Szczeka na ludzi

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez Cefreud » 2011-07-04, 10:13

off- moj pies musi jeść tylko ryby i żyje. Szkoty ryby jeść nie muszą, ale w celu zabezpieczenia Freuda też dostają karmę rybną (zabawa w zamianę misek jest na porządku dziennym) i jakoś nie protestują.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez Sylwia » 2011-07-10, 22:51

Szelki to rewelacja !!!! Nie miałam pojęcia, że może być aż taka różnica. Nawet bez kantarka pies jest bardzo grzeczny!! Do tego trochę wytrężonej pracy wychowawczej i może będzie całkiem idealnie :D
Znalazłam też fajną karmę z 20% poziomem białka NDFC All in One Adult Salmon, zamówię jak tylko skończy ten worek Acany.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 229
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-31, 21:09
Lokalizacja: Sopot
psy: entlebucher Mikuś

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez Barbel » 2011-07-11, 08:43

Noooo, to trzymam kciuki!!!! :-D
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez agnees » 2011-07-18, 14:03

W końcu robimy małe postępy ! :-D Smaczki na odwrócenie uwagi w przypadku Kejsi nie bardzo działały ale znalazłam inny sposób :-) Kupiłam małą piłeczkę i na każdym spacerze Kejsi biega za nią ok 10 minut. Uwielbia to robić i ogon prawie urywa jej się ze szczęścia ;-) Podczas aportowania ludzie zupełnie ją nie interesują, więc nie muszę się martwić o to , że za kimś pobiegnie i go obszczeka. Później jest tak zziajana , że już nie ma siły na szczekanie :-) Możemy sobie dalej spokojnie spacerować :-) Jedynie wczoraj wieczorem obszczekała przechodzącą obok nas grupę mocno wstawionych panów ale w porównaniu do tego co było wcześniej jest SUPER :-) Mam nadzieję, że z czasem Kejsi przestanie zwracać uwagę na inne osoby i nawet jeśli nie zabiorę ze sobą piłki na spacer to będzie się zachowywać tak jak teraz.
Avatar użytkownika
agnees
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-08, 16:04
psy: Kejsi-entlebucher

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez munda2 » 2012-08-23, 09:20

Fajne są takie piłki z rączką do rzucania dalej piłka leci pies się więcej wybiega a nas tak ręka przy którymś kolejnym razie nie boli :)
A co do obszczekiwania pijanych facetów - akurat to może jej zostać dla twojego bezpieczeństwa lepiej żeby okoliczne menele wiedzieli że masz "groźnego" psa. Szczególnie jak wieczorami z nią wychodzisz na ostatni spacer i już się ciemno robi ;-)
munda2
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-01, 12:07
Lokalizacja: Tarnów
psy: Kesi jamnik, Mamma Mia

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez anjucha » 2012-10-15, 09:36

trzymam kciuki za postępy !
z karm z jako taką ilością białka polecam FORZA10 'MAXI MAINTANCE z jeleniem i ziemniakami' dla psów dorosłych ras dużych. zawartość białka surowego to 26%.
Forze z rybą kupowaliśmy dla Miszelina - była świetna. sierść Miszola piękna, gęsta, błyszcząca. żadnych problemów zdrowotnych. jedynym problemem był zapach ryby, który przenosił się troszkę na sierść.
ale z jeleniem nie powinno być takich problemów ;)
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez Cefreud » 2012-10-15, 10:34

anjucha napisał(a):trzymam kciuki za postępy !
z karm z jako taką ilością białka polecam FORZA10 'MAXI MAINTANCE z jeleniem i ziemniakami' dla psów dorosłych ras dużych. zawartość białka surowego to 26%.
Forze z rybą kupowaliśmy dla Miszelina - była świetna. sierść Miszola piękna, gęsta, błyszcząca. żadnych problemów zdrowotnych. jedynym problemem był zapach ryby, który przenosił się troszkę na sierść.
ale z jeleniem nie powinno być takich problemów ;)

Z tego co tłumaczyła mi Pani sprzedająca ta karmę na wystawie w Krakowie ( podobno jest lekarzem weterynarii) odradza podawanie tej karmy psom zdrowym nie mającycm problemów z alergią. Wg niej jesli przyzwyczaisz od początku psa do takiej karmy, w momęcie pojawienia się uczulenia nie będziesz miał czym karmić.
Nie wiem czy to co napisałam jest zrozumiałe, ale to ponoć jest karma nie mająca w składzie najczęstszych dla psów uczulaczy czyli drobiu i zbóz. jesli bedziesz ją podawac psu zdrowemu tak przyzwyczaisz jego organizm,że nie da rady zmienić tej karmy bo kazda inna będzie go uczulac
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez Anirysova » 2012-10-15, 11:48

Forza ma także karmy bytowe dla zdrowych psów http://sklepzkarmami.pl/67-forza10-karmy-bytowe

My przeszliśmy na tę karmę i jak dla nas jest rewelacyjna, a Wicia po linieniu nabiera wyjątkowo pięknej sierści, King dostaje odmianą dla alergików i w końcu skończyły sie problemy z hot-spotami - polecam <tak>
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez annasm » 2012-10-15, 16:47

Cefreud napisał(a):
anjucha napisał(a):trzymam kciuki za postępy !
z karm z jako taką ilością białka polecam FORZA10 'MAXI MAINTANCE z jeleniem i ziemniakami' dla psów dorosłych ras dużych. zawartość białka surowego to 26%.
Forze z rybą kupowaliśmy dla Miszelina - była świetna. sierść Miszola piękna, gęsta, błyszcząca. żadnych problemów zdrowotnych. jedynym problemem był zapach ryby, który przenosił się troszkę na sierść.
ale z jeleniem nie powinno być takich problemów ;)

Z tego co tłumaczyła mi Pani sprzedająca ta karmę na wystawie w Krakowie ( podobno jest lekarzem weterynarii) odradza podawanie tej karmy psom zdrowym nie mającycm problemów z alergią. Wg niej jesli przyzwyczaisz od początku psa do takiej karmy, w momęcie pojawienia się uczulenia nie będziesz miał czym karmić.
Nie wiem czy to co napisałam jest zrozumiałe, ale to ponoć jest karma nie mająca w składzie najczęstszych dla psów uczulaczy czyli drobiu i zbóz. jesli bedziesz ją podawac psu zdrowemu tak przyzwyczaisz jego organizm,że nie da rady zmienić tej karmy bo kazda inna będzie go uczulac

Zdrowy organizm nie uczulony na nic karmiony jakakolwiek karma nie będzie miał objawów alergii.
Objawy pojawiają sie po wprowadzeniu pokarmu na który ktos jest uczulony.
A to oznacza że nie można wywołać objawów choroby u nie alergika jak go karmimy karma dla alergików nawet jesli potem zmienimy ta karme na inna nic sie nie stanie.
Ale zwyczajnie jeśli ktoś nie jest alergikiem stosowanie karmy eliminacyjnej nie ma sensu - zaszkodzić oczywiście nie zaszkodzi ale też nie musi być stosowana.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez Cefreud » 2012-10-16, 07:42

no i tak własnie jest z przekazem internetowym., Chodziło mi o to, że uczulenie czasem z wiekiem się powiększa. Np. u Freuda najpierw pojawiło się drapanie po Hillsie, potem zaczeliśmy eliminowac kuraka wymieniajac go na ryż z jagnięcina, potem karmy z domieszką tłuszczy drobiowych tez zaczęły uczulac aż w końcu wylądowaliśmy na karmie bez kurczaka i zbóż-tylko ryba z ziemniakami. . I o to pewnie chodziło Pani sprzedającej karmy.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Szczeka na ludzi

Postprzez anjucha » 2012-10-23, 10:42

hmm, może i masz rację-nie wiem, nie znam się aż tak :)
tak czy inaczej my karmiliśmy Misze najpierw Forzą z rybą, teraz jesteśmy na Boschu z kurczakiem, a gdy ta karma się skończy przechodzimy znów na Forzę tylko tym razem na jelenia z ziemniakami :)
Avatar użytkownika
anjucha
 
Posty: 189
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-27, 17:33
psy: Berneński pies pasterski

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości