Agresja u szczeniaka

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Agresja u szczeniaka

Postprzez Monika1989 » 2017-03-03, 14:42

Witam jestem tu nowa i bardzo chciałabym poradzić sie osob ktore juz sa posiadaczami tej wspaniałej rasy. Otoz mam maly problem z moja 3 miesieczna sunia. Daisy jest kochanym psiakiem slodka urocza jednak problem pojawia sie w momencie gdy na swojej drodze spotyka innego psa. Nie ma ona w naturze merdanie ogonkiem jak robia to inne psy tylko od razu przyjmuje postawe bojowa podniesiony ogon a jak tylko pies sie do niej zblizy zaraz warczy i skacze na niego widac ze nie traktuje spotkan z psami jako forme zabawy. Rodzice suni piekne bardzo madre spokojne psy matka wzor psa jednak moja mala potrafi pokazac pazury. Podkresle ze ma w domu pewne zasady i nie pozwalane ma na wszystko/ nie ma wchodzenia na kolana skakania na ludzi brania na rece nie ma siedzenia na kanapie czy wchodzenia do pokoju dzieci/ Czasem zdarza sie tak ze potrafi warknac na mnie (ogonem macha) ale tez do konca nie wiem co to zachowanie moze oznaczac. Wybieram sie z nia do psiego przedszkola poniewaz widac ze musze isc z tym ze czy jezeli 3 miesieczny szczeniak zaczyna pokazywac swoje humory to co bedzie pozniej i jakie moga byc tego przyczyny czy po prostu to tylko jej szczeniackie zachowania z ktorych kiedys wyrosnie bardzo prosze o pomoc z gory bardzo dziekuje pozdrawiamy
Monika1989
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-03-03, 14:23
psy: Daisy

Re: Agresja u szczeniaka

Postprzez Anuta » 2017-03-05, 10:57

Cześć Monika,
Fajnie, że jesteś na Forum. Nie znalazłam info jakiej rasy jest Daisy, ale bez względu na to zachowanie twojej 3-miesięcznej suni nie jest prawidłowe. Szczeniak z reguły jest ciekawski, ale przyjazny. Piszesz o ograniczeniach w domu. Ale czy bawicie sie z sunią, nagradzacie dobre zachowania? Młody piesek musi czuć sie w domu komfortowo. Trzeba go nauczyć wielu rzeczy, w tym zasad panujących i obowiązujących wszystkich członków stada i ludzi i psa. Ale ta nauka powinna być prowadzona w spokojnej, pełnej miłości i akceptacji atmosferze. Czy opisywane przez ciebie "akty agresji" zdarzaja się na ulicy, na placu zabaw dla psów, czy np na waszym podwórku?
Jeśli sunia ma zakończone szczepienia, jak najbardziej możesz zapisać ja do psiego przedszkola. Trzeba ją socjalizować, a w grupie młode pieski socjalizują sie najszybciej i najlepiej.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości