Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez 2kreski » 2015-06-16, 09:13

Mi to pice wtrakcie witania nie przeszkadza. Z tym , ze kuchnia jest jedna wielka kaluza tez sie pogodzilam. Mnie martwi to, ze ona nie pije przez wiele godzin, zostajac na dworze w upale :(.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez Barbapapa » 2015-06-16, 09:44

Inaczej pracuje przepełniony żołądek, tak mi się wydaje. Przy nadmiernym spożyciu wody z reguły następuje potem chęć jedzenia śmieci ( ziemia, rośliny, kawałki czegokolwiek twardego), czkawka. Jeśli ograniczam w takiej sytuacji wodę, to ta nadmierna ekscytacja mija szybciej, a także nie ma dodatkowych niepożądanych zachowań.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez Shogun&Kama » 2015-06-16, 10:53

U nas po wypiciu wody nie ma problemów żołądkowych, raczej tego picia po powitaniu nie kwalifikowałabym do problemów emocjonalnych, one po przywitaniu po prostu idą pić a później się kładą i zalegają dalej. Wydaje mi się, że to bardziej jest na zasadzie - "skoro już ruszyłem 4 litery to się napije", przy witaniu gości itp picia nie obserwujemy, tylko kiedy domownicy standardowo teraz wracają do domu i kiedy są upały.
A u was Barbapapa problemy emocjonalne przejawiają się jeszcze jakoś?

2kreski a Coco ma jakieś chłodne miejsce na podwórku? U nas psy w upały raczej preferują miejsca w domu niż na podwórku, szczerze to bałabym się je zostawić same na kilka godzin w taką pogodę na dworze, mimo, że mamy sporo cienia to i tak jest znacznie przyjemniej w domu, powietrze jest dużo bardziej znośne.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez Barbapapa » 2015-06-16, 11:43

Wpadanie w nadmierną ekscytację jest również gdy:
- ktoś, ktosie spacerują, biegają za ogrodzeniem lub bardzo głośno baraszkują w rzece ( mam 1,5-3m od płotu do rzeki; ścieżka i skarpa);
- pojawią się obce koty na działce lub poza nią;
- przelatują nisko nad działką bociany, żurawie, łabędzie;
- pojawiają się psy (bez względu na wielkość);
- pojawiają się małe dzieci, zwłaszcza machające, krzyczące.
Wyciszyłam niewspółmierną reakcję na małe i średniej wielkości ptaki, starsze dzieci, ludzi ( małych, dużych) idących spokojnie za bramą, niektóre małe pieski, własne koty, wszelkie zmiany w otoczeniu. Pozostałe reakcje są adekwatne. Obecnie pracujemy dalej nad daleko idącą tolerancją.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez Shogun&Kama » 2015-06-16, 12:29

To my chyba i tak mamy dość dużo szczęścia w temacie ekscytacji Shoguna 8-) U nas problem dotyczy "tylko"
Barbapapa napisał(a):- pojawiają się psy (bez względu na wielkość);

Wcześniej zaganiał samochody i rowery, ale z tym już się uporaliśmy. Szczekania przy płocie nie łączyłam z ekscytacją, raczej ze stróżowaniem, ale i tu jest lepiej niż było, mu się chyba już nie chce tak biegać, a nawet jak teraz podbiegnie to nie ujada tylko dwa - trzy razy szczeknie obwieszczając, że jest i czuwa ;)

Jak wyciszacie psy? Szczególnie w sytuacjach z innymi psami? I jak ogólnie u was to wygląda? Shogun jęczy, piszczy, nie umie usiedzieć, a nawet jak łaskawie usadzi tyłek to ciągle nerwowo go przesuwa - jakby mu było niewygodnie w przyspieszeniu, no i zakończenie jeśli jakiś biedak jednak podejdzie jest jakie jest.... Próbowaliśmy skupiania uwagi na sobie, ale o tym możemy zapomnieć, popatrzy na sekundę na nas i zaraz wraca "do celu", teraz po prostu albo usadawiam go - próbuje tyłem do innego psa, ale rzadko się udaje, albo po prostu przechodzę, udało się nam wypracować, że przejdzie bez ciągnięcia, jedynie jęczy i piszczy, co zwykle ludzie odbierają jako "chce się bawić", szczególnie, że ze względu na drobną budowę i mały rozmiar wielu myśli, że to szczeniak - dziecko Kamy... <bezrady2>
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez mamagu » 2015-06-16, 14:43

A ja myślałam, że jak Shogun ma na stałe psa przy sobie, tzn. Kamę, to już nie w głowie mu ciąganie do innych psów.

U nas udało się wypracować, dość spokojne mijanie się z innymi psami, oczywiście w pewnej odległości.
Ale po minięci psa, ekscytacja sięga zenitu i oczywiście natychmiast, trzeba „wkroczyć” na ścieżkę zapachową mijanego psa i dokładnie wywąchać kto to był.
Frodo zaczyna ciągnąć, ale nie za psem, tylko w odwrotnym kierunku, tam skąd pies nadszedł <bezrady2>
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez Shogun&Kama » 2015-06-17, 10:34

Oj mamagu super by było gdyby Shogunowi wystarczyła Kama, a Kamie Shogun, ale niestety wszystko co nowe jest fajniejsze, przecież oni się znają - nuuuuda ;)
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez wiki1710 » 2015-06-17, 22:00

Czytam Wasze posty o ekscytacji łysych i tylko mogę się pod nimi podpisać. Nela w domu to leniwy anioł i pies prawie 100% posłuszny, natomiast w obecności psów czy przechodniów na spacerach dostaje dodatkowej, nie do spożytkowania energii. Dochodzę do wniosku, że to nie sprawa jedynie wychowania/nauczenia, one muszą chyba tak mieć. Różnica między łysą wychowaną i wyuczoną od szczenięcia u nas a bernenką adoptowaną jako dorosła, jest olbrzymia. Skłaniam się ku opcji, że DSPP są znacznie bardziej pobudliwe i jednak w temacie okiełznania emocji trudniejsze do "ogarnięcia" niż BPP. Od kilku lat trafiają do nas na dom tymczasowy różne psiaki i poziom wyciszenia w stosunku do nowego psa, jaki nasza bernenka Lala osiąga w 10 minut, Nela - łysa ma dopiero po wielu godzinach. Tego wyuczyć się nie da - jej zainteresowanie psami jest o wiele wyższe niż zainteresowanie ludźmi. Ludź jest ważny dopiero gdy jest to ludź bez psa albo pies jest jej baaaaardzo dobrze znany i mało ciekawy jako nowy obiekt.
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: Czy/Gdy metody pozytywnego szkolenia zawodzą

Postprzez maja991 » 2015-06-17, 22:46

Takie bernole też się trafiają ;>
Kto był na spacerach z nami, ten widział ile było piszczenia, szczekania na widok psów, a pan na smyczy dalej trzymał :mlotek:
W domu aniołek, a na spacerach ]:->
maja991
 
Posty: 68
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-02-13, 16:26
psy: Zeus

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości