Załatwia się w domu !!

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Załatwia się w domu !!

Postprzez bezludna » 2011-03-12, 11:26

Witam. Mamy w domku pół rocznego berneńczyka. Wychodzi na dwór pięć razy dziennie, ale dalej załatwia potrzeby w domu. Po nocy prawie całe mieszkanie jest brudne. Co robić ? Jak oduczyć go robienia w domu ? A może ten typ tak ma ??
Avatar użytkownika
bezludna
 
Posty: 58
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-08, 00:06
Lokalizacja: Warszawa
psy: Imbir BPP

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez kerovynn » 2011-03-12, 12:39

Jeżeli to tylko siusiu to może ma jakieś choróbsko które powoduje częstsze siusianie? Jakieś zapalenie dróg moczowych czy coś (sorki, nie znam się na razie). Pół roczny raczej powinien przetrzymać noc (około 8-9 godzin)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez Justynka » 2011-03-12, 13:19

A w ciągu dnia potrafi wytrzymać do spacerku z załatwianiem się? i czy jakoś sygnalizuje swoje potrzeby?
Też pierwsze co przychodzi mi do głowy to może jakaś choroba, która powoduje częstsze siusiane.

Mój Pako w wieku 6 miesięcy już zaczął wytrzymywać dłużej. Zdarzało się 7,8 h w ciągu dnia. Nocki przesypiał praktycznie od samego początku, tylko pobudki były wcześniejsze np. 6 rano. Jak załatwił się w domu po 2h to zaczęłam wychodzić co 1,5h. Za każdym razem nagroda, chwalenie, smaczek, głaskanie. Załapał bardzo szybko.
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez Anna Rozalska » 2011-03-12, 16:16

Półroczny szczeniak powinien już sygnalizować potrzeby wyjścia tym bardziej jeśli wychodzi 5 razy dziennie . Moze spróbujcie wychodzić z nim na ostatni spacer bardzo pózno. Nie napisaliście czy kupę też robi w domu.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez ewazoltowska » 2011-03-12, 17:58

Też miałam problem z nocnym moczeniem /ale był młodszy /do czasu aż przyłapałam go w nocy na "gorącym uczynku" został ostro skarcony GŁOSEM gadka w stylu brzydki pies coś ty tu zrobił ..... jak chciał odejść chwyt matczyny tzn za skórę na karku /oczywiście nie za mocno tyle żeby troszkę postraszyć/ i popatrzec o cudne oczka.i kontynuować nawijkę jaki to niedobry piesek...... Brzmi to brutalnie ale u moich psiaków /poprzednie 4 bokserki/ okazywało się skuteczne. Czy nie ma zwyczaju przynoszenia po spacerku "pełnych zbiorniczków" wiadomo o co chodzi i załatwiania potrzeb po powrocie na np dywan lub coś innego mięciutkiego ?
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez bezludna » 2011-03-12, 18:18

Ostatni spacer to 23 - 24. Spacerujemy około pół godziny. Mały załatwia wszystko. Wstaję o 6.30 i w całym aneksie kuchennym (kuchnia, salon, jadalnia) i przedpokoju jest nasikane i nakupkane. Nie bardzo wiem o co chodzi ? A w dzień potrafi wytrzymać około ośmiu godzin.
Avatar użytkownika
bezludna
 
Posty: 58
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-08, 00:06
Lokalizacja: Warszawa
psy: Imbir BPP

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez Tess » 2011-03-12, 18:35

Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale Mili zdarzały się wpadki niemal do roku. Wyrosła z tego.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez Barbel » 2011-03-12, 20:18

Moze spróbujcie go wziasć z sobą do sypialni na noc. Oczywiscie zamykając drzwi. Wtedy kazde jego poruszenie was obudzi. Ja tak miałam z mupetem (CKCS) - kupkał i sikał jak miał do dyspozycji "nocnej" cały dom, na wyjeździe - nigdy. Skojarzyłam - na wyjeździe spaliśmy w jednym pokoju-sypialni i z jednej strony byłam czujna z drugiej - pies "swego gniazda nie kala". W domu miejsca wiecznego zalatwiania sie wymyłam rózowym domestosem - zadne specyfiki "anty psie" nie działały.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez meggy » 2011-03-12, 20:37

Może zmień mu godziny karmienia :->
A ostatni posiłek podaj bardziej skromny.
U mnie Gori 6 m-cy czasami każe sie wypuszczac o 3 w nocy ale to zalezy czy zje kulki czy gotowane.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez jbeata » 2011-03-12, 21:44

A może wystarczy że nie zamkniecie drzwi od sypialni, żeby Was widział...
Ja myję podłogi proszkiem do prania, następnie "spsikam" i myje płynem do szyb z alkoholem.
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez AniaRe » 2011-03-12, 22:08

Proponowałabym przetestwoać zmianę karmy.
U nas podobne problemy u jednego psa powodował royal. Po zmianie karmy (wydaje mi się, że na purinę) poprawa była od razu tego samego dnia.

Oczywiście przyczyny mogą być inne, ale to akurat można dość bezproblemowo sprawdzić.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez allam » 2011-03-13, 14:56

Zastanowiłaby się również (poza zmianą karmy), nad tym, czy pies nie jest przekarmiony. Brudzenie w nocy przytrafiło mi się kilka razy, ale zawsze później się okazywało, że psiak załapał się na dodatkowy posiłek, albo ktoś wsypał mu za dużo pokarmu. Normalnie by nie zżarł, ale wystarczy, że ktoś dorzuci coś ekstra (twarożek, mięsko, warzywka gotowane najlepiej z rosołku), to psiak jak zaskoczy wciągnie wszystko. A później zamiast jednej wieczornej kupki na dworze, dodatkowe 3-4 w domu).
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez bezludna » 2011-03-13, 21:22

Mały jest na eukanubie i w tygodniu śpi z mężem w salonie, więc nie jest sam...je 4 x dziennie, a wieczorem je małą porcje, ponieważ też myślałam, że to z przejedzenia. Wcześniej był na Royal'u i źle go trawił...
Avatar użytkownika
bezludna
 
Posty: 58
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-08, 00:06
Lokalizacja: Warszawa
psy: Imbir BPP

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez meggy » 2011-03-13, 21:27

Ja bym zredukowała posiłki do 3 dziennie.Zrezygnowałabym z ostatniego na początek.
Osobiscie z :-/ eukanubą mam złe dośwadczenia .A kupki robi oki czy luzne?
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez jbeata » 2011-03-13, 22:17

A spróbuj się zerwać z łóżka o 5 rano i zobacz czy już jest w aneksie kuchennym WC ;-)
Ja, tak całkiem przypadkiem pewnego dnia ( kiedy robiłam swojemu wnusiowi mleko o 5 rano) wyczaiłam Polę że do tej godziny wytrzymuje z załatwieniem swoich potrzeb (miała wtedy 4mies.) To zaczęłam wstawać o 5 rano i w piżamie (było lato) wychodziłam z nią przed dom. Potem jeszcze wspólna drzemka na sofie do godz.7 i znowu na dwór. I tak skończyło się WC w salonie :-D
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez HaniaHa » 2011-03-14, 12:05

Ja przez pierwsze tygodnie z Dagerkiem wstawałam w nocy ze 3 razy. Spał w tym samym pokoju co ja, dało się usłyszeć że się gramoli z posłania, i od razu go na ręce i biegiem, na dwór... Nieraz jak ja wstałam to i on się budził to profilaktycznie też szliśmy na dwór, oczywiście bez zbędnej gadki by psiak się nie rozbudził!!! :-P
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez bezludna » 2011-03-16, 19:00

Kupki robi dobre. O piątej rano już wszystko jest załatwione w jadalni lub w salonie. Wstaje do synka więc mały psiak jest kontrolowany nawet w nocy :mrgreen:
Avatar użytkownika
bezludna
 
Posty: 58
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-08, 00:06
Lokalizacja: Warszawa
psy: Imbir BPP

Re: Załatwia się w domu !!

Postprzez misioooo » 2011-04-07, 18:22

Iśka od małego jak ją wzięliśmy dawała znaki. Jako mini-szczeniaczek jak na 8h zostawała to czasami siuśnęła czy kupkę zrobiła (ale sporadycznie). Mając ok 6 miesięcy już wytrzymywała spokojnie te 8h(wyjątek - sraczka jak coś zeżarła, tedy czasami nabrudziła). Teraz mając 13 miesięcy bez problemu i 10h wytrzyma (czasami i tyle czasu sama jest).

Jako miniaturka jadła 4 razy. Potem sama zaczęła rzadziej jadać. 6 miesięcy to 2-3 razy dziennie zjadała michę. Teraz je 2 razy dziennie (sama się przestawiła i częściej nie chce).
Avatar użytkownika
misioooo
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-25, 10:02
Lokalizacja: Wrocław
psy: BPP IRIS


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości