Jedzenie patyków

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Jedzenie patyków

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-03-27, 16:31

Nie wiem czy to dobre miejsce, no ale może..
Galwin zjada patyki, uwielbia je memlać w pysku. Póki jest na smyczy wszystko jest ok, nawet nie próbuje ich brać. Ale jak tylko jest spuszczany ze smyczy i dostaje komende wolny nie mam wpływu na to co robi. No izaczyna sie pożeranie patyków. Bagatelizowałam to, ale..
Dzisiaj przeżyliśmy horror, a bardziej moja mama :shock: :shock:

Jak zywkle poszli na spacer na plazy i jak zwykle Galwin wziął sobie patyczek. W pewnym momencie zatrzymał się, po chwili upadł.. Poszła mu krew z pyska, oczy wywrócił... Mama zaczeła go klepać po plecach, zresztą ona chyba sama nie wie co się działo. W końcu u dało się wybudzić Galwina i wytargała go z plaży, pojechali do kliniki i wyciągeli patyk. No i teraz pozostaje problem - jak go oduczyć tego ?? Pomóżcie !!
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez inbloom » 2007-03-27, 16:41

o losie... przerażenie mi z gęby nie schodzi :shock:
zaczynam się bać... Bosman patyki kocha.
poradźcie coś to i ja go zacznę oduczać...
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Postprzez Gość » 2007-03-27, 17:23

Dziewczyny, ale patyki są ok - ważne jest po prostu co psiaki z nimi robią.... Takich małych giętkich nie powinno się im pozwalać gryźć, ponieważ moga zadziałac pono jak kości kurze... A takie większe, z których moga ściągac kore - drapiąc dziąsła, czyszcząc zeby - są w porządku...

MArta - ty nie panikuj, tylko pokaz Bosmkowi, co się robi z patykami....

A Ty Natalia - muszisz pokazac Galwinowi jakie gabaryty mu wolno targac jesli idzie o patyki - nie masz wyboru...

My nauczylismy Brombasa brac tylko takie patyki, ktore maja odpowiednia grubosc, dlugosc i "kruchosc". Dzieki temu nie polyka ich i sluza naprawde jedynie do zabawy, a nie do dozywiania....

Wiem Natalia, ze masz problem, ale gwarantuje Ci, ze konsekwencja go pokonasz....
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2007-03-27, 17:30

Taaak....Jamajka takie wielksze rabie na kawalki i zjada :( Jak nie ma patykow okorowuje mi drzewa/
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-03-27, 17:31

Ale ale.. Jak mam go nauczyć odróżniac patyczki :?: :?:
On jak weźmie jakikolwiek patyk zaczyna go kruszyć na kawałki i jeść.. :-( :-( Nie mam pojęcia jak to się dziś stało a z mamy za bardzo nie moge wyciągnać co to był za patyk, bo jest jeszcze w szoku :roll: :roll: :roll:
Kasia - Galwin tak samo :-/
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Gość » 2007-03-27, 17:38

Holender Dziewczyny - przychodzi mi tylko jedno do glowy i pewnie nie na miejscu - ale chyba czegos im brakuje w karmie....

Natalia - odrozniac uczylismy na zasadzie komend: fuj i nie wolno...

Szybko pojal co moze brac do pyska, ale u Was problem jakby głebszy....

Brombkowa...

PS. Ewelina - czego moze brakowac psom - jesli ciagnie ich do kory? Jak jedza sciany - wiem czego brakuje, ale kora...???
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2007-03-27, 17:42

Babka byla bobrem ;-)
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-03-27, 17:45

Galwin nie je karmy... Ale jak ją jadł to i tak pożerał patyki.. A co jest w korze ?? Z tego co wiem, to nie ma ona żadnych wartości odżywczych :roll: :roll: Ale może się myle..
Nauczyłam Galwina, że jak jest na smyczy nie wolno mu brać patyów jak nie ma smyczy to, nie ucieka, jak mu każe to przychodzi do mnie, nie mam generwalnie problemów z posłuszeństwem, ale cholipa jasna jak nie ma smyczy nie odda mi patyka za żadne skarby świata :!: :!: :!:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Barbapapa » 2007-03-27, 17:48

może warzywek im brakuje -biorą co mają
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Postprzez inbloom » 2007-03-27, 18:37

sluchajcie, troszkę spokojniejsza już jestem :-) Bosmek wybiera sobie duuuże :-P małe i cienkie go średnio interesują bo to gucio a nie zabawa takimi ;-)
co do brakowania czegoś :roll: dzisiaj odebraliśmy badania krwi i niczego brakować mu nie powinno ;-) warzywka dostaje i je kocha (najbardziej marchew i brokułki :mrgreen: )
także jestem już tylko dobrej myśli :-P
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Postprzez Ula » 2007-03-27, 19:29

Niekoniecznie musi czegoś brakować - patyki to przecież super zabawa i większość psiaków je uwielbia! Również moje nie są w tym wyjątkiem... Sonia i J.J. to prawdziwe maniaki :-/

Myślę, że nie warto oduczać - co psiak robiłby na nuuudnym spacerku? Może lepiej po prostu zabierać własną zabawkę z domu, albo plastikową butelkę (o tak, dla Megi to jest alternatywa :lol: ) i bawić się z psiakiem tak, by nie miał czasu na patyki? Albo kontrolować to, co bierze i w razie potrzeby "zamienić" na bardziej bezpieczną wersję :)

A kora ma chyba celulozę, tak mi się wydaje.
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-03-27, 20:06

No co Ty Ula, myślisz ze zabawka jest lepsza od patyczka :?: :roll: :?: :roll: Nic nie ma lepszego :-(
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Draco » 2007-03-28, 10:15

Mój Draco na szczęście nie ma takich zapędów, żeby zjadać patyki. On nie ma na to czasu, przynajmniej na spacerach. Na ogrodzie czasami znajdzie sobie gałąź, albo zerwie z drzewa, ale bez przesady, nie ma problemu. Natomiast dawno chciałam Was zapytać, bo na wybieg przychodzą różne psy i różnie się bawią z patykami. Ale znam kilka takich przypadków, gdzie pies, zamiast bawić się z innymi, zainteresowany jest zbieraniem małych patyków, rozgryzanie i połykanie. I nie jest to sporadyczne, ale nagminne i przez cały czas pobytu na wybiegu, czy innym spacerze, że zbiera i zjada jeden po drugim. Ale to jeszcze nic. Znajomy samojed, kiedy jest sfrustrowany, znudzony, zdenerwowany, zjada kamienie. jeden po drugim bierze z ziemi, gryzie i połyka jak cukierki. Znamy przypadek psa, który od zjadania kamieni niestety zdechł. Co wtedy robić? Jaka jest przyczyna zjadania takich niesmaczny, nieciekawych, bezsensownych rzeczy? Czy ktoś ma jakiś pomysł? skąd to się bierze?
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Halina » 2007-03-28, 10:24

Słuchajcie ile psów u mnie było i jest nadal (mieszaniec kaukaza-Rambo, ON-Diana, dobermany-Maks i Kora, znajda posokowiec - Niunia, 4 berneńczyki duże i jedna mała-Luna), więc wszystkie jak jeden żuły, bawiły się (i pewnie nadal będą to robić), patykami. To jest normalne i nie ma powodu ich tego oduczać. Rozumiem przestrach Natalii po wydarzeniu jakie zdażyło się Galwinowi. Nie można jednak teraz mu zabronić zabaw z patykiem. Natalia to był przypadek, pewnie bawiąc się patykiem i biegając jednocześnie zakrzusił się. No ale przypadków różnych mogą się zdażyć setki. Pewnie, że trzeba zwracać na wszystko uwagę ale nie przesadzajmy. Równie dobrze pies może się zakrztusić jedzeniem, czy kością.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-03-28, 12:34

No nie wiem czy przesadą jest to, że chwila dłużej i Galwin by się udusił... :roll: :roll: Jednak wolałabym przynajmniej w jakiś sposób nauczyć go co jest bezpieczne a co nie...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Grażyna i Coffee » 2007-03-28, 12:59

Natali spróbuj nauczyć Galwinka żeby nie jadł patyków . Musisz mu cierpliwie tłumaczyć żeby wypluwał , bo przecież gryźć nie przestanie. My nawet sobie nie zdajemy sprawy ile nasze psy rozumieją z tego , co do nich mówimy . A swoją drogą bardzo się zdenerwowałam przygodą Galwinka , wyobrażam sobie Twoją Mamę
Pozdrawiamy
Avatar użytkownika
Grażyna i Coffee
 
Posty: 1244
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 09:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Halina » 2007-03-28, 13:44

Natalia i Galwin napisał(a):No nie wiem czy przesadą jest to, że chwila dłużej i Galwin by się udusił... :roll: :roll: Jednak wolałabym przynajmniej w jakiś sposób nauczyć go co jest bezpieczne a co nie...


Natalia nie o to mi chodziło. Ja rozumiem tą sytuację i tą chwilę. Wiem, jakiego stracha musiała mieć twoja mama i ty i pewnie też Galwin. Wiem, że szczęścia miał mnóstwo, że się nie udusił . Naprawdę to rozumiem.
Chodzi mi o to właśnie, że nie zawsze niestety jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć. Coś takiego mniej więcej no nie wiem jakiego przykładu użyć: jak dziecko biegnie i się przewróci akurat tak nieszczęśliwie, że złamie rączkę, to przecież w przyszłości nie zakażesz mu biegać. Natomiast rzeczywiście w takiej sytuacji wrażliwość na każde potknięcie wzrasta do ogromnych rozmiarów.

No nie wiem czy wiesz o co mi chodzi? Mam nadzieję, że tak.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Ula » 2007-03-28, 15:30

Popieram Halinkę, bardzo ładnie to wytłumaczyła :-)
Poza tym nie sądze, żeby "cierpliwe tłumczenie" coś dało. Za to może zacząć uciekać z patykiem, żeby go gonić lub skubać w ukryciu.
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-03-28, 22:01

Zgadzam się, tylko poprostu.. boje się :-(
Uderze do naszej treserki. Może coś nam zaproponuje, żeby tak jak pisze Ula, nie zaowocowało to tym, że będzie uciekał.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Draco » 2007-03-29, 09:31

A co z jedzeniem kamieni? Cierpliwe tłumaczenie nic nie pomaga. :-(
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości