Ucieczki!!

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Ucieczki!!

Postprzez mysia.x » 2011-05-07, 00:11

Witam.
Nie znalazłam podobnego wątku a podejzewam ze sie przyda (mi tez).
Zakładam ze uczieczki sa problemem większości posiadającej psa gończego ze Bernem...
W moim przypadku psem gończym jest Forest a Bernem - Verni....
mój problem jest w tym ze Veriuch zaczyna uciekać. Przestał wogóle sie słuchać. Gdy jest na spacerze moja osoba dla niego jest obojętna ... A nigdy tak nie było. Nie reaguje na zawolania gdy jest spuszcony ze smyczy tylko "lata" gdzie go nos poniesie (tak samo jak Forest) ... :-( mimo moich upomnien Verni dalej węszy.
Nigdy tak nie było. Pamiętał jak maksymalne oddalenie Verniego było na ok 10 metrów. Teraz zdaza mu sie pobiedz aż na drugi koniec ulicy (osiedlowej) od domu... :kulka: pomóżcie!!!!!! Nie chce żeby moje psy skoznczyly pod kołami samochodu (twu twu odpukac) albo slajaly sie za sukami... :sciana:
Błagam POMOCY!! Widzę ze to początek ucieczek wiec odrazu pisze. Bardzo prosze o szybka pomoc !!!

:ojoj: :ojoj: :ojoj: zwariuję!!!!!!!
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Ucieczki!!

Postprzez Barbel » 2011-05-07, 00:17

Jeden na flexi a drugi luzem???? Potem zmiana?
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Ucieczki!!

Postprzez mysia.x » 2011-05-07, 00:20

Forest na każdym spacerze chodzi na smyczy... Ale wlasnie chodzi o Verna - ucieka.. (oddała sie bardzo - znika nam z oczu)
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Ucieczki!!

Postprzez Barbel » 2011-05-07, 00:30

No, to jak widzisz, ze właśnie zamierza zwiac - w te pędy, nie oglądajac sie za siebie w drugą strone! Bo póki co - ty gonisz Verna a ma byc odwrotnie. W ten sposób nigdzie nie zajdziesz ale pocwiczysz "pilnowanie sie" psa. I nie wołaj go co sekundę bo "głuchnie" - to tak jak by rodzice ci mówili przez cały dzień - "Ucz sie matematyki, ucz sie matematyki...." - i jaki będzie efekt???
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Ucieczki!!

Postprzez Cefreud » 2011-05-07, 07:11

u nas głuchy jest terier Walle.Nie ma wyjścia i trzeba zacząć zabawę z linką.Po roku pracy, Walle zaczął reagować na wołanie, co jest sukcesem bo wg nas ten pies cierpi na jakiś szczególny rodzaj autyzmu(wiem,że psy go nie mają,ale kto zobaczy Wallego zmienia na ten temat zdanie <hahaha> ).Jak tylko pies zbytnio się oddalał, mówiłam stój i nadeptywałam linkę.Teraz psiak biega z mini linką-znaczy z samym karabinkiem i jest ok.
U nas ucieczki w drugą stronę na nic się nie zdały, bo Walle jest myśliwym-jako jedyny z psiego stada ma absolutnie genialny węch(wiem kto z sąsiadów zamówł pizze :-) )- i nawet gdybym poszła do domu na nic by się to nie zdało,gdyby w pobliżu był bażant,zając czy inny zwierz.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Ucieczki!!

Postprzez mysia.x » 2011-05-07, 10:15

No cóz tak to jest z tymi psimi mysliwymi :sciana:
Dzisiaj na spacerze sprubujemy wszytkiego. :mrgreen:
A jeśli chodzi o to jak sie otworzy furtkę i Veriuch pobiegnie gdzieś dalej i nie słucha nawoływanie to co wtedy mam zrobić ?! :-(
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Ucieczki!!

Postprzez kerovynn » 2011-05-07, 12:12

Ja mam DSPP (sunia 3 lata) i Ogara (pies, 6 mies). W pobliżu ulic z autami zawsze są na smyczy, bo na widok kota Esia traci rozum. A na spacerach luźnych - póki co - Robin pilnuje się Esi, a ta pilnuje się nas. W drodze powrotnej młody węchem rozpoznaje drogę i gna do przodu wyprzedzając nas o jakieś 100 m. Na ogół zatrzymuje sie i czeka az go dogonimy, albo przynajmniej sie ogląda co jakiś czas sprawdzając czy jesteśmy. My z kolei staramy się w takich sytuacjach schować za drzewem, bo go sprowokować do lepszego pilnowania się. I to na ogół działa. Nawet jak dochodzi do konfrontacji z obcym psem - my robimy błyskawiczny odwrót, bez oglądania się a psy - po chwili wahania ;-) -lecą za nami.
Raz Robin poszedł w las i dłuuuugą chwilę nie wracał. Okazało się, że był w pobliżu i konsumował zakazany owoc, czyli śmierdząca qooopa dwunożnego flejtucha :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: . Jak skończył i oblizał paszcze to oczywiście wrócił. Dla zachęty powitałam go z otwartymi ramionami. Buziaka - z przyczyn oczywistych - nie dostał...
Zobaczymy co będzie jak dorośnie :roll:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Ucieczki!!

Postprzez Anna Rozalska » 2011-05-07, 14:08

Najlepsza rada niech chodzi na 10 m. lince. Sprawdziła się już w wielu przypadkach ucieczek. Koniec linki zawsze któs przydepcze. U nas Lamia chodziła na lince do 1,6 roku gdy leciała do psa na drugi koniec parku. Komendę do mnie ćwiczyłyśmy do znudzenia ale pomoglo.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Ucieczki!!

Postprzez mysia.x » 2011-05-07, 14:16

Dziękuję za pomoc <buzki>
Ale nadal się zastanawiam co zrobić gdy otworzy furtkę się i Veriuch pobiegnie gdzieś dalej i nie słucha nawoływanie to co wtedy mam zrobić (jest bez smyczy i obroży)?! :-(
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Ucieczki!!

Postprzez Cefreud » 2011-05-07, 14:33

a na to to już dobrze zamykana furtka i tyle.Dopóki nie będziesz miała przywoływania zrobionego na tip top innej rady nie ma.Oczywiscie kwestia łatwo otwieranej furtki powinna zostać załatwiona raz na zawsze!Nawet super szkolony pies może skorzystać z nadarzającej się okazji powąchania czegoś za płotem i może dojść do nieszczęścia
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Ucieczki!!

Postprzez Busola » 2011-05-07, 14:48

u nas problem z pogonią za zwierzyną (ucieczek nie było, ale galop do sąsiedniej wsi przez łaki za sarenkami ) rozwiązaliśmy linką, smaczkami, gwizdkiem i zabawą w chowanego ;-) gdy Dalmiska dawała dyla za sarną to ja migiem w krzaki, wracała - nie mogła mnie znaleźć
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ucieczki!!

Postprzez Halineczka9 » 2011-11-17, 20:48

Hmmm mój tez jak jesteśmy w lesie to najpierw szaleje koło nas potem bawimy sie z nim w howanego i powiem sprawdza się w tym w 100% szuka nas tak długo az widzi naszą całą czwórke a potem jak idziemy dalej w głąb lasu no to jest szaleństwo i znika nam czasem z oczu.................masakra mam nadzieje że poradzimy sobie z tym problemem .
Avatar użytkownika
Halineczka9
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-17, 19:09
Lokalizacja: Bytom
psy: Bermeński pasterski

Re: Ucieczki!!

Postprzez jaro » 2011-11-19, 17:12

Moje dwa psiaki Roni i Hektor obecnie nie przejawiają skłonności do samowolnego oddalania :-D .Niemniej w przeszłości miałem sytuacje szczególnie gdy wracałem ze spaceru już w pobliżu domu nie reagowały na komendę i albo jeden albo drugi wiały w kierunku posesji :boszz: . Po dotarciu do domu uciekinier w "nagrodę" miał zakładaną obroże i na smyczy wracał na spacer przy nodze <nono> . Po powrocie obroża zostawała "na pamiątkę" na jego szyi do następnego dnia.Obecnie wychodząc na spacer pozwalam im na pełnie swobody lecz to one pilnują mnie i jeżeli się odwrócę w przeciwnym kierunku wyrywają za mną. Ostatnio wystrzeliły jak z procy za zającem lecz na komendę "do nogi" stanęły jak wryte za co zostały pochwalone <pies> .
jaro
 
Posty: 84
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-06, 21:45

Re: Ucieczki!!

Postprzez Ola_Dora » 2011-11-19, 17:42

Dobrze sprawdza się zabawa w chowanego. <tak> Kiedy gdzieś od ciebie odbiega schowaj się do rowu, albo gdziekolwiek. :] Swojego czasu moja waćpanna też głuchła na moje komendy, zazwyczaj uciekała żeby nażreć się kup <mniam> :oops: ( nie będe wspominać o późniejszym, efektownym zapachu z dorkowej, uśmiechniętej mordki, bleeee ). Moja Dora jak się schowałam do rowu, kiedy się zorientowała od razu panika. " Aaaaa, gdzie pańcia ! Gdzie moja pańciaaaaa ?! ". Od tamtej pory bardziej się pilnuje, nawet jak pogna za sarnami czasami na 1km to mam pewność, że wróci. W sumie ja ją zazwyczaj nakierowuje na sarny, bo sama jest ślepa jak but. <głupek> Ale ja mam sunie i mam swego rodzaju łatwiej. :roll: Nieraz widziałam determinację kawalera czującego cieczkujacą pannę. Jeden kundelek wdrapał się jak kot po siatce ( ok. 1,3 metra wysokości ). :kulka:
I naprawdę LINKA. Kup tak ok. 10-15 metrową. Możesz ją nawet puścić, ale jak widzisz że Verniuch się oddala nadeptuj na linkę i rób przywołanie z takim super-śmierdzącum smaczkiem, polecić mogę żwacz wołowy, śmierdzi okropnie ale berneńczyk za to zabije, (nie zdziw się jak nacznie tańczyć i śpiewać ). Smaczki działaja cuda, nie krzycz, ale bądź zdecydowana. Będzie dobrze, <okok>
Avatar użytkownika
Ola_Dora
 
Posty: 1276
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-04, 16:14
Lokalizacja: Lubin
psy: EYOWA Ered Luin [*]

Re: Ucieczki!!

Postprzez Apcik » 2011-11-20, 17:38

Ola_Dora napisał(a):Smaczki działaja cuda,

chyb,a że sie ma tak specyficznego psa jak mój, który na spacerze potrafi nawet kiełbaskę wypluć ]:->
sorry za off'a :->
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Ucieczki!!

Postprzez Ola_Dora » 2011-11-20, 19:42

Ano zdarzają się takie. <tak> U nas na szkoleniu jest Zafra, która nawet rzwacza nie ruszyła, a wręcz była oburzana, że podstawione jej pod nos coś śmierdzacego. <głupek> Za to Dora zaczęła tańczyć jak go zobaczyła. :P
Avatar użytkownika
Ola_Dora
 
Posty: 1276
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-04, 16:14
Lokalizacja: Lubin
psy: EYOWA Ered Luin [*]

Re: Ucieczki!!

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2011-11-20, 20:44

Apcik napisał(a):
Ola_Dora napisał(a):Smaczki działaja cuda,

chyb,a że sie ma tak specyficznego psa jak mój, który na spacerze potrafi nawet kiełbaskę wypluć ]:->
sorry za off'a :->

Z ta kielbaska jakbym o Feride czytala <rotfl>
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Ucieczki!!

Postprzez ewazoltowska » 2011-11-20, 20:52

OOO !! to jestem w "klubie" mój olewa wszelakie smaczki,ciasteczka,kiełbaski -nawet nie weźmie do pyska,żwacze czy plucka wędzone ewentualnie sporadycznie.Praktycznie nie mam czym go nagradzać.przekupić. :sciana: :dupcia:
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Ucieczki!!

Postprzez Halineczka9 » 2011-11-21, 19:08

Ratunku poradżcie w jaki sposób oduczyć psiaka zjadania wszystkiego co znajdzie w czasie latania w lesie !!!!Już nie mam pojęcia co robić dziś złapał jakiś papier i go pochłonał nawet nie miął zamiaru przylecieć jak go wołałam,,,,masakra . Bede wdzięczna za każdą rade bo wiem jak psiaki moga skończyć jak cos im zaszkodzi .
Avatar użytkownika
Halineczka9
 
Posty: 19
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-17, 19:09
Lokalizacja: Bytom
psy: Bermeński pasterski

Re: Ucieczki!!

Postprzez Ola_Dora » 2011-11-21, 20:47

Teoretycznie - mocna komenda 'fe' i pochwała jak posłucha. Praktycznie - sama chciałabym to wiedzieć. <bezrady2>
Avatar użytkownika
Ola_Dora
 
Posty: 1276
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-04, 16:14
Lokalizacja: Lubin
psy: EYOWA Ered Luin [*]

Następna strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości