petycja w sprawie r=r

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Postprzez kreska » 2007-08-20, 13:49

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/633511_ ... niaki.html
ja chyba nigdy nie zrozumiem takiego postepowania :-(

pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez saganka » 2007-08-20, 13:56

Ja niestety tez. Czyzby drugi miot w roku? O co chodzi?
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania Gd » 2007-08-20, 13:58

Kasia
Ojciec szczeniąt jest bezrodowodowy (po rodowodowych rodzicach).
Zgroza.
Mając sukę medalistkę nie można było znaleźć reproduktora z papierami ?
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez bea » 2007-08-20, 14:34

Nie jestem pewna ,czy o ta suczke chodzi,ale kiedys miałam telefon z prośba o kupno reproduktora,Pan twierdził,ze ma swietna suczke złota medalistke,ale na zdj.wyszła dysplazja i to jakiegos koszmarnnego stopnia,chyba E,jezeli jest taka,co dla Pana było nie do przyjecia ,pojechał nawet powtórzyc zdjecia do dr.Siembiedy,ale wyszło to samo,a suczka jest piekna i nie kuleje,ma złoty medal i w ogóle On "olewa"takie wyniki.Nie mam pojecia czy to ten wypadek,ale znam tez inna suczkę która po prostu nie mogła zdac testów psychicznych.,a na wystawach wypadała bardzo dobrze.Zwiazek nic nie moze zrobic tym osobom,bo do niego juz nie naleza.Co robić.Patrzę na "Program dla Zdrowia "Aussi i ja osobiscie ,co prawda należe do tych wyedukowanych ,kupiłabym aussi tylko od kogos kto nalezy do programu ,czy stowarzyszenia,nie wiem jak to zorganizowali.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Szam » 2007-08-20, 14:42

Bea to nie jest stowarzyszenie, ale dobrowolny program. Po prostu grupa ludzi umowila sie ze bedzie promowac takie a takie zasady i hodowac wg nich. Ludzie moga w tym momencie wybrac czy wola aussika po przebadanych rodzicach itd. czy psa po rodzicach bez zadnych badan (U aussie ZADNE badania nie sa wymagane, tylko wystawy):
http://www.aussies-in-poland.com/zdrowy_aussie.htm

Pewnych zachowan nie da sie zmienic, zyjemy w ciemnogrodzie i biednym kraju, gdzie kazdy patrzy jak dorobic :( Wczoraj na wystawie spotkalam ludzi, kupili berna, suke, bez rodowodu...no i oczywiscie bedzie miec szczeniaki, a jakze, dla zdrowia. Probowalam wytlumaczyc, ale jak grochem o sciane :( Trzeba lat zeby zmienic podejscie ludzi :( U nas na wsi pies jest dodatkiem do kur, swin itd. i normalka jest, ze suka ma 2 x do roku miot a psy biegaja luzem- ostatnio jak pod domem auto rozjechalo psa, wlasciciel wzial lopate i wrzucil do rowu...bedzie przeciez zaraz nowy od sasiada...
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez czereda » 2007-09-23, 19:31

Na prośbę Przema.
Przemek nie ma internetu (nie znam przyczyn) prosił mnie SMS-em ady skontaktowała się z nim Ania GD, oto jego komórka 605882547.
Tydzien temu na dodatek złamał nogę i nie będzie mógł przyjechać też na wystawę we Wrocławiu.
Wszystkich forumowiczów serdecznie pozdrawia.
Avatar użytkownika
czereda
 
Posty: 317
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:35
Lokalizacja: Potrzanowo k/Skoków

Postprzez Ania Gd » 2007-09-24, 09:52

Marysiu, dziękuję
już dzwoniłam.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez czereda » 2007-09-24, 19:15

Aniu OK, Przemek już mi się pochwalił.
Avatar użytkownika
czereda
 
Posty: 317
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:35
Lokalizacja: Potrzanowo k/Skoków

Postprzez Przemo » 2007-09-27, 19:31

Hihi
Ale numer.
Bede tu ale zadko.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Przemo » 2007-09-27, 19:47

sluhajcie wiem ze zbiza sie koniec roku i zwykle sa wieksze wydatki. Mysle tez o kalendarzu.
Chcialbym by d sycznia watek ten odzyl i zeby zrealizowac ta akcje.
Co niie oznacza zeby nic tu nie pisac kazda sugestie czy pomsl przeczytam ja i mysle ze i wy.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Kasia » 2007-10-08, 17:20

Kasia napisał(a):Ja tez podtrzymuje swoje zaangażowanie, chociaz po tylu próbach ugryzienia tematu mam wątpliwosci czy sie uda


Wycofuje swoje poparcie
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez ewcia » 2007-11-08, 21:07

Nie czytałam wątku więc nie wiem co się działo po środku :) ale jeśli są gotowe jakieś plakaty to mogę powiesić u siebie :)
Avatar użytkownika
ewcia
 
Posty: 83
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-04, 10:53
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez Szilkowa » 2007-11-08, 21:10

Ja ulotki i plakaty jak naj bardziej :mrgreen:
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez Przemo » 2007-11-13, 19:04

chcialem poinformowac o pierwszym kroku.
Od jednej z forumowiczek dowiedzialem sie ze jej wujek umiesci w 2 polowie grudnia artykol na temat naszej akcji a potem bedziemy mogli umieszczac rezultaty naszej akcji.
inna informacja jeszcze niepewna to to ze kolezanka naszej innej forumowiczki zrobi plakaciki. Napisalem by byly narazie na formacie A4.

Mysle ze moglibysmy zaczac powoli dyskutowac miedzy soba na temat naszej akcji
Dawac pomysly, propozycje itp.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Mary i Pako » 2007-11-14, 18:33

to co ja mam wyrzucic swojego psa bo ktos mnie oszukal i kupic sobie nowego?:( dlatego,ze chcialam meic rasowego bernenczyka?:( juz to powiedizlam "wpolwlascicielom" mojego psiaka to powedizeli,ze jestem okropna i bez serca i zaden papierke jego wygladu ani charakteru nie zmieni :( moj psiak mial rodowodowych rodzicow ktorych osobiscie widzialam,byly to psy wystawowe bo byly tez i ich nagrody,ale o metrychach ani nic nie wiedzialam i co mam teraz zrobic?:( moge gdzies wkleic zdjecie swojego psa??
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mary i Pako
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2007-11-14, 18:54

Mary akcja nie ma na celu wybijania psów bez papierów. To jest akcja uświadamiajaca, majaca na celu pokazanie jak źle mozna kupic psa. Uczy, jakich błedów unikać, na co zwracać uwagę kierując się wyborem hodowli.uczy czym jest "papier", pokazuje jakich praktyk dopuszczaja się rozmnażacze.

Ciesz się swoim pieskiem a o akcji najpierw trochę przeczytaj, przemyśl... ;-) bo to wyrzucanie ni przyszył ni przyłatał...
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2007-11-14, 18:55

a jesli psy są z papierami - mam na mysli rodziców,to o oszutwie nalezy powiadomić ZK.takie osoby powinny być wykluczane ze ZK
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2007-11-14, 21:44

popieram to co pani Kasia powiedziala.
akcja niema na celu skrzywdzenia psow ktore juz sa ale ma na celu przeciwstawienia sie psudohohowli.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Szilkowa » 2007-11-14, 21:48

Kasia napisał(a):Mary akcja nie ma na celu wybijania psów bez papierów. To jest akcja uświadamiajaca, majaca na celu pokazanie jak źle mozna kupic psa. Uczy, jakich błedów unikać, na co zwracać uwagę kierując się wyborem hodowli.uczy czym jest "papier", pokazuje jakich praktyk dopuszczaja się rozmnażacze.

Ciesz się swoim pieskiem a o akcji najpierw trochę przeczytaj, przemyśl... ;-) bo to wyrzucanie ni przyszył ni przyłatał...


Tak nikt nie chce powybijać psów bez rodowodu
Znajomego taty namawiałam 3 m-c na rasowego berneńczyka ale nie stety wzieli bez rodow. i szczeniak ( ma 4 m-c) ma początki dysplazji i zapalenie mięśni :-|
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez Busola » 2007-11-16, 13:42

I cooo, zmądrzał trochę? Jakaś skrucha, przyznał ci rację?

Na marginesie szkoda piesia :-(

Buziaczki
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość