cwaniak>
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Agama » 2011-07-12, 22:15

Odnośnie koloru to nie martw się -moją Philonia jest jedynym moim psiurem, który też tak ma końce wiśnia <tak>i
cóż ten sam sposób żywienia. Przejdzie jak odrośnie nowa sierść
Dobrego domku , najważniejsze ,że dobrze się u Was czuje to Widać
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-12, 22:23

Ten odcień brązu jest piękny. Sama chciałabym mieć taki kolor włosów, ale mi jednak nie było dane ;)
Jedyne co zaskakuje to to, że od tego brązu nie odbija czerwień i biel, a szkoda, bo u berneńczyków jest to charakterystyczne. Pożyjemy - zobaczymy. Być może taka jej uroda.
Naprawdę kolor jest bajeczny. Do tego sierść jest gruba i błyszcząca jak nawoskowana, gęsta, po prostu piękna :okok:
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez kerovynn » 2011-07-13, 10:28

basso_077 <brawo> <brawo> <brawo> Koda jest śliczna, a dzięki Tobie szczęśliwa i spokojna :-D :-D :-D :-D
Trzymamy kciuki za dobry dom :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez dorciaj » 2011-07-13, 10:37

kerovynn napisał(a):Trzymamy kciuki za dobry dom :-D

Trzymajcie ;-) - bo na horyzoncie taki jest :mrgreen: .
Ania i Hania zrobią wizytę przedadopcyjną w Międzyborowie 8-) po powrocie z urlopu ;-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez saba&mlis » 2011-07-13, 15:02

dorciaj napisał(a):Ania i Hania zrobią wizytę przedadopcyjną w Międzyborowie 8-) po powrocie z urlopu ;-)

Wrazie czego, moge chetnie pomoc i wybrac do Miedzyborowa z dziewczynami i Saba
Napewno Ania i Hania zdecydowanie lepiej znaja sie na ludziach, ale moze na cos sie przydam
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-13, 16:00

Sunia jest właściwie bezproblemowa i pojętna. W zachowaniu czystości jest wzorowa. Pierwszego dnia zdarzyło jej się siknąć w domu, ale tylko ten jedyny raz.
Ona potrzebuje jak najszybciej swojego panciostwa. Widzę, że ma ogromna potrzebę bliskiego kontaktu z człowiekiem. Ja tego dać jej za wiele nie mogę, bo Sonia jest bardzo zazdrosna. Te kilkuminutowe chwile czułości są wykradzione i odbywają się po tajniacku. Szkoda suni <uoee> Potrzebuje też swojego czworonożnego przyjaciela, z którym mogłaby się bawić i szaleć. Lgnie do moich bliźniaków, ale one niekoniecznie chcą ją do tych zabaw dopuścić. W ogrodzie po prostu biega za nimi. Szkoda suni <załamka>
Właściwie Koda pochodzi z dobrego domu i nie trzeba jej socjalizować. Jak widać może trafić do domu nawet z dwoma psami, ale bardzo możliwe, że gdy ich nie będzie, to wystarczy jej do szczęścia kochający człowiek. Człowiek, który da jej mnóstwo miłości i czasu. W przypływie czułości i gdy nie ma obok mnie moich budrysów wręcz chce wchodzić mi na kolana. Najlepiej w całości <haha> Tak tego pragnie, że powiedziałabym, iż jest w tym aż nachalna. Kochać, kochać i jeszcze raz kochać.
Dzisiaj sprawdziłam jak reaguje na małe stworzenia typu np. mój królik. Gdy Gutek wyskoczył z klatki to w pierwszym odruchu chciała go capnąć :lol: ale ją przytrzymałam i powiedziałam "nie można". I tyle wystarczyło. Nawet później nie musiałam ich pilnować. Oto druga chwila z Gutkiem:

Nosek w nosek. Jak widać nie interesują ja królicze "czipsy" ;-)
ObrazekObrazek

A oto filmik. Koda stoi przy klatce, bliźniaki gdzieś tam krążą z boku.


W domu boi się panicznie odkurzacza. I to do tego stopnia, że zaczęła unikać tego, który odkurzał czyli mojego syna. Sądzę, ze gdy pozna domowe odgłosy przestanie się lękać.
Co do obcych ludzi, to też niekoniecznie tak jest jak pisał były właściciel. Owszem na początku przykuca, ale nie szczeka, nie ucieka, nie chowa się przed nimi.
Obawia się uniesionej nad sobą reki, podobnie jak i wyciągniętej w jej kierunku z tekstem "wyjdź". Wówczas nie tylko przykuca, ale i rzeczywiście czmycha. Po chwili jednak, zawołana, podchodzi z powrotem. Troszkę przykulona, ale tylko przez moment, do pierwszego pogłaskania.
W nocy psy śpią zawsze ze mną w sypialni. W związku z tym, że nie tam miejsca na dwa legowiska, a i tak bliźniaki śpią "łapa w łapę" a nawet "brzuch w grzbiet" to rozkładam im na podłodze kołderkę. Tam też śpi z nimi Koda. Dzisiaj w nocy gdy moje psy już słodko śniły Koda z przerażeniem patrzyła na sufit :-o Coraz wstawała, kierowała się w popłochu do drzwi jakby chciała wyjść. Okazało się, że strachem ją napawał cień jaki rzucał na suficie żyrandol od włączonego telewizora :-o Trwało to chwilkę dopóki przekonała się, że nic jej nie grozi. Po prostu lęka się widocznie tego czego nie zna. Przespała całą noc bardzo spokojnie aż do godz. 8 <okok>
Pomimo jakichś swoich lęków (myślę, że wcale nie patologicznych, a raczej wynikających z nieznanego jej jeszcze świata) sunia może pretendować do odważnych, a nawet chcących dominować. Moje psy próbuje sobie ustawiać, chociaż niekoniecznie jej to wychodzi. Jeśli na czymś jej bardzo zależy, to próbuje to osiągnąć.
Przy swoich człowiekach, gdy będzie dobrze prowadzona, Koda pięknie rozkwitnie.
cdn.
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Juska » 2011-07-13, 16:58

basso_077 napisał(a): W przypływie czułości i gdy nie ma obok mnie moich budrysów wręcz chce wchodzić mi na kolana. Najlepiej w całości <haha> Tak tego pragnie, że powiedziałabym, iż jest w tym aż nachalna. Kochać, kochać i jeszcze raz kochać.


Jakbym czytała o moim Gastonku. Pozostałe pieski biegają, zajmują się sobą, a on chodzi krok w krok za człowiekiem i tylko mizianko mu w głowie, można go gnieść, ściskać a jemu wcale się to nie nudzi <buja_w_oblokach> To chyba rodzinne :-D
Avatar użytkownika
Juska
 
Posty: 296
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-09, 11:41
Lokalizacja: Zduńska Wola
psy: Henia, Eli, Kayla, Lavender, Gaston, Lusia :)
Hodowla: Sesto Senso

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez marek1957 » 2011-07-13, 17:19

- proszę napisz co z łapą ,czy jest dobrze bardzo się martwię ????
marek1957
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-10, 13:08

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-13, 17:23

Dla zainteresowanych - z wetem jestem umówiona na 18.30 <tak> wieczorkiem napisze co i jak <tak> ale dzisiaj mniej kuleje.
Znowu wyczesałam małej sporo niepotrzebnej sierści i albo tak chcę widzieć albo rzeczywiście ma mniej brązu. A ten ogon :] marzenie <brawo>
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez saba&mlis » 2011-07-13, 17:50

Reakcja Kordzi na krolika swietna (blizniaki chyba juz przywykly), ale krolik wyglada na lekko zdezorientowanego.
Trzymam kciuki za dobre wyniki badan sunci <pies>
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez marek1957 » 2011-07-13, 19:52

-Tayson tęskni i czeka na Kodę
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
marek1957
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-10, 13:08

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez dorciaj » 2011-07-13, 19:53

saba&mlis napisał(a):
dorciaj napisał(a):Ania i Hania zrobią wizytę przedadopcyjną w Międzyborowie 8-) po powrocie z urlopu ;-)

Wrazie czego, moge chetnie pomoc i wybrac do Miedzyborowa z dziewczynami i Saba
Napewno Ania i Hania zdecydowanie lepiej znaja sie na ludziach, ale moze na cos sie przydam


Marysiu skontaktuję się z dziewczynami i dam znać ;-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-13, 20:21

Wróciłam z młodą od weta. Obejrzano, przejrzano, stwierdzono, że bardzo ładna :radocha2: Pobrano krew, nawet nie wiem kiedy, bo ani drgnęła choć byłam tak blisko niej, że bliżej już raczej nie można. Była bardzo zestresowana. Dzielna, kochana dziewczynka. Miała do mnie lekarka zadzwonić i powiedzieć wstępnie jak te wyniki, ale widać jest bardzo zajęta, bo do tej pory nie było wieści. Jutro podjadę po wyniki i porozmawiam. Jutro będzie wiadomo jakie leczenie łapki podjąć. Jutro też będę odrobaczać. Wstępnie umówiłam się na rtg na poniedziałkowe popołudnie. Wszystko będziemy wiedzieli - czy jest obciążona genetycznie dysplazją czy też nie.
Powiem tyle - jak ją wsadzałam do samochodu (sama nie wskakuje), to była bardzo wystraszona <bezrady2> W poczekalni sprawdzałam czy gdzieś jej ten wielki ogon nie odpadł, bo go wcale nie widziałam - był tak wciśnięty między tylne łapy, łebek spuszczony, uszy przy sobie <załamka> Gdy podjechałam pod bramę domu - wydawać by się mogło, że psa mi ktoś podmienił taka była radocha <rotfl>
Sunia co prawda nie umie chodzić na smyczy, ale za człowiekiem człapie. Nie wyrywa się do przodu więc i nie ciągnie <luzik>
cdn.
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Wydra » 2011-07-13, 20:42

bez komentarza <hura> :okok: i czekam na ten CDN <tak> :papa:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-13, 21:11

marek1957 napisał(a):-Tayson tęskni i czeka na Kodę

Taysonku ... cierpliwości.

Mam pierwsze wieści dotyczące wyników badań krwi młodej. Ma lekką anemię, ale odpowiednia dieta powinna niedobory uzupełnić. Mam wytyczne co i jak. Za 3 tygodnie kolejne badanie dla porównania czy jest lepiej. Pozostałe parametry w normie <juhu> W poniedziałek, jak wcześniej pisałam, rtg stawów i zobaczymy jakie leczenie tej kulejącej łapki <okok> Zalecenia tak na teraz - unikać schodów, wyskoków, biegania za piłeczką/patolkiem. Krótko mówiąc - oszczędzamy się.
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Julian » 2011-07-13, 22:44

To całkiem niezłe wieści.
Tayson przystojniaku cierpliwosci!
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-14, 12:01


ot taka sobie migaweczka z dzisiejszego poranka
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez marek1957 » 2011-07-14, 13:30

dzięki bardzo czekałem - pozdrawiam
marek1957
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-10, 13:08

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez KasiaT » 2011-07-14, 13:36

Dziewczynka promienieje z każdym dniem coraz bardziej <okok>
Basso 077 jesteś WIELKA <brawo> <brawo> <brawo>
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości