Choroby genetyczne- Addison u mojego Szwajcara

Moderator: Anirysova

Choroby genetyczne- Addison u mojego Szwajcara

Postprzez Karolinam » 2019-04-26, 01:44

Witajcie

Po wielomiesięcznych wędrówkach po Polsce w poszukiwaniu odpowiedzi na to, co dolega mojej Milce, otrzymałam diagnozę. W ostaniej chwili, przy juz niewielkich szansach.
Piszę tę wiadomość z dwóch powodów- żeby Was ostrzec, że taka choroba istnieje a bardzo łatwo ją przegapić, a także w związku z tym, że szukam rodziny Milki, w której może pojawiła się ta choroba ( o ile została w ogóle zdiagnozowana)

Moja Mila pochodzi z Hodowli Mumuru, gdzie otrzymała imię Febe ( rok 2009).
Ojciec to ARTOS z Niedzwiedziej Gawry a matka to MELBA z Refugium.

Objawy, które miała Milka:
utrata siły, niechęc do spacerów, w wynikach lekka anemia, coraz bardziej przygaszona, było jej zimno, z czasem coraz częściej się potykała, zaczęła wypadać jej sierść, zrobiła się matowa i szorstka; bywało że można było zaobserwować delikatne drżenia. W ostatnim etapie zanik mięśni, lecące z dnia na dzień wyniki krwi, niejedzenie.

Addison jest dziedziczny. Jeżeli macie psiaki, które są powiązane z hodowlą/wymienionymi rodzicami, bądźcie proszę uważni na swoje psy i nie dajcie się zbyć weterynarzom. Wiele razy słyszałam, że mój pies jest stary ( zaczęło się w wieku 8 lat) a ja nie potrafię się z tym pogodzić. Mój pies był po prostu bardzo chory.
Dzisiaj Milka biega kilometry w trakcie spacerów, zaczepia inne psy, ciągle czegoś ode mnie chce...kipi chęcią życia :). Cieszę się ale nikt nie wie jak długo taki stan potrwa bo Addison to choroba nieuleczalna, po której nie wiadomo czego i kiedy się spodziewać.

Gdyby ktoś potrzebował informacji na FB jest grupa założona przez dwie włascicielki chorych owczarków szwajcarskich. Poza tym sama też służę pomocą na tyle, na ile będzie to możliwe.


Karolina
Karolinam
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-03-27, 01:05
psy: duży szwajcarski pies pasterski

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron