Berneńczyk i jego pazury.

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez bartekgliwice » 2009-04-15, 19:05

Nie znalazłem podobnego wątku, więc pytam. Pod koniec kwietnia zagości u mnie mały berneńczyk. Wszystko wiem, dręczy mnie tylko jedna sprawa. Czy berneńczyk jest w stanie swoimi pazurami zadrapać drewniane panele podłogowe? Czy wogóle używa swoich pazurów przy wędrowaniu po domu? Bo logicznie myśląc, wydaje mi się, że nie.
Avatar użytkownika
bartekgliwice
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 21:22
psy: Jolly z Cichej Górki

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Anna Rozalska » 2009-04-15, 19:09

pazury są jak u lwa. W grudniu wprowadziliśmy sie po 4 miesiącach generalnego remontu. Lakier na parkiecie miał być dwuskładnikowy i trwały. Niestety 52 kg żywej wagi, jeszcze biegajacej po mieszkaniu narobiło niemalże dziur na całym parkiecie. Jedynie tam gdzie polożony jest gres nie ma rys.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Marszal » 2009-04-15, 19:14

Z całą pewnością tak :!: jest w stanie porysować drewnianą podłogę. To jest duży i ciężki pies, więc jest to logiczne. Szczególnie, że takie podłogi są śliskie i pies jak się stara utrzymać równowagę używa do tego pazurów.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Apcik » 2009-04-15, 19:30

u mnie w domu pies bywa gościnnie a parkiet (odnowiony we wrześniu) wygląda jak tafla lodu po meczu hokeja :lol:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez annasm » 2009-04-15, 19:35

Nawet szkło w oknie jest w stanie bardzo ładnie porysować :mrgreen: O parkiecie nie bede się wypowiadać...
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez EwaM » 2009-04-15, 19:36

Moja usiłuje czasem dół pod stołem wykopać :mrgreen: ;-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez izu » 2009-04-15, 19:47

Tak, tak!!! Pazury są wszechmocne :lol: Żaden supertwardy lakier nie przetrzyma łapania równowagi przy ostrym zakręcie, jak akurat jest coś ciekawego w innym pokoju :-P No albo trzeba się podrapać za uchem i porządnie przy tym wygiąć...
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Marszal » 2009-04-15, 19:53

Tośmy kolegę pocieszyły :mrgreen: ;-) a tak na poważnie to proponuje wyłożyć podłogę wykładziną aby maluszek nie doznał kontuzji na śliskiej podłodze. Szczególnie w okresie wzrostu trzeba bardzo uważać na stawy :!:
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Agama » 2009-04-15, 20:00

dasz radę - :mrgreen:dużo zależy od temperamentu psa :mrgreen: Ja mam też panele 3 psy a dziury w panelach i rysy to sobie sama zrobiłąm :lol:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-04-15, 20:05

hehe niestety raczej rysy beda:) jak bedzie łazic to stukanie slychac ale przyzwyczajicie sie :) moja mi nawet kafelke obila ogromna kościa:) moji znajomi kupili psu buty i od malego pies w domu w bucikach chodzil ale w tym roku powiedzieli ze maja gdzies panele bo byl wypadek pies sie posliznol i lapa skrecona :-|
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-04-15, 20:06

annasm napisał(a):Nawet szkło w oknie jest w stanie bardzo ładnie porysować :mrgreen: O parkiecie nie bede się wypowiadać...




taaaak taras mamy porysowany :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Cefreud » 2009-04-15, 20:59

drzwi balkonowe jakoś straciły na przejrzystości...
Panele-najwyższa klasa ścieralności(ale chyba zapomnieli dodać,ze paneli...)-pyszne rysy w których cudnie zbiera się pasta, do której to z kolei przyczepia się brud tworząc przepiękną mozaikę.. :mrgreen:
Jak chcesz mieć psa to: zapomnij o nieporysowanej podłodze, wyobraź sobie poobgryzane narożniki scian(nuda,brak wapna), w skrajnych przypadkach kawałek tapety udający drzwi do łazienki(orginalne wypełnienie framugi tak ładnie sie targało...) i przygotuj się na to,że włosy zamiast na psie czasem znajdują się (wybierz odpowiednie) w świątecznej sałatce,na białym obrusie,lodówce,zamrożone wraz z porcją mięsa, w półotwartej paszczy Twojej własnej,kiedy dusi Cię katar...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez bartekgliwice » 2009-04-15, 21:02

bedzie fajnie :-)
Avatar użytkownika
bartekgliwice
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 21:22
psy: Jolly z Cichej Górki

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez iwona_k1 » 2009-04-15, 21:09

Najgorzej jest kiedy biegnie lub próbuje poderwać się z leżenia wtedy jest ślisko i się zapiera lub łapie równowagę.Nawet gres mam porysowany.Panele ale nie drewniane -V klasa ścieralności-też troszkę.Doły pod stolem kopała w dywanie w poprzednim mieszkaniu :-P
Będzei bardzo fajnie! :mrgreen: Drzwi wejściowe też nie powinny być drewniane.Pani w hodowli pokazała mi jak wyglądają jej drzwi dlatego mamy GERDĘ ;-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Hekate » 2009-04-15, 21:55

no właśnie w drewnianych drzwiach mam piękne rysy i po raz kolejny przed chwilą usłyszałam jak po nich przejechał pazurkami otwierając sobie drzwi do przecionka :roll:
potwierdzam będzie bardzo fajnie :mrgreen:
a poza tematem to często organizujemy śląskie spacerki na które serdecznie zapraszamy, malca trzeba socjalizować :mrgreen:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez iwona_k1 » 2009-04-15, 22:01

a i może przyjrzeć się, poznać blizej rasę i poznać potencjalne możliwości...IM WYBACZA SIĘ WSZYSTKO!!!!! :lol:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez EwaM » 2009-04-15, 22:10

Szyba w drzwiach tarasowych narażona jest szczególnie ;-) Przecież trzeba zapukać,żeby do domu wpuścili,a jak szybko nie otwierają to trzeba pukać głośniej :mrgreen: Mój mąż straszy mnie każdego dnia,że zaraz panny razem z drzwiami wejdą i wróży,że lada moment szyba będzie do wymiany :-P Utrzymanie w jakotakiej przejrzystości tego okna graniczy z cudem :mrgreen: Kłaki natomiast dziś miałam w cukiernicy :-P
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez MRUCZanka » 2009-04-15, 22:22

my za to mamy porysowany stół w kuchni :mrgreen: nie mam zielonego pojęcia, czym to zrobił, bo jest tylko jedna rysa, a podejrzewam,że jak łapal równowagę to musiał się zapierac łapą z 4 pazurami :mrgreen: no chyba,że wyrżnął i to został ślad po kle.... :lol: No i jak pisałam w innym wątku - wytargal nam włącznik do światła w stolowym, ściana nadaje się do całkowitego malowania i zaklejania rys,ale póki co mi to jakoś niespecjalnie przeszkadza :mrgreen: O dziwo paneli nie mam porysowanych, za to se je sama młotkiem podziurawiłam :shock: :-|

Gliwice to rzut beretem,mam nadzieję, że się będziemy widywać na spacerkach :mrgreen: Póki co pomyśłcie o fajnej socjalizacji i szkoleniu malucha, nam to teraz procentuje!! :mrgreen:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez beatka » 2009-04-15, 22:31

Berneńczyk pazurów przy chodzeniu używa , i owszem, nawet dość widocznie używa, tzn. pazurów nie widać, ale rysy na drewnianej podłodze zdecydowanie tak. My mamy mało przejrzyste szyby na taras, bo jak siedzi na zewnątrz to zagląda, pyskiem zagląda. Afra jest psem grzecznie pukającym, puka w okno tarasowe, niegdyś gwałtownie pukała, więc rysy mamy również na szybie. Puka w drzwi wejściowe, nie oszukujmy się, na metalowych też rysy zostają, ale mniej niż na drewnianych :-D. Trochę obgryzione ściany w przedpokoju i częściowo nadgryziona szafka na buty -pamiątki z jej dzieciństwa, ale to przecież nasza wina- Afrunia miała za mało zajęcia podczas naszej nieobecności, a coś pies robić musi. I rzecz nie bez znaczenia dla niektórych: kiedyś drewniana podłoga była czysta i lśniąca kilka dni, teraz kilka minut / nasza Afra w domu z nami mieszka/. Bardzo kochamy naszą Afrę i w sumie to jakie znaczenie mają te podłogi ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
beatka
 
Posty: 697
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-05, 17:14
Lokalizacja: Andrychów
psy: AFRA

Re: Berneńczyk i jego pazury.

Postprzez Tańka » 2009-04-15, 23:21

My wszędzie(oprócz sypialni) mamy kafle. Jak Yoki był mały (w poprzednim mieszkaniu tez wszędzie były kafle, ze względu na poprzedniego psa Tytusa), rozłożone były chodniki, żeby się nie ślizgał.Na schody pies nie wchodzi, ale czasem się zdarza z rozpędu- pierwsze 3 stopnie porysowane. Szyba od drzwi tarasowych również...
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Następna strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron