UWAGA! Projekt ustawy - prosimy o poparcie.

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Re: UWAGA! Projekt ustawy - prosimy o poparcie.

Postprzez Bobik » 2011-04-03, 15:55

Przyłączam się do Wolanda i innych w ich krytyce pomysłów pełnego opodatkowania i ozusowania hodowli. Sam psów nie hoduję, ale nabrałem już z kontaktów pewnego wyobrażenia jak "dochodowa" jest to działalność. Z drugiej strony jakiś przedsiębiorca, a miłośnik psów, mógłby być zachwycony taką zmianą. Oto poszerza działalność o hodowlę psów i wreszcie legalnie może wszystkie koszty utrzymania swojej parki pupili legalnie wykazać w zeznaniu podatkowym i zaoszczędzić na nowy skuter dla syna.
Wydaje się, że aktualne opodatkowanie hodowli psów niewielkim ryczałtem jako specjalnego działu produkcji rolnej to rozwiązanie najlepiej wspierające małe, hobbystyczne hodowle. Boże, broń hodowców przed księgowymi!
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: UWAGA! Projekt ustawy - prosimy o poparcie.

Postprzez Woland » 2011-04-03, 16:23

Bobik, tu jest jeszcze jedna "ciekawostka" - masz jedną sukę hodowlaną = jesteś hodowcą, płać haracz.
Nastawisz się na psy-reproduktory, możesz ich mieć 30, ale hodowcą nie jesteś = haracz Cię nie dotyczy.


Z uporem maniaka, jako miłośnik akwarystyki, wrócę jeszcze do sprawy sklepów ZOO. Dla mnie zakaz handlu rybkami czy żółwiami i doprowadzenie do upadku sklepów na to nastawionych, to coś tak głupiego, że mój rozum tego nie ogarnia.

Ta ustawa roi się od takich idiotyzmów. A teraz Lindenberg i s-ka próbują nas szantażować na zasadzie - no może i zrobiliśmy idiotyczny projekt, ale jak go nie poprzesz, to jesteś anty-zwierzęcy, więc poprzyj i módl się, żeby posłowie to poprawili. A ja na to odpowiem - bardzo chętnie poprę mądry projekt, a ten bubel ma swoje miejsce w koszu. I nie pozwolę się szantażować. Po prostu, Koalicja mogła zrobić dobry projekt, skonsultowany z zainteresowanymi (hodowcami, właścicielami sklepów), a wolała wypuścić bubel. Po co, nie wiem, przypuszczam, że chodzi o narobienie hałasu. Ktoś chce sobie na tym "zrobić" nazwisko.
Woland
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-13, 04:47
Lokalizacja: Gniezno
psy: berneński pies pasterski, owczarek kaukaski

Poprzednia strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość