Agresja wobec samców

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Postprzez Cefreud » 2007-07-11, 04:20

to sprobuj nauczyc Nuska skupienia uwagi na Tobie.Nam sie udało,a jak większoś na forum już wie Freud to typowy ADHD.
Wzięłam do ręki do niedawna pogardzany przezemnie kliker i....efekty rewelacyjne.Parę razy poklikam i Freud moze siedziec na czyims placu treningowym i udawac,ze nie widzi psów.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Agresja wobec samców

Postprzez Klaudia1 » 2008-05-28, 14:09

Może nie mam aż tak poważnego problemu tyle co zapytanie. Czy aż tak bardzo mógł się zmienić Bernenczyk? Wcześniej Berni był przyjaźnie nastawiony do wsszystkich , latał za wszystkimi psami żeby tylko zwrócić na siebie uwagę, a bójki omijał szerokim łukiem. Od niedawna coś się z nim stało, od kiedy pogryzł się z znajomym goldenem(dodam że to nie on był prowodyrem). Np. dzisiaj wybrałam sie na spacer i był tam jeszzce jeden bernenczyk i golden. Z goldenem można było zapomnieć o zabwie bo warzcały na siebie ale z Nerem to aż mnie zdziwiło stał sztywnie, nie merdał ogonem w ogóle i wskoczył na niego ( jak pani stwierdziła chciał go zdominować?, chocaiz Berni jest dużo mniejszy) potem to wsumie dobrze było,jak tamten odchodził to bobiegl za nim :-> Ale co mogło się stać że tak nagle się zmienił? Czy może da się coś zrobić bo pamiętam jak jakiś jeszzce miesiąc temu miał taką radość w oczach bawiąc sie z innym psem, wsumie to glupie bo psiej natury sie nie da zmienic... NIe wiem co o tym myslec.
Avatar użytkownika
Klaudia1
 
Posty: 237
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-09, 00:21
Lokalizacja: Sanok

Re: Agresja wobec samców

Postprzez Hekate » 2008-05-28, 14:28

bernena napisał(a):Od niedawna coś się z nim stało, od kiedy pogryzł się z znajomym goldenem(dodam że to nie on był prowodyrem).

często problemy z psem w kontaktach międzypsich zaczynają się po jakimś pogryzieniu, ufny do wszystkich zwierząt nagle został ukarany i pogryziony, część psów później się boi i nie chce podejść, a twój poprostu od razu na wszelki wypadek woli teraz pokazać ze on jest ważniejszy, jeżeli na goldena warczał to pewnie dlatego że ma teraz do tej rasy uraz
http://www.szkoleniepsow.fora.pl/ tu jest link do strony o szkoleniach psów metodami pozytywnymi a również problemami z nimi, adminem jest Jacek Gałuszka szkoleniowiec, często doradza na forum
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Agresja wobec samców

Postprzez saganka » 2008-05-28, 14:37

Ile Berni ma? czy nie wszedl wlasnie w okres intensywnego dojrzewania? Czy nie jest tak, ze wlasnie probuje swoich sil jako samiec?
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Agresja wobec samców

Postprzez Klaudia1 » 2008-05-28, 15:19

Stronke juz znamy a szkolimy sie pozytywnie. Berni ma prawie 2 lat no 19 msc. Wiem ze pszchicznie dojrzewaja nawet do 24 ale to jest dziwne zeby stalo sie to tak nagle .
Avatar użytkownika
Klaudia1
 
Posty: 237
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-09, 00:21
Lokalizacja: Sanok

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości