Zima w schroniskach

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Postprzez saganka » 2006-12-13, 13:46

Pieniedzy jest tak jak pisalam wczesniej, czyli z wyliczen z kalendarzami - 848 + 100, czyli 948 zl
Bardzo chcialabym pomagac tym psom, o ktorych mowila Kasia. Czyli dajmy czesc na leczenie Emi, tylko mniej, bo zdaje sie, ze kruszynka bedzie miec dom, a czesc na leczenie bernardynow. Czesc przeznaczmy na P. Stasie - myslelismy, zeby jej kupic worek marchwi, 15 litrow oleju i ze 30 kg miesa - to powinno byc okolo 170-180 zl
Chcialabym Wam rowniez zarpoponowac objecie patronatem i opieka wirtualna kilku psow z przytuliska Emir. Na ich stronie napisane bylo, ze koszt takiej adopcji wirtualnej to 30 zl/miesiac. Ja deklaruje stala wplate w wysokosci 60 zl. Co miesiac. To bylyby nasze forumowe bidulki, Kasia Bossowa sie zadeklarowala, ze zrobi im galerie, bedzie nam stale relacjonowala, co sie u nich dzieje, ja teakze moge robic ich zdjecia, bo mieszkam, okazalo sie, baaardzo blisko. Moze lepiej zajac sie kilkoma psami, ale konkretnie? dalibysmy im szanse na odrobine stabilizacji... Moze daloby sie zaadoptowac wirtualnie te bernardyny, w sumie to prawie rodzina z naszymy szwajcarami :-D A moze ktos z nas w koncu by je pokochal.... :?:
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Grażyna i Coffee » 2006-12-13, 17:52

Kasiu dysponujcie pieniędzmi jak chcecie . Na Emi wysłałam oddzielnie na ich konto zaraz po Twoim apelu , mam nadzieję , że czuje się już lepiej . Bardzo jestem zadowolona ,że mimo wszystko, w jakiś sposób pomożemy pieskom Pani Stasi . Psy tu nic nie zawiniły że człowiek jest uparty i uznaje tylko swoje racje , a one bez pomocy będą głodne. Będę jeszcze bardziej okrutna , gdyby Pani Stasi coś się stało złego gmina napewno poleciłaby psy uśpić , bo takie się stosuje procedury.
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam zdrowia i zapału do pomagania .
Avatar użytkownika
Grażyna i Coffee
 
Posty: 1244
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 09:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Cefreud » 2006-12-13, 19:21

też wysłałam na Emi i zrobiłam paczkę Świąteczną.Niestety moj budżet już drży w posadach (chyba,że coś sprzedam na allegro), więc na razie musze się wycofac z pomocy.Czy w styczniu mozna coś wpłacic? czy będzie za późno?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez saganka » 2006-12-13, 19:58

Karolina, jakbysmy zdecydowali sie na adopcje wirtualna, to jak najbardziej mozna. Ja wogole chcialabym albo cyklicznie robic cos takiego, albo stale. Czekamy na Wasze opinie co do naszych wyborow.
Ciesze sie, ze Emi moze liczyc na Was :-)
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez saganka » 2006-12-13, 20:03

Mam kolejny pomysl na aukcje na allegro - moglibysmy zrobic koszulki z logiem forum i zdjeciem berna. Takie przyprasowane. Jak sie znajdzie dobry jakosciowo papier do nadrukow i ma dobra drukarke, wychodzą niezle. Albo zrobie Wam tutaj aukcje :-P i bedziemy licytowac wewnetrznie.... Takie mi lataja po glowie mysli nieuczesane. Szkoda, ze malowac nie umiem, bo bym kartki strzelila, oryginalne, recznie robione...
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2006-12-21, 13:08

Przekazuję Wam mail od Emir:

"Witaj- najpierw wielkie podziękowanie za zainteresowania i Waszą ofiarność;
Rzeczywiście historie Czarok, Medara i Emi sa niezwykłe i początek mają tragiczny.Głęboko wierzę, że zakończenie dla nich wszystkich będzie dobre.Narazie Medar walczy o życie po drugiej operacji i stan jego jest stale cięzki; Emi bardzo powoli wraca ( jak sądzę )do zycia.
czarok jest w najlepszej stosunkowo formie choć do wagi zyciowej brakuje jej ok 25 kg, ale jest zdrowa.
Nasze konto: Fundacja EMIR 88 1050 1924 1000 0022 6878 6056; w treści: na ratowanie Benków i Emi lub :dla Emi, Medara i Czarok
pozdrawiam i jeszcze raz prosze przekaż na Waszym forum moje wyrazy uznania i podziękowanie dla Wszystkich, którzy zechcieli nam pomóc Krystyna Sroczyńska (EMIR)"

Wielkie dzięki dla dwóch dziewczyn które przysłały piekne kartki z propozycją sprzedazy - śliczne wykonanie i fajny pomysł.Dajcie tylko złapac oddech i zaraz sie za to zabierzemy
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Roxanka » 2006-12-29, 23:37

dziewczynki co dalej z naszą akcją?

ja objęłam wirtualną adopcją sunię fundacji Emir - Laszkę
Obrazek
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Postprzez Marszal » 2006-12-30, 00:43

No to jest nas więcej bo ja i moja córa obiełysmy wirtualną adopcją staruszka Atosa i sunie Milke, oczywiście też z Fundacji Emir :-D
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez Roxanka » 2006-12-30, 14:42

Może jeszcze ktoś dołączy? Jeszcze inne psiaki czekają. :-(
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Postprzez saganka » 2006-12-30, 15:23

Ja dolaczylam - dwa rottki, Kobalt i Ajar sa, mam nadzieje, pod moimi skrzydlami.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez saganka » 2007-01-01, 18:33

Ajar znalazl nowy dom. Kobalt i jeszcze malutka starowinka, jeszcze nie znam jej imienia, beda "moje".
Chcialam Wam rowniez powidziec, ze przelalam na konto Emira 880 zl z zebranych przez nas pieniedzy na leczenie Emi i dwoch biednych bernardynow. Rozlicze sie z Wami, jak zawioze reszte p. Stasi. Na razie tego nie moglam zrobic, bo mialam pewne swoje problemy... Ale juz niebawem sie wywiaze.. Obiecuje. Pozostalo jeszcze 298 zl z naszej zbiorki i sprzedazy kalendarzy.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Marszal » 2007-01-01, 20:30

Bardzo Ci dziękujemy Saganko :-D Tak ciepło na sercu się robi mając świadomość, że choć kilku psinkom udało się pomóc.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez saganka » 2007-01-04, 22:57

Pieniadze od nas dotarly. Wklejam odpowiedz Pani od Emira :
"Witam w Nowym Roku - przelew doszedł 22.12.06; ; nie jestem zalogowana na
Waszym Forum, więc bardzo proszę zamieścic od Fundacji EMIR serdeczne
podziekowania i zyczenia Wielu dobrych dni w Nowym Roku dla wszystkich ,
którzy zechcieli wspomóc nasze psy; pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
Krystyna Sroczyńska (EMIR)"
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania od Berena » 2007-01-05, 03:31

Ja z koleżanką od dawna mamy wirtualnie zaadoptowanego Korka

Obrazek

Poprzedni nasz piesek znalezł domek :)

Ale jeśli ktoś chciałby,to chętnie "piszę się" na pół, czy 1/3 jeszcze jednej adopcji.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Barbapapa » 2007-01-05, 20:27

Aniu to ja "1/2 opieki". Napisz jakiego sierotę bierzemy pod skrzydełka.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Postprzez Ania od Berena » 2007-01-08, 11:40

Barbapapa napisał(a):Aniu to ja "1/2 opieki". Napisz jakiego sierotę bierzemy pod skrzydełka.


Dobra, już szukam ;)
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez saganka » 2007-01-24, 18:53

Do P. Stasi wyslalismy 30 kg karmy Bono (to takie kielbasy dla psow). Pan z tej firmy zadeklarowal, ze przy kolejnej takiej akcji na rzecz przytuliska czy schroniska obnizy nam cene na ta karme. Dodatkowo z pozostalych pieniedzy przelalam 150 zl na leczenie Medara, ktory ciagle ma powazne problemy zdrowotne i potrzebuje dobrej karmy. Karma dla p. Stasi kosztowala 111 zl. Przygotuje cale rozliczenie naszej akcji i wkleje je na forum.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Grażyna i Coffee » 2007-01-25, 11:27

Kasiu jesteś nieoceniona . Ponieważ zrobiła się zima pewnie będą nowe potrzeby , wołaj to się znowu zrzucimy.
Pozdrawiam super serdecznie :-D
Avatar użytkownika
Grażyna i Coffee
 
Posty: 1244
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 09:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Cefreud » 2007-01-25, 15:56

może to patryjotyzm lokalny ale pozwalam sobie na wklejenie listu z fundacji Amicus działajacej na terenie małopolski.

Witam;
rottków jest w tej chwili 4: dwaj chłopcy i dwie dziewczyny:
jedna młoda 2 -letnia z papierami i jedna bida starsza trochę
wymixowana na moje oko; psy - mój ulubieniec Ares; potężny większy
niż standart - b. karny, znający podstawowe komnedy i drugi
młodszy, bardziej może w rasie; nie znam go za dobrze - jest
dopiero 4 dni. Mam jedynie zdjęcia Aresa i je doklejam.

wszystkie dane AMICUSA na www.amicus.malopolska.pl
niestety nie jesteśmy pożytkiem publicznym i 1% nam się nie należy;
opłaty za publikację w Monitorze były w zeszłym roku tak ogromne
(600 zł za stronę a stron minimum 3; że zrezygnowaliśmy z ubiegania
się o status pp).
Ale wszelki inne wpłaty mile widziane.
Mariola Gajko


ps. Jeżeli chęć adopcji rottka byłaby w drodze do realizacji - to
serdecznie zapraszam do hotelu na oglądy.

Jeśli ktos chce mogę wysłac zdjecia rotków.W fundacji jest wiele psiaków-wszystkie wyciągnięte ze schronisk przebywaja w psim hotelu lub u wolontariuszy.
Jak sami widzicie fundacja ledwie przędzie więc moze następnym razem pomożemy im?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez saganka » 2007-01-25, 16:55

Grazynko, nie ma sprawy - psow w potrzebie jest baaaardzo duzo. Karolinko, jesli uwazasz, ze ich praca jest tego warta, to jak najbardziej mozemy teraz zbierac na Amicusa. Kasia Bossowa ma propozycje zrobienia bazarku na takiej zasadzie jak dziala na dogomanii. Kochane kobietki juz nam przekazaly fajne bernenskie kartki, wlasnorecznie wymalowane. Ja chetnie tez cos zrobie i wstawie na takim bazarku. Dajcie tylko znac, a dzialamy dalej.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości