wszystko zjada i warczy

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: wszystko zjada i warczy

Postprzez Drixon » 2010-02-22, 08:11

takie preparaty odstraszające zwierzęta to służą raczej do zniechęcenia psa/kota do załatwiania się w danym miejscu (rozsypuje się je na trawie/ziemi) - większość tych preparatów jest nieszkodliwe dla psa (chyba z wyjątkiem Get OFF'a)
Można spróbować spryskać plastiki sprayem zniechęcającym do gryzienia (ale nie wiem jak to się sprawdzi przy dużej ilości ciekawych rzeczy co gryzienia)
a może kaganiec?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: wszystko zjada i warczy

Postprzez Busola » 2010-02-22, 09:06

ja niektóre części wyposażenia, te bardziej "smakowite" smarowałam sokiem z cytryny lub pieprzyłam :-P , wadą tego jest ulotność zapachów i trzeba to robić dość czesto.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: wszystko zjada i warczy

Postprzez Ziemek69 » 2010-02-22, 09:22

Aniu, jak napisałem wcześniej od 2 tyg. wypuszczamy Erę do ogrodu w kagańcu skórzanym(za 2-3 tyg. dożyje swoich dni- jest zaelastyczny i pies po dociśnięciu pyska do np. zbitego śniegu jest w stanie w jakiś sposób sięgnąc go chyba zębami- bo pęka 2-gi rzemień)- kaganiec jest dla Rotweilera z Dingo!
Pryskanie Bitter'em w domu jak miała 3 miesiące świetnie skutkowało(tylko dzięki niemu nie zjadła kanapy z elementami trawy morskiej) ale na dworze słyszałem, że są jakieś granulki do rozsypywania wokół drzew.
Co do suczki to od 3-go miesiąca chodziłem z nią intensywnie do przedszkola psiego i tam wzór przedszkolaka, w domu gorzej. Pies w niedziele( zajęcia były 2- razy w tyg. jak zakładałem buty w porze wyjścia do przedszkola to pies zaczynał szaleć). Oprócz podstawowych komend nauczyliśmy psa nie wchodzić do kuchni(otwarta na salon), nie wchodzić na schody(wiemy,że parę razy podczas naszej nieobecności weszła na górę- nie karcimy za to- wiadomo ciekawość).
Dziękuję za wasze propozycje ale czekam na jeszcze.

Ziemek
Avatar użytkownika
Ziemek69
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-09-19, 15:00
Lokalizacja: KIEŁCZÓW/WROCŁAW
psy: ERA - duży szwajcarski pies pasterski

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości