Czy popierasz akcje rasowy = rodowodowy??

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Czy popierasz akcje rasowy = rodowodowy??

Ankieta wygasła 2007-12-14, 18:38

Tak
46
90%
Nie
5
10%
 
Liczba głosów : 51

Postprzez Angelika » 2007-11-24, 19:11

Super :mrgreen:
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez marzena » 2007-11-24, 21:47

Przemo napisał(a):pochodzi z hodowli zapisanej w ZK

No to jeśli chodzi o mnie mamy schody... Jak wiecie mój pies ma rodowód ACE i nie jest zarejestrowany w ZK. Nie mogę zatem wbrew sobie roznosić takich plakatów. Popieram całym sercem akcję Rasowy=Rodowodowy (dlatego właśnie mam psa z papierami), ale w takim przypadku wysiadam. Chyba, że związek kynologiczny będzie napisany małą literą, oznaczając wówczas każde stowarzyszenie kynologiczne. Nie da się udawać, że istnieje tylko jedna organizacja skupiająca hodowców i właścicieli psów, niezależnie od tego do jakiej z nich się należy, tym bardziej, iż obydwie posiadają taką samą osobowośc prawną

Wierszyki Meggi jak zawsze urocze, za wyjątkiem sformułowania "kaleka" w odniesieniu do psów bez papierów. To ludzie rozmnażający psy dla zysku mają "kalekie " podejście do zwierząt. Psiaki są bez winy.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2007-11-29, 22:29

sluchajcie.
Wlasnie gadalem z X forumowiczem.
ktory napisal mi ocs takiego.
jezeli kogos nie stać na berna bez rodowodu a strasznie uwielbia te psy to znaczy ze nie moze go sobie kupić?..

....
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Kasia » 2007-11-29, 22:41

Moze, tylko musi sie liczyc z wszystkimi konsekwencjami takiej decyzji
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Angelika » 2007-11-29, 22:47

Przemo napisał(a): bez rodowodu


czy Z rodowodem :?: :roll:
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez AT » 2007-11-29, 23:30

Nie przyjmuję argumentu, że kogoś nie stać na psa z rodowodem.
Po pierwsze: psa z rodowodem można kupić za cenę psa bez rodowodu (oczywiście takiego niewystawowego ale to chyba nie jest problem bo ten bez rodowodu ringów też nie podbije)
Po drugie: czy będzie go stać na utrzymanie psa? Nawet zakładając, że pies całe swoje życie przeżyje w zdrowiu to wydaje mi się, że na tak dużego psa mniej niż 200 zł w miesiącu wydać nie można. Jeśli kogoś nie stać bez wysiłku na jednorazowy wydatek 1500 zł to niech przez pół roku poodkłada sobie te 200 zł, przy okazji będzie miał czas na szukanie hodowli i dowie się czy te 200 zł miesięcznie mniej nie zachwieje budżetem domowym. Jeśli nie zachwieje to po pół roku ma się 1200 zł. Czasem nawet za taką sumę można znaleźć ,,wystawowego" psiaka a jak się dołoży 200-300 zł to już zupełnie bez problemów dostanie się ładnego szczonka.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Przemo » 2007-11-29, 23:36

Angelika napisał(a):
Przemo napisał(a): bez rodowodu


czy Z rodowodem :?: :roll:


ups no zeczywiscie :-D a ja tylko skopiowalem.
Pewnie sie ten ktos pomylil.


powinno byc z rodowodem :-D
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Przemo » 2007-11-29, 23:38

[quote="AT"]Nie przyjmuję argumentu, że kogoś nie stać na psa z rodowodem. ...Po drugie: czy będzie go stać na utrzymanie psa? ....[/quote]

Ze ja o tym nie pomydlalem. ...
Ostatnio edytowano 2007-11-29, 23:48 przez Przemo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Przemo » 2007-11-29, 23:45

Kasia napisał(a):Moze, tylko musi sie liczyc z wszystkimi konsekwencjami takiej decyzji


to zdanie pani kasi mozna przeksztalcic na haslo akcji
Mysle ze moglo by ono brzmiec

mozesz kupic psa bez rodowodu tylko musisz sie liczyc z pewnymi konsekwencjami

Co otym myslicie :?:
Moze trza poprawic :?:
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Kasia » 2007-11-30, 11:11

Ok, mała śpi mi na kolanach, mam chwile czasu.

Słuchajcie - rzecz nr 1 - plakat to nie książka - musza se na nim znajdowac tylko najwazniejsze rzewczy, najwazniejsze hasła. On ma tylko informowac o najwazniejszych celach programu R=R. Nie moze byc nieczytelny, bo ludziom się będzie źle kojarzył.

Dwa na plakacie musi byc adres do miejsca (stronki) gdzie cała akcja musi byc opisana dokładnie - ze zdjeciami, przykładami, historiami psów i kotów., Bo co z tego, ze bedzie plakat, ludzie poczytają, pójdą do domu i zapomną. A jeszcze szybciej zapomną jak pójdą na targ i zobacza urocze "berneńczyki" w koszyczku za 500zł z promocji...

Trzy - myslicie o plakacie - dobrze ale czy to co teraz robimy nie jest wywarzeniem otwartych drzwi? organizatorzy akcji R=R mają przygotowane ulotki, plakaty, hasła - uwazam ze lepiej byłoby sie podpiąc pod nich.

Moje hasła na plakat - jesli jednak wygra wersja robienia plakatu od poczatku:

- Pies jest Twoim Przyjacielem na długie lata.Nie podejmuj decyzji pod wpływem emocji.
Wybierz Hodowcę, dla którego hodowla jest pasją.

- Każdy piesek powinien otrzymać od Hodowcy metryczkę potwierdzającą jego pochodzenie, to jest obowiązek Hodowcy!

- Piec z rodowodem nie musi byc wystawiany - to tylko Twoja decyzja

- Zanim kupisz pieska - dowiedz się jak najwięcej o rasie ktora Cię inetresuje, czy na pewno własnie ta rasa będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojej Rodziny?

-Zastanów się - może warto przed zakupem pojechac do schroniska i dac Dom i Rodzinę pieskowi, który juz stracił nadzieję na lepsze życie?

Pamiętaj - to Ty jesteś odpowiedzialny za podjetą decyzję!
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2007-11-30, 11:16

przemku ja mysle, ze to hasło ze trzeba sie liczyc z pewnymi konsekwencjami jest czytelne dla nas - tu na portalu. dla przecietnego człowieka ono nic nie znaczy - bo zapyta, no dobrze ale z jakimi?
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2007-11-30, 17:47

No i wyszedł mi PIEC z rodowodem. oczywscie piec tez nie musi byc wystawiany tylko wstawiany - do kotłowni :mrgreen:
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2007-11-30, 19:52

Kasia napisał(a):No i wyszedł mi PIEC z rodowodem. oczywscie piec tez nie musi byc wystawiany tylko wstawiany - do kotłowni :mrgreen:


:lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Przemo » 2007-11-30, 19:59

to moze zalozymy watek mowiacy o akcji r=r
Wiem ze taki jest ale chodzi mi oto ze bylo by zamieszczone konkretne rzeczy.
Hasla
Rozwiniecia tych hasel
jak szukac chodowcy
Jak wybierac chodowce
Jak czytac ogloszenia w necie lub na aukcjach
Na co zwracac uwage......
Co otym sadzicie??
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Szilkowa » 2007-11-30, 20:02

Kasia napisał(a):-Zastanów się - może warto przed zakupem pojechac do schroniska i dac Dom i Rodzinę pieskowi, który juz stracił nadzieję na lepsze życie?


Wszystkie mi się podobają ale to naj bardziej :-D
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez Kasia » 2007-11-30, 20:46

Przemku zostańmy w tym wątku bo się nam bałagan zrobi
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Angelika » 2007-11-30, 21:11

AT napisał(a):Nie przyjmuję argumentu, że kogoś nie stać na psa z rodowodem.


Dokładnie. To głupi argument. Ale już pani Asia napisała co w takiej sytuacji można zrobić ;-)

No a poza tym, to co to znaczy uwielbia?
Hmmm... To słowo chyba do czegoś zobowiązuje. W innym temacie już napisałam ze z "rasowością" psa wiąże się zarówno wygląd jak i określony charakter. A przecież co do nierodowodowego psa nie można mieć pewności ze będzie miał on akurat charakter przypisany tej rasie.
Biorąc bez rodowodu, osoba, która mówi że uwielbia (a w moim rozumieniu to taka, która co nieco wie o danej rasie), zaprzecza sama sobie.
Skoro rzeczywiście uwielbia to się nawet wahać nie powinien tylko brać z rodowodem!

Przynajmniej według mnie :-)
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez saganka » 2007-12-01, 09:22

Sluchajcie, po co otwierac od nowa drzwi, ktore sa juz otwarte?? Swietnie opracowane tematy dotyczace pseudohodowli, r=r, czy adopcji psow ze schronisk maja stowarzyszenia czy fundacje juz dzialajace. Poprosmy Arke, poprsmy Ule z naszego forum, ktora czynnie dziala i ma wszelkie materialy na ten temat o udostepnienie takowych. Na pewno nam nie odmowia, bo to po prostu rozszerzenie ich akcji. Tutaj sa linki do nich http://arka.strefa.pl/Pseudohodowle/pseudohodowle.html , http://arka.strefa.pl/nie%20_rozmnazaj1.html , http://arka.strefa.pl/rasa.html , http://www.proanimals.republika.pl/
Wszystko dokladnie i z sensem opracowane, przemyslane argumenty, zdjecia z prawem wykorzystania, itd. Wystarczy brac i drukowac. Tylko trzeba sie spytac o pozwolenie :-D
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szilkowa » 2007-12-01, 19:59

Mi ten pomysł się podoba :-D
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez Aga_Kamisinska » 2007-12-01, 20:23

Muszę się z Wami podzielić tym co dziś widziałm :oops:
Byłam dzisiaj na zakupach w Centrum handlowym Zakopianka w Krakowie,jes tam bardzo duży i fajnie zaopatrzony sklep zoologiczny pt.NATURA.Przy wejściu jest miejsce ogrodzone płotkiem,podeszłam żeby zobaczyć co tam jest,i co widzę -dwa szczeniaki typu berneńczyk.Więc podchodzę do pani ekspediętki i pytam-
CO TO ZA PSY?
Pani odpowiada BERNEŃSKIE PSY PASTERSKIE.
Z JAKIEJ HODOWLI?
Nie wiem.Przywozi nam je dostawca :evil: :evil:
ILE MAJĄ TYGODNI?
Osiem
ILE KOSZTUJĄ?
1100
Kiedy zadałam pytanie czy mają papiery,mądra pani ofuczała mnie i rzekła
czy pani myśli że można kupić psa bez papierów za 1100zł :evil: :evil:
Dodam tylko że psiaki były w okropnym stanie :cry:
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości