Czy to jest początek agresji?

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez kristella_67 » 2008-10-23, 08:05

Zapisałam nas do szkoły w 'Wesołej łapce'. Dziękuję za podpowiedź :-) Chętnie spotkałabym się na spacerku w Nakle albo w Świerklańcu. Mało berneńczyków u mnie w okolicy ;-)
kristella_67
 
Posty: 220
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-26, 07:26
psy: berneński pies pasterski - Izabella i Indy

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez Busola » 2008-10-23, 08:14

aaa, jeszcze mi sie przypomniało, nie pozwalaj córci patrzec długo piesiowi prosto w oczy - w psich rytuałach to też jest zacheta do 'ataku".
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez Drixon » 2008-10-23, 08:18

a co do zabway - to bawcie się z Xavierkiem tylko wtedy kiedy Wy ta zabawę innicjujecie - żeby mały zrozumiał że j to nie On decyduje o zabawie :->
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez kristella_67 » 2008-10-23, 09:06

Córka wcale nie jest taka malutka, ma 15 lat. A zachowuje się czasami jak 5-latek. Najpierw muszę (tak jak mi podpowiadacie) wychować moją córkę. Nie chciałabym abym wychowała jakiegoś terrorystę, który nas poukłada pod ścianą. I tak jak mówicie konsekwecja. Sama prawda. A ja sama czasami mu popuszczam.... bo mu tak ładnie z oczek patrzy....... :-)
kristella_67
 
Posty: 220
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-26, 07:26
psy: berneński pies pasterski - Izabella i Indy

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez Magda » 2008-10-23, 11:10

Jak obserwuje się szczeniaczki, to one non stop podgryzają się wzajemnie, ganiają, warczą, czasami szczekają. Moim zdaniem jest to zupełnie naturalna sytuacja wynikająca z chęci zabawy, w ten sposób maluch traktował swoje rodzeństwo i na odwrót. Myślę, że jak na razie, nie jest to żadna próba dominacji, a szczenięce harce.
Pamiętam jak mieliśmy ON-ka, ja i brat byliśmy wtedy dziećmi, ganialiśmy się ciągle z psem, a on z nami - podgryzał za nogawki ;-) a wyrósł na oazę spokoju i łagodności.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez kristella_67 » 2008-10-23, 11:38

Ale on nie podgryza nogawek. Ja mam ślad na udzie po ugryzieniu: siniak i zadrapanie z zębów. Jak go napada, to jest groźny. Ostro szczeka i próbuje złapać zębami. Można się go wtedy bać. Oby to były tylko harce, ale zapanować nad nim i tak trzeba :-)
kristella_67
 
Posty: 220
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-26, 07:26
psy: berneński pies pasterski - Izabella i Indy

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez Busola » 2008-10-23, 12:16

hmm, w ostatni weekend bylismy w "naszej" hodowli, Dalmiska spotkała sie ze swym rodzeństwem, i diabeł w nią wszedł, nie mogliśmy uwierzyć ze to nasz pies, bo w domu poskromiona i aniołek (tfu tfu, coby nie zapeszyć). Ja i Iwona skonczyłyśmy z pogryzieniami i nie takimi celowymi, ale przypadkowymi, w trakcie zabawy z innymi psami.
To ten wiek, jak z dziećmi, trzeba przez to przejść i przede wszystkim być konsekwentnym.
Szczeniaczki nie zdają sobie sprawy ze swej siły i ostrości zębów, dlatego ważne jest by za wczasu pokazać im "kto tu rządzi" bo gdy nabiora masy to wtedy bedzie duży problem.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-23, 12:44

Busola napisał(a):Szczeniaczki nie zdają sobie sprawy ze swej siły i ostrości zębów,

No właśnie. Zdecydowanie trzeba rozróżnić "dziecięcą" zabawę szczeniaka od "próby siły" 10-12 miesięcznego podrostka. Hodowcy, którzy zostawili w hodowli szczenię z własnego miotu mają okazję obserwować w życiu codziennym wychowywanie szczeniaka przez dorosłe psy. Do jakiego wieku szczeniakowi "wszystko wolno" a kiedy i w jaki sposób jest "uczony dobrych manier".
Na pewno zdanie hodowców takich jak Ala Spartkowa, Meggi, Halinka, Szam Wanda i inni (przepraszam wszystkich niewymienionych) będzie w tej kwestii niezwykle cenne.
W moim odczuciu posądzanie 2-3-4 miesięcznego szczenięcia o "gesty dominacji" jest wielkim nieporozumieniem.
Owszem, szczenięta w zabawie próbują swoich sił ale nie popadajmy w skrajności.
To tak jakby 5-8 letnich chłopców karać i zabronić zabawy w "policjantów i złodzieji" bo z nich wyrosną bandziory. Albo z uczestników zabawy w indian wyrosną mordercy i psychopaci. Bzdura !!!!
Każdy wiek ma swoje prawa ! Szczeniaka również !
A wy to już raczej na pewno zapomniałyście jak swędzą wyrastające nowe zęby hi hi hi hi ?
(Szczeniaczki wymieniają zęby ok. 4-5 m-ca).
Powiem wam tylko, że co prawda minęło już blisko 40 lat, ale ja do dnia dzisiejszego słyszę w uszach przerażający krzyk bólu mojego Taty jak go mój "ząbkujący" braciszek ugryzł w pupę.
Miłość wymaga nieco cierpienia hi hi hi.
Więcej tolarancji !
Ostatnio edytowano 2008-10-23, 13:23 przez Ania Gd, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez kristella_67 » 2008-10-23, 12:48

Właśnie. Ta konsekwencja ;-) A ja szukałam spokojnej rasy ;-)
kristella_67
 
Posty: 220
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-26, 07:26
psy: berneński pies pasterski - Izabella i Indy

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez kristella_67 » 2008-10-23, 12:53

Do cierpienia to już się przyzwyczaiłam :-) Moje ręce świadczą o tym ;-)
kristella_67
 
Posty: 220
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-26, 07:26
psy: berneński pies pasterski - Izabella i Indy

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez Ania Gd » 2008-10-23, 12:53

Nie martw się Kristella.
Spokój będzie.
Ale trzeba na niego sobie zapracować.
Nie ma nic za darmo.
Ile zainwestujesz tyle dostaniesz.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez Anuta » 2008-10-23, 12:59

4 miesiące to czas wymiany zębów. Może psiunia po prostu swądzą ząbki?
Dajcie mu kości cielęce do gryzienia, bawcie się w przeciąganie.
A gdy gryzie po rękach, dać mu do ugryzienia jego łapkę. Niech poczuje, że to może boleć.
Skarcić słownie: "nie wolno", a gdy nie posłucha, odstawić na miejcsei zakończyć zabawę.
bernuś szybko pojmie, że gryzienie ludzi "nie jest fajne" i "nie podoba się pańci".
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Czy to jest początek agresji?

Postprzez kristella_67 » 2008-10-23, 14:32

Zapomniałam już jak to jest z wychowywaniem młodego pieska. Poprzedni piesio, który odszedł miesiąc temu miał już 13 lat..... I nie pamiętam kłopotów związanych z jego 'młodością'. Postaram się zastosować do waszych rad. No i podnieśliście mnie na duchu :-) Dziękuję :-)
kristella_67
 
Posty: 220
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-26, 07:26
psy: berneński pies pasterski - Izabella i Indy

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości