petycja w sprawie r=r

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-15, 11:33

Apcik napisał(a):ja jeszcze wstawię poprawioną petycje którą napisała Posiara... Czekam tylko na odp. Asi Bromkowej :mrgreen:


wiem, grzebie sie....

Jeszcze troche; jestem zawalona robota :-(
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Szilkowa » 2008-04-15, 19:19

Tak ja też myśle że można powysyłać do gazet :-)
Mój wychowawca pracuje w gazecie w naszym mieście może udało by mi się go namówić zeby umieścić chociaż mały artykół do gazety
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

artykuł z Wyborczej

Postprzez Tess » 2008-04-21, 09:22

W katowickim wydaniu Wyborczej znalazłam ciekawy artykuł:


Weterynarze: uważajcie na psy zza granicy
Ewa Furtak
2008-04-20, ostatnia aktualizacja 2008-04-20 20:38

Podróbki rasowych psów są kilka razy tańsze od zwierząt z rodowodami. Po zniesieniu kontroli granicznych handlarze masowo przywożą takie zwierzęta z Czech i ze Słowacji.
W internecie można znaleźć dziesiątki ogłoszeń: sprzedam yorki, beagle, labradory lub inne modne rasy bez rodowodu. Najczęściej podany jest tylko numer telefonu komórkowego. Sprzedający nigdy nie zapraszają kupujących do domu, umawiają się z nimi na odbiór szczeniaka np. pod bielskimi supermarketami. Cena nie jest wygórowana, za psa życzą sobie przynajmniej o połowę mniej, niż zazwyczaj kosztuje taki pies z rodowodem. Po zniknięciu kontroli na granicy szczeniaki coraz częściej przywożone są na handel z Czech i ze Słowacji - tam zwierzęta zawsze były tańsze. Weterynarze ostrzegają: takie psy często przyjeżdżają do Polski chore. Pochodzą z masowych hodowli, często trzymane były w złych warunkach, nawet w przydomowych klatkach, a w dodatku nie są szczepione ani odrobaczone. Nic dziwnego, że często zaraz po zakupie padają. Niedawno do jednego z weterynarzy zgłosiła się kobieta, która pod supermarketem kupiła beagle'a. Od elegancko ubranych, bardzo sympatycznych ludzi, którzy nie wzbudzili w niej żadnych podejrzeń. Jednak zaraz po zakupie pies zachorował na parwowirozę, by go ratować, właścicielka musiała wziąć w banku kredyt. Takich przypadków jest więcej.

- Leczyłem np. ratlerka, bardzo zarobaczonego i chorego na nosówkę, niestety, bezskutecznie - opowiada Krzysztof Śliwa, weterynarz z Bielska-Białej.

Choroby to niejedyny problem z kupowanymi od przypadkowych handlarzami szczeniakami. Czasami okazuje się, że to mieszańce. Śliwa przypomina sobie psa, który został sprzedany jako labrador, a był krzyżówką z bokserem.

Odnaleźć nieuczciwych sprzedawców to jak szukać igły w stogu siana. Podany przez nich numer telefonu przestaje działać.

Podobne sygnały docierają także do organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt. Przywożone zza południowej granicy psy przewożone są w fatalnych warunkach, np. szpikuje się je środkami uspokajającymi, żeby nie sprawiały kłopotów w podróży. Sprzedaje się je potem w całej Polsce.

- Bardzo trudno komukolwiek coś udowodnić. Próbowaliśmy nawet zrobić prowokację i kupić takiego psa, ale mężczyzna, który miał go przywieźć, najwyraźniej coś zaczął podejrzewać, bo nie pojawił się w umówionym miejscu i przestał odbierać telefony - mówi Joanna Zaremba, szefowa katowickiej Fundacji For Animals.

Krzysztof Kukla, instruktor szkolenia psów Związku Kynologicznego w Polsce i członek bielskiego zarządu związku, mówi, że jest tylko jeden sposób na rozwiązanie tego problemu: ostrzeganie ludzi przed kupowaniem psów od przygodnych sprzedawców.

- Przecież chyba nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby w taki sposób kupić np. samochód, a tu chodzi o psa, żywą istotę - podkreśla Kukla. - Jeśli ktoś kupuje psa od hodowcy zrzeszonego w związku i ma z nim jakieś kłopoty, mamy możliwość interwencji. Handlarze są natomiast poza kontrolą - dodaje.


Coś się jednak dzieje w temacie i coraz więcej osób dostrzega problem.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez AT » 2008-04-21, 16:22

z jednej strony coś się dzieje a z drugiej strony zaraz przy wyjściu z wystawy psów w Inowrocławiu można było sobie kupić szczeniaka oczywiście bez rodowodu :evil:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez lidia i forest » 2008-04-21, 19:57

Ja też już kilka razy widziałam niedaleko wejścia na wystawę w samochodach małe szczeniaczki na sprzedaż ,wiadomo na terenie wystawy sprzedaż jest zakazana ,ale zakaz ten poza terenem wystawy nie obowiązuje i niektórzy to wykorzystują (oczywiście nie są to prawdziwi hodowcy )
Avatar użytkownika
lidia i forest
 
Posty: 671
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-07, 15:50
Lokalizacja: Jawiszowice

Re: petycja w sprawie r=r

Postprzez Przemo » 2008-04-29, 15:55

Witam
Watek sie troche zakurzyl wiec trza go odkurzyc.

Jak wyglada sprawa z petycja??
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Apcik » 2008-05-22, 18:43

nie wiem gdzie to napisać, więc piszę tutaj :-/
Moja bratowa poszukiwała pieska( owczarka niemieckiego) znalazła pewną """""Hodowle"""".... :evil: było tam peeeeełno szczeniaczków.. "hodowca" psiakami rzucał.. Agata ma bardzo miękkie serce i postanowiła zabrać szczeniaczka, który był w najgorszym stanie i długo by nie przeżył :-> ile po wetach sie najeździła nie będę mówić. :-/ Piesek był strasznie lękliwy, nie ufny(teraz jest juz troszke lepiej) wygłodzony i najprawdopodobniej był bity:evil: :evil: wiele osob wie w jakich warunkach pieski sa tam trzymane ale nikt nie wie co zrobić....
Może macie jakiś pomysł :?: :evil:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Tess » 2008-05-22, 19:18

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi na myśl to lokalna oddział TOZ lub OTOZ ANIMALS.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez saganka » 2008-05-22, 19:54

I US, o ile to lewa hodowla..
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Apcik » 2008-05-22, 20:08

czyli zgłosić to do któreś z tych organizacji :?: :?: naprawde gdy zobaczyłam dzisiaj tego pieska :evil:
naprawde psudohodowla z prawdziwego zdarzenia jak mi opowiadał bratowa jak to tam wyglądało :shock:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Tess » 2008-05-22, 20:52

Tak - najlepiej do którejś z tych organizacji - zalezy która u was działa bardziej aktywnie.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Szilkowa » 2008-05-22, 21:26

Kolejny dowód żeby zacząć działać. Musimy wziąść się w garść i ruszyć z akcją.
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Angelika » 2008-05-24, 19:26

A ja byłam dzisiaj na giełdzie.... I oczywiście nie mogło tam zabraknąć handlarzy szczeniakami :evil: Mieli dwa małe pieski w typie owczarka niemieckiego, i jednego psa dorosłego, chyba któreś z rodziców :roll:
A pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to że się non stop drapią :-/
Biedactwa, żal mi takich maluszków. :cry:

Ale chyba nikogo nie zdziwi jak powiem, że budziły zainteresowanie.... :-?
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Szilkowa » 2008-07-29, 12:22

Pomocy :!:

Prosze pomóżcie mi wytłumaczyć tacie sen akcji R=R. Ostatnio coraz częściej mówi o dopuszczeniu Szili :cry:
Ja mu tłumacze, wałkuje,pokazuje filmiki wet mu mówił a on swoje :!: :evil:
Ja mówi że Szilę będzie wysterylizowana i to jeszcze przed cieczkę (będzie miała we wrześniu)
Dobrze że mama mnie popiera w tym.
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Przemo » 2008-07-29, 12:25

Posiara a czy sila ma jakies problemy??
Boi sie, Miala ryzyko raka ......
Bo jesli cos bylo to zapytaj czy by chcial by takie byly dzieci szili.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Szilkowa » 2008-07-29, 12:28

Nie Szila jest zdrowa po prześwietleniach. Ale ja tłumacze czy by chciał np. żeby potem jej dzieci znalazły się nie daj boże w schronisku
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez agusia » 2008-07-29, 12:28

Posiara przedstaw mu moje problemy z Sarą opisane w wątku o dysplazji, mogę Ci je na pw opisac jeszcze jak chcesz
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Przemo » 2008-07-29, 12:29

...albo zeby byly wykorzystywane do robienia pioeniedzy....
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez Szilkowa » 2008-07-29, 12:30

Agusia była bym bardzo wdzięczna jak byś mogła opisać .
Tak też to mówiłam
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Re: Rodowodowy=Rasowy

Postprzez agusia » 2008-07-29, 12:31

to wieczorę Ci je przyślę bo teraz tak na chwilkę tylko zaglądam, wiadomo- praca
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości