petycja w sprawie r=r

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Postprzez kreska » 2007-07-24, 13:39

ZewKrwi napisał(a):Każdy człowiek jest inny dlatego dwie osoby patrzace na to samo moga widziec cos zupelnie innego

oczywiscie ze tak, tylko pytanie co dziala na wieksza liczbe osob?a zalozeniem reklamy jest dotarcie do jak najwiekszej grupy docelowej :-)
ZewKrwi napisał(a):czesciej sluchamy rad znajomych niz reklamy

to sie nazywa "marketing szeptany" ;-) i mysle ze tu na forum jest bardzo popularny w propagowaniu dobrych obyczajow ;-)
ZewKrwi napisał(a):uważam że ulotka nie może "straszyć" taka ulotka pasuje raczej do schroniska wzbudzanie w ludziach zalu przyjda zaopiekuja sie takim psiakiem ale to nie jest moim zdaniem nasz odbiorca.

no niezgadzamy sie bo ja uwazam ze taka ulotka w ogole nie pasuje do schroniska bo jak tam juz sie znajdziesz to jej nie zauwazysz bo bedziesz skupiony na zywych dowodach okrucienstwa :roll:
ZewKrwi napisał(a):Dlaczego ludzie mlodzi czesto dzieci bo to ich najłatwiej nauczyć ale też i to właśnie oni kupują psiaki a nie dorośli i to od nich zalezy jaki to bedzie psiak a jesli mozna kupic taniej dorosli to zrobia bo wydatkow zawsze jest wiecej niz pieniedzy

wiesz moze ja nie mam zbytniego doswiadczenia w kwestii dzieci ale kiedy ja chcialam miec zwierzatko i bylam bardzo mloda to musialam zapytac o zgode rodzicow i wspolnie podejmowalismy ta decyzje o zakupie i to ich wiedza w temacie skad byla wazna :roll: i musze sie przyznac ze nie posiadali duzej wiedzy i mielismy rowniez psy w typie... :roll: i nigdy nie zapomne jak w wieku ok 10 lat pojechalam z mama po wymarzonego "wilka" do takiej pseudohodowli gdzie szczeniaki byly trzymane w klatkach dla zwierzat futerkowych czyli nie mialy podlogi tylko siatke z oczkami, zeby sie czlowiek nie musial na sprzatac :-( efekt byl taki ze szczeniak wyjety z tej klatki nie umial praktycznie chodzic po normalnym podlozu :-( o innych rzeczach nie wspomne....
My niestety mamy inne podejscie bo mnie nie strasza takie zdjecia tylko wywoluja myslenie, zal i zlosc....
Pytanie jak inni podchodza do tego problemu :?: jakich glosow jest wiecej te powinny przewazyc bo w ilosci sila ;-)
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez saganka » 2007-07-24, 13:43

We mnie tez budza zlosc i chec dzialania.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2007-07-24, 13:52

Na mnie działaja identycznie,także dlatego,ze moja pierwsza wielka psia miłość była znalezionym w schronisku kłębem strupów i kosci .Kiedy patrzę na te zdjęcia widze znowu ten mój cierpiący kłebuszek z oczmi pełnymi nadziei! :cry:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez kreska » 2007-07-24, 13:57

bea napisał(a):A Aniu a poropo,Klubu pomóz mi skończyc tę ankiete i popracujemy nad Klubem myśle ,ze na str.zkwp są regulaminy klubów

ja tylko tak pytam bo chcialam podpisac deklaracje ale wolalabym najpierw wiedziec co deklaruje i za ile ;-)

I jeszcze mam taki pomysl i prosze o opinie ;-)
Co myslicie o wydrukowaniu "naszych" ksiazeczek zdrowia psa?
Na przedniej okladce zdjecie bernusia :-) na tylnej okladce informacja o klubie/forum i stopka z miejscem do wypelnienia adresu hodowli z jakiej pochodzi pies, a jeszcze w srodku byloby miejsce na informacje o akcji RASOWY=RODOWODOWY ale w tym przypadku bez drastycznych/straszacych zdjec ;-) mozna tez pokusic sie o umieszczenie kilku wskazowek dotyczacych pielegnacji bernow :-)
Koszt wydrukowania 1szt. przy nakladzie ok.100szt. pewnie bedzie maks 2zl. zalezy od jakosci uzytego papieru i objetosci :-) .
Jesli by sie Wam spodobal taki pomysl to moge to zorganizowac bo mam chyba jeszcze material graficzny na standartowy srodek trzeba by tylko popracowac nad okladka ;-)

pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez bea » 2007-07-24, 14:22

+tabela prawidlowego tepa wzrostu berna,+ literatura obowiazkowa+deklaracja klubowa>SUPERZASTY POMYSŁ sama zamówie połowe :mrgreen: PS,i tak sie nie wykrecisz ,trzeba było nie pytać,tak wpadłaś i koniec,a poza tym i tak miałam pisac do Ciebie w tej sprawie tralala :-P
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Przemo » 2007-07-24, 14:28

Fajny pomysl. :-D :-D :-D
Do kogo maja trafic te ksiazeczki??
Bo jak dobrze rozumuje to tylko do hodowcy ktory by dawal razem ze szczeniakiem.
Mysle by bylo lepiej polanczyc pare ras i dac znanym hodowlom nie tylko bernusiowym.
I byla by odrazy wieksza grupa odbiorcow.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez marzena » 2007-07-24, 14:30

Chętnie przyłączam się do akcji Rasowy=rodowodowy. Moja propozycja jest taka: pracuję w radiu, co prawda w redakcji muzycznej, ale od czego ma się przyjaciół w innych redakcjach? Postaram się namówić któregoś z nich, aby poruszył ten temat. Siła mediów na pewno mogłaby przynieść trochę korzyści. Poza tym, uważam, że taka akcja powinna mieć miejsce w szkołach _-to w końcu dzieci najczęściej bywają motorem zakupu pieska. Po wakacjach zamierzam zainteresować tym problemem znajomych nauczycieli. Na początek. Potem będzie więcej
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2007-07-24, 14:39

:-D :-D :-D :-D
Super i oto mi chodzilo :-D :-D
powoli powoli i w koncu sie uda.
Marzena dobry pomysł Popieram :-D
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez bea » 2007-07-24, 16:32

No tak moznaby dogadac sie spokojnie z cavalierami i labradorami tylko wtedy i wkładki i okładki rózne,to juz troche komplikuje,może zacznijmy od bernów,moznaby tez zainteresowac np Royall Canin ,zeby sponsorowała te ksiązeczki za ich reklame karmy dla szczeniat ras olbrzymich,wtedy pozostajac przy cenie mielibysmy jakies fundusze na akcje,a moznaby wydrukowac zdecydowanie wiecej ksiązeczek i wystarczy puścic po hodowlach wiadomość o możliwości ich nabycia.Co do akcji w mediach myślę Marzenki,ze trzebaby to tez b.dobrze opracowac,wrecz opracowac jakis plan kampanii.Mozeby najpierw posegregowac to co mamy>do zrobienia ulotki/zebrać fundusze na druk/.>przetłumaczyc materiały ze stron amerykańskich/poprosic o pozwolenie na wykorzystanie ich w naszej akcji/.>do kalendarza wstawic ulokę,a moze i info o klubie,ale jakies konkretne.>ksiązeczki zdrowia./kto wydrukuje ,ile kosztuje,materiały,kreska,projekt okładki,ewentualnie kontakt z innymi klubami i producentem karmy/>nawiązac kontakty z bernami pracującymi w szkołach i od nich spróbowac akcje edukacyjne..>radio.przygotowac materiały na podstawie których moznaby zasygnalizować problem przez media/ moze ,ewentualnie spróbowac kontaktu z p.Dorota Sumińska/>no i KLUB,KLUB jeszcze raz klub,bo potrzeba go :-P
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez marzena » 2007-07-24, 18:41

Jasne, że działania w grupie mają większą siłę, ale zanim klub się zorganizuje każdy mógłby podjąć już jakieś działania. Może w poprzednim poście nie byłam zbyt przekonująca, ale mam na myśli konkrety. Mówiąc o szkołach myślałam o akcji, która w Kielcach trwa od kilku lat, a którą zajmuje się moja przyjaciółka (rzecz jasna miłośniczka zwierząt). Na wiosnę każdego roku odbywa się koncert, który dzieci i młodzież przygotowują przez dłuższy czas, a którego celem jest pomoc zwierzętom (schroniska,TOZ ). Biletem wstępu jest karma dla psów i kotów. W akcji bierze udział kilka szkół, a liczbę dzieci należy liczyć w setkach. Koncert poprzedzają oczywiście rozmowy na lekcjach dotyczące odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami i aż się prosi włączyć tu i wątek RASOWY=RODOWODOWY. Wiemy dobrze jak trudno zmieniają się poglądy dorosłych, dla których posiadanie psa z rodowodem to snobizm lub nieszkodliwe acz nierozsądne dziwactwo. Z dziećmi jest odwrotnie - ich postawy można kształtować i na ich poglądy wpływać i to w szczególności do tego środowiska należałoby skierować tę akcję.
Co do audycji radiowej. Oczywistym jest, iż prowadzący program jest do niego przygotowany. Czyniąc to może korzystać z wszelkich dostępnych źródeł, także internetu.
Nie musi zatem uzyskiwać specjalnych zezwoleń, ponieważ nie będzie ich cytować, drukować, kopiować, a jedynie je omawiać. Nie wiem oczywiście, czy taki program dojdzie do skutku, ale z pewnością będę próbować. Są szanse i to duże.
Warto zacząć działać już dziś.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kreska » 2007-07-24, 18:47

bea napisał(a):ksiązeczki zdrowia./kto wydrukuje ,ile kosztuje,materiały,kreska,projekt okładki,ewentualnie kontakt z innymi klubami i producentem karmy/>

Koszty druku mozemy okreslic jak juz ustalimy zawartosc/objetosc i rodzaj materialu oraz sposobu zadruku ;-) w kwesti technicznego wykonania projektu to chyba znajdzie sie na forum zdolna i chetna osoba ;-) ja moge sluzyc rada ;-)
Mozna sie pokusic o stworzenie takiej ksiazeczki dla innych "klubow/ras" ale przy zalozeniu ze srodek jest ten sam i tylko zmieniamy okladke. Co do nawiazania kontaktow z producentami karm to moge sprobowac ale...zazwyczaj oni sami drukuja ksiazeczki na wlasne potrzeby marketingowe i wstawiaja je do lecznic, no i logiem producenta "rozmyjemy" indywidualnosc takiej berneskiej ksiazeczki ;-) a koszt druku przy 100szt w "full opcji" nie powinien przekroczyc 2zl.
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Przemo » 2007-07-24, 19:12

Mysle ze kreska ma racje co do ksiazeczek.
Musimy to sami zrobic.
A mysle ze bylo by najtaniehj jak bysmy wciagneli inne fora ras.
Moze ktos zna jakies inne fprum??? Czy moge poszukac pare for ktore by mnie interesowaly?? I podac je tu. ....
Chodzi mi po glowie by na okladce bylo pare ras. ....
Jesli chcecie to napisze jakie rasy mnie interesuja i mozeinni tez podzadza przyklady ....
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez kreska » 2007-07-24, 20:14

Przemo napisał(a):Chodzi mi po glowie by na okladce bylo pare ras. ....
ja jestem za tym zeby na okladce byla jedna rasa :-D ale mozna tak zmontowac material do druku ze z jednego uzytku beda drukowane np. 4 rodzaje okladek ;-) srodki pozostaja takie same.
Ja mam na pocztek taka propozycje, przygotujmy technicznie bernenska ksiazeczke a potem zbierzemy zamowienia od innych ;-)
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez bea » 2007-07-24, 20:23

Wypunktowałam zadania,zebysmy mieli wieksza jasnośc tematu,a nie żeby cos odkładać :mrgreen: :mrgreen: ,az powstanie KLUB,A propo książeczek zdrowia ,no moze jestem ciut egoistyczna.ale uważam ,ze lepiej zostac przy wersji berneńskiej książeczki,zacznijmy od naszego domu,dzieki proponowanym wkładkom możemy wpłynąć też na dobrstan bernów i załozenie naszeho klubu,mozna innym klubom zaproponowac przyłaczenie się do akcji i zrobienie ich własnych wersji na które zbiora zamówienia i fundusze,ja osobiście mogę kupić 50 książeczek,ale wolałabym zdecydowanie wersje typowo berneńskią,mysle ,ze inni hodowcy bernów takze ,chodzi o cos niepowtarzalnego dla rasy.Jezeli ktos nawet niezainteresowany problemem ma hodowlę,to zainwestuje w takie super berneńskie ksiązeczki jako element wyprawki,bo to cos fajnego,a jak ma dostac wielorasowato dostanie za darmo od lekarza.Marzenko ,pomyślałam,ze warto pomóc takiej osobie która chciałaby przedstawic sprawe na antenie radiowej,a możliwosci Kieleckie są rzeczywiscie na od zaraz,super.Na okładkę najlepsze byłoby piękne szczenie bernusia.Z bernem mam książeczke z klubu pedigree i jest słodka :->
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Szilkowa » 2007-07-27, 22:19

Właśnie byłam na allegro i jeden "hodowca" miał na sprzedaż 11 szczeniaków różnych ras!!!!!!!!!!!!!!!!! I wszędzie pisało "po rodzicach z rodowodem" To z pewnością był pseudohodowca bo nie które szczeniaki miały kłopoty z oczkami
Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez Przemo » 2007-07-27, 22:23

a mozesz dac tu link ??
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Szilkowa » 2007-07-28, 16:45

Avatar użytkownika
Szilkowa
 
Posty: 3098
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-08, 11:52
Lokalizacja: okolice Gorzowa
psy: Szila-bpp Tia-bc

Postprzez saganka » 2007-07-28, 17:07

A tu macie ich strone http://www.hodowla-amru.pl/
Sama nie wiem, jak to rozumiec - na allegro szczeniaki bez rodowodu, w nazwie hodowla psow rasowych, w posiadaniu 15 ras.... a jak nie ma, to oni tak zrobia, zeby byly... Ech!
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Przemo » 2007-07-28, 19:53

no to ladnie. :-(

A jak wyglada sprawa na innych forach?? Pisalem wczesniej ze kto moze niech da ten apel??
Ja dalem ale...z mizernym skutkiem. :-( Szkoda.
Moze mi ktos pomoze?? Dogadalibysmy sie na PW.
A u was jak??
Na jakie fora by sie przydalo dac ten apel?? ...
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez bea » 2007-07-28, 23:09

Przemo nie przejmuj się,niech kazdy spróbuje zrobic jakąś działkę,i bedzie dobrze,jak zrobimy materiały to sie wysle do innych,Aga odpisała mi,ze popatrzy na te angielskojezyczne strony, i mam nadzieję,ze pomoże i moze cos przetłumaczy nasza wspaniała anglistka :->
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości