Ucieczki..

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Ucieczki..

Postprzez Apcik » 2016-05-15, 18:32

Myślałam że do wątku problemy wychowawcze to mnie już nigdy żadne ścieżki nie zaprowadza... no ale, już nie mam pomysłu co robić więc proszę o radę. Może niektórzy nas jeszcze pamiętają, ale może po kolei. Cezary ma już 9 lat i nigdy nie miałam z nim wiekszych problemów. Nie niszczyl w ogrodzie, nie kopal dziur, dobrze dogadywal się z innymi zwierzętami- no chyba że był to inny duży dominujący samiec. Zawsze był uparty i chodził swoimi ścieżkami ale był spokój. Od jakiegoś czasu nie potrafimy sobie z nim poradzić, cały czas ucieka z ogrodu. Swego czasu tylko gdy przyszła burza a nikogo nie było w domu a ostatnio ucieka cały czas... kiedys przechodził pod siatka w miejscu gdzie ni było murków, ok zrobiliśmy nowe murki pod ogrodzeniem a w części ogrodu gdzie pies był przemykany gdy przychodzili goście lub osoby bojące się psa, lub gdy zaszła taka potrzeba murki zostały dodatkowo wzmocnione a siatka na stałe na całej długości w nie wmontowana tak że nie ma szpary pomiędzy murkiem a siatka, pomogło na jakieś 2 msc... dopoki nie zaczął przegryzac stalowej siatki... nie ma różnicy czy nie ma nas cały dzień w domu, czy wyjdę do brata który mieszka po sąsiedzku na 10 minut, pies za ten czas się wydostanie i biega po ogrodzie sąsiada...
Bez różnicy jest czy pies był cały dzień z nami w ogrodzie, czy cały dzień był sam, czy był na spacerze czy nie, poprostu ucieka... zaczyna się to już robić uciazliwe i brak nam jakichkolwiek pomysłów jak temu zaradzić...
Tak jak wspominałam cezary ma już 9 lat, sporadyczne problemy zaczęły się pojawiać rok temu gdy rodzice wyjechali na weekend a brat przychodził do nas zająć się zwierzętami. Obecnie wystarczy wyjść na 10 minut do brata a pies za ten czas znajdzie sposób żeby uciec..
Ma ktoś jakiś pomysł z czego to się może brać? Czy na 'psia starosc' nachodzą go jakies lęki? Miał ktoś podobny problem? Bo nam zaczynają kończyć się pomysły jak zabezpieczyć psa gdy nie ma nas w domu...
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Ucieczki..

Postprzez Barbel » 2016-05-15, 21:53

widocznie się boi, nie chce zostawać sam.... Moze na czas wyjścia przymknąc go w garażu, przedsionku.... Bo straszyc ogrodzeniem pod prądem bym w takiej sytuacji go nie chciała....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości