Zerwijmy łańcuchy

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Zerwijmy łańcuchy

Postprzez Sara* » 2012-09-21, 12:34

Widzę w tym sens, dlatego że nagłośnienie tego wydarzenia - akcji w mediach jest szansą że zobaczą i mam nadzieję, zastanowią się nad losem swoich zwierząt ci, którzy łańcuchy, kojce etc praktykują. Nie wiem czy oglądaliście wczoraj po faktach w tvn "Uwagę" - była poświęcona tej akcji właśnie. Można ją zobaczyć na tvnplayer, jeżeli ktoś nie oglądał. Zauważyłam na stronie akcji http://www.zerwijmylancuchy.pl/index.php że nie ma projektu w Bielsku-Białej - pewnie w wielu innych miejscach też nie. Więc, jeżeli ktoś z Was jest z Bielska albo z okolic, proszę o kontakt i spotkanie w niedzielę w budzie ;-) na łańcuchu myślę że najlepszym miejscem tego wydarzenia w Bielsku jest Rynek
Avatar użytkownika
Sara*
 
Posty: 85
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-12, 13:23
psy: DINO PORTOS TOSIU DWUKROPEK DARCY RETT SCARLETT

Re: Zerwijmy łańcuchy

Postprzez Anuta » 2012-09-21, 13:45

Oglądałam wczoraj Uwagę. Koszmar, ale "a to Polska właśnie". Dużo jeszcze wody w Wisle upłynie, nim będzie normalnie, ale ponoć kropla wrąży skałę. Nie wolno opuszczać rąk w bezsilności. Tylko, w Warszawie na Placu Zamkowym nie będzie tych doświadczonych rolników, którzy od 60 lat trzymają psa na krótkim łańcuchu (lub w klatce), by szczekał, gdy ktoś się zbliża, a psa nie spiszcza, bo mu kury dusi. A czy policja ruszy na wieś, by ukarać rolnika, który nie przestrzega ustawy (łańcuch nie krótszy niz 3 m i co najmniej 12 godzin wybiegu psa bez uwięzi)? A woda, no przecież pies dostaje żreć. :cry:
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Zerwijmy łańcuchy

Postprzez Bobik » 2012-09-21, 14:20

Nie znam szczegółów tej akcji, ale migawki z poprzedniego roku robiły wrażenie, że to jakiś celebrycko-sponsorski wygłup. Może jest jednak inaczej i taka akcja coś daje. Ktoś potrafi się do tej wątpliwości odnieść?
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Zerwijmy łańcuchy

Postprzez Sara* » 2012-09-21, 20:54

Bobik napisał(a):Nie znam szczegółów tej akcji, ale migawki z poprzedniego roku robiły wrażenie, że to jakiś celebrycko-sponsorski wygłup. Może jest jednak inaczej i taka akcja coś daje. Ktoś potrafi się do tej wątpliwości odnieść?

Myślę więc, że może pierwsze poznaj szczegóły. Myślę też, że mówienie głośno o czymś co dobre zawsze odniesie jakiś skutek, może niewielki ale zawsze jakiś. Celebrycko-sponsorski wygłup - nie sądzę, raczej jak na całym świecie znane osoby manifestują swoje poparcie dla tego typu akcji, manifestują swoją miłość do zwierząt. Smutne jest to, że zawsze znajdzie się ktoś, kto wtedy przypisuje im chęć zabłyśnięcia, wykorzystania okazji. Myślę, że skupmy się na zwierzętach - może świat będzie choć odrobinę lepszy.
Avatar użytkownika
Sara*
 
Posty: 85
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-12, 13:23
psy: DINO PORTOS TOSIU DWUKROPEK DARCY RETT SCARLETT

Re: Zerwijmy łańcuchy

Postprzez Przemo » 2012-09-21, 21:02

Sara* napisał(a):
Bobik napisał(a):Nie znam szczegółów tej akcji, ale migawki z poprzedniego roku robiły wrażenie, że to jakiś celebrycko-sponsorski wygłup. Może jest jednak inaczej i taka akcja coś daje. Ktoś potrafi się do tej wątpliwości odnieść?

Myślę więc, że może pierwsze poznaj szczegóły. Myślę też, że mówienie głośno o czymś co dobre zawsze odniesie jakiś skutek, może niewielki ale zawsze jakiś. Celebrycko-sponsorski wygłup - nie sądzę, raczej jak na całym świecie znane osoby manifestują swoje poparcie dla tego typu akcji, manifestują swoją miłość do zwierząt. Smutne jest to, że zawsze znajdzie się ktoś, kto wtedy przypisuje im chęć zabłyśnięcia, wykorzystania okazji. Myślę, że skupmy się na zwierzętach - może świat będzie choć odrobinę lepszy.


To też
a ja myślę jeszcze że celebryci są wykorzystywani bo inaczej sie patrzy jak powie cos jakiś zwykły Kowalski a inaczej jakis sławny Nowak. Co uważam za głupie i niepotrzebne.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Zerwijmy łańcuchy

Postprzez iwona_k1 » 2012-09-21, 21:56

Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg


Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości