Dwa problemy

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Dwa problemy

Postprzez damcyk1 » 2009-02-11, 16:25

Witajcie mam takie dwa pytanka:
1.Jak karzę Ximonowi wykonać komendę siad bez niczego żadnych kawałków szyneczki czy serka.Wtedy zaczyna on szczekać i uciekać trochę warczeć itp.Czy to jest prowokacja do zabawy czy przejęcie inicjatywy?
2.Ximon zaczyna obgryzać drzwi wejśćiowe jak mnie nie ma ani nikogo w domu.Ma swoje gryzaki ale on gryzie drzwi bardziej niż inne rzeczy.Co zrobić???
Avatar użytkownika
damcyk1
 
Posty: 208
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-11, 21:24
Lokalizacja: Kozy
psy: Ximon - "NASZA RADOSC"

Re: Dwa problemy

Postprzez Draco » 2009-02-11, 16:57

1. niestety przyzwyczaił się, że dostaje coś pysznego, a swoim zachowaniem poprostu woła o swoje, czyli wyraża swoje pretensje, że nie masz dla niego smakołyka. cwaniaczek! musi się nauczyć, że nie zawsze za dobre zachowanie dostaje się smakołyk. co którąś z kolei komendę nie dawaj mu smakołyka i nie zważaj na jego wymuszanie. czasami wystarczy pochwalić "dobry pies" i pomiziać.
2. nie jest nauczony sam zostawać w domu i kojarzy mu się to z czymś niemiłym. próbuje się wydostać i odnaleźć domowników. jak przychodzicie do domu, nie witajcie się z psem przez kilka minut, nie zwracają uwagi na jego emocje i ogromną radość na wasz widok. po chwili, kiedy się uspokoi, zawołaj go do siebie i mocno uściskaj, pomiziaj, przytulaj i wszystko co ci przyjdzie na myśl. najważniejszy jest moment, kiedy wchodzisz do domu. tak samo, jak wychodzicie- nie można się żegnać z psem, całuski, głaski, mówienie mu, że wychodzicie, itp. to wzbudza niepotrzebne emocje, pies jest podekscytowany i kiedy zostaje w domu sam nie rozumie sytuacji. poprostu wychodząc z domu, wychodzicie i nie odzywacie się do psa. możesz zostawić mu kostkę, zabawkę i powiedzieć zostań. i to cała tajemnica. tylko konsekwentnie, czyli bez wyjątków.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dwa problemy

Postprzez damcyk1 » 2009-02-11, 17:11

dzięki wielkie
Avatar użytkownika
damcyk1
 
Posty: 208
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-11, 21:24
Lokalizacja: Kozy
psy: Ximon - "NASZA RADOSC"

Re: Dwa problemy

Postprzez asia78 » 2009-02-11, 17:56

Oprócz tego co napisała Agnieszka, ja zastosowałam preparat anty-gryzieniowy.
Popsikałam wszystkie buty i szafkę, bo do tego Amanda się najbardziej dobierała.
Podziałało.
Taki spray kupisz w sklepie zoologicznym za ok 30 pln.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Dwa problemy

Postprzez damcyk1 » 2009-02-11, 19:08

dzięki wielkie
Avatar użytkownika
damcyk1
 
Posty: 208
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-11, 21:24
Lokalizacja: Kozy
psy: Ximon - "NASZA RADOSC"

Re: Dwa problemy

Postprzez Asia » 2009-02-11, 19:34

ciesze się że tu trafiłam bo znalazłam odpowiedzi na pytania, które sama chciałam zadać.
Avatar użytkownika
Asia
 
Posty: 669
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-31, 14:42
Lokalizacja: okolice Złotoryi
psy: GRACJA - Spartańska Osada F.C.I.


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości