Szczekanie (a raczej jego brak)

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Szczekanie (a raczej jego brak)

Postprzez misioooo » 2010-05-16, 14:08

Iris bardzo pojętna uczennica.
Siad, waruj, sisusianie na dworze etc spokojnie opanowała. Problem jest z "daj głos".

Psinka praktycznie wogóle nie szczeka i nawet długie kuszenie jej smaczkiem nie powoduje hałasu.
Jak można psiaka nauczyć szczekać na komendę, skoro sam z siebie nie szczeka? Macie jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
misioooo
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-25, 10:02
Lokalizacja: Wrocław
psy: BPP IRIS

Re: Szczekanie (a raczej jego brak)

Postprzez Busola » 2010-05-16, 14:23

a czy w ogóle zdarza jej sie szczekać?
musisz wyłapać moment gdy szczeknie i euforycznie ją za to nagrodzić jednoczesnie wydając komendę np. "daj głos"
i tak kilka/ naście/dzieścia razy, potem próbuj dawac komendę i czekać na efekt.
póki nie szczeknie - nie ma szans by zrozumiała o co dokładnie Wam chodzi ;-)

my nie musielismy uczyc naszej suki szczekac bo szczekała aż za nadto, dopiero gdy nauczyłam szczekać na komendę można było opanowac ów "szczekliwość" - nie wiem czy odwrotnie tez działa ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szczekanie (a raczej jego brak)

Postprzez misioooo » 2010-05-16, 16:14

Czasami szczeknie, ale to na palcach jednej ręki/tydzień można zliczyć :) Czasami jak się uda to robię jak piszesz czy naweyt kliknę klikerem jak mam pod ręką, ale coś psina niechętnie hałasuje.

Niby to dobrze, ale czasami fajnie posłuchać suni. Szczek ma fajny, taki basowy :)
Avatar użytkownika
misioooo
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-25, 10:02
Lokalizacja: Wrocław
psy: BPP IRIS

Re: Szczekanie (a raczej jego brak)

Postprzez Anna Rozalska » 2010-05-17, 10:08

U nas z komendą Daj glos nie było problemu bo mała szczekała gdy przygotowywałam jej jedzenie. Wykorzystałam to i była to pierwsza komenda jakiej się nauczyła.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szczekanie (a raczej jego brak)

Postprzez Bobik » 2010-05-17, 12:29

Może to pomoże. Mój pies jest dużo mniejszy niż BPP, więc może łatwiej go pobudzić. Mimo to generalnie mało szczeka, ale sprawdza się taka "zabawa", może niezbyt mądra:
Pies siedzi naprzeciw, zaczynamy na niego następować - zbliżać się do niego. On się wycofuje, i tak parę kroków.
Potem sami się zaczynamy wycofywać, a następuje na nas pies. I tak da capo al fine. Już po chwili zaczyna szczekać pojedynczymi wysokimi szczeknięciami.
Behaviorysta pewnie wyjaśni, dlaczego.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Szczekanie (a raczej jego brak)

Postprzez kerovynn » 2010-05-17, 14:59

Eśka za szczonka chyba wcale nie szczekała, za wyjątkiem okresu dojrzewania gdy do mnie "pyskowała" potem minęło i to. Teraz szczeka tylko wtedy gdy usłyszy coś niepokojącego na dworze i nie może wyjść by to sprawdzić, a druga sytuacja to obcy -ale tylko wtedy gdy zatrzyma się przy bramie. Na przechodzących nie szczeka tylko obserwuje. Celowo szczekania jej nie uczyłam bo nie było nam to potrzebne ;-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości