kopanie dołów w ogrodzie

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: kopanie dołów w ogrodzie

Postprzez Czela » 2011-12-07, 20:36

Na tworcze kopanie dlugosc wlosa nie ma wplywu.
Ja mam lysego i puchatego, obydwa potrafia. :-D
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: kopanie dołów w ogrodzie

Postprzez wiki1710 » 2011-12-07, 21:45

Ja też mam łysą (dużą łysą) i kudłatą - różnice są niesamowite ;-) Łysa nie kopie, nie gryzie drewna, nie wchodzi między tuje i nie przeskakuje płotków chroniących rośliny. Za to lokowana... <faja> robi wszystko co powyżej plus wiele innych rzeczy :mrgreen:
Nie wiem z czego wynikają różnice ..... ogólnie temperamenty mają na pewno inne, bernenka ewidentnie potrzebuje więcej "zmęczenia psychiczno-fizycznego", jak go za mało to mówiąc ogólnie broi; duża zaś nie widzi żadnej zabawy i sensu w robieniu rzeczy zabronionych - dla niej nie to nie i koniec 8-)
Poza tym nie lubi się brudzić, a kopanie dołów tak zanieczyszcza łapeczki :lol:
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: kopanie dołów w ogrodzie

Postprzez ali209 » 2011-12-08, 10:50

właśnie pytam ze względu na tendencje do "szkodliwości" :) :) z tego co czytałam to wydaje mi się ze duże są mniej szkódne :) trochę mi na tym zależy bo już mam pięknego biszkopta-labusia (mieszka u mojej mamy) , który szkódny jest jak stado bydła i komando kretów w jednym puszystym psiaku :) :) :)
Avatar użytkownika
ali209
 
Posty: 56
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-06, 12:53
psy: Bruno
Hodowla: Czandoria

Re: kopanie dołów w ogrodzie

Postprzez saltoner » 2011-12-09, 17:02

Mam dwa duże łyse i ogród bez dołów. Nie wiem od czego to zależy ale chyba rzeczywiście te Duże tak mają. Po prostu to je nie bawi. Takie np. paliki od pomidorów przy krzakach też nie są interesujące ale już ułożone na w stosik nie mają prawa tam leżeć, zrobią po swojemu porządki. A co, niech pańcia też się pobawi w szukaniu... po całym ogrodzie.
saltoner
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-09, 17:43
psy: Duży szwajcarski pier pasterski

Re: kopanie dołów w ogrodzie

Postprzez Sokół1994 » 2011-12-09, 19:28

Dołączam się do tematu i bardzo chciałabym poznać waszą opinię. Mam problem nie tyle z kopaniem co z przesadzaniem i gryzieniem. Zawsze psy zostawiamy razem na ogrodzie i zazwyczaj wystarczy godzina, dwie żeby nabroił. Nie wiem już co wymyśleć bo moja mama się strasznie wkurza co się dzieje z jej ukochanym ogrodem. Mianowicie, ulubionym zajęciem Dylana jest łamanie najdroższych drzewek(tanie brzydkie nieruszone^^)w połowie i przesadzanie małych roślinek z jednego końca na drugi koniec ogrodu.... Pomocy!!!!;]
Avatar użytkownika
Sokół1994
 
Posty: 35
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-13, 12:59
Lokalizacja: Kraków
psy: Dylan. Miś

Re: kopanie dołów w ogrodzie

Postprzez Barbel » 2011-12-09, 20:04

Praca, praca i jeszcze raz praca!. Nie spacer - praca. Spacer w dodatku i na okrasę. Godzina pracy umysłowej i spokój. Jak Barbel nie pracuje w czasie wakacji - to miewam piękne doły na grządkach. Poza tym - pies zostawiony sam sobie będzie szukał zajęcia. W szwajcarskich gospodarstwach ciągle ktoś sie szwędał po obejściu - to nakarmić zwierzęta, to na pole, to coś naprawić - bern miał pełne łapy roboty...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: kopanie dołów w ogrodzie

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-12-09, 20:31

tak jak powyzej kopia z nudow, moje kopia ale maja swoj na wylacznosc ogrodek, my swoj, wiec nam nie przeszkadza.

A jak wiesz ze masz je zostawic, to przedzostawieniem ich pozadny spacerek, a beda spac ;-)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości