Wrocław - CACIB - 26.09.2010

Moderator: Aga-2

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez 3-berny » 2010-09-28, 13:46

Babcia Lucyna bardzo się cieszy z wygranej wnusia ENZA z Bobrowej Bindugi. ZwMł i NJwR :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pani Beato tak trzymać. :!: :!: :!:
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez vkarel » 2010-09-28, 14:13

Psy klasa BABY:
Obrazek
Psy klasa MŁODZIEŻY:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
vkarel
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-14, 21:57
Lokalizacja: Łęgowo k/Gdańska
psy: Pegi, Ginger, Ellen, Gracja, Lucy, Nela, Niro
Hodowla: van St-Niklas

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Halina » 2010-09-28, 14:33

o widzę naszego wnusia :-). BERR z Ogrodu nad stawem to syn KAYLI Szumiąca Knieja , a więc siostrzeniec Korki i Karo i wnuk Bory :-). Gratulacje pani Ewo !!!!
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez vkarel » 2010-09-28, 14:40

Psy POŚREDNIA:
Obrazek
Psy OTWARTA:
Obrazek
Obrazek
Psy CHAMPIONY:
Obrazek
Obrazek
Suki MŁODZIEŻ:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Suki POŚREDNIA:
Obrazek
Suki OTWARTA:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
vkarel
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-14, 21:57
Lokalizacja: Łęgowo k/Gdańska
psy: Pegi, Ginger, Ellen, Gracja, Lucy, Nela, Niro
Hodowla: van St-Niklas

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Robert34 » 2010-09-28, 16:31

Gratulacje :-)
Robert34
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-18, 21:02
Lokalizacja: Sypniewo
psy: TETE A TETE - JARZĘBINA CZERWONA Duch Wrzosowisk

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez OlgaO » 2010-09-28, 19:09

Duze gratulacje dla wszystkich!!!!!
Avatar użytkownika
OlgaO
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 18:15
Lokalizacja: Lubomierz
psy: Rock'n'Roll Kropla Nadziei

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Agama » 2010-09-28, 19:13

gratuluję wszystkim ;-) ;-) ;-) ;-)
A nie macie przypadkiem jakiś zdjęć Jeronimo z Cichej Górki klasa pośrednia psów ;-) bardzo poproszę jak ktoś ma na pw. albo maila
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez martat » 2010-09-29, 10:03

Kilka fotek z wystawy niestety nie mam wszystkich klas :
Psy klasa młodzieży
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Psy klasa pośrednia
Obrazek
Obrazek

res. CACIB i CACIB
Obrazek
Avatar użytkownika
martat
 
Posty: 475
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-08, 13:37
Lokalizacja: ŚLĄSK ROGOŹNIK
psy: Etiuda

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez martat » 2010-09-29, 10:45

suki klasa baby
Obrazek

Klasa młodzieży
Obrazek
Obrazek
Obrazek

klasa pośrednia
Obrazek
Obrazek

klasa otwarta
Obrazek
Avatar użytkownika
martat
 
Posty: 475
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-08, 13:37
Lokalizacja: ŚLĄSK ROGOŹNIK
psy: Etiuda

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Aga-2 » 2010-09-29, 14:23

No więc właśnie. Nie mogę zweryfikować moich zapisków ze zdjęciami, bo nie mogę ich na razie wgrać na komputer, bo mam póki co pamięci wirtualnej za mało ;-) Stąd moja prośba o ewentualne sprostowania. Dzięki.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Busola » 2010-09-29, 19:31

na wystawie mnie nie było ale pozwolę sobie wtrącić kilka groszy nt zachowania dużych na wystawach na podstawie swoich doświadczeń...
nie znam osobiście blisko żadnego dużego, nie zamierzam też "najeżdżać" na jakąkolwiek hodowlę dużych jednak z moich obserwacji wynika że charakter w tej rasie pozostawia wiele do życzenia.
Zważywszy na pierwotne przeznaczenie rasy bardzo dziwi mnie agresja dużych - na wystawach psy napadają na siebie - na ringu i poza nim, oszczekują z agresją przechodniów, nawet z daleka. Takie zachowania zdarzają się również u bernów ale niezmiernie rzadko. Przykłady podaję z wystaw w Berlinie (to były polskie psy) oraz ze szwajcarskiej w Borównie w 2008 roku - to zapamiętałam jednak z dziwnym agresywnym zachowaniem spotykam się niemal na kazdej wystawie na jakiej berny mają ring obok dużych. Przykre to strasznie, zwłaszcza że nie pozostaje mi nic innego jak mieć przekonanie że duże po prostu są agresywne. Nie chcę nikogo obrazać ale takie są moje doswiadczenia. Nie wiem czy to wynika ze złej socjalizacji czy z genetycznej tendencji. Oby z pierwszego powodu :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez dorciaj » 2010-09-29, 22:35

Posty dotyczące Hodowli Porażynianka zostały przeniesione do nowego wątku - nie dotyczą wystawy we Wrocławiu (są nie na temat).
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2010-09-30, 08:43

Witam.
Busola czytam i czytam i własnym oczom nie wierzę co czytam.Masz bardzo poważne argumenty,dotyczące DSPP.ponieważ znasz bardzo dużo przykładów ,to oczekuję na odpowiedż. Byłaś na wystawie w Berlinie więc wiesz które tylko polskie psy były agresywne.podaj ,bo jeśli coś zaczyna się pisać na temat danej rasy to albo się jest fachowcem , albo osobą która ma awersję do danej rasy.na temat zachowań poszczególnych ras może wypowiadać się osoba która która obcuje z daną rasą kilkanaście lat , bo jest autorytetem.Ponieważ na forum wypowiadają się i fachowcy i laicy ,i ludzie poszukujący dla siebie odpowiedniego przyjaciela na całe życie,czytając takie informacje ,nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości , nie będą chcieli nabyć takiego milusińskiego szczeniaczka bo będą uważać że nabywają agresora.Jeden post ,osoby która kompletnie nie zna rasy , jest nie na miejscu.Szwajcar jest wspaniałym psem,a zachowanie jego jest adekwatne do jego przeznaczenia .Być może ,że nieodpowiedzialni ludzie nie powinni mieć żadnego stworzenia.... ,a być może Busoli chodziło o coś innego....?
Z powazaniem Marzena.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Barbel » 2010-09-30, 08:46

Marzena.zlotanimfa napisał(a):na temat zachowań poszczególnych ras może wypowiadać się osoba która która obcuje z daną rasą kilkanaście lat , bo jest autorytetem..

Acha...... :roll:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez dorciaj » 2010-09-30, 09:00

Marzena.zlotanimfa napisał(a):...na temat zachowań poszczególnych ras może wypowiadać się osoba która która obcuje z daną rasą kilkanaście lat , bo jest autorytetem.

Marzenko - wypowiadać może się każdy - laik również ;-). Ala - Busola - zaznaczyła na wstępie, że:
na podstawie swoich doświadczeń...
nie znam osobiście blisko żadnego dużego, nie zamierzam też "najeżdżać" na jakąkolwiek hodowlę dużych jednak z moich obserwacji .....


Ja wypowiedź Ali odebrałam właśnie w ten sposób - jako jej osobiste doświadczenia = obserwacje
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Busola » 2010-09-30, 09:00

Marzena, faktycznie, nie jestem znawcą rasy DSPP. Jak już wcześniej napisałam swoją opinię wystawiam na podstawie własnych obserwacji na wystawach. nie będę pisać jakie psy były agrsywne bo nie wiem, nie zerkam w katalog gdy tylko zachowanie jakiegoś psa odbiega od normy (no chyba że jest to bern :-P ) bo nie mam misji wytykania tego komukolwiek więc rejestr nie jest mi potrzebny (jeśli ktoś chce to znajdzie stawkę). Może ja mam po prostu pecha że trafiam na TAKIE duże? ;-) :roll: Może akurat mam "szczęście" że zauważam akurat psy które mają gorszy dzień?

Mój małżonek również to zauważył choć nie rozmawialiśmy o tym wcześniej.

Proszę sie nie obrażać, zaznaczam że to moje obserwacje - ktoś inny może mieć inne.

Dużo się tu pisze o charakterze BERNÓW że często są lękliwe, czasem przez ten lęk może i agresywne. Trąbi się o socjalizacji, o dziedzicznych tendencjach a i o eliminacji z hodowli agresywnych i lękliwych osobników. Hodowcy i posiadacze mają tego świadomość, ale na Boga nie udawajmy że DUŻE są "do rany przyłóż".
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2010-09-30, 10:18

Witam.
Nie obraziłam się,ale wybacz po takim opisie przedstawiającym szwajcara jako tego Be,nie można wysnuć innych wniosków .Na wystawach widzisz tylko rzucające sie na siebie jakieś tam egzemplarze.ale nie widzisz że na wystawę przyjeżdżają z sunią która aktualnie jest w cieczce,a dla doświadczonego reproduktora ,to wystarczający wabik,aby pokazać drugiemu amantowi kto tu rządzi.Czy u Was na ringu nigdy nie było zamieszania z tego powodu.
Busola , nie pisz że nie wiesz które to psy,bo wyrażnie to polskie żle zachowywały się na ringu w Berlinie,ja nie wnikam w to ,nie interesuje mnie żaden z nich,to tylko ty zrobisz sobie krzywdę ,gdy któs wnikliwy przejrzy sobie skład stawki berlińskiej wystawy.Daleko jestem od tego ,aby pisać same superlatywy o rasie którą hoduję,ale też nie mam powodu ,aby pisać żle.Konkurencja w Bernach jest bardzo duża ,ciężko jest wybrać tego naj....,ja wiem że czasami boli ,gdy przegrywa ten ,który powinien wygrać ,podobnie jest u dużych,i wszystkich rasach obecnych w Polsce,a są niestety ludzie którzy cieszą się z potknięcia konkurenta ,i to nawet nie wiesz jak bardzo.Forum to powinno służyć ludziom ,którzy kochają te rasy,które wymieniają ze sobą doświadczenia ,służą pomocą innym , wymieniają swoje poglądy ,wstawiając wyniki wystaw, pokazując zdjęcia swoich pupili,pomagając w wyborze rasy nowym nabywcom , a nie samemu sugerować gdzie należy kupić ,a gdzie nie.Można zrobić tym krzywdę ,danej hodowli, pamiętajcie że dobra hodowla obroni się sama.Trzeba propagować hodowle psów rodowodowych ,nigdy bez ,a przyszły nabywca sam ,sobie wybierze gdzie zakupi sobie swoją pociechę , według swoich wymagań.
Pozdrawiam wszystkich właścicieli włochatych-dużych -średnich , i tych najmniejszych szwajcarów , bo jesteśmy jedną Wielką Rodziną , a rodzina powinna się wspierać ,i uczyć nowych wstępujących ,samych dobrych zachowań w stosunku do innych.
Jeszcze raz pozdrawiam Marzena.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Busola » 2010-09-30, 10:52

Marzenko, wiem że psy kryjące czasem mają prawo zachowywać sie nagannie przy suce (niekoniecznie w cieczce) podczas kontaktu również z innym psem. Na ringu bernów oczywiście też się to zdarza. (ostatnio agresywne zachowanie u polskiego berna zaobserwowałam w Łodzi w 2009 roku - znam psa, wiem że właściciel nad nim pracuje i przynosi to efekty).
nie twierdze że duże to agresywna rasa jednak uważam że tak jak w przypadku bernów zaczęto dostrzegać problem z lękliwością tak u dużych również należałoby pochylić się nad ich charakterem.

W Berlinie akurat zauważyłam polskie psy (suki!) - w "obcym" kraju polski język dostrzega się ...jakoś bardziej ;-)
ale również były dwa berny (nie polskie ;-) ) u których doszło do konfliktu.
Zwracam szczególną uwagę na charakter bo jest dla mnie na drugim miejscu (zaraz po zdrowiu).

No i nie pogratulowałam jeszcze zwycięzcom z Wrocławia - przepraszam już nadrabiam :oops: ;-)

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców, zwłaszcza dla bernów i ich wystawców którzy nie pasowali pod linijkę sędziego a zachowali zdrowie psychiczne :-P
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez misia997 » 2010-10-04, 08:10

Marzena wiem że masz duże doświadczenie z DSPP i wiem że Twoje psy mają bardzo dobre charaktery i są piękne (widząc Dianę nie mogę wyjść z podziwu :-) ) I masz racje DSPP to nie są agresywni zabójcy (no chyba że z zalizania też można umrzeć :lol: ).
Mój pies jest tak prowadzony, że nie jest pluszakiem dla obcych. Zawsze jest opanowany, czujny, zachowuje zimną krew ale nie lubi czułości ze strony obcych ludzi. Sam się z obcymi nie spoufala i oczekuje tego samego od nich. Daje się głaskać i miziać obcym jeśli ja tego zażądam choć widzę, że nie sprawia mu to zbyt wielkiej przyjemności, ale nie protestuje. Ze swoją rodziną natomiast miział by się całymi dniami. Nie ma natomiast w nim ani grama agresji, choć czasem w nocy jak spacerujemy szczeknie z daleka ostrzegawczo na dziwnie zachowującego się pijaka. Zawsze chodzi bez smyczy i kagańca nie przejawia zainteresowania przechodzącymi ludźmi ani psami. Jest dokładnie taki jaki miał być. I na pewno jest to zasługa jego charakteru, ale też naszej pracy. Bongo jest moim pierwszym psem rasy DSPP i ja choć nie mam dużego doświadczenia mam wrażenie, że charaktery tych psów (oczywiście właściwie wychowanych od szczeniaka) są niezwykle plastyczne. Człowiek może z tego psa zrobić co tylko zapragnie, super towarzysza, ale też niezrównoważonego psychicznie oszołoma. I chyba dlatego czasem widuje się niemiłe obrazki z udziałem DSPP.
Busola moim skromnym zdaniem praca nad każdą rasą i to pod kątem eksterieru ale przede wszystkim charakteru jest potrzebna a nawet niezbędna.
A tak żeby nie była off toppa to jeszcze raz się pochwalę. Mój BONGO we Wrocławiu CWC i res. CACIB.
Avatar użytkownika
misia997
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-20, 07:56
psy: DSPP Bongo Żorska Prima

Re: Wrocław - 26.09.2010

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2010-10-05, 08:57

Witam.
Dzięki Misia ,masz zupełną rację,szwajcar jest oddany tylko swemu panu , i swojemu gronu w którym przebywa.Głaskanie przez obcych ,nie daje mu aż takiej satysfakcji-co innego ,gdy robi to właściciel .
Na wystawie natomiast,zachowania psów sa rózne,i niekoniecznie dlatego,że musi być agresywny.Psy świetnie wyczuwają nastrój swojego pana-pani,i to wystarczy aby odpowiednio ustosunkował się do danej sytuacji.
Oto trzy główne elementy złego zachowania.
-genetyka
-nieznajomość rasy ,a co za tym idzie,nieodpowiednie układanie psa
-nerwowość właściciela ,ktore niestety pies wyczuwa,nie wiedząc jak się zachować,reaguje agresją.
Na koniec ,gratulacje dla wszystkich Szwajcarskich obecnych na wystawie-dla Zwycięzców-Bongo tak trzymaj.

Marzena.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Poprzednia strona

Powrót do Wystawy 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości