Rozmnażanie psów nie mających HD A

Moderator: Anirysova

Czy jesteś za rozmnażaniem psów nie mających HD A/A?

Tak
39
49%
Nie
40
51%
 
Liczba głosów : 79

Postprzez Bernerin » 2008-01-21, 16:00

A czy Ewa mogla zrezygnowac z wpisu do rodowodu i powiedziec, ze przyjdzie po raz kolejny do badania i wpisu za pare miesiecy? Czy to jest dozwolone?
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez bea » 2008-01-21, 16:34

Asiu_Nie!Jezeli idziesz do lekarza "uprawnionego" pierwsza rzecz zabieraja Ci rodowód,oddaja juz z dokonanym wpisem.Ps.Zgadzam sie z Grazyna. Mna "miotneło" tak,ze napisalam pare słów za duzo i za ostro.Ale dokadnie tak jak napisała Grażynka dla wielu forum jest jednostka opiniotwórcza.W sytuacji gdy piekny pies zaczyna swoja prace jako reproduktor i ogłaszany jest jego pierwszy miot(,nawet jezeli ma C,a nawet tym bardziej GDYBY MIAŁ C )tworzenie tematu sondy tak jak to zrobił Pawel moze stac si ewyrokiem na tego psa jako reproduktora,a i przyczynic problemów hodowli w ktorej urodzily sie szczenietaTrzeba zdawac sobie z tego konsekwencje.Wiele osób nawet nie doczyta połowy wypowiedzi,zatrzymujac sie na karkołomnych stwierdzeniach.Mozemy rozmawiac ,prowadzic dyskusje,ale niebezpiecznym jest wydawanie ostrych opinii ,czy wrecz podwazanie czyjejs decyzji hodowlanej przez osoby,których wiedza w danym temacie nie jest zbyt duza.Nie znaczy to,ze nie mozna stawiać pytań,rozwazac opcji absolutnie,tylko róbmy to we wlasciwej formie.
Ostatnio edytowano 2008-01-21, 17:06 przez bea, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Bernerin » 2008-01-21, 16:38

Czyli lepiej "spieszyc sie powoli" :-D
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Aga-2 » 2008-01-21, 16:40

Eee, to zabrzmiało jak relacja z przesłuchania na gestapo :lol:
A mnie się pan Siembieda spytał, czy robimy wpis do rodowodu, jak już były wyniki. Oczywiście chciałam. Myślicie że tak sobie zażartował, bo wyszło A i ED0/0?? No, nie wiem.... A co jeśli się robi zdjęcia nie u uprawnionego rentgenologa. Wprawdzie taki nie ma uprawnień, ale swoją opinię może powiedzieć na temat wyniku. I wtedy teoretycznie, jak wyjdzie coś źle, to tylko od właściciela psa zależy, czy wysyłać do uprawnionego, czy się wstrzymać... To by było trochę nielogiczne z tym przymusem. Tak na chłopski rozum.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Poker » 2008-01-21, 16:55

Bernerin napisał(a):A czy Ewa mogla zrezygnowac z wpisu do rodowodu i powiedziec, ze przyjdzie po raz kolejny do badania i wpisu za pare miesiecy? Czy to jest dozwolone?


Nie sądzę, nigdy mi to nie przyszło do głowy i Ewie takoż nie. Ocena jest oceną i szlus.
Asia z tego co się orientuję to radiolog oceniający zdjęcie poza "parametrami" dotyczącymi dysplazji widzi również na zdjęciu czy faza wzrostu kości i formowania się kształtu panewek została zakończona i min na tej podstawie sugeruje powstanie urazu mechanicznego. Zarówno panewka jak i główka kości udowej były pięknie i prawidłowo wykształcone, szpara jednak była większa niż w drugim biodrze. Gwarancji że "ścięgna to przyciągną" nikt nie da, dlatego ocenia się "tu i teraz", a zalecona kuracja i powtórne zdjęcia to swoją drogą.
Od razu uprzedzę pytanie o moją tak znakomitą orientację w temacie. Otóż zdjęcia robiliśmy niejako rodzinnie, tzn jednego dnia (plus Jaś z Benem na dokładkę), psy były w narkozie, zasypiały nierówno, budziły sie też róznie, przeżywaliśmy to okropnie, wspieraliśmy się nawzajem, dawka "usypiacza" dla Dżosza była za mała dla Pokera, Ander obudził się od razu, Poker dochodził do siebie strasznie długo. Sama myśl o powtórnej narkozie budziła grozę. Celem było sprawdzenie zdrowia, a nie zastanawianie się jak będą w przyszłości "wygladały" papiery. Ewa dużo dużo później dojrzała do następnej Dżoszowej narkozy. Ale sprawdziła i oceniła!
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Postprzez bea » 2008-01-21, 17:14

Aga ale wlasnie wiekszosc uprawnonych wetów dlatego zabiera rodowód i oddaje juz z wpisem,by uniknac ewentualnego matactwa.Prawde mówiac jest to logiczne pod warunkiem,ze zdjecie zostalo prawidłowo zrobione i opisane,a to juz inna bajka.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Bernerin » 2008-01-21, 17:53

Grazynko, ja nie zarzucam nikomu zadnego matactwa, tylko tak sobie pomyslalm, ze historia Ewy (a wlasciwie Dzosza) jest przykladem, ze nie warto robic przeswietlen zbyt wczesnie, bo moga byc nie do konca miarodajne.
No chyba ze Dzosz mial przy pierwszym przeswietleniu skonczone 2 lata, to nie ma o czym mowic.

My robilismy przeswietlenie w wieku 17 miesiecy i wyszlo A/B. Teraz Asja ma prawie 4 lata (9. lutego skonczy) i ja nadal nie dojrzalam do ponownej narkozy :-( Ale z drugiej strony nie ma zadnych przeslanek objawowych, by to robic.
Ech, zaluje, ze nie poczekalam tych 7 miesiecy...
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Agata » 2008-01-21, 20:58

Asia ale czemu żałujesz? Co to za różnica czy A czy B, skoro Asja jest w pełni sprawna. B to nie dysplazja nawet jeszcze przecież...więc to tylko kwestia literki, skoro pies normalnie funkcjonuje ;-)
Avatar użytkownika
Agata
 
Posty: 982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-22, 11:18

Postprzez Bernerin » 2008-01-21, 21:48

A bo ja taka perfekcjonistka jestem ;-)
Przy kolejnym bernie dam sobie troche wiecej czasu :->
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Cefreud » 2008-01-21, 22:47

Asia-metoda dozwolona w ZK to wyrobić duplikat rodowodu i wpisać kolejny wynik.Zdaje sie,ze ten temat dogłębnie sprawdzała Jola :mrgreen: A poza tym spotkałam się już z opiniami wetów,że ZK może nie tyle wymaga,ale sugeruje robić badanie po skończeniu roku-tak w kazdym razie twierdzą w Olsztynie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Szam » 2008-01-21, 22:52

Norwegowie przeswietlaja roczne psy
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Bernerin » 2008-01-22, 11:17

Wcale sie nie dziwie, Ania :-) W koncu psy nabieraja masy i rozwijaja sie do 2-3 lat.

Ale mnie, Kasia, rozczarowalas Norwegami :-(
Dobrze, ze chociaz cavaliery badaja na to, co trzeba i wtedy, gdy trzeba ;-)
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez M_BoBer_M » 2008-01-23, 00:16

Na początek proponuję tabelkę z różnymi skalami oceny rtg bioder u psów:
Obrazek
Historię ewolucji postępowania podczas oceny dysplazji bioder psów w Polsce można zobaczyć tutaj:
http://www.aniwet.pl/chopsydysplazja.htm
Można zauważyć, że dawniej postępowanie w przypadku psów z wynikiem pierwszego odczytu HD B
było obarczone wadą, bo można założyć, że taki pies w okresie między pierwszym i drugim badaniem
dostawał preparaty „arthro” i jego stan był bez zmian w stosunku do pierwszego
badania, wobec czego przy drugim badaniu dostawał HD A (A2). Powoduje to, że osobnik z takim
naciągniętym HD A (A2) mógł być kojarzony z osobnikiem HD C (C1) (W Polsce jest obostrzenie,
przedstawiciele z HD C mogą być kojarzeni tylko z osobnikiem mającym HD A). Obecnie taki problem
występuje np. na Słowacji. Przepisy mówiące o powtórnym prześwietlaniu psów z HD B są starymi
przepisami i odchodzi się od nich…, przechodzi się zaś na skalę zalecaną przez FCI. W Polsce
też nie prześwietla się psów w wieku 1roku bez potrzeby (bo np. po co je męczyć różnego rodzaju
jasiami… - no chyba że to jakaś forma strajku włoskiego właścicieli psa...), tylko po ukończeniu 15 miesięcy.

Szwecja – do roku 1998 była używana stara skala gdzie „wolny od dysplazji” oznaczano HD UA.
Wynik ten zawierał w sobie obecne (FCI) A i B. Od roku 1999 w Szwecji obowiązuje skala identyczna ze skalą FCI.
http://www.sshk.a.se/valpar/hd_statistik.htm
Jeśli ktoś twierdzi, że do hodowli w Szwecji dopuszczone są osobniki tylko HD A i HD B to jest w wielkim błędzie!
Polecam przejrzeć dokument:
http://www.skk.se/pdf/avel/avel.pdf
szczególnie polecam zieloną ramkę ze strony nr 19.
W Szwecji do hodowli używa się psów i suk z HD A, HD B i HD C, jednoczesnym każde krycie osobników z HD C
powinno być rozpatrywane indywidualnie. Co oznacza, że teoretycznie nie można wykluczyć nawet krycia C z C,
wyklucza to dopiero rozporządzenie Klubu Szwajcarskiego (ale o tym później).

Norwegia, Dania – obecnie obowiązuje skala zgodna z FCI, a osobniki dopuszczone do hodowli są
z HD A, HD B i HD C.

Finlandia – to kraj zagadka…, do hodowli dopuszczone są osobniki z HD A, HD B, HD C i HD D,
ale po pierwsze nie wiem w jakiej skali oceniają, a po drugie starają się wyeliminować „wpływ ludzki”
na wynik badania do absolutnego minimum. W momencie gdy właściciel z psem pojawia się w wyznaczonej klinice na recepcji,
to odbierany jest od niego pies i jego papiery (np. rodowód) przez ludzi do tego upoważnionych i odprowadzany
do właściwego miejsca gdzie obsługa aparatu rtg (zupełnie inni ludzie) wykonują wszystkie niezbędne czynności
do wykonania zdjęcia. Po badaniach tylko pies jest zwracany właścicielowi, a papiery i foto jadą do upoważnionej
przez klub osoby która może dokonać odczytu i wpisu do rodowodu i bazy danych.

W krajach skandynawskich prześwietlenie na HD przeprowadza się po ukończeniu 1 roku
(chyba doszli do wniosku że dysplazja może być dziedziczna... zresztą nie bedę ich usprawiedliwiał)
i powtarza się po jakimś czasie tj. po ukończeniu przez pacjenta 3 lat. Prowadzone są też różnego rodzaju statystyki,
wyliczane różnego rodzaju wskaźniki (działają kluby), itp.

Niemcy – skala F, V, itd… (patrz tabelka), uwaga jest taka, że kątem Norberga
wyjściowym jest dla Berneńczyka (dla różnych ras jest różnie u Niemców) 100 stopni
(czyli polskie HD B) (należy poczytać wytyczne klubu niemieckiego dotyczące hodowli).
Najbardziej rozczarowują niestety ale Niemcy, to dobrze że cokolwiek badają… :-P
Chyba (?) od roku 2006 przechodzą na skalę FCI, oczywiście w Niemczech działają kluby ze swoimi dobrodziejstwami.

Klub Szwajcarski, który ustala wzorzec i zalecenia hodowlane (od postawy którego tak naprawdę zależą minima –
inne kraje lub kluby mogą tylko być bardziej rygorystyczne) do hodowli dopuszcza HD A, HD B i HD C wg skali FCI.
Polecam zaznajomienie się z dokumentem:
http://www.bshkbs.ch/userimages/zerkbs2006.pdf
W punkcie 3.5.1 na stronie 6 wymienione w punktach są wady eliminujące psa(sukę) z hodowli.
W podpunkcie drugim tego punktu napisane jest, że do hodowli nie dopuszcza się osobników z HD większym niż C.
Proponowałbym zerknąć też na zalecenia dotyczące dysplazji łokciowej w podpunkcie pierwszym.
Przy okazji, jako że słyszałem opowieści o różnych mutantach to proponuję zapoznać się hodowcom i forumowiczom
z ostatnim podpunktem gdzie jako wada dyskwalifikująca!!! osobnika z hodowli jest jego wzrost i nie ma tam mowy
o żadnych proporcjach!!!, tylko jasno jest powiedziane psy (suki) za małe lub za duże powinny być usuwane z hodowli!!!
W punkcie 4.3.2 na stronie 9 można przeczytać, że HD C można łączyć z HD A i HD B.

Spostrzeżenia:
Jeśli pies (suka) w jakimś kraju ma wynik badania HD A to nie znaczy że w innym będzie miał(a) też HD A
i oczywiście odwrotnie.
Przykład rozjaśniający: niemieckie HD F w Polsce może być HD A, HD B, a nawet HD C (jeśli biedak będzie miał pecha
i trafi np. na nie cyfrowy aparat rtg). Inny przykład to nasze HD A, które gdziekolwiek indziej może się okazać HD E eeeee…
(bo możemy robić rtg gdzie chcemy i obrazki do oceny wysyłać sami gdzie chcemy…, nawet na drugi koniec kraju).
Nasuwa się też taka myśl, że osobnik sprowadzony do jakiegoś kraju, powinien w tym kraju zostać prześwietlony.

Psy które mają jakikolwiek związek z danym krajem skandynawskim można sprawdzić w odpowiednich bazach
na odpowiednich stronach:

Szwecja:
http://kennet.skk.se/HUNDDATA/index.asp
a tam zakładka „Sök hundar”

Dania:
http://www.hundeweb.dk/dkkhw/hw/openPage/hundeweb/index.html

Norwegia:
https://www.dogweb.no/nkkapp/ET_Reg/openIndex/et_reg/forside.html

Finlandia:
http://jalostus.kennelliitto.fi

Do tej pory sadziłem, że tak zacne grono opiniotwórczych znawców Berneńczyków zna te wszystkie informacje...

Na koniec o bieżącej sytuacji…
Paweł, powinieneś sobie przyznać upomnienie za nieprzestrzeganie netykiety…
Natomiast Agata powinna
zostać zbanowana dożywotnio zgodnie z precedensem jaki stworzyła sama… bo jest plotkarą nad plotkary do potęgi e-ntej.
Mam zrzut z gg, gdzie Agata pisze, że pewna hodowla zbiera na piec, więc dlatego robi to co robi…,
albo że pewna hodowczyni z południa powinna sobie już darować wystawianie swojej słabej suki, bo intera i tak z nią nie zrobi….
Ciekawa też jest sprawa Reytana, bo z tego co mi wiadomo to osoba ta sama się ujawniła
i to w pierwszej kolejności
niejakiej Vel_Pan_Rekin, a ta przecież nie jest plotkarą, więc pewnie dlatego nic nie powiedziała nikomu,
a już na pewno Agacie bo ta przecież ciągle musi tłumaczyć się, że Vel Rekin nie jest jej przyjaciółką,
a na pewno nie jest wielbłądem bo przecież wszyscy o to pytają i zarzucają jej to… Dlatego pewnie też milczała,
kiedy Agata sięgała dna obsmarowywując zbanowaną Jujkę, która nie miała szansy obrony…,
ale może Kasie mnie nie zawiodą i ot tak sobie zbanują dożywotnio Vel_Pan_Rekin-a!

Jest jeszcze jedna sprawa…, otóż pani Kędzierska (na forum znana jest jako Bea) na gg rozsyłała informację,
że Oda ma dysplazję HD C i wie to z dobrze poinformowanego źródła tzn. hodowli skandynawskiej.
Ponoć z powodu swojej stwierdzonej dysplazji nie mogła zostać w Szwecji suką hodowlaną i dlatego przyjechała do Polski.
Powiem tak, Oda do Polski przyjechała kiedy miała 11 miesięcy, o żadnych prześwietleniach nic nie było nam wiadomo,
więc zaniepokojeni tymi informacjami napisaliśmy zarówno do hodowczyni jak i poprzedniej właścicielki.
Obrazek
W tej sytuacji p. Monika Thorsell (wł. hodowli Zandrina’s i była właścicielka Ody) , p. Gro Solberg (wł. hodowli Hiselfoss)
i ja pytamy panią Kędzierską (Bea) skąd ma takie informacje, która zaprzyjaźniona skandynawska hodowla
jej przekazała te wiadomości i mamy nadzieję że nie będziemy musieli długo czekać na odpowiedź?
Informuję też, że Oda nie jest żadną rekompensatą za Oline, a ta druga została otruta i nie miała żadnych zmian związanych
z jakimikolwiek chorobami, ani wadami genetycznymi. Jeszcze dodam, że sekcja była robiona przez mężczyznę
i przez niego opisana, nie brała się za to żadna pani doktor!

Oczywiście nie muszę już przypominać, że panią Kędzierską należy zbanować dożywotnio! Wiadomo też chyba za co…

Ciekaw jestem czy obejdzie się tym razem bez pogróżek pod moim adresem i osób mi przychylnych…?

Oczywiście czochram wszystkie Kaśki… (proszę nie odbierać tego jako przechwałki albo reklamę…), mam nadzieję, że u nich wszystko w porzo i rozliczyły się już z fiskusem.

Pozdrawiam
Wasz BoBer
M_BoBer_M
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Poker » 2008-01-23, 02:33

:mrgreen:
" ale poza forum trzeba czytać wszystko co wpadnie w łapki na dany temat i wtedy pytać o problem..."

ten link do szwedzkiej strony..., tam trzeba wpisać dane konkretnego psa :cry: :oops:
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Postprzez Dżiani » 2008-01-23, 05:14

Robert, fajnie że się wypowiedziałeś w tak ważnym temacie. Podałeś kilka linków z których można się coś ciekawego dowiedzieć, ale oprócz wycieczek personalnych nie napisałeś swojego zdania odnośnie kojarzenia psów z A+B, czy A+C, czy C+C, D+A itd.
Co Ty o tym myślisz?? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Jesteś jak by nie było hodowcą z dużą wiedzą. .?

PS.
Na prawdę współczuję Wam bardzo straty Oline. To była piękina suczka, ale jak piszesz że "sekcja była robiona przez mężczyznę i przez niego opisana, nie brała się za to żadna pani doktor! " to coś mi nie pasuje... po prostu nie pasuje.... ja bym dał zrobić sekcję doktorom co się na tym znają. A macie do takich przecież nie daleko.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez bea » 2008-01-23, 09:43

No cóz powiem jedno -nie rozsyłam wiadomosci o Odzie na gadu :-D Rozmawiałam na ten temat z Karoliną (CeFreud)Czy to jest ta osoba ,której ktos na dodatek grozi w związku z przychylnoscią Tobie???,to chyba jakis potęzny żart :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zapytałam sie ,czy wie jaki Oda ma wynik.(Straszne prawda!) gdyz,znajomi ze Szwecji przekazali mi informacje o tym ,ze Oda wyjechala z wynikiem C (w luznej rozmowie,a nie w ramach inwigilacji :-P.Popatrz czyzby okazali sie złośliwa konkurencją,a ja myslalam,ze to tylko polski patent) Ciekawa byłam jaki wynik uzyskała w Polsce, bo wg.mnie łączenie psów z C powinno przeprowadzać się z psami o idealnych stawach,czyli z wynikiem A(niestety ze wzgledu na róznice w nomenklaturze międzynarodowej i sposobie badań czasem o to trudno)Nie bardzo rozumiem Wasz niepokój
i nerwowy list do hodowczyni i byłej włascicielki, jezeli Oda jako dorosła suka uzyskala w Polsce dobry wynik prześwietlenia stawów. Rozumiem,ze plotka mogła powstac w Szwecji gdzie dla kilku osob mogło byc niezrozumiale sprzedawanie 11 miesiecznej suki bez zadnych wad,swietnie sie zapowiadajacej.No cóz widac światek hodowlany zrobił sie podejrzliwy i nie wierzy w ludzką życzliwość,czy wielki biznes..Wiadomosc do mnie dotarła z kilku miejsc,ale były to prywatne informacje,trudne do sprawdzenia ,dlatego nigdzie publicznie o tym nie wspominałam,a przede wszystkim ,aż tak mnie to NIE interesuje Prawde mówiac Panie Robercie sprawa mi ta "wisi".,Jeszcze raz w wypadku Dina znamy jego polski wynik B,stad moje ZACIEKAWIENIE,całkiem PRYWATNE jaki wynik uzyskala Oda w Polsce.(Jak sam piszesz Oda przyjechała w wieku 11 m-cy do Polski,wiec badania te musiala miec wykonane i u nas w kraju)Wielokrotnie na forum przedstawiałam swoja opinie w sprawie rozmnazania psów z C we właściwym połączeniu .Szczególnie jezeli chodzi o psy piękne,a za taka uwazam Odę i nigdzie, nawet szperajac po moich prywatnych rozmowach ;-) Panie Robercie nie znajdziesz innego zdania.Nie mam pojecia czego dowiedziałes sie od Karoliny,ze wystartowales w moim kierunku z takimi wydumanymi pretensjami.(prawde mówiac niczego wiecej powiedzieć Ci nie mogła)Karolina podobnie jak ja nie wydawala sie potężnie zainteresowana sprawami waszej hodowli i waszych suk.Z wiadomych względów nie mam żadnej przyjemności w bezposrednich rozmowach z Panem,zapytałam więc PRYWATNIE Karolinę ,ponieważ ona umiesciła informacje o planowanym przez was miocie na naszym forum . Sadziłam ,ze coć wiecej wie o badaniach Ody w Polsce.Nie jest to jednak temat ,który spędza m sen z oczu. :-D Czy znalazłeś gdzies na forum mój komentarz co do tego miotu? -Nie :shock: Roztrząsałam na forum własciwość skojarzenia-Nie!!!!!!! Pytam wiele osób o wiele skojarzeń nie widzę w tym nic złego,taka ciekawość hodowcy(nie każdy śni o wykańczaniu "konkurencji" :mrgreen: )Karolina dała mi namiar,na dyskusje na starym forum o połączeniu C-B na konkretnym przykładzie omawianym przez P.Małgosię Hałas-ja jej podziękowałam i powiedziałam,ze chętnie przeczytam.Lubie poszerzać swoje doświadczenie.Jak znam Karolinę zapytała Ciebie wprost o wynik Ody? i tez w tym nic nie widzę złego.Bardzo dobrze .Gdyby taka informacja była na stronie hodowli,nie byłoby mojego pytania? Sam robisz zadymę wokól siebie,czyzby to jakis nowy sposób reklamy?dziwny raczej.Teraz krótko-Nie życzę sobie byś mnie Panie Robercie (l.Bober)oceniał według siebie i własnych problemów! koniec.Ps.Nic mi nie wiadomo, by Oda była jakas rekompensatą ...a jest ??za co bo tego nie rozumiem kompletnie..Ja nigdy sie w tym temacie nie wypowiadalam nawet szeptem :lol: ,(poszperaj w swojej czarnej teczce,czy masz jakies materialy ???,a moze to tylko jakaś obsesja hmm).Prawdę mówiąc hodowla Pana,czy Pana żony w której spodziewacie sie pierwszego miotu nie jest dla mnie hodowlanym tematem nr 1.Kolejny raz udowodnił Pan tylko,ze prócz własnej osoby nie wiele dostrzega,moze szkoda...ale to nie mój problem,chociaż ,żeby"podsłuchiwac"co inni mówia na gadu,gadu....nieładnie,oj nieładnie ;-))Mimo wszystko wdzieczną jestem za zupełnie nową informacje dla mnie i nie tylko zapewne -o dopuszczalnosci psów z C do hodowli w Szwecji i dopuszczonych kombinacjach połaczeń-ciekawe .bardzo ciekawe,szczególnie ,ze sprzeczne z informacjami jakie dotad do nas docierały,ale cóz zawsze mozna sie czegos nauczyć,po to my mamy nasze forum.
Ostatnio edytowano 2008-01-23, 12:11 przez bea, łącznie edytowano 10 razy
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-01-23, 10:06

Nie uważam sie za wielkiego hodowcę ale w tej kwesti mam krótkie zdanie. Uwazam to za wyłącznie moja sprawę jakim psem kryję swoje suki czy to A,czy B, czy C.pies to nie tylko dysplazja ale i charakter ,choroby nowotworowe i jeszcze wiele przeróznych zaskakujących człowieka dziwadztw.wybierając partnera dla swojej suni patrzę na całokształt i tyle.sprzedając zaś szczeniaki mówie przyszłym włascicielom JASNO i WYRAŹNIE o zagrozeniach na jakie narażony jest bernenczyk a TO ON czyli nabywca decyduje czy pieska bierze czy nie ja nikomu nie wciskam towaru z pod lady tylko oddaję żywe stworzenie. na dobre i na złe i własciciel musi mieć tego śwaidomosc.Każdy ma czas sie zastanowić przemyśleć a potem podiać decyzję.Zło tkwi nie w wynikach ale w nie świadomosci kupującego.pozdrawaim.
Ostatnio edytowano 2008-01-23, 10:21 przez Alicja i Spartki, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Postprzez bea » 2008-01-23, 10:14

Zgadzan sie z Toba Alu calkowicie :-D
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Kasia » 2008-01-23, 14:56

Szanowni Państwo, proszę wrócić do tematu.
Każdy następny post, który nie bedzie związany z tematem wątku zostanie przeniesiony do "Śmietnika".
Przypominam, ze kazdy z Was zgodził się na rozwiązywanie "problemów osobistych" poza forum - prosze się do tego dostosowac, kazda nastepna "wycieczka personalna" skończy się ostrzeżeniem.
Bober zdecyduj się które konto mamy Ci zostawic, drugie zostanie usunięte.
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Margo » 2008-01-23, 14:57

bea napisał(a):Karolina dała mi namiar,na dyskusje na starym forum o połączeniu C-B na konkretnym przykładzie omawianym przez P.Małgosię Hałas-ja jej podziękowałam i powiedziałam,ze chętnie przeczytam.Lubie poszerzać swoje doświadczenie.J


Beata będę wdzięczna za udostępnienie mi linka do tej dyskusji. B z C w Polsce się nie łączy, wynika to załącznika do regulaminu hodowli, gdzie odnotowany jest wymóg łączenia C z A.

Pozdrawiam,
Margo
 
Posty: 204
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości