pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Postprzez anjucha » 2013-01-15, 20:50

żadnej suczki osobiście nie sterylizowałam - zrobił to wet w schronisku przed zabraniem pitbullki - ale wiem jedno. trzeba wybrać NAJLEPSZEGO weterynarza by uniknąc takich 'niespodzianek' jak np. nietrzymanie moczu i w rezultacie zażywanie do końca życia hormonów tak jak w naszym przypadku ;/
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Postprzez Ella » 2013-01-15, 22:22

Zgadza się-niespodzianki się zdarzają,niestety.
Nasza bokserka też miała po sterylizacji nietrzymanie moczu- i niestety po kilku miesiącach horroru z tą przypadłością związanego,po bezskutecznym stosowaniu różnych leków(neurologicznych!!)i wizytach w kilku(!!)lecznicach, sami zakupiliśmy podręczniki weterynarii i sami zaordynowaliśmy właściwe leczenie-estrogeny-to tak na marginesie kwestii sterylizacji.Nie zawsze bywa bezproblemowo.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Postprzez wiki » 2013-01-15, 22:37

Moja Yoko jest prawie 2 lata po sterylce.Zabieg wykonał wet po 1 cieczce. Jak na razie sunia ma się dobrze .Nie ma żadnych problemów z nietrzymaniem moczu , co do wagi jest ok , nie przytyła a wręcz od kiedy Abi jest z nami schudła 2 kilo :lol: :lol: :lol: zabawa :lol: . Co do charakterku raczej też nie widzę zmian , jaka była cholera taka jest. Ale to pies stróżujący ( z zamiłowania ) to jej praca ona to uwielbia , więc nie można tego uznać jako wadę.
Nawet przez chwilę nie żałowałam swojej decyzji , jeżeli ktoś nie ma planów hodowlanych jest to super rozwiązanie zarówno dla suni jak i właściciela. A , że zdarzają się przypadki powikłań - oczywiście , to sprawa osobnicza jak i jakość wykonania zabiegu. Nie można kogoś namawiać , przekonywać to naprawdę powinna być samodzielna ,przemyślana decyzja właściciela <papa> <papa> <papa> <papa> <papa> <papa>
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Postprzez monika11444 » 2013-01-16, 18:49

wiki napisał(a):Moja Yoko jest prawie 2 lata po sterylce.Zabieg wykonał wet po 1 cieczce. Jak na razie sunia ma się dobrze .Nie ma żadnych problemów z nietrzymaniem moczu , co do wagi jest ok , nie przytyła a wręcz od kiedy Abi jest z nami schudła 2 kilo :lol: :lol: :lol: zabawa :lol: . Co do charakterku raczej też nie widzę zmian , jaka była cholera taka jest. Ale to pies stróżujący ( z zamiłowania ) to jej praca ona to uwielbia , więc nie można tego uznać jako wadę.
Nawet przez chwilę nie żałowałam swojej decyzji , jeżeli ktoś nie ma planów hodowlanych jest to super rozwiązanie zarówno dla suni jak i właściciela. A , że zdarzają się przypadki powikłań - oczywiście , to sprawa osobnicza jak i jakość wykonania zabiegu. Nie można kogoś namawiać , przekonywać to naprawdę powinna być samodzielna ,przemyślana decyzja właściciela <papa> <papa> <papa> <papa> <papa> <papa>

Wiki dzięki za słowa otuchy! ;) Ja zadzwoniłam do drugiego weterynarza, tak jak radziła Solonek (dziękuję za podpowiedź :mrgreen: ) i powiedział że jeśli to jest pierwsza cieczka suczki to tak 2-3 tygodnie trzeba odczekać (żeby wszystkie obrzęki zeszły ale żeby już nie szykowała się następna cieczka, tudzież ciąża urojona) i wtedy najlepiej zrobić zabieg, więc raczej się zdecyduję. Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i że Morka zachowa wszystkie swoje cechy charakteru, gdyż jest cudowna <tak> i uwielbiam ją niesamowicie :love:
monika11444
 
Posty: 120
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-13, 18:11
psy: Nasza pociecha Moria:)

Re: pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Postprzez wiki » 2013-01-16, 20:12

monika11444 napisał(a):
wiki napisał(a):Moja Yoko jest prawie 2 lata po sterylce.Zabieg wykonał wet po 1 cieczce. Jak na razie sunia ma się dobrze .Nie ma żadnych problemów z nietrzymaniem moczu , co do wagi jest ok , nie przytyła a wręcz od kiedy Abi jest z nami schudła 2 kilo :lol: :lol: :lol: zabawa :lol: . Co do charakterku raczej też nie widzę zmian , jaka była cholera taka jest. Ale to pies stróżujący ( z zamiłowania ) to jej praca ona to uwielbia , więc nie można tego uznać jako wadę.
Nawet przez chwilę nie żałowałam swojej decyzji , jeżeli ktoś nie ma planów hodowlanych jest to super rozwiązanie zarówno dla suni jak i właściciela. A , że zdarzają się przypadki powikłań - oczywiście , to sprawa osobnicza jak i jakość wykonania zabiegu. Nie można kogoś namawiać , przekonywać to naprawdę powinna być samodzielna ,przemyślana decyzja właściciela <papa> <papa> <papa> <papa> <papa> <papa>

Wiki dzięki za słowa otuchy! ;) Ja zadzwoniłam do drugiego weterynarza, tak jak radziła Solonek (dziękuję za podpowiedź :mrgreen: ) i powiedział że jeśli to jest pierwsza cieczka suczki to tak 2-3 tygodnie trzeba odczekać (żeby wszystkie obrzęki zeszły ale żeby już nie szykowała się następna cieczka, tudzież ciąża urojona) i wtedy najlepiej zrobić zabieg, więc raczej się zdecyduję. Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i że Morka zachowa wszystkie swoje cechy charakteru, gdyż jest cudowna <tak> i uwielbiam ją niesamowicie :love:




Na pewno nie straci cudownych berneńskich cech , będziemy trzymać mocno kciuki :love2: :love2: :love2:
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Postprzez monika11444 » 2013-01-16, 20:18

Dziękuję!!! :love2: <buzki>
monika11444
 
Posty: 120
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-13, 18:11
psy: Nasza pociecha Moria:)

Re: pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Postprzez Anna Rozalska » 2013-01-16, 20:35

Wszystko będzie dobrze, tak jak pisaam Lamia miała sterylkę 3 tygodnie po cieczce. Teraz ma 6,6 roku i nigdy nie bylo żadnych problemów, problemy były przed. Trzy ciąże urojone, atrakcyjna dla samców przed, w trakcie, po cieczce, 3 tygodnie nie jadła w trakcie ciąży urojonej bo myślała o głupotach.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: pierwsza cieczka a dojrzałość psa

Postprzez monika11444 » 2013-01-17, 10:05

Anna Rozalska napisał(a):Wszystko będzie dobrze, tak jak pisaam Lamia miała sterylkę 3 tygodnie po cieczce. Teraz ma 6,6 roku i nigdy nie bylo żadnych problemów, problemy były przed. Trzy ciąże urojone, atrakcyjna dla samców przed, w trakcie, po cieczce, 3 tygodnie nie jadła w trakcie ciąży urojonej bo myślała o głupotach.

Nasza teraz prawie nic nie je, siedzi tylko przy drzwiach albo śpi ( co do niej niepodobne bo zawsze ją roznosiłą energia) :roll:
monika11444
 
Posty: 120
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-13, 18:11
psy: Nasza pociecha Moria:)

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości