Czy popierasz akcje rasowy = rodowodowy??

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Czy popierasz akcje rasowy = rodowodowy??

Ankieta wygasła 2007-12-14, 18:38

Tak
46
90%
Nie
5
10%
 
Liczba głosów : 51

Postprzez MIREK » 2007-12-03, 10:14

Gdy ostatnoi czytalem ten przepis w naszym urzedzie to pisalo jak byk ze jeden pies na gospodarstwo domowe jest zwolniony z podatku wiec nie place , zgodnie z przepisami moje mieszkanie to tez gospodarstwo domowe (nie mylic z rolnym) :lol: . Co do rasowy=rodowodowy to juz tu na forum wysłuchałem gdy chciałem kupic Berna bez papierow. Po zapowiedziach ze moge kupic psa za tansze pieniadze tyle ze bez prawa do wystaw i rozrodu ....cisza zero ofert.Sam tez szukałem takiego psa w hodowlach i nic!! Wiec wyszło na to ze tu na forum mozna pisac o ,,szczytnych ideałach" ale z wprowadzeniem tego w zycie juz jest inaczej. I teraz chyba Was zadziwie :-D jestem zwolennikiem nazywania spraw po imieniu wiec dla mnie własnie rasowy=rodowodowy i wykłucam sie zawziecie gdy ktos twierdzi inaczej. Pewnie ci z forum ktorych ulubiency nie posiadaja rodowodu wsiada mi na glowe ale tak jest!!! To tak jak dawniej szlachcic musial udowodnic ze jest szlachcicem okazujac dokumenty pochodzenia i kontynuacji rodu.Koniec kropka.
MIREK
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Anirysova » 2007-12-03, 10:46

MIREK napisał(a):Gdy ostatnoi czytalem ten przepis w naszym urzedzie to pisalo jak byk ze jeden pies na gospodarstwo domowe jest zwolniony z podatku wiec nie place , zgodnie z przepisami moje mieszkanie to tez gospodarstwo domowe (nie mylic z rolnym) :lol: . Co do rasowy=rodowodowy to juz tu na forum wysłuchałem gdy chciałem kupic Berna bez papierow. Po zapowiedziach ze moge kupic psa za tansze pieniadze tyle ze bez prawa do wystaw i rozrodu ....cisza zero ofert.Sam tez szukałem takiego psa w hodowlach i nic!! Wiec wyszło na to ze tu na forum mozna pisac o ,,szczytnych ideałach" ale z wprowadzeniem tego w zycie juz jest inaczej. I teraz chyba Was zadziwie :-D jestem zwolennikiem nazywania spraw po imieniu wiec dla mnie własnie rasowy=rodowodowy i wykłucam sie zawziecie gdy ktos twierdzi inaczej. Pewnie ci z forum ktorych ulubiency nie posiadaja rodowodu wsiada mi na glowe ale tak jest!!! To tak jak dawniej szlachcic musial udowodnic ze jest szlachcicem okazujac dokumenty pochodzenia i kontynuacji rodu.Koniec kropka.


W niektórych gminach psy trzymane przy domach są zwolnione z podatków, wszytko zależy od władz...

Jeśli chodzi o bernusie niewystawowe, to może akurat wtedy gdy Ty szukałeś nie było, albo słabo się ogłaszałeś. Wiem, że takie psy mają najszybciej chętnych - niedawno Halinka miała "Gwiazdorka", nasi znajomi też mieli suczkę słabo wybieloną i poszła jako niewystawowa za niższą cenę.

Ja też uważam, że rasowy=rodowodowy, nie ma rodowodu=jest w typie rasy :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Postprzez krzysztof » 2007-12-03, 19:38

Z tym tekstem na ulotce to niestety nie do końca szczęśliwie i prawdziwie w stosunku do kotów, gdyż spora część kociąt jest sprzedawana przez hodowców właśnie na wystawach. I osobiście w obecnej formie na swojej klatce bym jej nie położył z obawy o możliwość linczu :)
krzysztof
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2007-12-14, 19:18

:-D
no no
na 51 osob 46 popiera akcje.
Zapraszam kolejnych forumowiczow do glosowania. :-D
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Szilkowa » 2007-12-14, 19:23

No super :-D
Oby tak dalej i lepiej :-D
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez Enchantress » 2008-01-03, 22:15

Przemo napisał(a)::-D
no no
na 51 osob 46 popiera akcje.
Zapraszam kolejnych forumowiczow do glosowania. :-D

Tamtych pięć userów na pewno z czasem poprze akcje r=r. ;-)
Enchantress
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości