Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez nika » 2010-08-09, 21:05

Warto poczytać, może coś zmieni się na lepsze. Np. ograniczy samowolę myśliwych.
http://www.tvn24.pl/12690,1668468,0,1,k ... omosc.html
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez anula » 2010-11-20, 16:15

Taaak prawa zwierząt :evil: Wściekłam się dziś niemożebnie.
Dla zwierząt domowych i ich właścicieli to w zasadzie dostrzegam tylko zakazy, nakazy i mandaty.
Płacę podatek od moich psów do gminy, płacę podatek od dochodu bo mam suki hodowlane, sprzątam po moich psach osobiście, a praw nie mamy żadnych. Jeździliśmy na nieużywaną przez wojsko część poligonu w granicach administracyjnych Torunia, to takie ogomne nieużytki po brzegach otoczone lasem w sąsiedztwie ruchliwej drogi, rok temu przydybał nas patrol policji ze strażą miejską czatujący na ludzi wywożących śmieci (i słusznie, bo śmieci tam sporo po krzakach) pogroził palcem, udzielił pouczenia i kazał się wynosić. Zapytałam panów gdzie w takim razie wolno wypuścić psy bez smyczy. Pan policjant enigmatycznie odparł: na terenie odludnym.
Dziś pojechaliśmy na podobny teren w okolice strzelnicy myśliwskiej i tam prawdopodobnie leśnik (ale nie miał legitymacji :roll: ) zwrócił nam uwagę, że nie wolno puszczać na ogomnej polanie psów bo to teren Lasów Państwowych. Facet nawet nie był z Torunia. Przepisy przewidują gdzie psów wypuszczać nie wolno, to ja się pytam gdzie wolno? Co nasze kochane państwo oferuje w zamian za podatki, które płacę jako uczciwy obywatel tego kraju? Może mnie oświecicie?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez Anirysova » 2010-11-20, 16:22

Z tego co wiem w lesie wolno chodzić z psami, ale muszą być na smyczy, żeby nie płoszyły dzikich zwierząt.
Każda gmina ma swoje przepisy odnośnie psów.

A w nowej ustawie najbardziej podoba mi się to, że bedzie zakaz sprzedawania szczeniąt poza hodowlą, mam nadzieję że to przejdzie i skończy się handel w zoosklepach, bazarach i na terenach przywystawowych.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez Wydra » 2010-11-20, 16:39

Z tego co się dowiedziałam niedawno od mojego brata który jest myśliwym, to w woj.kujawsko pomorskim już od roku jest zakaz strzelania do psów w lasach, wyjątkiem podobno są dziko latające sfory.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez Hekate » 2010-11-20, 16:42

AniRysTeam napisał(a):A w nowej ustawie najbardziej podoba mi się to, że bedzie zakaz sprzedawania szczeniąt poza hodowlą, mam nadzieję że to przejdzie i skończy się handel w zoosklepach, bazarach i na terenach przywystawowych.

ostatnio czytam ksiązkę Lindy Case Pies-Zachowanie , Żywienie, Zdrowie, w rozdziale piszącym skąd kupić psa itp (autorka jest amerykanką więc pisze o tamtejszych realiach) jest przypis redakcji " W Polsce nie wolno sprzedawać psów w sklepach zoologicznych" , książka wydana u nas w październiku br, więc może juz sie to zmieniło :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez anula » 2010-11-20, 16:43

Roma to co w takim razie mogą mi zrobić? Mają prawo mandat wlepić? Psy potrzebują ruchu, na naszej posesji nijak nie wybiegają się :roll:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez Wydra » 2010-11-20, 17:14

Moim zdaniem nic, my chodzimy na spacer codziennie,nigdy nie chodzą nasze psy na smyczy a już nie jeden raz spotykaliśmy służbę leśną.Uwagi jakie od nich słyszeliśmy to były typu " nie pozwalajcie państwo za daleko puszczać psy samopas ,szczególnie w okresach rozrodczych.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez kreska » 2010-11-20, 17:37

Roma napisał(a):Moim zdaniem nic, my chodzimy na spacer codziennie,nigdy nie chodzą nasze psy na smyczy a już nie jeden raz spotykaliśmy służbę leśną.Uwagi jakie od nich słyszeliśmy to były typu " nie pozwalajcie państwo za daleko puszczać psy samopas ,szczególnie w okresach rozrodczych.

Romka bo jestescie tubylcy ;-) mnie opierniczyli ze z psem ide bez smyczy mimo tego ze szedl 1m przedemna :-/wogole nie bylo z nimi rozmowy ze przeciez przy nodze:roll: tyle ze jak psiak ma tak jak moja Lata czyli wystraczy delikatny trop to leci....jakby ja cos opetalo i jest nie do zatrzymania :roll: to ich w sumie rozumiem :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez kerovynn » 2010-11-20, 19:37

Nas raz mysliwi spotkali w lesie z Negrą. Zapytali czy polujemy - bo Negra to wyżeł, odpowiedzieliśmy ze strzelamy ale... tylko fotki i pokazaliśmy aparaty. Chwile pogadaliśmy i rozeszlismy się, każdy w swoja stronę. Ale raz Negra złapała trop i wprowadziła nas wprost na legowisko lochy z małymi. Chwile wczesniej słyszeliśmy tupot w zagajniku i szelesty, myśleliśmy, ze to sarny. Jak się okazało co to jest i ze jeszcze jeden z warchlaczków został śpiąc sobie smacznie - albo został bo był słaby - to spanikowałam na maksa. Psa pod pachę i w długą.
Eśki w lesie już nie spuszczam, bo odkąd jest dorosła to uwielbia tropić i jak złapie ślad to traci rozum i słuch - a jej pod pachę nie wezmę, żeby szybko uciekać :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez Busola » 2010-11-20, 19:38

Anula doskonale Cie rozumiem, tez mnie to ...wkurza.
Przyjedź na spacerek na nasze łąki - jeszcze mnie nigdy nikt nie wygonił, a sąsiedzi nadal z zachwytem wspominają watachę bernów idącą ulicą :-D
Do lasu sie nie wybieram bo boje sie o psa :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez anula » 2010-11-20, 19:41

W tym sęk, że to ogromna polana a nie las, pozostałość popoligonowa. Tyle, że ponoć należy do Lasów Państwowych.
Ala kawał drogi do Was, a to miejsce 2-3 km od domu.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez PaniBisiowa » 2010-11-22, 21:31

To nie trzeba było kupować takich dużych psów. Trzeba było kupić małego, bo taki nie potrzebuje dużo ruchu. Dużych to się dzieci boją.
:lol:
COs takiego usłyszałam ;-) Och, miałam ochotę maznąć trolla.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez anula » 2010-11-22, 21:35

Taaak myślę, że gdybym tam paradowała z jakimiś podkolannikami to nikt by się nie czepiał, ale dwa takie bydlaki plus dwa niemałe już szczeniaczki to już horda i to na pewno kłusująca! :roll: :lol:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez PaniBisiowa » 2010-11-22, 21:40

Jakbyś nie wiedziała, że bern rozpędza się do setki w 3 sekundy i jest w stanie udusić ogonem, bo nelsona zakłada.
Teraz i tak łażę z Kapustą na smyczy, więc jeśli się ktoś przy...czepi to go zeżrę razem z wąsami.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez anula » 2010-11-22, 21:49

Kurczę, ja jestem niespotykanie spokojny człowiek, ale wtedy nerw mi normalnie prawie puścił :lol: i tak się nie damy :!: :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez PaniBisiowa » 2010-11-22, 21:54

Podziwiam, bo ze mnie wielce nerwowy ludź :->
Kiedyś gdzies w necie oglądałam rozmowę z jakimś typem (myśliwy czy jakiś przewodniczący), który na pytanie jaka jest definicja psa zdziczałego odpowiedział, że to pies biegający z wywalonym jęzorem :mrgreen: Wyłączyłam bo mną zatrzęsło.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-22, 22:00

ja w lasach tylko na smyczy chile i feride, Feride bo gdy raz nam grzybiarz z krzaków wyszedł, to Ferideoczywiście instynkt obrończy się ukazał, pokazała panu ząbki jak wilk, od karku do nasady ogona się najeżyła, i gotowa była skoczyć gdyby pan chciał w naszym kierunku, wtedy była na smyczy, bo my jej ruch ograniczamy, i spacery od dłuższego czasu tylko na smyczy ma. ale gdyby jej nie było to nie wiem. :roll: no cóż mają kangala trzeba przewidywać, że bedzie nas bronić :->
a chilki nie puszczam, bolubi bażanta pogonić.ona tylko ptactwem się interesuje, czasem pobiegnie ale nigdy nie złapała, tłuścioszka, ;-) ale wole nie ryzykować, że mi ja ktos zastrzeli :-/
Luna wszedzie bez smyczy może, bo dalej niż metr ode mnie nie pojdzie:) pamietam jak w czechach bez smyczy normalnie po parku narodowym spacerowaliśmy z luna baz smyczy:) nikt, nic nie mówił :->
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez anula » 2010-11-22, 23:01

W lesie to też mam pietra, bo mi wyobraźnia jakoś same krwawe sceny podsuwa, np. siedzi ten myśliwy jeden z drugim na ambonie, zmarznie chłopina, rozgrzeje się nieco, a potem pies albo człek dzikiem mu się zdaje i co z tego że po sądach ciągać go bedą, jak człek czy pies życie stracą. :roll: Poza tym kiedyś w Borach Tucholskich bylismy wiosną. Najpierw znaleźliśmy rozdyźdaną sarenkę taką młodziutką, coś ją zjadło tylko głowa i kopytka zostały, a potem psy dziwnie bardzo się zachowywały więc wzięliśmy na smycze, a zaraz potem locha z młodymi przecięła nam drogę :shock: ciemno w oczach w gaciach żółto ze strachu :lol: Tak więc wiosną absolutnie nie jeździmy do lasu, tylko na nasz sąsiedzki ugorek-polanę co to też lasem się być okazał. :roll:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez nika » 2010-11-23, 00:03

Ja też już po polach ganiam,do lasu z psami nie włażę :mrgreen: Od przyygody z lochą i małymi, mam uraz :-/ Poza tym u nas pełno zwierzyny, szczegolnie saren. Zeszłej zimy to Pluto mi przytargał wielki udziec sani, wynalazł gdzieś w krzakach :-/ Miałam problem, co z tym zrobić, żeby na moje psy nie było.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Nowa ustawa o ochronie praw zwierząt

Postprzez Busola » 2010-11-23, 09:11

Rayla napisał(a):... definicja psa zdziczałego odpowiedział, że to pies biegający z wywalonym jęzorem :mrgreen: Wyłączyłam bo mną zatrzęsło.

:shock:
a to ciekawe

znaczy, gdyby tego "specjalistę" pogonić bernem to po chwili też by był zdziczały? :lol:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości