Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez MRUCZanka » 2008-07-06, 18:53

Czy bern może niezauważyć, że sika? Chodzi mi o 3 miesięcznego szczeniaka. Dziś kolejny raz w ciągu kilku dni miała miejsce sytuacja, że Benek nie dał kompletnie znać, że chce iśc na dwór; był chwilkę wcześniej przez kilka godzin na placu, a jak wszedł do domu i na chwilkę od nas odszedł to... nalał na podlogę :evil: Żeby jeszcze to była kałuża, ale on lał zygzakiem - jakby szedł i nie kumał, że sika!!! :shock: Jest to na tyle dziwne, że po przespanej nocy budzi mnie o 5ej rano, że chce iść na dwór i potrafi przeczekać chwilkę aż się ubiorę, tym bardziej o 8ej, gdy chcę z nim wyjść na ciut dłuższy spacer :shock:
Wczoraj miała też miejsce naprawdę złośliwa akcja - zjadł obiad i przyszeł do mnie do sypialni, stanął i ostentacyjnie nalał kałużę pod komputerem :evil: :evil: :evil: :evil: A przecież zawsze ledwo zje, wychodzimy z nim na dwór, ale potrafi zaczekać nawet 20 minut na wyjście!!!
Nie wygląda mi to na lanie ze szczęścia, bo dziś został sam zaledwie minutkę, wyszedł z kuchni, słyszałam, że zakręcil się w stołowym i przylazł z powrotem, grzecznie się kładąc na miejsce. Ręce mi opadają, nie wiem co robić, bo ewidentnie potrafi utrzymać siuśki - czego przykładem są spacery opisane przeze mnie w innym wątku :shock:

Macie na to jakąś radę? Nie wiem,czy nie zastosować smakołyków za każde sikanie i kupsko na dworze, ale wydaje mi się,że zakumał bazę bez tego, wystarczyły gorące pochwały i próby głaskania - bo jak kończy toaletę na dworze to raczej uchyla się od głasków :-> A może to calkiem normalne u szczeniaków??? :shock:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez Tess » 2008-07-06, 19:27

U Miluni to było normalne. Potrafiła się zapomnieć i nie zauważyć faktu sikania. Ba - parę razy zdażyło się jej dojnąć na... łóżko. Jeżeli było to przy nas następowała reakcja pt. brzydki pies, a fe ( zwłaszcza w przypadku łóżka...) Wyrosła z tego. Trzeba cierpliwości. Pamiętaj, że szczeniak NIGDY nie jest złośliwy. Nie karć go gwałtownie, bo berny sa bardzo wrażliwe. Na wszystko trzeba czasu i cierpliwości.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez agusia » 2008-07-06, 19:55

Sarce rzadko się zdarza już siusianie w domu, ale gdy się zdarzy to przez cały przedpokój jest kałuża, bo idzie i siusia :-) Na dworzy też zdarza się, że siusia chodząc, ale robi to rzadziej niż jeszcze miesiąc temu. ;-)
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez anula » 2008-07-06, 20:02

Sawa z kolei nauczyła się, że załatwiać się trzeba na dworze bardzo szybko. Mniej więcej trwało to ze dwa tygodnie. Za każdym razem kiedy załatwiła się w ogródku była pochwała i smaczek. Kupy w domu były tylko dwie, kałuż nieco więcej, ale nigdy na kanapę czy łóżko, bo nie pozwalamy jej z nich korzystać.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez mikvs » 2008-08-11, 12:25

Mój pudel bardzo długo się uczył sikać na dworzu. Teraz też mu się to czasem zdarza, ale to chyba wynika z jego złośliwości, gdy zostaje sam w domu. A ma już 2 lata, więc nie powinien się załatwiać w domu. Ostatnio kupiliśmy berneńczyka i on bardzo szybko uczy się sikać na dworzu. Ale oczywiście zdarza mu się nasikać na dywan, zaledwie parę kroków od otwartych drzwi na dwór.
Avatar użytkownika
mikvs
 
Posty: 90
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-04, 16:52
Lokalizacja: Wa-wa/Glinianka
psy: Atena (Ati)

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez wiedzma » 2008-09-04, 14:49

Draco tez spaceruje podczas sikania a potem jeszcze w to wejdzie i roznosi plamki tymi smiesznymi grubymi lapkami :P Przesypia cala noc, budzi kolo 6, czeka az sie ubiore, raz dwa sik i kupon na dworze po czym wracamy spac :P W domu sie wysika jak sie bawi, jak wyjdziemy albo jak mu na cos nie pozwolimy. Na lozko sobie wskakuje pobawic sie, ale nigdy nie zdarzylo mu sie nalac.
Avatar użytkownika
wiedzma
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-07, 20:28
psy: Draco (Berneńczyk)

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez Busola » 2008-09-04, 16:44

A to ja swoją królewnę muszę pochwalić... :lol:
Do tej pory załatwiła sie w domu jedynie dwa razy: pierwszy raz zaraz po przyjeździe (luźna kupa na zielonym kawałku dywanu Marysi - to jej moge wybaczyć, zestresowana i do tego zielone na podłodze ;-)), i wczoraj pod drzwiami balkonowymi siusiu, ale to przez moją nieuwagę.
Doskonale daje znać że ma "potrzebę", w nocy wyje przeraźliwie gdy chce wyjść na siusiu (chociaż ja marzę o tym by o 3 rano zlała sie gdziekolwiek i dała nam spać ;-) Normalnie czyścioch-inteligent nam sie trafił :-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez MRUCZanka » 2008-09-04, 18:37

Benek nadal nie daje nam znać, że chce siku :-( Musimy wyprowadzać o stałe porze, bo inaczej naleje, chociaż zdarza mu się to ostatnio już tylko jak wychodzimy na dłużej z domu - jakieś 3 godziny samotności i jest nalane - ale nie taka prawdziwa kałuża, tylko popuszczone, za to przez cały dom, i często zygzakami :-> wracając do domu często robimy slalomy by dojść w ogóle do łazienki po wiadro z mopem :-/
Szkoda,że nie daje znać, że chce wyjść :cry:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez wiedzma » 2008-09-04, 19:03

Draco daje znać, że chce wyjść. Nie piszczy, nie idzie pod drzwi tylko przychodzi i uderza nas łapą :D
Avatar użytkownika
wiedzma
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-07, 20:28
psy: Draco (Berneńczyk)

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez MRUCZanka » 2008-09-04, 19:37

Beniasty robi tak tylko rano, o 5ej lub 8ej, jak leżymy w łóżku. W dzień nie daje znać :(
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Czysta złośliwość czy nieumyślność?

Postprzez waldek-nowogard » 2008-09-04, 22:13

Nie martw się jest jeszcze malutki ;-) nauczy się, po prostu zdarzyło się chłopczykowi i tyle :lol:
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości