Nadmierna ekscytacja

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez Busola » 2010-02-11, 16:54

EwaM napisał(a):
Cefreud napisał(a):
Madzia_94 napisał(a):Troszku odeszliśmy od tematu ale też jest to przydatne :-)

Nie wiem..może omijania psa szerokim łukiem i skupienie na siebie uwagi?


Tak Madzia-bardzo przydatne w szczególności w sytuacji ja za kółkiem,Freud z tyłu samochodu.Czerwone światło a na pasach idzie sobie pies....


:mrgreen: :mrgreen: dlatego ja zazwyczaj jeżdżę z zamkniętym dachem i zamkniętymi oknami :mrgreen: :mrgreen: Tak na wszelki wypadek,żeby psinki nie postanowiły pobiec się pobawić :mrgreen:

a u nas Dalmiska w szelkach samochodowych przypięta do tylnego siedzenia :-P - co najwyżej może mnie polizać po uchu ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez Madzia » 2010-02-12, 09:49

Tak Madzia-bardzo przydatne w szczególności w sytuacji ja za kółkiem,Freud z tyłu samochodu.Czerwone światło a na pasach idzie sobie pies....

Myślałam że chodzi o spacery, więc tak jak EwaM jestem za by załonić mu wszystkie onka by nic nie widział.
Na tvn Style jest program "ja albo mój pies" tam właśnie taki sam problem miala taka pani i poskutkowało.
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez Hektor Barre » 2010-03-01, 00:39

Pomocy :oops: Mam berneńczyka w wieku 19 m-cy i szkolę go, szkolę… , szkolę i już się wydaje, że jest okey, poczym znów ręce opadają :evil: .
Byliśmy z Hektorem na szkoleniu PT gdy miał 6 m-cy z kolczatką (szkolenie pozytywne, ale z użyciem kolczatki), po lekturze tutaj na forum jakieś pół roku temu zrezygnowałam z kolczatki i uczyłam Hektora na smyczy komend „noga” i „spacer”. Umiał, ale dzisiaj zapomniał :mrgreen: . Mieszkamy na wsi i zimą naprawdę trudno spotkać kogoś na spacerze, a szczekające psy za ogrodzeniem Hek ignoruje. Dzisiaj u nas była ładna pogoda, słoneczko i wybrałam się na spacer do parku z dziećmi w wieku 3 i 7 lat, wózkiem i psiakiem. W parku dla odmiany wiosna - dużo ludzi spacerujących, m.in. z pieskami (mniejsze od Heka, ale myślę, że to dla niego żadna różnica), zachowywał się jakby go z buszu wypuścili :oops: . Kiedy widział jakiegoś psa tak ciągnął, że ciężko było mi go utrzymać ( a komend noga- nie rozumiał), poza tym 2 razy jak ruszył pod drzewo coś wywęszyć, a ja zanim zdążyłam się zaprzeć to kilka kroków zrobiłam (wążymy mniej więcej tyle samo). Smakołyki ciężko było mi dzisiaj wyciągać bo w 1 ręce miałam smycz, a drugą pchałam wózek, albo trzymałam syna za rękę. PROSZĘ POMÓŻCIE , WSZELKIE PORADY MILE WIDZIANE :mrgreen:
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez hania » 2010-03-01, 08:13

Trochę OFF - Nie ma czegoś takiego jak szkolenie pozytywne z użyciem kolczatki - jedno drugie wyklucza. Szkolenie pozytywne to szkolenie metodą wzmocnień pozytywnych a kolczatka wzmocnieniem pozytywnym nie jest. Teraz prawie wszystkie szkoły reklamują się jako pozytywne, bo to jest na topie.

A czy to nie jest tak, że właśnie go wypuścili "z buszu"? Że głównie ćwiczycie w spokojnych warunkach na wsi, bez dużej ilości rozproszeń w postaci ludzi i psów biegających luzem? Jeżeli trak, to myślę, że sytuacja go trochę przerosła - nie był przyzwyczajony do pracy w takich warunkach.
Na takie wycieczki z dziećmi polecam kantar - zwiększa kontrolę nad psem i zmniejsza prawdopodobieństwo, że pies "przesuwając" Cię ciągnięciem na smyczy uczy się, że ciągnięcie działa -> jak ciągnął miał to co chciał.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez Hektor Barre » 2010-03-01, 09:51

Tzn. tak, chodzenia bez kolczatki, uczył się właśnie w takich warunkach. Zimą ciężko u nas spotkać kogoś na spacerkach. Latem byliśmy z Hektorem na wczasach nad morzem, w górach i często jeżdżę do mamy do miasta - ale niestety wtedy była kolczatka i problemu nie było.
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez AniaRe » 2010-03-01, 10:31

Nie każde szkolenie bez kolczatki to szkolenie pozytywne. Ale żadne szkolenie z kolczatką pozytywnym nie jest.

A co do Twojego problemu- Twój pies jest "z buszu" w tej chwili.
Znalazł sie w sytuacji, w której wczesniej nie był, za trudnej na jego poziom umiejętności. Z reszta ja uważam, że mozna mówić o psie, ze cos umie, jesli wykonuje ją także kiedy przewodnik lezy na środku ulicy a obok biegnie stado przedszkolaków z pieskami na smyczach... Jesli pies wykonuje dana komendę w domu i np. własnym ogródki, to jest dobry początek pracy-ale nie mozna powiedzieć, ze on to umie. I cos takiego Ci się zdarzyło
Jesli pies jest nienauczony, a spragoniony kontaktów z psami, żadna kiełbaska nie zadziała, bo psy będą wiekszą-bardzoej pożądaną nagroda w danej chwili. Musisz go uczyć komend stopniowo, w coraz trudniejszych warunkach, stopniowo podnosząć oczekiwania.
Jak Hania napisała- jesli nie możesz go doraźnie opanować, zastosuj kantar, ale przypięty tak, że jedna smycz ao kantara, druga do obrozy i prowadzisz na obroży a jedynie, kiedy pies zaczyna ciagnąć, odwracasz mu głowę kantaram.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez Hektor Barre » 2010-03-01, 21:36

Wiecie co, tak sobie myślę, że te kłopoty z nim zaczęły sie po naszym powrocie z tygodniowego urlopu. Pod naszą nieobecność opkiewali się nim i moim synem moi rodzice (trochę dał mamie popalić). Na spacerach teraz jest taki dziwnie podekscytowany (wcześniej taki nie był), dzisiaj zauważył kota i chciał za nim lecieć i ciągnął mnie. Zimą czasami mu się zdażało ciągnąć, krótko po ciągnięciu dzieci w zaprzęgu. Ale zaraz go korygowałam i było w porządku. A teraz nie ..., nie wiem co z nim mam robić.. :cry:
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez AT » 2010-03-01, 23:40

Hektor Barre napisał(a): nie wiem co z nim mam robić.. :cry:

Nie ma co się załamywać tylko niestety trzeba z psiakiem pracować. Nie ma czegoś takiego, że pies raz się czegoś nauczy i już dożywotnio mamy z nim ,,spokój" jeśli chodzi o posłuszeństwo. (no może zdarzają się takie psie anioły ale to naprawdę rzadko). Komendy trzeba psu przypominać, ćwiczyć stopniując rozproszenia i tak całe psie życie zwłaszcza jeśli trafił Ci się egzemplarz temperamentny -takim po prostu trudniej jest wykonywać zawsze nasze polecenia bo ich wszystko w koło interesuje i takie psiaki tym bardziej trzeba szkolić permanentnie i uczyc je skupienia na nas (trochę jak z dziećmi jednym wystarczy raz powiedzieć żeby siedziały w ławce podczas lekcji a innym trzeba o tym przypominać co 2 minuty ;-) ).
Jak poczytasz tu kilka wątków to znajdziesz mnóstwo rad jak można ćwiczyć poszczególne umiejętności.
Na spacery z Dzieckiem i psem, jak już Dziewczyny polecały, kantar świetna sprawa.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Nadmierna ekscytacja

Postprzez hania » 2010-03-02, 09:42

Hektor Barre napisał(a): A teraz nie ..., nie wiem co z nim mam robić.. :cry:


Ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. To jest naturalne, że pewne niećwiczone umiejętności są zapominane - u ludzi też się tak dzieje. Ja bym zrobiła z nim wszystko od podstaw - najpierw w domu potem na ulicy, potem w coraz większych rozproszeniach. Powinno pójść szybko, bo jak umiał to będzie sobie przypominał.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości